uz sākumu

 

 


 

KREMERATA BALTICA FESTIVĀLS SIGULDĀ UN RĪGĀ - DESMITO REIZI

KREMERATA BALTICA FESTIVĀLS SIGULDĀ UN RĪGĀ - DESMITO REIZI

Ievietots: 10.06.2013.

No 27.jūnija līdz 30.jūnijam Siguldā ar noslēguma koncertu 5.jūlijā Rīgā norisināsies desmitais - jubilejas Kremerata Baltica festivāls ar devīzi ,,Mēs - romantiķi”.

 

Sešos festivāla koncertos, kuri notiks gan koncertzālē “Baltais flīģelis”, gan Siguldas luterāņu baznīcā, gan Siguldas Jaunās pils dārzā un Rīgā, Jāņa baznīcā, būs iespēja dzirdēt pasaules mūziķi, vijolnieku Gidonu Krēmeru, “Grammy” balvas ieguvēju Baltijas kamerorķestri Kremerata Baltica, orķestra solistus, ansambļus un festivāla viessolistus.

 

Šī gada festivāla solisti un viesi būs čellisti Miša Maiskis, Gunta Ābele, Giedre Dirvanauskaite, pianisti Otāvija Marija  Maceratini, Oļegs Maizenbergs, Nikolajs Puškarevs,  Reinis Zariņš,  Ingmars Zemzaris, Indre Baikštīte, flautiste Ilze Urbāne, dziedātāja Diāna Silova un vibrafonists Andrejs Puškarevs. Diriģente Joana Malvica.

Kremerata Baltica festivāli vienmēr sniedz klausītājiem iespēju iepazīt arvien jaunas, līdz šim neatklātas mūzikas partitūras. Tā šī gada festivāla atklājums būs Ludviga van Bēthovena un Franča Šūberta līdzgaitnieks un draugs, komponists Anselms Hitenbreners /1794.-1868./.

Festivālā tiks atskaņoti komponista stīgu kvarteti,dziesmas un klavierdarbi.

,,Māksliniekiem vienmēr jābūt romantiķiem,viņiem jāredz tālāk un dziļāk.Viņu sapņi, pat tālu no realitātes, mums palīdz saskatīt dzīves jēgu. Tā tas bija "romantisma laikos"…bet  man šķiet, ka arī šodien ir ļoti svarīgi turēties pie savas sirds un ne tikai pie "saprašanas".Galvenā motivācija orķestrī Kremerata Baltica jau no paša sākuma bija saistīta ar ideālismu, un to vēl arvien, pēc 16 pieredzes un ceļošanas gadiem visā pasaulē, var sajust  katrā Kremeratas koncertā. Tieši tāpēc mēs esam romantiķi.” /Gidons Krēmers/.

Koncertzāles „Baltais flīģelis” vadītāja un Kremerata Baltica festivāla direktore Inese Zagorska uzsver festivāla neatsveramo lomu koncertzāles radošajā dzīvē: „Gidona Krēmera vārds, neapšaubāmi, ir  koncertzāles ,,Baltais flīģelis” zīmols, ar kuru jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo un elpo koncertzāles gars! Atskatoties uz festivāla vēsturi, jāatzīmē tā neatkārtojamā, tikai festivālam piemītošā atmosfēra, kura  vienmēr atnāk muzikāliem pārsteigumiem bagāta, radoša, draudzīga un mūzikas mīlestības piepildīta.”

Festivāla dibinātājs un dvēsele Gidons Krēmers savas izcilās karjeras laikā ieguvis pasaules slavu kā viens no visu laiku oriģinālākajiem un izaicinošākajiem māksliniekiem. Mākslinieks uzstājas lielākajās pasaules koncertzālēs, muzicē kopā ar labākajiem orķestriem un izcilākajiem diriģentiem. Gidons Krēmers 1997.gadā izveidoja kamerorķestri Kremerata Baltica un atklāja Igaunijas, Lietuvas un Latvijas jauno mūziķu radošo potenciālu, kas piemīt 27 spožu talantu ansamblim. Šobrīd Kremerata Baltica orķestris atzīts par vienu no izcilākajiem pasaules orķestriem, kurš ikgadējās koncertturnejās sniedz vairāk nekā 60 koncertus visos pasaules kontinentos. 2002.gadā Gidons Krēmers un Kremerata Baltica kļuva par Grammy balvas laureātiem.

2004. gada jūnijā, turpinot  Austrijas pilsētā Lokenhauzā  iesākto festivālu tradīciju, Gidons Krēmers nodibināja Kremerata Baltica festivālu skaistajā Latvijas pilsētā – Siguldā. Pirmais Kremerata Baltica festivāls ,,Šostakovičs un Šnitke - nepagājušais gadsimts” saņēma nozīmīgo Latvijas Lielo Mūzikas balvu un laikraksta „Diena” balvu kultūrā nominācijā “Kvalitatīvs un pārsteidzošs mākslas fakts 2004.”         

Un tā katru gadu pēc vasaras saulgriežiem Siguldā Gidons Krēmers un viņa dibinātais Baltijas orķestris Kremerata Baltica ieskandē ikgadējo festivālu! Galvenā festivāla norises vieta ir koncertzāle ,,Baltais flīģelis”. Koncerti notiek arī  Siguldas un tās apkārtnes baznīcās, muzejos, pilīs, ar noslēguma koncertu Rīgā. Festivāla intensīvajā koncertprogrammā galvenais dalībnieks ir orķestris Kremerata Baltica, orķestra solisti un kameransambļi, kā arī viessolisti -  izcilākie Latvijas un pasaules  mūziķi. Kremerata Baltica festivālu koncerti tiek ierakstīti Latvijas Radio, translēti tiešraidēs, radio programmās Latvijā un Eiropā.

Ir izdots Kremerata Baltica 2006.gada festivāla ,,Mīļais Mendelsons un mēs” dubultalbums, kurā apkopoti festivāla koncertu ieraksti. CD tika nominēts Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvai. Savukārt 2013.gadā Kremerata Baltica šo balvu saņēma par mūzikas albumu ,,Jubilate”. Par sniegumu festivālos Latvijas Lielo Mūzikas balvu saņēmuši čellisti Kristīne Blaumane un Ēriks Kiršfelds, stīgu kvartets Euphonia.                                                                                                                        

Festivāls  kļuvis par tradicionālu vērtību Latvijas kultūras dzīvē, kurš  atnesis neskaitāmas tikšanās ar jaunām, talantīgām mūzikas zvaigznēm, kuras Gidons Krēmers  uzvedis arī uz  pasaules skatuvēm – pianistes Katia Skanavi, Hatia Buniatišvili, vijolniece Baiba Skride, čellistes Marta Sudraba, Kristīne Blaumane, klarnetists Mate Bekavacs, altists Maksims Risanovs. Festivāls sniedzis iespēju tikties klātienē ar mūsdienu mūzikas ,,klasiķiem”, komponistiem - Giju Kančeli, Arvo Pertu, Leonīdu Desjatņikovu, Pēteri Vasku.

 

             X Kremerata Baltica festivāla „ Mēs – romantiķi” programma:

 

Ceturtdien, 27.jūnijā, plkst.20.00

Siguldas Evanģēliski Luteriskajā baznīcā

Festivāla ieskaņas koncerts

KREMERATA BALTICA kameransambļi

Programmā: J.Vītols, L.van Bēthovens, A.Hitenbreners, J. Halvoresens, F.Latenas

 

Piektdien, 28.jūnijā, plkst.19.00

Siguldas koncertzālē,,Baltais flīģelis"

Atklāšanas koncerts 

GIDONS KRĒMERS UN KREMERATA BALTICA. Diriģente Joana Malvica

Solisti: Gunta Ābele (čells), Otavia Marija Maceratini (klavieres)

Programmā: R.Šūmanis , F.Šūberts, A.Hitenbreners, P.Čaikovskis,G.Pelēcis

 

Sestdien, 29. jūnijā, plkst.19.00

Siguldas koncertzālē,,Baltais flīģelis"

Kamermūzikas maratons “Pie Šūberta”

GIDONS KRĒMERS, KREMERATA BALTICA SOLISTI UN VIESI

Programmā: F.Šūberts,A.Hitenbreners,F.Lists,F.Šopēns, A.Skrjabins,P.Vasks

Svētdien, 30.jūnijā, plkst.11.00                                                                                                                                                                                                                                    Siguldas Jaunās pils dārzā

,,Bēthovens un Sigulda”   

 KREMERATA BALTICA solists Andrejs Puškarevs (vibrafons), Nikolajs Puškarevs (klavieres)

 

Svētdien, 30.jūnijā,  plkst.19.00                                                                                                

Siguldas koncertzālē,,Baltais flīģelis"

Noslēguma koncerts

GIDONS KRĒMERS, REINIS ZARIŅŠ UN KREMERATA BALTICA.

Diriģente Joana Malvica

Programmā: R.Vāgners, F. Lists, V.Barkausks,L.Desjatņikovs, D.Tabakova, G.Pelēcis un A.Pjacolla - skaņdarbi par vasaras tēmu, veltīti Gidonam Krēmeram un Kremerata Baltica.

 

Piektdien, 5. jūlijā, plkst.20.00

Rīgā, Jāņa baznīcā

Rīgas Koncerts

 

MIŠA MAISKIS (čells) un KREMERATA BALTICA.

 

 

 

Programmā: P.Čaikovskis, R.Šūmanis, P.Vasks

 

Festivālu kuplinās tēlnieces Solveigas Vasiļjevas mākslas darbi koncertzāles,,Baltais flīģelis” izstāžu telpā.