"LAIMES LĀCIS 2023"

 

Fotogrāfijas no Jauniešu teātra festivāla "Laimes Lācis 2023" skatīt šeit

 

 

Programma šeit

 

  Sanāciet! Sabrauciet! Satiksimies festivālā!

 

    14. martā Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” jau piekto reizi norisināsies Jauniešu teātra festivāls “LAIMES LĀCIS 2023”, kurā kopā pulcēsies 12 kolektīvi no visas Latvijas – Liepājas, Sventes, Auces, Daugavpils, Ludzas, Rīgas. Būs iespēja vērot marionešu teātra, daudzveidīgus dramatiskā teātra iestudējumus un literāros uzvedumus.

   14. martā plkst. 10.00 atklāsim festivālu. Plkst. 10.10 aicinām uz Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studijas audzēkņu izrādi – Ērika Vilsona “Īkstīte” - dramatizējuma pēc H. K. Andersena pasakas motīviem 1., 2. epizodi. Savukārt plkst.19.00 uz skatuves ar viesizrādi - Justīne Kļava “Slinkums” Toma Treiņa režijā viesosies Valmieras Drāmas teātra aktieri. Tā būs dāvana  festivāla dalībniekiem.

Ieeja pasākumos bez maksas

    Skatītāju vidū kā ekspertu esam aicinājuši  Jaunā Rīgas teātra aktieri Gundaru Āboliņu, lai pēc redzētā dienas nogalē viņš ar kolektīvu vadītājiem dalītos savos iespaidos.

Aicinām sekot līdzi informācijai par festivāla norisi, lai ikviens kļūtu par uzticīgu Laimes lāča draugu!

 


"SLINKUMS"

Izrāde bērniem no 1. līdz 6. klasei

Režisors: Toms Treinis

Māksliniece: Marta Mielava

Dramaturģiskā konsultante: Justīne Kļava

Lomās: Anna Nele Āboliņa, Artis Jančevskis, Toms Veličko

Trīs draugiem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl ne visi no viņiem ir tik čakli, lai to izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdas un sporta stundās notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam.

Režisoru Tomu Treini teātra mazākie skatītāji iepazinuši caur viņa iestudēto  izrādi bērniem “Pagalms atdzīvojas”, kas ar lieliem panākumiem tika izrādīta 2019. gada Valmieras vasaras teātra festivālā.

Izrādes garums: 40 minūtes.

 

NOLIKUMS

PIETEIKUMS pdf.

  

Sakarā ar epidemioloģisko stāvokli valstī noteikto ierobežojumu dēļ nenotika 2020. gada martā un oktobrī plānotais Teātra festivāls "LAIMES LĀCIS 2020"

NOLIKUMS 2020

 

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” jau piekto reizi norisināsies Jauniešu teātra festivāls “Laimes lācis 2020”, kurā divu dienu laikā būs iespēja baudīt kustību teātra, marionešu, dramatiskā teātra iestudējumus un literāros uzvedumus. Festivāla uzvedumus vērtēs Latvijas Kultūras akadēmijas docente, aktiermeistarības lektore Anita Sproģe.

Festivālu bija paredzēts atklāt 21. martā plkst. 10.00 ar Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra nodaļas audzēkņu izrādes – Anna Brigadere “Maija un Paija” pirmajiem trim tēlojumiem.

Savukārt plkst. 19.00 teātra cienītājiem bija paredzēta iespēja baudīt viesizrādi – Justīne Kļava “Slinkums” Toma Treiņa režijā (Valmieras Drāmas teātra aktieri).

 

Festivālā pavisam kopā pulcēsies 20 kolektīvi no visas Latvijas – Daugavpils, Degumniekiem, Jēkabniekiem, Jumpravas, Ludzas, Madonas, Medumiem, Ogres, Praulienas, Rēzeknes, Rīgas, Talsiem, Vangažiem.

 

 

 

Visi laipni aicināti uz Jauniešu teātra festivālu "Laimes Lācis 2018"!

23. un 24.martā Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” jau ceturto reizi norisināsies Jauniešu teātra festivāls “Laimes lācis 2018”, kurā kopā pulcēsies 21 kolektīvs no visas Latvijas – Smiltenes, Madonas, Auces, Amatas, Pāvilostas, Medumiem, Daugavpils, Rēzeknes, Rīgas, Limbažiem un Ludzas. Divu dienu laikā būs iespēja vērot leļļu, marionešu, dramatiskā teātra iestudējumus un literāros uzvedumus.

23.martā plkst. 10.00 atklāsim festivālu. Esam lūguši  savu izrādi  kā pirmajiem spēlēt Rīgas Katoļu ģimnāzijas 6.-12.kl. teātra studiju “Satikās te daži” – skatīsimies M. Ņeprjahina Pasaku pusaudžiem “Burvju lampa” ( pēc “1001 nakts“ pasaku motīviem).

Savukārt plkst.19.00 uz skatuves ar viesizrādi Valdis “Staburaga bērni” viesosies Valmieras Drāmas teātra aktieri. Tā būs dāvana gan festivāla dalībniekiem, gan Siguldas novada teātra cienītājiem.

24.03. plkst.10.00 sāksies festivāla otrā diena.

24. martā plkst. 13.10 aicinām uz Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas un studijas audzēkņu izrādi – A. Lindgrēnas “Pepija Garzeķe” 1. cēlienu! Šī iestudējuma pirmizrādi varēs skatīt 26. maijā.


 

 

Jauniešu teātra festivāla "Laimes Lācis 2018" NOLIKUMS

Pieteikums

Jauniešu teātra festivāla "Laimes Lācis 2016" NOLIKUMS

PIETEIKUMA ANKETA

 

 

Bildes no 2014.gada festivāla var redzēt ŠEIT

Video no 2014.gada festivāla var redzēt ŠEIT

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 FESTIVĀLA NOLIKUMS

FESTIVĀLA NORISES VIETA FOTOGRĀFIJĀS

 

 

VĒSTURE

Jauniešu teātra festivāla "Laimes Lācis" 2013 izrādes!

Pieejamas ŠEIT!

 
uz sākumu