Izsludināta pieteikšanās XIV Starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem

digitālajā vidē “Mūzikas interpretācija mūsdienās”

 

Līdz 30. maijam izsludināta pieteikšanās dalībai XIV Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos digitālajā vidē “Mūzikas interpretācija mūsdienās ", kas no 14. - 21. jūlijam noritēs digitāli. Dalībai kursos aicināti pieteikties Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki un jaunie mūzikas skolotāji. 

Šogad, ievērojot valstī un pasaulē noteiktos epidemoloģiskos nosacījumus un ceļošanas ierobežojumus, mēs vēlamies robežas šķērsot virtuāli, savienojot ilggadīgo mācībspēku profesionalitāti un zināšanas, dodot iespējas plašai Latvijas jauniešu saziņai ar mūzikas nozares profesionāļiem. Meistarkursos ar savu pieredzi dalīsies lektori un mācībspēki no Latvijas - Agnese Egliņa, Anda Eglīte, Guntars Freibergs, Antra Jankava, Dita Krenberga, Ēriks Kiršfelds, Guntis Kuzma, Andrejs Osokins, Inga Šļubovska-Kancēviča, Paula Šūmane, Reinis Zariņš; no ASV - Pauls Berkolds, Ilona Kudiņa; no Austrālijas - Jānis Laurs; no Grieķijas - Dimitris Maronidis, Gundega Šmite un no Vācijas - Andra Dārziņa. Galvenās lekcijas pasniegs muzikologs Boriss Avramecs un pianiste Diāna Zandberga. Meistarkursu mērķis ir latviešu jauno mūziķu profesionālās meistarības pilnveide. 

Meistarkursu pirmsākumi meklējami trīs Starptautiskajās latviešu jauno mūziķu nometnēs Kanādā. Kopš 1994. gada Latvijā ir organizētas 13 šādas nometnes, kas laika gaitā ar savu augsto profesionālo līmeni ieguvušas meistarkursu statusu. Meistarkursu unikalitāti un nepieciešamību raksturo iespēja topošajiem akadēmiskās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem un pedagogiem - potenciālajiem augstāko mūzikas un mūzikas pedagoģijas augstskolu studentiem, iepazīties ar augstāko mūzikas mācību iestāžu piedāvātajām izglītības programmu iespējām un to docētājiem. Meistarkursi ir ieņēmuši nozīmīgu vietu latviešu mūzikas dzīvē Latvijā: tie ir veicinājuši sadarbību vispasaules latviešu profesionālo un topošo jauno mūziķu starpā, kā arī, viņu zināšanas par latviešu mūziku un māksliniekiem.

XIV Starptautiskos latviešu jauno mūziķu meistarkursos plānots rīkot 50-70 meistarklases, lekcijas/meistarklases komponistiem un mūzikas pedagogiem, lekciju, kā arī atklāšanas un noslēguma koncertus tiešsaistē. Šajos meistarkursos liela uzmanība tiks pievērsta dažādu mūzikas stilu skaņdarbu interpretācijai. Meistarkursu vadītāju “online” meistarklases flautas, klarnetes, klavieres, sitamo instrumentu, vijoles, alta, čella un vokālajās speciālitātēs dos iespēju jauniem mūziķiem attīstīt un pilnveidot dažādu stilu mūzikas interpretācijas iemaņas un prasmes. Online koncertos (atklāšanas un noslēguma) meistarkursu dalībniekiem un visiem interesentiem būs iespēja dzirdēt Pētera Vaska, Imanta Zemzara un citu jubilāru opusus. XIV Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu vadītāju un viesu tiešsaistes noslēguma koncertā “Romantiskās un laikmetīgās mūzikas interpretācija mūsdienās” profesora Venta Zilberta vadībā, piedalīsies  16 atskaņotājmākslinieku.

Kompozīcijas semināros, kurus vadīs pazīstami Latvijas un ārvalstu kompozīcijas meistari Gundega Šmite un Dimitris Maronidis, iecerēts padziļināti izzināt skaņdarba un interpretācijas aspektus saistībā ar meistarkursu tēmu. Gundegas Šmites vadībā, jaunie komponisti tiks rosināti veidot skaņdarbus solo balsij kas ietver grafisko notāciju, rakstiskās norādes izpildītājiem, mūsdienu vokālās mūzikas tehnikas, teātra elementus, u.c., kas paredz izpildītājas, mecosoprānes Helēnas Sorokinas aktīvu iesaistīšanos jaundarba tapšanā un ierakstīšanā, intepretācijai kļūstot par vienu no skaņdarba stūrakmeņiem. Kompozīcijas meistarkursu dalībniekiem būs iespēja apgūt elektroakustiskās mūzikas pamatus Dimitra Maronida vadībā.

Lekcijās/meistarklasēs ar Ilonu Kudiņu, flautas ansambļa dalībnieki pilnveidos zināšanas par jaunākajiem uzskatiem un virzieniem džeza mūzikas interpretācijas sfērā; tiks iestudēti un ierakstīti divi īsi džeza mūzikas skaņdarbi ZOOM platformā.  Lekcijās/meistarklasēs ar Paulu Berkoldu un Antru Jankavu dalībnieki pilnveidos zināšanas par jaunākajiem uzskatiem un virzieniem vokālās mūzikas pedagoģijas, kā arī interpretācijas sfērā - no baroka līdz laikmetīgās akadēmiskās mūzikas stiliem.

Notiks arī lekcijas "Mūzikas interpretācija mūsdienās" - Boriss Avramecs/ mākslas zinātņu doktors, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas pieaicinātais docētājs/  un "Latvijas Konservatorijas Klavieru nodaļas sākotne Jāzepa Vītola Variāciju-Portretu gaismā" - Diāna Zandberga/ pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore/ 

Meistarkursu vadītājs – Ventis Zilberts (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), mākslinieciskā vadītāja -  Dace Aperāne (ASV), savukārt kursu nozaru vadītāji  atskaņotājmākslā – Agnese Egliņa (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) un Ventis Zilberts (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), kompozīcijā un mūzikas teorijā - Gundega Šmite (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), mūzikas pedagoģijā – Dace Aperāne.

Pieteikšanās anketa TE!

Dalības maksa pēc pieteikšanās anketā - ar izrakstītu rēķinu. Par katru meistarklasi 10 eiro. 

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Siguldas novada pašvaldība, Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonds no Aleksandra Okolo-Kulaka piemiņas fonda, Latviešu Fonds, Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds, Latviskā Mantojuma fonds Bostonā, Latviešu kultūras biedrības TILTS “Mūzikas nometnes fonds” un citas latviešu organizācijas un labvēļi ASV.

 

XIV Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu darba grupa

 

 

Greetings, dear XIV International Latvian Young Musicians' Mastercourses' participants, supporters and friends!

 

We had planned to announce the registration for the projected XIV International mastercourses this year in July, however, taking into account the crisis situation in Latvia and the world, we wish to inform you that:

 

* the XIV International Latvian Young Musicians' mastercourses have been RESCHEDULED to take place in July, 2021; 

  the precise dates will be announced as soon as possible,

* participants who have already registered, will be notified individually,

* in the meantime, we will keep in contact with you and look forward to July, 2021, when we will be able to meet with you and the 

  mastercourses' teachers at Sigulda Arts School "White Grand Piano" in Sigulda, Latvia!

* at the website: www.baltaisfligelis.lv/muzika/meistarkursi and www.facebook.com/internationalmasterclasses, you will find the newest information.

 

We believe that the love of music has no borders, and therefore, while we have to postpone our meeting, invite you to follow all of the 

available digital world's offerings of video concerts and live broadcasts!  We especially recommend our mastercourses' teacher's - 

the wonderful Agnese Egliņa's video lectures about outstanding musical examples. 

 

Thank you very much for your interest and support!

We wish you good health and light-filled days!

 

Sincerely,

The XIV International Latvian Young Musicians' Mastercourses' organizers

 

XIV STARPTAUTISKIE LATVIEŠU JAUNO MŪZIĶU MEISTARKURSI

MŪZIKAS INTERPRETĀCIJA MŪSDIENĀS

2021. GADA  jūlijā

“BALTAIS FLĪĢELIS” MĀKSLU SKOLĀ, ŠVEICES IELĀ 19, SIGULDĀ, LATVIJĀ

 

  

 

www.baltaisfligelis.lv/muzika/meistarkursi

 

 

Sākusies gatavošanās 2020. gada starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem.

 

Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis” 2020. gada vasarā (14. - 23. jūlijā) jaunajiem mūziķiem no visas pasaules atkal būs iespēja izcilu pasniedzēju vadībā gūt augstvērtīgu pieredzi, jaunas zināšanas un nodibināt savstarpējus kontaktus, lai izveidotu pamatu turpmākai sadarbībai.

Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi (IX-XIII) notikuši Siguldā jau 5 reizes - 2010., 2012., 2014., 2016. un 2018. gadā. XIV meistarkursiem izvēlēta īpaši aktuāla tēma: Mūzikas interpretācija mūsdienās. Tā ir svarīga ikvienam atskaņotājmāksliniekam, kā arī ļoti plaša, jo iekļauj visos laikmetos un kultūrās radīto kompozīciju uztveres un atskaņošanas iespējas, piem., pēdējā laikā tik lielu interesi izraisījušo baroka laika mūzikas interpretāciju.

Meistarkursu sirds un dvēsele ir ASV dzīvojošā latviešu komponiste Dace Aperāne, kura 2016.gadā saņēma Lielo mūzikas balvu par nopelniem latviešu mūzikas popularizēšanā pasaulē. Pateicoties viņas spējai uzrunāt pasaulē zināmus latviešu un cittautu pasniedzējus un gādāt arī par sponsoru atbalstu, meistarkursi bijuši un būs ikkatram dalībniekam nozīmīgi un neaizmirstami.   

Iepriekšējo meistarkursu iespaidi atrodami http://www.baltaisfligelis.lv/muzika/meistarkursi/,

facebook.com/baltais.fligelis,

https://www.sigulda.lv/ 

 

XIII STARPTAUTISKIE LATVIEŠU JAUNO MŪZIĶU MEISTARKURSI

                            BALTIJAS MŪZIKAS CEĻŠ

                         2018. GADA 17. – 26. JŪLIJS

   “BALTAIS FLĪĢELIS” MĀKSLU SKOLĀ, ŠVEICES IELĀ 19, SIGULDĀ, LATVIJĀ

 

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnēwww.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

Pedagoģisko lekciju plāns

Pedagogical lecture plan

Datums

11:30-12:15

12.15 – 13.00

(20., 23.jūlijā - 12:00-13:00)

14.00 – 15.00

(21.jūlijā 15:00-17:00)

Trešdiena,

18.07

Iepazīšanās/

Introduction

Andreja Osokina

meistarklase/

masterclass

Personības mūzikā” cikls

Daces Aperānes vadībā

Andrejs Osokins

Ceturtdiena,

19.07

Brīvs/Free

Ērika Kiršfelda meistarklase/ masterclass

“Personības mūzikā” cikls

Daces Aperānes vadībā

Ēriks Kiršfelds

Piektdiena,

20.07

Brīvs/Free

12:00 - 13:00

Dace Aperāne

“Radošās perspektīvas mūzikas pedagoģijā”/
“Creative perspectives in music pedagogy”

Diāna Zandberga

“Latviešu klaviermūzika šodien“/

 “Latvian Piano Music of Today”

Sestdiena,

21.07

Brīvs/Free

Brīvs/Free

15:00 - 17:00

Vija Vētra

“Ritmika un dejas improvizācija” darbnīca/ “Rhythm and dance improvisation” workshop

Pirmdiena,

23.07

 

 

Brīvs/Free

Andras Dārziņas un Gunāra Larsena meistarklase/

masterclass

12:00 - 13:00

“Personības   mūzikā” cikls Daces Aperānes vadībā

Andra Dārziņa un Gunārs Larsens

Otrdiena,

24.07

Brīvs/Free

Dace Aperāne “Tālivalža Ķeniņa un Imanta Ramiņa mūzika”/

“The Music of Tālivaldis Ķeniņš and Imants Ramiņš”

Brīvs/Free

Trešdiena,

25.07

Brīvs/Free

Pārrunas/Discussion

Brīvs/Free

Uz lekciju apmeklēšanu no malas, jāpiesakās iepriekš uz e-pastu - direktors@baltaisfligelis.lv vai mob. 29931067

INSTRUMENTĀLĀS, VOKĀLĀS, KAMERANSAMBĻA UN KOMPOZĪCIJAS MEISTARKLASES, PEDAGOĢISKI METODISKI SEMINĀRI, IZCILU STARPTAUTISKO MĀCĪBSPĒKU VADĪBĀ

                   MUZIKĀLĀS IZGLĪTĪBAS TRADICIJA LATVIJĀ KOPŠ 1994. GADA

INFORMĀCIJA:  WWW.BALTAISFLIGELIS.LV/MUZIKA/MEISTARKURSI

 

 Reti kad biju agrāk piedzīvojis tik muzikāli bagātīgas 1 ar pus nedēļas! - komponists Imants Ramiņš (Kanāda) 

 

Tā ir vieta,kur dzimst idejas, notiek apvāršņa paplašināšana, arī ikdienas praksē neizzinātā izzināšana. Tā ir zona, kurā var satikties zaļš iesācējs un pasaules mēroga autoritāte – Latvijas Radio 3 Klasika direktore Gunda Vaivode (Latvija)

 

Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi mūsu talantīgajiem censoņiem sniedz augstvērtīgu pieredzi, domu apmaiņu, zināšanas un ļoooooti daudz mūzikas. - komponists Ēriks Ešenvalds (Latvija)

  

1. Meistarkursu laiks un vieta

2018. gada 17. - 26.jūlijs.  Siguldas Mākslu skola “Baltais Flīģelis”. Siguldā, Šveices ielā 19, LV-2150, direktora p.i. Jolanta Bimbere  tel., fakss 67971578, mob. 29931067

2. Naktsmītnes: Dalībniekiem, meistarkursu vadītājiem un lektoriem  viesnīcā “Sigulda”, Hotel Pils un Krimuldas muižā                  

3. Dalībnieki  - 100

4. Pieteikšanās līdz 31. maijam: elektroniski, nosūtot pieteikuma anketu pa e-pastu direktors@baltaisfligelis.lv vai aizpildot elektronisko formu https://ej.uz/zp5u

Information

form in english - https://ej.uz/ctit

 

 

Meistarkursu informatīvais buklets un anketa drukāšanai

5. Dalības maksa:

 dalībniekiem no Latvijas  EUR 160; dalībniekiem no Lietuvas, Igaunijas EUR 200; dalībniekiem no ārzemēm  $ 500,-, vai EUR 380, -

Dalības maksas avanss 50% apmērā jāsamaksā līdz 15.06.2016 atlikusī summa jāpārskaita līdz  30.06.2016. Maksā ietilpst arī ēdināšana 3 X dienā un dzīvošana labiekārtotā hostelī.

 Samaksu kārtot pārskaitījuma veidā:

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība, Reģ. Nr.40008155760, Konta Nr. LV25 UNLA 0050 0152 8343 0 (SEB Banka, SWIFT kods: UNLALV2X) ar norādi

Dalība XIII Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos “Baltijas ceļš mūzikā”, dalībnieka vārds, uzvārds”.

Ceļa izdevumi netiek apmaksāti.

6. Repertuārs:  Vienlaicīgi ar pieteikumu uz meistarkursiem, jānosūta skaņdarbu saraksts izvēlētās specialitātes nodarbībām uz e-pastu muzika@baltaisfligelis.lv

Lūgums komponistiem, vienu vai divus reprezentatīvus skaņdarbus iesūtīt elektroniski Gundegai Šmitei līdz 1.06.2018:  gundegasmite@inbox.lv

7. Organizatori: Siguldas Mākslu skola “Baltais Flīģelis”.

Darba grupa, kuras sastāvā strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latviešu kultūras biedrības TILTS, Latvijas Komponistu savienības un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pārstāvji. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

8. Meistarkursu vadītājs: Ventis Zilberts /JVLMA profesors

9. Mākslinieciskā vadītāja: Dace Aperāne /ASV/

10.Nozaru vadītāji: Agnese Egliņa, Ventis Zilberts /atskaņotājmāksla/JVLMA, Gundega Šmite /kompozīcija/, Dace Aperāne /mūzikas pedagoģija/

11.Meistarkursu koordinatore: Jolanta Bimbere e-pasts - direktors@baltaisfligelis.lv, telefons 67971062, mob. 29931067

12.Administrators: Jolanta Bimbere e-pasts: direktors@baltaisfligelis.lv, telefons 67971578, mob. 29931067 http://www.baltaisfligelis.lv  

 

*** Repertuāra informācija:

  • Instrumentālistiem iepriekš jāsagatavo četri dažādu stilu skaņdarbi / obligāti jāiekļauj latviešu, igauņu vai lietuviešu komponista skaņdarbs/.
  • Dziedātājiem jāsagatavo četri dažādu laikmetu un raksturu skaņdarbi /obligāti jāiekļauj latviešu, igauņu vai lietuviešu komponista skaņdarbs /.
  • Izvēlētās meistarklases programma jāiesniedz reizē ar anketu.
  • Kompozīcijas meistarklašu dalībnieki var ņemt līdzi savu skaņdarbu notis un ierakstus. Jauniem komponistiem būs iespēja rakstīt jaundarbu rezidences Trio Art-i-Shock – gan solo, gan dueta, gan pilnam trio sastāvam (Agnese Egliņa - klavieres, Guna Šnē - čells, Elīna Endzele - sitaminstrumenti).  Komponista Dimitra Maronida vadībā studenti iepazīs pamatus darbam ar elektroakustiskās mūzikas programmām, kā arī ierakstu tehnoloģiju un radīs unikālu skaņu instalāciju, kas ietvers skaņu ainavas no katra studenta dzimtās vietas. 
MEISTARKURSU VISPĀRĒJĀ NORISE
 
9:15 - 10:25  Galvenā lekcija visiem dalībniekiem
 
10:30 - 13:00  Meistarklases, kameransambļi, kompozīcija
 
13:00 - 14:00  Pusdienas 
 
14:00 - 15:00  Pedagoģiskā lekcija, improvizācija ar elektroniku /I grupa/
 
15:00 - 18:00  Meistarklases, koris, orķestris (15:00 - 16:30), kameransambļi, kompozīcija, 
                       improvizācija ar elektroniku /II grupa/ (17:00 - 18:00)
 
18:00 - 19:00  Vakariņas
 
19:00  Koncerts

 

Meistarkursu darba formas: lekcijas, meistarklases; kompozīcijas un mūzikas teorijas semināri,diskusijas; mūzikas publicistikas un kritikas prakse; koris; kamerorķestris; kameransambļi; ritmika un dejas improvizācija, vokālie un vokāli instrumentālie ansambļi;

improvizācija ar elektroniku pianistiem; pedagoģiski metodiskie semināri; koncerti.        

 

XIII Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos plānoti 100 dalībnieki:

20 pianisti,

20 pūtēji un sitaminstrumentālisti,

24 stīdzinieki,

6 koklētāji,

12 komponisti un muzikologi,

18 dziedātāji

Pārstāvētas šādas specialitātes - klavieres, klavierpavadījums, kokle; pūšaminstrumenti (flauta, klarnete, fagots, mežrags, trompete); sitaminstrumenti; stīgu instrumenti (vijole, alts, čells, kontrabass); dziedāšana; kompozīcija; mūzikas teorija; mūzikas pedagoģija.

Uz meistarkursiem var pieteikties mūzikas augstskolu, vidusskolu studenti un mūzikas skolas audzēkņi no 16 gadiem.

 Meistarkursu dalībnieki saņems apliecību par meistarkursu beigšanu.

Dalībnieku koncertos tiks atskaņoti skaņdarbi, kas iestudēti gan meistarkursu laikā,  gan sagatavoti iepriekš.

 

VĒSTURE

 

Pirmās trīs Starptautiskās latviešu jauno mūziķu radošās nometnes - meistarkursi notikušas Kanādā. Latvijā ir organizētas divpadsmit šādas nometnes - meistarkursi: 1994.gadā Jaungulbenē, 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2006., 2008. gados - Ogrē, 2010., 2012.,2014. 2016. gados Siguldā. XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu  meistarkursi Baltijas mūzikas ceļš notiks Siguldā no 2018. gada 17.- 26. jūlijam. Šādi  meistarkursi apvieno jaunos mūziķus no vairākām pasaules valstīm, rodot iespēju labvēlīgā, interesantā, neformālā gaisotnē kopīgi strādāt, muzicēt, atpūsties, nodibināt savstarpējus kontaktus un izveidot turpmākās sadarbības iespējas. Arī 2018.gadā XIII  Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi apvienos Eiropas valstu, ASV, Kanādas un citu kontinentu valstu latviešu jaunos mūziķus radošā darbā un muzicēšanā pieredzējušu Latvijas un ārzemju pedagogu un izcilu mākslinieku vadībā. Uz XIII Starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu  meistarkursiem tiek aicināti mūzikas skolu (no 16. g.v.), mūzikas vidusskolu audzēkņi un mūzikas augstskolu studenti, mūzikas izglītības iestāžu pedagogi un citi interesenti.

 

 

Latvijas Radio 3 intervija ar Daci Aperāni

 

2014. gada 2.jūlija meistarkursu vadītāju koncerts

 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

 

Beztalantu vakars

Meistarkursi "Jaunas dimensijas mūzikā"