uz sākumu


Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” aicina uz pianistes Artas Arnicānes solokoncertu

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” aicina uz pianistes Artas Arnicānes solokoncertu

Ievietots: 17.10.2016.

Sestdien, 22.oktobrī, plkst.19.00 Siguldas koncertzālē Baltais Flīģelis”  notiks ekskluzīvs Artas Arnicānes solokoncerts Ūdens leģendas”, kurā klavierspēles meistarība sasniegs vēl nebijušus augstumus, uzburot skaņu ainavas ūdens spēka  un trausluma straumēs.

Pianiste jau vairākkārtīgi viesojusies Siguldā, uzstājoties kā soliste Kremerata Baltica” festivālos, tomēr ar soloprogrammu koncertzālē Baltais Flīģelis” mākslinieci dzirdēsim pirmo reizi. Šis būs vienīgais Artas Arnicānes solokoncerts Vidzemē. Programma Ūdens leģendas” ir vairākus gadus lolota un, citējot mākslinieci: šī ir iespēja uzburt jaunu priekšstatu par klavieru skanējumu – iztēles skaņu ainavas, straumes, burbuļojošu strautiņu guldzēšana, ūdens spēks un sievišķīgs trauslums satiksies šeit…”.

Arta studējusi pie ievērojamiem mūziķiem – Teofīla Biķa un Sergeja Osokina Latvijā, Normas Fišeres Anglijā un Homero Frančeša Šveicē. Ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Skotijas Karalisko konservatoriju un Cīrihes Mākslu universitāti, kopumā iegūstot četrus atskaņotājmākslas maģistra grādus. Studiju cikla noslēgumā Cīrihē – arī mūzikas pedagoģijas maģistra grādu. Arta ir sešpadsmit starptautisku konkursu laureāte un neskaitāmu speciālbalvu ieguvēja. Īpaši spilgti viņa uzstājās 2010. gadā, iegūstot augstākās godalgas pianistu konkursos Šveicē, Anglijā, Polijā un Spānijā̄. Vēl pēc gada Arta kļuva par starptautiskā konkursa Prāgas pavasaris” uzvarētāju, tam sekoja virkne piedāvājumu uzstāties Čehijas un Šveices pilsētās rīkotos koncertos un festivālos, būtiski sekmējot pianistes starptautisko atpazīstamību.

Latviešu pianistes Arta Arnicānes spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta gaisotni nodrošinājusi pianistes koncertdarbību Eiropā, galvenokārt Šveicē̄, ko māksliniece patlaban izvelējusies par dzīvesvietu.

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro. Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 1 eiro atlaide. Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv. „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un stundu pirms koncerta – norises vietā.