uz sākumu


Čellists Deniss Severins un JVLMA stīgu orķestris

Čellists Deniss Severins un JVLMA stīgu orķestris

Ievietots: 12.03.2018.

6.aprīlī plkst.18.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis" uzstāsies čellists Deniss Severins un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu orķestris.
Klausītājiem būs iespēja dzirdēt brīnišķīgo baroka laika mūziku dažādiem stīgu ansambļiem un klavesīnam - Vilhelma Frīdemana Baha Simfoniju re minorā divām flautām, stīgu orķestrim un basso continuo, Johana Sebastjana Baha Dubultkoncertu vijolei un obojai, kā arī Karla Fīlipa Emanuēla Koncertu čellam un stīgu orķestrim La mažorā, kur solo partiju izpildīs Deniss Severins. Pārējos skaņdarbos viņš spēlēs orķestra sastāvā kā atskaņojuma vadītājs, bet solisti būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un maģistranti Uz tikšanos 6. aprīlī plkst. 18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis".

Čellists Deniss Severins beidzis P. Čaikovska Maskavas Konservatoriju, pēc tam studējis Ženēvas Mūzikas augstskolā un Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie Prof. Thomas Demenga. Apguvis arī baroka čella spēli un kamermūziku Schola Cantorum Basiliensis pie Prof. Christophe Coin.
Pašreiz Deniss Severins ir čella klases profesors Ženēvas Mūzikas augstskolā, kur pasniedz arī baroka čellu un kamermūziku. Viņš ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, aktīvi koncertē - īpaši pievēršoties kamermūzikai un muzicējot tādu slavenu kolektīvu sastāvā, kā Ensemble Baroque de Limoges, Swiss Baroque Soloists, Wiener-Akademie, Les Solistes de Geneve, Camerata Bern, Kammerorchester Basel, Ars Antigua Austria, kā arī piedaloties dažādos projektos kopā ar Heincu Holigeru, Serdžo Adzolini, Natāliju Gūtmani u.c. lieliskiem mūziķiem. Kā solists Deniss Severins regulāri koncertē Eiropas valstīs, Ukrainā un Krievijā, Brazīlijā, Singapūrā.
Viņš ir žūrijas loceklis Ilzahas starptautiskajā kamermūzikas konkursā, Čaikovska jauno izpildītāju konkursā Montrē un Šveices jauno izpildītāju konkursā. Regulāri sniedz meistarklases dažādās vasaras akadēmijās Šveicē, Vācijā, Francijā un Spānijā.
Rīgā Deniss Severins atgriežas jau ceturto reizi. 2013.gadā viņš sniedza meistarklases čella spēlē un kamermūzikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un pēc abpusējās vienošanās ar JVLMA stīgu katedru tika nolemts sadarbību turpināt. 2014.gadā tika īstenots īpašs projekts - Bokerīni un Haidna darbi kamerorķestrim bez diriģenta, kurā Deniss Severins bija vienlaikus gan orķestra mūziķis, gan atskaņojuma vadītājs. Ņemot vērā, ka projektā iesaistītie studenti vēlējās turpināt šo sadarbību, projekts 2015.gada februārī tika veltīts Vivaldi kamermūzikai. Tagad kārta Lielajam Johanam Sebastjanam un viņa dēliem.

Koncerta apmeklējums ir bezmaksas!