Starptautiskais saksofonu ansambļu konkurss "SIGULDA SKAN"

 

Konkursa "Sigulda Skan" 2015 NOLIKUMS, PIETEIKUMA ANKETA

 

Competition "Sigulda Skan" (Sigulda sounds) 2015   REGULATION, APLICATION FORM

 

 

 VĒSTURE / HISTORY

FOTOGALERIJA

Šā gada 22. martā koncertzālē „Baltais Flīģelis” norisinājās Latvijas saksofonu ansambļu konkurss “SIGULDA SKAN”, kurā piedalījās labākie jauniešu (līdz 18 gadiem) saksofonu ansambļi no visas Latvijas. 

„Sigulda Skan” ir loģisks iznākums tam relatīvajam tukšumam, kas saksofonu ansambļu konkursu organizēšanā ir valdījis Latvijā līdz šim. Nevienam nav noslēpums, ka daudzās mūzikas skolās, kur skolēni apgūst saksofona spēli, ir izveidoti arī saksofonu ansambļi – trio, kvarteti, kvinteti utt., taču vietas, kur izpausties nav. Diemžēl nu jau gandrīz 10 gadi apritējuši, kopš aizmirstībā aizgājis kādreiz tik populārais saksofonu ansambļu festivāls Madonā. Veidojot konkursu „Sigulda Skan”, organizatori nepretendē uz šī festivāla turpinājumu un tradīciju pārņemšanu, taču vēlas atdzīvināt saksofonu ansambļu muzicēšanas tradīcijas un radīt vietu, kur to darīt visiem vienkopus arī turpmāk un Sigulda šim nolūkam ir īpaši piemērota pilsēta.

Pirmajā konkursā kopumā bija pieteikušies 12 ansambļi no Bauskas, Ozolniekiem, Balviem, Kuldīgas, Ogres, Lielvārdes, Valmieras, Rūjienas, Viļāniem, Rīgas un Siguldas – pavisam kopā 60 dalībnieku un pedagogu.Konkursu vērtēja profesionāla žūrija, kuru vārdi Latvijas saksofonmūzikas pasaulē komentārus neprasa: Ainars Šablovskis, Gints Pabērzs, Inga Meijere, Katrīna Kivleniece.

Konkurss noritēja pozitīvā gaisotnē, ko vēl vairāk uzlaboja organizatoru sarūpētās balvas, no kurām vērtīgākā – soprāna saksofons no mūzikas veikala „Nartiss Latvia” tika I grupas uzvarētājam – J. Mediņa 1. Mūzikas skolas Saksofonu kvartetam. Zīmīgi, ka šis ansamblis ieguva arī konkursa Grand Prix – mākslinieces Agitas Zālītes, speciāli konkursam, tapušo gleznu „Saksofona ekspresijas”. Balvas, atbilstoši uzrādītajam sniegumam, saņēma visi konkursa dalībnieki.

Konkursu noslēgumu vainagoja saksofonu kvarteta „n[ex]t move” koncerts, kas bija lieliska iespēja jaunajiem censoņiem mācīties no populārā ansambļa.

Izskanot pirmajam Latvijas Saksofonu ansambļu konkursam “SIGULDA SKAN”, rodas pārliecība, ka tam pēc diviem gadiem sekos nākamaiskonkurss, iespējams pat starptautisks. Pilnīgi noteikti konkursam var sākt gatavoties tie ansambļi un pedagogi, kuri šoreiz palika novērotāju pozīcijās. Jauns konkurss ir dzimis. Lai labi skan!

 

Latvijas Saksofonu ansambļu konkursa „Sigulda skan” 2013 rezultāti

 I grupa 

1.     vieta - Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas saksofonu kvartets (Skolotāja Ieva Saliņa)

2.     vieta – Siguldas mākslu skolas „Baltais Flīģelis”  Šveices ielas Saksofonu kvartets (Skolotājs Elmārs Rudzītis)

3.     vieta – Ozolnieku Mūzikas skolas Saksofonu trio (Skolotājs: Alberts Kekļa)

Diplomands – Valmieras Mūzikas skolas Saksofonu trio (Skolotājs: Gunārs Geduševs)

 

II grupa

1.     vieta - ­Ogres un Lielvārdes mūzikas skolas „Ogres saksofonu kvartets” (Skolotājs: Maigonis Makars)

2.     vieta - Juglas Mūzikas skolas saksofonu kvartets (Skolotāja Ieva Saliņa)

3.     Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Siguldas Saksofonu kvartets (Skolotājs Elmārs Rudzītis)   

Diplomands – Balvu mūzikas skolas Saksofonu ansamblis (Skolotājs Arnis Graps)

Diplomands – Bauskas Mūzikas skolas Saksofonu ansamblis (Skolotājs Juris Krūmmalis)

Diplomands – Viļakas Mūzikas un mākslas skolas Saksofonu ansamblis  (Skolotājs Aldis Prancāns)

 

 Grand Prix 

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas saksofonu kvartets (Skolotāja Ieva Saliņa)

 

Žūrijas atzinība „Par atraktīvāko priekšnesumuJuglas Mūzikas skolas saksofonu kvartets (Skolotāja Ieva Saliņa)

Žūrijas atzinība „Par labāko tērpu dizainu” - Siguldas mākslu skolas „Baltais Flīģelis”  Šveices ielas Saksofonu kvartets (Skolotājs Elmārs Rudzītis)

Žūrijas atzinība „Par oriģinālāko konkursa skaņdarbu” - Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Siguldas Saksofonu kvartets (Skolotājs Elmārs Rudzītis)

Speciālā balva no saksofonu kvarteta „n[ex]t move” - Ozolnieku Mūzikas skolas Saksofonu trio (Skolotājs: Alberts Kekļa)