13. novembrī atklāja Jāņa Maļecka mākslas darbu izstādi "INTERMĒDIJA".

Jānis Maļeckis  (1957) absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru nodaļu (1981), Rimska-Korsakova Valsts Konservatorijas Kamermūzikas fakultātes asistentūru Pēterburgā (1985) un Latvijas Mākslas akadēmiju (1994).

Ir Valsts profesors  Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) klavieru un kameransambļu katedrā, F. Šopēna Mūzikas universitātes (Varšava) viesprofesors, kā pedagogs strādā arī Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Kopš 2004. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.  

Ar mūziku saistīta tematika ir raksturīga daudzām Jāņa Maļecka  gleznām.  Impresionistu gaismas  mirdzums un īpatnējs krāsu pielietojums mijas ar pamatīgu zemes toņu un eļļas krāsu materialitāti.

    Izstādē "INTERMĒDIJA" iespējams izsekot vairākiem motīviem, kas parādās gleznās pat ar desmit gadu starpību. Dabas iespaidi parādās ainavu gleznojumos un ziedu motīvos – saulespuķēs un dārza ziedu kompozīcijās. Īpaši tuva māksliniekam ir pieneņu un pieneņpūku tēma. Mākslinieka Jāņa Maļecka glezniecība veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās "Arfiste"', "Čelliste", "Pavasara sonāte", gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā "Aleja", "Pienene", gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās. 

 


 

 

 

Mākslas nodaļas 2. klases audzēkne Elīza Pole ir ieguvusi 2. vietu Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā “Tu esi putns. Irbīte” Gulbenē.

Apsveicam Elīzu un skolotāju Daci Andersoni!

 

27. septembrī plkst. 18.00 Koncertzālē "Baltais Flīģelis"  notiks

Siguldas Mākslu skolas ”Baltais Flīģelis” pedagogu mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts.

Ieeja – bez maksas

 

28. septembrī līdz šim nebijis notikums Siguldas kultūras dzīvē - skolotājas un muzikoloģes Dainas Samtas grāmatas

"BĒTHOVENS UN SIGULDA" atvēršanas svētki!

 

 

 

 

24.maijā plkst.18.00 Zaļās villas kvartālā, Sakaru ēkas 2. un 3.stāvā, Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā, atklāja tradicionālo Siguldas novada mākslinieku izstādi, kuras nosaukums šogad ir „Zaļš, vēl zaļāks”. Izstādē būs skatāmi novada mākslinieku glezniecības, tēlniecības, grafikas, tekstila, keramikas, metāla un stikla mākslas darbi.

Izstādē piedalīsies 32 Siguldas novada mākslinieki, t. sk. no "Baltā Flīģeļa": Solveiga Vasiļjeva, Eva Vēvere, Dainis Gudovskis, Patrīcija Brekte, Jānis Purcens, Raits Tikums, Oskars Plāciņš, Zinaīda Ceske, Kristīne Kligina, Dace Melbārde, Agita Zālīte, Una Leitāne, Aigars Truhins, Sabīne Stāle, Liene Straupe, Dace Saulīte, Dace Andersone, Kristīne Niedra, Jānis Puriņš, Dina Dubiņa, Elmārs Gaigalnieks, Laura Rostoka, Ieva Vanaga, Aivars Mangulis, Ārija Bērze, Iveta Bambere, Jānis Puriņš, Anete Mikosa, Zanda Puče, Ausma Šmite un Vladimirs Borovskojs.

Izstāde būs apskatāma līdz 14.jūnijam darba dienās no plkst.11.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst.12.00 līdz 17.00, bet svētdienās no plkst.12.00 līdz 15.00.

Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras projektiem.

Baltajā Flīģelī ir tapušas divas jaunas izstādes - "Putnu raksti" - mācību darbi kompozīcijā (skolotāja Maija Avota) un "Trīs gadi ar peli" - mācību darbi datorgrafikā (skolotāja Iveta Bambere)

 

Visi laipni aicināti iepazīties ar Mākslu skolu, skolotājiem un piedāvātajām programmām Atvērto durvju dienā š.g. 8. maijā no plkst. 15.00 līdz 18.00. Iestājpārbaudījums 2018./2019. mācību gada profesionālās izglītības programmās mākslā 6. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 17.00.

Informācija par uzņemšanu profesionālās ievirzes klasē mākslā

Iesniegums profesionālās ievirzes klasē mākslā

27. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika mākslas skolu Valsts konkursa laureātu apbalvošana. Mūsu audzēknim Kasparam Pinsonam - atzinība! Apsveicam un lepojamies ar Kaspara un skolotājas Daces Andersones panākumu!

 

 

 

"Pamošanās" - pavasara saule rotaļājas mūsu jaunajā, pavasarīgajā izstādē, ko veidojuši 3. un 5. klases bērni Lauras Rostokas vadībā! Paldies par prieku! 

Mūsu skolā ienākusi pavasarīgi košā lieliskās gleznotājas Ineses Siliņas izstāde. Paldies māksliniecei! Aicinām aplūkot ik darba dienu un laikos pirms un pēc koncertiem līdz 8. maijam.

 

Mākslas nodaļas 1.klases audzēkņi Marta Elīza Jaunzeme un Matīss Andžāns ir apbalvoti ar Jelgavas novada pašvaldības balvu 1. starptautiskajā Vizuālās mākslas konkursā "Mākslinieka Ğederta Eliasa mīklu minot”.
Apsveicam skolotāju Daci Andersoni!

Siguldas mākslinieki piedalās Vidzemes profesionālo mākslinieku darbu izstādē "Tuvplāns" Valkā, siguldiešu ekspozīcijas kuratore ir Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" skolotāja Agita Zālīte, vēl izstādē aplūkojami Ievas Vanagas un Ārijas Bērzes darbi. Priecājamies un lepojamies ar mūsu skolas mākslinieču sasniegumiem!

No 2018. gada 7. aprīļa līdz 12. maijam izstāde skatāma četrās ekspozīciju telpās: Valkas pilsētas kultūras namā, Valkas novadpētniecības muzejā, Valkas Jāņa Cimzes mūzikas skolā un Valkas Mākslas skolā.

 

Ceturtdien, 5. aprīlī plkst. 14.30 Siguldas novada bibliotēkā atklāta Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" 1. klases audzēkņu darbu izstādi "Jūra". Skolotāja Dace Andersone. Izstāde atvērta līdz 10. maijam.
Visi laipni aicināti!

 

 

 

 
 

LNB telpās 2. martā svinīgi tika atklāta Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde 100 GRĀMATZĪMES LATVIJAI. Tas ir viens no Latvijas simtgades notikumiem. Konkursa un izstādes organizatori ir ļoti pateicīgi visiem dalībniekiem un atbalstītājiem! Paldies sk. Dacei Andersonei un 1. klases audzēkņiem par jaukiem darbiņiem, īpaši Alisei Lācei, kas ieguva Latvijas Nacionālā kultūras centra balvu.

 
 

   
   
 

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

17. Starptautiskajā konkursā " Es dzīvoju pie jūras" Baltais Flīģelis audzēkņi ir saņēmuši godalgotas vietas: Karlīna Kancīte otro vietu, Amidaila Freimane un Matīss Andžāns atzinības!

Apsveicam bērnus un skolotājas Daci Andersoni un Lauru Rostoku !

 

Arī martā izstāžu telpā apskatāmas divas jaukas, interesantas izstādes - pazīstamā grafiķa, LMA profesora Valda Vlleruša ASAMBLĀŽAS un mūsu pasniedzējas, grafiķes un gleznotājas Agitas Zālītes Mākslas studijas un studijas KRĀSAS PA GAISU gleznu izstāde. Interesanti atzīmēt, ka Agitas diplomdarbu, beidzot LMA, vadīja tieši Valdis Villerušs.

 

 

Apsveicam skolotāju Daci Andersoni un Mini studijas audzēkņus ar panākumiem Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstādē “Trejdegsnis 2017” “Ko mums māca un pasaka pasaka” Rīgas Rātsnamā 10.01.2018.-26.01.2018.

Laureāti – Patriks Ļeonovs 1.vieta,  Kristena Luīze Inberga 3.vieta, Agnese Nora Pavasara un Oskars Sadauskis – atzinības.

 

Starpdisciplinārā nedēļa „Latvija neona gaismās jeb Tradīcijas 21. gadsimtā” no 15.-19. janvārim Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”.


19. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” noslēguma koncerts, kurā uz vienas skatuves satiksies etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas” un Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopa „Senleja”, ļaujot caur mūziku un rotaļām izzināt Vidzemes un Kurzemes tradīcijas.

Visos pasākumos ieeja – bez maksas.

18. janvārī plkst. 17.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu zālē tika atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Kopkoris skolotājas Ingas Mudules vadībā dziedāja nedēļas laikā apgūtās latviešu tautasdziesmas.

Izstāde būs apskatāma līdz 20. janvārim.

 

Starpdisciplinārā nedēļa „Latvija neona gaismās jeb Tradīcijas 21. gadsimtā” no 15.-19. janvārim Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”.
Aicinām apmeklēt lekcijas, izstādi, koncertus!

• 15. janvāris plkst. 16:00
Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas koncertmeistaru klases audzēkņu koncerts
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21 .gadsimtā” atklāšanas koncerts „Visas Emīla Dārziņa solodziesmas”, kurā uzstāsies Emīla Dārziņa Mūzikas skolas koncertmeistaru klases audzēkņi, soprāns-Laura Purena, mecosoprāns-Sabīne Krilova, tenors-Mārtiņš Zvīgulis, basbaritons-Aivars Krancmanis, teksts-Jānis Šmits.
• 16. janvāris plkst. 16:00
Mākslinieces Lienes Straupes lekcija par rotkaļa profesiju
16. janvārī plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” viesosies uzņēmuma „Baltu rotas” māksliniece Liene Straupe, kura pastāstīs par rotkaļa profesiju, kā arī tehnoloģiju un prasmju savienošanu mākslas darbu radīšanā.
• 16. janvāris plkst. 17:00
Brigitas Strodas lekcija par kroņu veidošanas tradīcijām
16. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” ikviens interesents aicināts uz Brigitas Strodas lekciju par kroņu veidošanas tradīcijām. Viņas veidotie kroņi ir tik ekstravaganti, ka tos var nēsāt ne tikai kā galvas rotu, bet arī izmantot kā interjera priekšmetus.
• 17. janvāris plkst. 16:00
Folkloras kopas „Putni” lekcija par seno instrumentu darināšanu
17. janvārī plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” viesosies Lēdurgas folkloras kopa „Putni” ar lekciju par seno instrumentu darināšanu, kā arī vedīs rotaļās, atgādinot par tradīciju nozīmi ikdienas norisēs.
• 18. janvāris plkst. 16:00
Latvijas Dabas muzeja botāniķes Jantas Mežas lekcija „Dabas krāsas”
18. janvārī plkst. 16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks Latvijas Dabas muzeja botāniķes Jantas Mežas lekcija „Dabas krāsas”, kurā tiks stāstīts par dabas un tradīciju savstarpējo mijiedarbību Latvijā, uzsverot dabisko krāsvielu veidošanos un augu pielietojumu.
• 18. janvāris - 20. janvāris
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” starpdisciplinārās nedēļas darbu izstāde
18. janvārī plkst. 17.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu zālē tiks atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā būs apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Izstāde būs apskatāma līdz 20. janvārim.
• 19. janvāris plkst. 17:00
Starpdisciplinārās nedēļas noslēguma koncerts Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
19. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” noslēguma koncerts, kurā uz vienas skatuves satiksies etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas” un Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopa „Senleja”, ļaujot caur mūziku un rotaļām izzināt Vidzemes un Kurzemes tradīcijas.

Visos pasākumos ieeja – bez maksas.

 

‘’Kartona formas’’- stāsts par kartona, gaismas un formas saskaņu.


Skolotājas Daces Andersones vadībā 2. un 3. klašu audzēkņu veidošanas stundās tapuši neparasti, pārsteidzoši darbi. Skatu piesaista otrās klases audzēkņu veidotās fantāzijas vaboles un trešās klases audzēkņu radīto unikālo lampu formu daudzveidība. Izstāde ir saistoša ikkatram skatītājam. Tā sākas ar kopīgo pamatu – vienkāršu kartona loksni kā izteiksmes veida variantu, kam katra audzēkņa individuālā pieeja piešķir vienreizību.
Izstāde apskatāma Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” no 10. līdz 31. janvārim.


 

 

 

 

 

 

9. decembrī Siguldas koncertzāle “Baltais Flīģelis” mīļi aicina ģimenes ar bērniem uz lielo Ziemassvētku burtošanu “ES esmu SIGULDA!”

Pirms pasākuma notiks grāmatu atvēršanas svētki (plkst. 11.00 Siguldas pensionāru biedrības telpās „Namiņā” ielūkošanās pārdomu un atziņu suvenīrizdevumā„No Cesvaines līdz Siguldai” lappusēs; plkst. 15.00 „Baltajā Flīģelī” lasāmās un krāsojamās grāmatas „Reiz… un tagad” atvēršana). Grāmatas „Reiz… un tagad” stāstus, teikas un pasakas jau pirms apkopošanas grāmatā iepazina Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi skolotāju Vitas Krūmiņas (Cesvaine) un Maijas Avotas (Sigulda) vadībā. Skolotājas ieguldīja lielu darbu, gan pārrunājot ar bērniem un jauniešiem lasītos tekstus, gan konsultējot mākslas tehniku un metožu izvēlē. Ir izdevušās tiešām lieliskas ilustrācijas, ko grāmatas lasītājiem būs iespēja arī izkrāsot. Īpašs šis notikums būs bērniem, kuri savu vārdu grāmatā ieraudzīs, iespējams, pirmoreiz.

21. oktobrī 85 gadu jubileju svinēja siguldietis Juris Sārnis, daudzu prozas un dzejas darbu autors, daiļliteratūrā autodidakts, kura izjūtas un vērojumi ir lauzušies uz papīra, tāpēc sirmā kunga pūrā ir ne tikai publikācijas „Siguldas Avīzē”, „Cesvaines Ziņās” u. c. laikrakstos, bet arī vairākas grāmatas, kam tūlīt piepulcēsies divas minētās. Savukārt Jura Sārņa bērnība saistās ar Cesvaines novadu, kādreizējo Kārklu pagastu.

Grāmata „Reiz… un tagad” tiks dāvināta arī katrai Siguldas un Cesvaines novada bibliotēkai un izglītības iestādei; skolas un citi interesenti to varēs iegādāties arī vairumā.

Lai izveidotu grāmatas maketu un to tipogrāfiski iespiestu, tiek uzrunāti abu novadu uzņēmumi. Pašlaik turpinās ziedojumu vākšana. Paldies visiem atsaucīgajiem siguldiešiem un cesvainiešiem! Gada beigās vai 2018. gada sākumā autors Juris Sārnis tiks aicināts uz Cesvaini, lai arī cesvainiešus iepazīstinātu ar šo izdevumu.

 

 

 

Sestdien, 2. decembrī no plkst. 11.00 - 13.30 lielus un mazus aicina tradicionālās, visu iemīļotās RŪĶU MĀKSLAS DARBNĪCAS ar dažādām, jau zināmām, kā arī jaunām un neparastām darbošanās iespējām. Plkst. 14.00 Teātra studijas audzēkņu izrāde Santa Krusa „Aizburtais sniegs” par mazajiem meža resgaļiem rūķiem un zaķēniem, kuru nedarbu un pāridarījumu dēļ Ragana uz Ziemassvētkiem aizbur no meža visu sniegu, bet vienu no rūķēniem pārvērš par ledus kluci. Kā atgūt sniegu, kā glābt rūķīti? Vajadzēs lielu drosmi un uzdrīkstēšanos, lai dotos uz lielo Raganu balli… (rež. Ārija Liepiņa-Stūrniece).
Aicinātas ģimenes ar bērniem - siguldieši, novadnieki un viesi. 

 

SVĒTKU KŪKA LATVIJAI Siguldas Mākslu skolā BALTAIS FLĪĢELIS

Siguldas Mākslu skolā ‘’Baltais Flīģelis‘’ ir tapusi pirmo, otro klašu skolēnu darbu izstāde ‘’Svētku kūka Latvijai.’’
Par iedvesmu šiem darbiem kļuva projekts ‘’Baltijas simtgades ceļš‘’, kad videoklipā tika iemūžināta sveicienu nodošana kaimiņvalstīm tortes veidolā.
Septiņgadīgos māksliniekus ļoti iedvesmoja ideja gleznot kūku , jo saldumu tēma katram bērnam ir sirdij tuva. Darbu nedaudz sarežģīja tēma “kūka Latvijai”, bet esam veiksmīgi ar to tikuši galā. Rezultātā ir tapuši ļoti individuāli un atšķirīga redzējuma darbiņi gan krāsu gammā, gan sižetā.
Esat laipni lūgti apskatīt izstādi no 8. līdz 30. novembrim Siguldas Mākslu skolā ‘’Baltais Flīģelis ‘’. Izstādes atklāšana 8. novembrī plkst. 15.00.
Izstāde “Svētku kūka Latvijai” ir iekļauta LATVIJAI 100 notikumu kalendārā.

 

 

9. decembrī Siguldas koncertzāle “Baltais Flīģelis” mīļi aicina ģimenes ar bērniem uz lielo Ziemassvētku burtošanu “ES esmu SIGULDA!”

Pirms pasākuma notiks grāmatu atvēršanas svētki (plkst. 11.00 Siguldas pensionāru biedrības telpās „Namiņā” ielūkošanās pārdomu un atziņu suvenīrizdevumā„No Cesvaines līdz Siguldai” lappusēs; plkst. 15.00 „Baltajā Flīģelī” lasāmās un krāsojamās grāmatas „Reiz… un tagad” atvēršana). Grāmatas „Reiz… un tagad” stāstus, teikas un pasakas jau pirms apkopošanas grāmatā iepazina Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi skolotāju Vitas Krūmiņas (Cesvaine) un Maijas Avotas (Sigulda) vadībā. Skolotājas ieguldīja lielu darbu, gan pārrunājot ar bērniem un jauniešiem lasītos tekstus, gan konsultējot mākslas tehniku un metožu izvēlē. Ir izdevušās tiešām lieliskas ilustrācijas, ko grāmatas lasītājiem būs iespēja arī izkrāsot. Īpašs šis notikums būs bērniem, kuri savu vārdu grāmatā ieraudzīs, iespējams, pirmoreiz.

21. oktobrī 85 gadu jubileju svinēja siguldietis Juris Sārnis, daudzu prozas un dzejas darbu autors, daiļliteratūrā autodidakts, kura izjūtas un vērojumi ir lauzušies uz papīra, tāpēc sirmā kunga pūrā ir ne tikai publikācijas „Siguldas Avīzē”, „Cesvaines Ziņās” u. c. laikrakstos, bet arī vairākas grāmatas, kam tūlīt piepulcēsies divas minētās. Savukārt Jura Sārņa bērnība saistās ar Cesvaines novadu, kādreizējo Kārklu pagastu.

Grāmata „Reiz… un tagad” tiks dāvināta arī katrai Siguldas un Cesvaines novada bibliotēkai un izglītības iestādei; skolas un citi interesenti to varēs iegādāties arī vairumā.

Lai izveidotu grāmatas maketu un to tipogrāfiski iespiestu, tiek uzrunāti abu novadu uzņēmumi. Pašlaik turpinās ziedojumu vākšana. Paldies visiem atsaucīgajiem siguldiešiem un cesvainiešiem! Gada beigās vai 2018. gada sākumā autors Juris Sārnis tiks aicināts uz Cesvaini, lai arī cesvainiešus iepazīstinātu ar šo izdevumu.

 

No 14. oktobra BALTĀ FLĪĢEĻA Izstāžu telpā būs apskatāma skolas Mākslas nodaļas pedagogu darbu  izstāde VASARNĪCA. Šogad izstāde tematiski sasaucas ar nesen izskanējušo Mūzikas nodaļas pedagogu koncertu ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA. Kā zināms, Mākslu skolas vietā kādreiz atradusies Alfrēda Kalniņa ģimenes pansija, kas pulcējusi mūziķus, māksliniekus, rakstniekus. Radošs gars mājojis arī  citos Šveices ielas namos. Radošs gars mājo šeit arī šodien. Izstādē skatāmie darbi pārstāv dažādus mākslas veidus, jo dažādi ir arī BALTAJĀ FLĪĢELĪ strādājošie mākslinieki: gleznotāja un grafiķe Agita Zālīte, gleznotāji Indra Blaua, Vita Vīksne, Una Leitāne, Raits Tikums, vides māksliniece Maija Avota, stikla māksliniece Laura Rostoka, tekstilmāksliniece Ieva Vanaga, dizaineres Ārija Bērze, Dace Andersone, datorgrafiķe Iveta Bambere. VASARNĪCA būs daudzveidīga un daudzkrāsaina.

Izstādes atklāšana 13. oktobrī plkst. 16.00. To vēl krāsaināku padarīs mūziķi - Miks Vilsons un Elmārs Rudzītis.

Izstāde apskatāma līdz 9. novembrim darba dienās no plkst. 10.00 – 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 – 14.00. Būsiet laipni gaidīti!

Informāciju sagatavoja Maija Avota,

Mākslu skolas BALTAIS FLĪĢELIS direktora vietniece,

Tel. 29505407

 

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pedagogi aicina uz koncertu „ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA” 28. septembrī plkst. 18.00

Koncertā ciemosimies izcilā latviešu komponista Alfrēda Kalniņa vasarnīcā.

Siguldas "Baltais Flīģelis" savas durvis vēra  2001. gadā. Ēkas arhitektoniskās līnijas, kas veido baltu koncertflīģeli, nav nejauša izvēle – šīs vietas saikne ar mūziku ir vēsturē iezīmēta. Dižais komponists, ērģelnieks, pedagogs, mūzikas kritiķis, diriģents un Latvijas Nacionālās operas dibinātājs, Alfrēds Kalniņš, savā jaunībā pavadījis šeit lielāko daļu vasaru. 1894. gadā  Kalniņa ģimene pārcēlās uz Šveices ielu 19 un dzīvoja šeit desmit gadus līdz pat komponista tēva nāvei. Vasarnīca, kurā Alfrēds Kalniņš pavadīja 1920. gada vasaru, tika pārbūvēta 1970. gadā par mūzikas skolu. Šobrīd Baltā Flīģeļa ēkā mājo Mākslu skola, Izstāžu zāle un koncertzāle "Baltais Flīģelis”.

Koncerta īpašo noskaņu veidos attēli no laika, kad pazīstamākie mākslinieki, literāti un komponisti ciemojās Šveices ielā. Mūzika atklās Alfrēda Kalniņa domubiedru un sekotāju visplašāko izjūtu un pārdzīvojumu kaleidoskopu.

Visi laipni aicināti!

Ieeja-bez maksas.

 

 

 „Baltais Flīģelis” piedāvā papildu uzņemšanu interešu izglītības programmās: 

 VISPUSĪGĀS ATTĪSTĪBAS STUDIJĀ bērniem no 6 g.v. iespējams apgūt mūziku, mākslu un teātri.

 MINI STUDIJĀ MĀKSLĀ bērniem no 4-7 g.v., nodarbība pirmdienās plkst.17.15.

 Interešu izglītības programmās audzēkņi tiek uzņemti bez iestājpārbaudījumiem.

Sīkāka informācija un pieteikšanās Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” darba dienās,

tālr. 22005612, e-pasts skola@baltaisfligelis.lv

 

 

Mākslu skola BALTAIS FLĪĢELIS gaida audzēkņus un viņu vecākus 1. septembrī plkst. 14.00 !

 

 

 

Aicinām visus interesentus uz Atvērto durvju dienu pirmdien, 5. jūnijā no plkst. 14.00 – 18.00. Iestājpārbaudījums profesionālās ievirzes izglītības programmās mūzikā un mākslā notiks 6. jūnijā, sākot no plkst. 14.00.

Iesniegumus par iestāšanos profesionālās ievirzes izglītības programmās var aizpildīt skolā darba dienās no plkst. 10.00-18.00.

 

Uzmanību! Visi tiekamies ceturtdien, 25. maijā plkst. 16.00 skolas zālē uz Bafa svētkiem/mācību gada noslēgumu!

Siguldas Mākslu skola "Baltais Flīģelis" aicina skolas audzēkņus un vecākus, skolotājus un darbiniekus 27. maijā pievienoties Siguldas novada svētku gājienam!

Šogad svētku centrā ir Siguldas uzvaras, tāpēc mēs leposimies ar saviem talantīgajiem audzēkņiem un viņu darba uzvarām.

Pulcēšanās no plkst. 18.00 Šveices ielā 19. Šogad mūsu gājienu izdaiļos zirga pajūgs, kurā mazos Siguldiešus sveicinās mūsu talismans BAFS!

Sīkāka informācija pie skolas dežuranta vai pa tālr. 22005612

 APSVEICAM AUDZĒKŅUS un SKOLOTĀJUS ar sekmīgu piedalīšanos Valsts konkursa grafiskajā dizainā finālā! Sk. Lauru Rostoku, Maiju Avotu un Ivetu Bamberi, audzēkņus Anniju Būdu, Luīzi Kati Alsiņu, Dārtu Svili, Akselu Noru, Evelīnu Klemperi, Frančetu Deksni.

 

APSVEICAM AUDZĒKŅUS un SKOLOTĀJU DACI ANDERSONI  ar gūtajiem panākumiem konkursā "Latvijas toņi un pustoņi"!  

II pakāpi ieguvuši Emma Ozoliņa un Ronijs Doršs, III pakāpi Alise Lāce un Milda Ozoliņa. 

Ceturtdien, 23. martā plkst. 17.00 Mākslu skolas Izstāžu zālē notika pazīstamā latviešu grafiķa, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jura Petraškeviča bērnu grāmatu ilustrāciju izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku.

 Līdztekus aktīvai izstāžu darbībai Juris Petraškevičs ilgstoši un ļoti veiksmīgi strādā kā grāmatu mākslinieks, veido arī bērnu grāmatu ilustrācijas un animācijas filmas. Viņa veidotās grāmatas daudzkārt saņēmušas apbalvojumus valsts un starptautiskos grāmatu mākslas konkursos. Animācijas filmas “Neparastie rīdzinieki”un“Miega vilcieniņš” saņēmušas balvas “Lielais Kristaps”. 

Izstāde apskatāma līdz 7. maijam darba dienās no 10.00 – 20.00, sestdienās no 10.00 – 14.00.

 

Cēsu pilsētas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde

apskatāma līdz 7. aprīlim

 

 

APSVEICAM SKOLOTĀJU AGITU ZĀLĪTI AR IEGŪTO BALVU!

 

Siguldas novada Domes Pateicību un Siguldas novada Gada balvu kultūrā 2016” saņēma „Gada kultūras darbinieks” – Agita Zālīte par jaunu mākslas notikumu organizēšanu un Siguldas novada mākslinieku popularizēšanu Latvijā un ārpus tās robežām.

 

Pirmajā „Siguldas novada Gada balva kultūrā” ceremonijā vienpadsmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada kultūras dzīvē tika cildināti kultūras jomas pārstāvji.

 

„Siguldas novada Gada balvas kultūrā” mērķis ir motivēt un godināt kultūras darbiniekus, māksliniekus, radošos kolektīvus, biedrības, producentus, pasākumu mecenātus, kā arī Siguldas novadā notikušo kultūras pasākumu organizatorus un māksliniekus, kas nozīmīgi ietekmējuši Siguldas novada kultūrvides attīstību vai apliecinājuši izcilību un radošumu, veidojot pozitīvu novada publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā.

 

 

1. martā uz Valsts konkursa pusfinālu aizceļoja "Baltā Flīģeļa" audzēkņu radītie iesaiņojuma dizaina projekti. Turam īkšķus! 

 

 

 

 

APSVEICAM! 

 

Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā "Es dzīvoju pie jūras" mums – Mākslu skolai „Baltais Flīģelis” 2 laureātes - Alisei Lācei no Ministudijas - sudraba godalga glezniecībā, bet pirmklasniecei Emīlijai Parafiņukai - bronza grafikā! Apsveicam meitenes un skolotāju Daci Andersoni!

 

M. Freimaņa daiļradei veltītajā glezniecības konkursā „Dziesma” augstu novērtējumu ieguvuši skolotājas Daces Andersones audzēkņu darbi.

1. vietas ieguvējas- Nikola Dunska, Anastasija Kozlovska, 2. vietas ieguvēja Paula Estere Jaunzeme, 3. vietas ieguvējs Renārs Tiliks.

 APSVEICAM!

Mākslas nodaļas 1. klases skolniece Paula Broka ir ieguvusi 2. vietu kategorijā glezniecība 7-9 gadi, 7.Starptautiskajā bērnu un jauniešu glezniecības un grafikas konkursā "Saules krasts-Brīnums"; Largo Grīnbergs - atzinību.

2.02. - 17.02. Izstāžu telpā apskatāma izstāde - AKSELS NORA. SASTAPŠANĀS. Zīmējumi.

MĀRIS BĒRZIŅŠ. Akvare

Aksels Nora ir Mākslu skolas 6.klases audzēknis. Viņa darbi izstādei tapuši brīvajā laikā. Viņa pedagogi ir Maija Avota, Iveta Bambere, Ieva Vanaga, Agita Zālīte, Raits Tikums.

Māris Bērziņš sāka gleznot ar akvareli pirms gada. Viņu iedvesmoja kanādiešu mākslinieces Diane Michelin akvareļi. Māris daudz glezno patstāvīgi brīvajā laikā un konsultējas pie Mākslu skolas Maxi studijas vadītājas Agitas Zālītes.

 

                                                                                              

 

uz sākumu