Sveicieni svētkos! 18. novembrī plkst.17.00 skolas koncerts- https://youtu.be/EvSuJBu9aG8

18. novembrī plkst. 17.00 video tiešsaistē notiks koncerts veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai. Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" audzēkņi un pedagogi ir sagatavojuši daudzveidīgu svētku programmu. Neizpaliks arī sirsnīgi sveicieni no audzēkņu ģimenēm un skolas draugiem.

Daudz laimes, Latvija! 

 

Apsveicam akordeona klases audzēkņus Annu Reiznieci un Krišjāni Bojāru ar iegūto 2. pakāpi VIII STARPTAUTISKAJĀ KONKURSĀ - FESTIVĀLĀ "Astana Grand Prix"! Paldies skolotajai Vinetai Golubkovai par ieguldīto darbu!

 
Aktuāla vakance - vietnieks saimnieciski administratīvajā darbā
 

Visdziļākā līdzjūtība skolotājai Līgai Trupavniecei, pavadot mūžībā vīru Vilni Trupavnieku, Siguldas Valsts ģimnāzijas ilggadējo direktoru. 

 

Uzmanību! VI Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss plānots 2022. gada 15. martā. 

Ceturtdien, 30. septembrī,  Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis” notika skolotāju dienai veltītās izstādes atklāšana un koncerts “Satikšanās prieks”!

Pasākumā piedalījās Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogi un mūzikas un mākslu skolu kolēģi no tuvākām un nedaudz tālākām vietām-  Krimuldas, Inčukalna, Mālpils, Vangažiem, Līgatnes, Lēdurgas un Sējas.

Pasākumu ievadīja mākslas nodaļu pedagogu darbu izstādes atklāšana, kam sekoja koncerts. Izstādē tiek eksponēti dažādi mākslas darbi -  gleznojumi visdažādākajās tehnikās, zīmējumi, dažādi materiāli (stikls, keramika, metāls, māls, porcelāns, tekstils, papīrs, plastikāts). Ik skatītāju priecē spilgtie mākslas darbi, kuros atklājas katra mākslinieka savdabība un rokraksts.

Aizraujošā koncertā dzirdējām visdažādāko laikmetu un stila mūziku un redzējām horeogrāfijas priekšnesumu profesionālā izpildījumā. Prieks valdīja gan mūziķu priekšnesumos, gan koncerta vadītājas “saspēlē” ar māksliniekiem un publiku, gan visu klātesošo sejās, radot vienotību un bezgala labu, pacilātu un paliekošu svētku dienas sajūtu!

 Foto: Edgars Semanis

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, izstāde apskatāma līdz 30.oktobrim tikai sestdienās  no plkst. 10.00-14.00.

Ieeja bez maksas.

Kora klases audzēkņiem ceturtdien, 23. septembrī, bija iespēja pirmo reizi apmeklēt Mežaparka Lielo estrādi gides Daces Kaprānes pavadībā. Tas bija emocionāls piedzīvojums gan lieliem,gan maziem. Pat lietus audzēkņiem netraucēja. Liels gods bija dziedāt estrādē un brāļu Kokaru zālē.

Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai par iniciatīvu.

Apsveicam Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" Stīgu instrumentu spēles 3.klases audzēkņus ar spožiem panākumiem Starptautiskajā konkursā Francijā, Parīzē "Music Competition Online 2021"!

Aleksandrs Poļisadovs 1. vieta, Karlīna Tīlika 2. vieta.

Paldies skolotājām Mārai Šmitei, Inesei Žugai un koncertmeistarei Sanitai Klešniecei par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā attālinātajam konkursam.

 

https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/svetku-dienasgramata/svetku-dienasgramatas-sestaja-lappuse-jauniesu-simfonisko-orkest.a148732/ 

 

 

Skatāmies un klausāmies projektu "CIRKS"!

https://www.youtube.com/watch?v=5YrWUmLe0zY

 

1.      septembris pirmklasniekiem!

Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.

*Pārējos audzēkņus aicinām sazināties ar saviem specialitātes pedagogiem/ klašu audzinātājiem.

IZSTĀDES SEPTEMBRĪ

Mākslas nodaļas grafikas pasniedzēja Patricija Brekte – Pannetjē augusta mēnesī studijā “Art Studio Peahen” organizēja projektu “Grafikas vasaras skola 2021”.

Projekta mērķis ir jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība vasaras periodā un radoša darbošanās, izzināšana, sadarbošanās ar uzaicinātajiem grafikas jomas speciālistiem. “Grafikas vasaras skolā” savas zināšanas papildināja arī 3 “Baltā flīģeļa” Mākslas nodaļas audzēkņi Nora Ruskule, Līva Veikina un Amidaila Freimane. Audzēkņi caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināja izpratni par grafiku.

Laipni aicināti apskatīt dalībnieku darbu kopizstādi līdz 3. oktobrim Siguldas Jaunās pils Salonā, Pils ielā 16.

Līdz 29.09. Mākslas nodaļas audzēkņu noslēguma darbu izstāde Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā un 1. stāva gaitenī

No 1.-30.09. Mākslas nodaļas audzēkņu plenēra darbu izstāde Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 2. stāvā.

Laipni aicināti apmeklēt Baltā flīģeļa pedagoģes, mākslinieces Kristīnes Kliginas personālizstādi “Pavedieni” galerijā LOOK! Ģertrūdes ielā 62, Rīgā.

Izstāde būs apskatāma līdz 9. oktobrim: 13:00 - 19:00 no otrdienas līdz piektdienai, 13:00 - 17:00 sestdienās.


 

Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina nākt mācīties! 

Mākslu skolā „Baltais flīģelis” no 1. maija līdz 22. augustam norisinās jaunu audzēkņu pieteikšanās uzņemšanai Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļās 2021./2022. mācību gadam.

Arī šogad profesionālās ievirzes klasēm ir iespēja pieteikties elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot pieteikuma formu „Iesniegums profesionālās ievirzes programmās”. Pieteikumu varēs aizpildīt nepilngadīga skolēna likumiskais pārstāvis. Neskaidrību gadījumā par elektroniskā iesnieguma aizpildīšanu un iesniegšanu iedzīvotāji varēs vērsties Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 un Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis”. Elektroniskā pieteikšanās norisinās no 1. maija līdz pat augustam.

Veicot reģistrāciju elektroniski, katram skolēnam tiks piešķirts unikāls identifikācijas kods, kas tiks nosūtīts uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi. Kopējais saraksts ar skolēniem, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem un tiks uzņemti profesionālās ievirzes klasēs, tiks publicēts pēc iestājeksāmenu rezultātiem un nosūtīts reģistrētajā e-pasta adresē, kā arī publicēts skolas tīmekļa vietnē www.baltaisfligelis.lv.

Mūzikas nodaļā audzēkņus uzņem vecumā no septiņiem līdz 12 gadiem un piedāvā apgūt instrumentu spēli šādā programmās:

  • taustiņinstrumetu spēle – klavierspēle, akordeona spēle;

  • stīgu instrumentu spēle – vijoles spēle, čella spēle, ģitāras spēle;

  • pūšaminstrumentu spēle – flautas spēle, klarnetes spēle, saksofona spēle, mežraga spēle, trompetes spēle, trombona spēle, eifonija spēle, tubas spēle. Īpaši tiek aicināti audzēkņi, kuri vēlas apgūt metāla pūšaminstrumentu specialitāti;

  • sitaminstrumentu spēle;

  • kora klase;

  • populārās un džeza mūzikas nodaļas programma „Mūsdienu ritma mūzika”.

 

Iestājpārbaudījumi:

23. augustā – MŪZIKA

24. augustā – MĀKSLA, TEĀTRIS

 

Diriģents Pēteris Plūme vietnē Facebook raksta: “Jau trešo gadu ceļš mūs veda uz Laimīgo zemi Līgatni, kas dzīvo pati savā laikā, kur katrai mājai ir bieza vēstures patina un katra ala un kambaris tā vien aicina iztēloties tās kā mājvietas seno pasaku varoņiem. Tomēr laiks darbībā var būt tik aizlidojošs. Bet mēs paspējām. Apmānīt lietu un vēju, izstaigāt teju katru taku un nostūri, izskriet tūkstošiem kaloriju rotaļās un izspēlēt visas galda spēles. Tai pat laikā apdzīvojām arī skaņu pasauli, radot un pilnveidojot sevi mūzikā, kas bez spožas glazūras satur arī dziļākus slāņus, kuri mums pamazām atklājās. Un tad jau noslēguma "Norise", kā to definē VISC. Šo notikumu fiksēja arī Latvijas Televīzija un Latvijas Radio - galvenokārt aiz intereses par Dziesmusvētku procesa nepārtrauktības esamību šajos apstākļos. Mēs sniedzām atbildes gan ar vārdiem, gan mūziku, un abās kategorijās jaunajiem mūziķiem bija kas svarīgs pasakāms. Viss ir iespējams. Laimīgā zemē!”

Piedalījās mūsu skolas Stīgu nodaļas audzēkņi: Elza Sīle, Laura Patrīcija Priedulēna, Irina Kaņeva, Linards Balodis, Letīcija Ļeonova, Gundega Kļaviņa.

 

ATKLĀŠANAS KONCERTS 14. jūlijā plkst. 19.00 tiešsaistē no Siguldas koncertzāles “Baltais Flīģelis”
https://www.facebook.com/Starptautiskiemeistarkursi
XIV Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu Atklāšanas koncertā piedalās: Ēriks Kiršfelds, Dita Krenberga, Elīna Gruzniņa un Ventis Zilberts.
Programmā Pētera Vaska un Imanta Zemzara mūzika.
Video sveiciens no Meistarkursu mākslinieciskās vadītājas Daces Aperānes (ASV) un Latvijas Radio 3-Klasika direktores Gundas Vaivodes.
Tiešsaistē paredzēta iespēja ikkatram interesentam skatīt vairākus koncertus un lekcijas:
17. jūlijā plkst.15.00-16.00 lekcija “Mūzikas interpretācija mūsdienās” - lektors Boriss Avramecs (mākslas zinātņu doktors, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras profesors)
18.jūlijā no plkst.15.00-16.00 Tiešsaistes LEKCIJA "Latvijas Konservatorijas Klavieru nodaļas sākotne Jāzepa Vītola Variāciju-portreju gaismā"
Lektore Diāna Zandberga-pianiste, Mākslas zinātņu doktore, JVLMA Klavieru nodaļas lektore.
21. jūlijā plkst. 19.00 Noslēguma koncerts “Romantiskās un laikmetīgās mūzikas interpretācija mūsdienās”.

Pārraide skatāma Meistarkursu facebook kontā

https://youtu.be/Cm3MxR4Z2pE !

Lepojamies!

Apsveicam visus konkursa Sigulda 2021 diplomandus un laureātus!

Apsveicam Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pūšaminstrumentu spēles laureātus! 2.vieta  Jānim Marcinkevičam, 3.vieta Robertam Gertneram, diplomandi - Rūta Spriņģe un Artemijs Terlanovs. Paldies pedagogiem Elmāram Rudzītim, Arnim Šmitiņam un koncertmeistariem Arnoldam Dimantam un Elīnai Gruzniņai par ieguldīto darbu.

Žūrijas video- https://youtu.be/R2v3odcNB4U

Iestājoties vasarai, uzplaukst arī konkursu rezultāti mūsu skolas audzēkņiem!Jauno vokālistu attālinātajā konkursā “Talsi uzdod toni 2021” Baltā Flīģeļa audzēkņiem šādi rezultāti:1. vieta (solisti 4-8 gadi) akadēmiskā žanra dziedāšanā Esterei Šēnbergai, ped. Kristīne Žogota.2. vieta (solisti 13-16 gadi) mūsdienu estrādes žanrā Luīzei Martai Līvmanei, ped. Kristaps Kiršteins.3. vieta (solisti 9-12 gadi) akadēmiskā žanra dziedāšanā Marijai Ābolai, ped. Solveiga Vītoliņa. 

Lepojamies! VI Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkursā Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēkņi ieguvuši godalgotas vietas: I vieta - Jānis Marcinkevičs (6. saksofona klase) II vieta - Rūta Spriņģe (4. saksofona klase)III vietas - Roberts Gertners (2. saksofona klase) un Elza Šmitiņa.

Paldies pedagogiem Elmāram Rudzītim, Arnim Šmitiņam un koncertmeistariem Elīnai Gruzniņai un Arnoldam Dimantam!Konkursu maija nogalē organizēja Salacgrīvas novada mūzikas skola.

Apsveicam P/O “Sudrabskaņa” eifonisti Elzu Šmitiņu ar iegūto I vietu X Starptautiskajā Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkursā pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem OZOLNIEKI 2021. Lepojamies ar savu dalībnieci!
Paldies skolotājam Arnim Šmitiņam un koncertmeistarei Elīnai Gruzniņai!

 "Ja plaši atveram acis, tad mēs varam redzēt vispārsteidzošākos un skaistākos radījumus mums apkārt. Tomēr mūsu pašu fantāzija un iztēles radījumi, kas atklājas šajos mākslas un mūzikas darbos, saviļņo un priecē vēl vairāk. Esam vienoti, gaidām muzikālas satikšanās brīdi uz SKATUVES, kas ir mūziķu īstās mājas, un nebeidzam sapņot..."

Ar šo fantāzijas lidojumu, ko kopradījuši Siguldas jauniešu kamerorķestris diriģenta Pētera Plūmes vadībā un Mākslas nodaļas jaunie mākslinieki Ivetas Bamberes un Ivetas Šveisbergas vadībā, vēlamies sūtīt vissirsnīgākos sveicienus visām māmiņām, kas ļauj mūsu audzēkņu radošuma pasaulei būt, atbalsta ikvienā solī un ir kopā gan svētkos, gan ikdienā!Sirsnīgi sveicam Māmiņdienā!

 

Apsveicam vijoles spēles 2.klases audzēkni Aleksandru Poļisadovu ar iegūto 2.vietu Eiropas Mūzikas izglītības un atskaņotājmākslas asociācijas rīkotajā 12. Starptautiskajā tiešsaistes mūzikas konkursā Serbijā/Belgradā.

Paldies skolotājai Mārai Šmitei un koncertmeistarei Sanitai Klešniecei!

Starptautiskajā konkursā piedalījās mūziķi no Lietuvas, Latvijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Turcijas, Ukrainas, Bulgārijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem u.c. valstīm.

 

Apsveicam kora klases audzēkni Miķeli Klišānu ar iegūto 2.vietu Latvijas jauno vokālistu akadēmiskās un mūsdienu estrādes dziedāšanas konkursā „Uzstaro 2021”.

Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai!

 

"Kamēr vēl visi meži sniegā, visi lāči miegā, visas peles alās un klusums malu malās, Baltā Flīģeļa stīgu nodaļas rosība vēsta, ka katru dienu ir tuvāk mūsu kopīgā un vienīgā īstā muzikālā atkalsatikšanās - klātbūtne ansamblī, orķestrī, darbā ar koncertmeistaru un skolotāju. Tikmēr turam gatavībā un spodrinam savas IT, sociālās un komandas darba prasmes, muzicējam ar prieku un radām paliekošus darbus kopā ar mūsu lieliskajiem Stīgu nodaļas audzēkņiem", diriģents Pēteris Plūme.

S. L. Rosenhauss "Danza de mi Corazon" - noklausīties var šeit - https://www.youtube.com/embed/ut6raurjZgk!

 Paldies stīgu nodaļas audzēkņiem, diriģentam, pedagogiem un radošajai komandai.

Liepājas Simfoniskais orķestris tiešraides koncertu ciklā aicina iepazīt pasaules simfoniju šedevrus!

 

LĀČA SPĒKU UN NEIZSĪKSTOŠU ENERĢIJU NOVĒLAM 2021.GADĀ!

Baltā Flīģeļa kolektīvs lepojas ar vairākiem notikumiem, pasākumiem un saņemtām atzinībām 2020.gadā!

Plašāk skatīt 2020. gada rudens

https://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/19993/

Mākslu skola “Baltais flīģelis” ilgāku laiku strādā daļēji attālināti, un skolotāju kolektīvs darbojas pie tā, lai audzēkņiem būtu iespēja iegūt kvalitatīvas zināšanas arī attālinātajā mācību procesā. Ievērojot piesardzības pasākumus, Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu grupu stundu vietā skolotāji strādāja konsultācijās ar audzēkņiem pēc rūpīgi veidotiem grafikiem. Pārējā laikā stundas notika attālināti, kā arī tika veidoti mājas darbi gan audiāli, gan vizuāli, kas noteiktos termiņos bija jānosūta vai jāiesniedz priekšmeta skolotājam (mākslas nodaļas darbiem tika novietoti speciāli plaukti, neienākot vestibilā). Iesūtītos darbus, attēlus un videomateriālus semestra noslēgumā attālināti vērtēja katra mācību priekšmeta pedagogu komisijas. Jāatzīmē, ka vairāki video materiāli tika radīti arī plašākam skatītāju lokam, piemēram, Latvijas Republikas gadadienai izveidots Mākslu skolas kolektīva video sveiciens; pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” diriģenti un aktīvākie dalībnieki piedalījušies valsts svētkiem radītā Latvijas virtuālā pūtēju orķestra video ierakstā. Savukārt decembrī tiek realizēti vairāki projekti sadarbībā ar citiem māksliniekiem. Viens no tiem ir interaktīvais svētku pastaigu maršruts “Enģeļu taka”, kura veidošanā piedalījušies Mākslas skolas audzēkņi skolotāju Daces Andersones un Ivetas Šveisbergas vadībā. Attālinātajā mācību laikā skolas koris ierakstījis Ziemassvētku dziesmas: “Gaismas dzimšanas diena” (Georga Pelēča mūzika, Māras Cielēnas vārdi) ar koncertmeistari Elīnu Gruzniņu un 19. gs. amerikāņu dziesmu Andra Sējāna aranžijā “Ne šūpulī greznā” kopā ar ģitāristu Ginti Kalniņu. Jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa” attālināti piedalās XXIV internacionālajā pūtēju orķestru un bigbendu festivālā-konkursā Polijā, konkursā iegūta 2. vieta. Savukārt pēdējā mācību nedēļā audzēkņiem ir iespēja piedalīties un iegūt balvu, noskatoties skolas pedagogu organizētu šovu “Pedagogs maskā”.

 Radio Klasikai 25! Koncerts 7. janvārī. Koncerta TIEŠRAIDE "Klasikā" plkst. 18.00, IERAKSTS plkst. 21.05 - LTV1 un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

https://www.facebook.com/events/866137927504991/ Intervija ar Gundu Vaivodi- https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/parmijas/lr3-direktore-gunda-vaivode-katra-reize-kad-rikojam-jubilejas-ko.a138531/

Otrajos Ziemsvētkos esam saņēmuši vērtīgu grāmatu un nošu dāvinājumu no Bostonā dzīvojošas dzejnieces Maijas Šleseres. Sirsnīgi pateicamies par bagātīgo un skaisto dāvinājumu skolas bibliotēkai!

 

Sveicam! Gaisma ir atkal piedzimusi šajos saulgriežos!

https://youtu.be/ezFuw30td1g

Georgs Pelēcis, Māra Cielēna “Gaismas dzimšanas diena”

Dzied Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” koris, diriģente Solveiga Vītoliņa,

koncertmeistare Elīna Gruzniņa,  tērpu māksliniece Sintija Šustiņa, video Grieta Vītoliņa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GZK9M7gFC3k

21. decembrī, gada īsākajā dienā, uzzinājām uzvarētājus un arī pedagogus, kuri slēpās aiz maskām. Apsveicam! Tie ir arī mūsu skolas audzēkņi Elīza Aizupiete, Ņikita Kohņuks, Annija Ošāne un Elza Šmitiņa.

 

Šogad esam sagatavojuši pārsteigumu - klāt pirmssvētku nedēļa un mums, Siguldas Mākslu skolas pedagogiem, jau kādu laiku staigājot maskās, ienāca prātā doma – esam jau maskās, kāpēc neuzdziedāt? Tāpēc sākot no 14. decembra - 5 dienas sacentīsies 5 radoši, dziedoši pedagogi par Jūsu balsīm. Ik dienu gaidīsim balsojumus ar minējumiem, kas ir paslēpies zem maskas un finālā izlozēsim 5 uzvarētājus, kas saņems pavisam unikālas balvas!

 

Mākslu skolā " Baltais Flīģelis" izstāde - "ENĢEĻU SKOLA".

Autori - mākslu skolas 1.un 2. klases audzēkņi, Siguldas pilsētas vidusskolas mākslu klašu audzēkņi. Skolotājas Dace Andersone un Iveta Šveisberga.

 

 
Mākslu skola "Baltais Flīģelis" sūta siltu sveicienu Ziemassvētku gaidīšanas laikā, sadarbībā ar Latvijas Folkloras krātuvi. Ziemassvētku laikā tapušas daudz nedzirdētas tautasdziesmas, tāpēc šogad nolēmām sveicienus sūtīt Jums, mūsu mīļie draugi, ieskaņojot iedvesmas skices dažām no tām!

4 nedēļas, 4 tautasdziesmas, 4 skolas stūrakmeņi... 3. nedēļā - sveiciens no vecākiem!

Sveicam 3. Adventē!

https://youtu.be/MhkpIM9iuUI

 

 
Mākslu skola "Baltais Flīģelis" sūta siltu sveicienu Ziemassvētku gaidīšanas laikā, sadarbībā ar Latvijas Folkloras krātuvi. Ziemassvētku laikā tapušas daudz nedzirdētas tautasdziesmas, tāpēc šogad nolēmām sveicienus sūtīt Jums, mūsu mīļie draugi, ieskaņojot iedvesmas skices dažām no tām!
4 nedēļas, 4 tautasdziesmas, 4 skolas stūrakmeņi... 1. nedēļā - sveiciens no mūsu pedagogiem!

 

Vissirsnīgākie sveicieni visiem Latvijas 102. dzimšanas dienā!

"Mūsu Latvija ir tik stipra un varena, cik gaiši mirdzēt spējam ikkatrs no mums. Būsim stipri un veseli, lepni un gandarīti, dzīvosim mīlestībā un saticībā! Svinēsim Latvijas Neatkarības pasludināšanas 102. gadadienu kopā, bet atsevišķi!"

Noskatāmies! https://www.youtube.com/watch?v=M1iA30ERJQU

 

“Sudrabskaņa” iesaistās Latvijas virtuālā pūtēju orķestra debijā

2020. gada 18. novembrī plkst. 8.00 publicitāti piedzīvo pirmais Latvijas virtuālā pūtēju orķestra sveiciens video formātā Latvijas iedzīvotājiem. Tajā orķestris atskaņos Imanta Kalniņa skaņdarbu „Pūt, Vējiņi!”, ko aranžējis siguldietis Jānis Raslavs un kas veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai .

Projektā iesaistījušies arī Siguldas Jauniešu Pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” mūziķi un diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš. Jaunieši sagatavoja un iesūtīja individuālus video ierakstus, kas vēlāk tika apstrādāti un samontēti.

“Tas būs jauks apsveikums visiem Latvijas iedzīvotājiem svētkos”, uzskata projekta idejas autore Bauskas pūtēju orķestra diriģente Lelde Erta. “Šogad koncerts klātienē diemžēl izpaliks, tāpēc nācās meklēt citādas, netradicionālas darba metodes”.

Kopumā projektā piedalījās dalībnieki no 34 Latvijas pūtēju orķestriem. Dienu pirms šī skaņdarba publicēšanas Facebook lapā „Latvijas Pūtēju orķestru aktualitātes” tiks izsludināts konkurss, kurā ikvienam būs iespēja piedalīties, izsakot minējumu, cik dalībnieku bija iesūtījuši video ierakstus, lai piedalītos projektā.

Virtuālā pūtēju orķestra video sveiciens Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas dienas rītā tiks publicēts sociālajos tīklos Facebook un YouTube kanālā „Latvijas pūtēju orķestru aktualitātes”.

 

Mākslu skolas Baltais flīģelis Mūsdienu ritma mūzikas nodaļa, kas dibināta 2018. gadā, ieguvusi Siguldas Gada balvu izglītībā "Gada veiksmīgākā debija".

Paldies nodaļas vadītājam Kristapam Kiršteinam, kolēģiem Marekam Loginam, Emīlam Bogdanovičam, Elmāram Rudzītim, Dainai Samtai, Ingai Mudulei, vecākiem un, protams, bērniem, kā arī visiem, kas piedalījās atzinības kaldināšanā!

 

 

 

Visi laipni aicināti!

 

Siguldas Mākslu skola aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” līdz 25. augustam norisinās jaunu audzēkņu uzņemšana Mūzikas un Mākslas nodaļās; skolas uzņemšanas pārbaudījumi notiks 25. augustā no plkst. 14.00 līdz 17.00.

Atvērto durvju diena pirmdien, 24.augustā, plkst.16.00-18.00. Būs iespēja tikties ar Mūzikas nodaļas pedagogiem.


Mūzikas nodaļā audzēkņus uzņem vecumā no 7 līdz 12 gadiem un piedāvā apgūt šādas programmas:
* taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle, akordeona spēle;
* stīgu instrumentu spēle – vijoles spēle, čella spēle;
* pūšaminstrumentu spēle – flautas spēle, klarnetes spēle, saksofona spēle, mežraga spēle, trompetes spēle, trombona spēle, eifonija spēle, tubas spēle. Īpaši tiek aicināti audzēkņi, kuri vēlas apgūt metāla pūšaminstrumentu specialitāti;
* sitaminstrumentu spēle;
* kora klase;
* populārās un džeza mūzikas nodaļas programma “Mūsdienu ritma mūzika” (klavieres, vokāls, saksofons, sitaminstrumenti, basģitāra).

Mākslas nodaļā audzēkņus uzņem no 7 gadu vecuma. Skolēniem septiņu gadu garumā ir iespēja apgūt vizuāli plastisko mākslu.

Papildu informācija par audzēkņu uzņemšanu pieejama Mākslu skolā “Baltais flīģelis” vai zvanot uz tālruņa numuru 29931067.

 

  INFORMĀCIJA PAR UZŅEMŠANU UN PROGRAMMĀM

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad profesionālās ievirzes klasēm ir iespēja pieteikties elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot pieteikuma formu “Iesniegums profesionālās ievirzes programmās”. Pieteikumu varēs aizpildīt nepilngadīga skolēna likumiskais pārstāvis.

Veicot reģistrāciju, katram skolēnam tiks piešķirts unikāls identifikācijas kods, kas tiks nosūtīts uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi. Kopējais saraksts ar skolēniem, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem un tiks uzņemti profesionālās ievirzes klasēs, tiks publicēts līdz 31. augustam pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

 

 

UZMANĪBU!

"BALTAIS FLĪĢELIS IENĀK MĀJĀS"!

Piektdien, 29. maijā, plkst. 17.00-19.00 Feisbook LIVE https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/ bija skatāms audzēkņu veikums koncertā "Baltais Flīģelis ienāk mājās"!

Šogad no mājās tapušiem video, mākslas darbiem un teātra etīdēm veidots LIVE koncerts, kurā varējām ieskatīties viens otra mājās un vienoties kopīgā mācību gada noslēguma pasākumā. Programma bija gana interesanta un aizraujoša! 

 

Skolas kora sveiciens


https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/videos/665797080864835/ 

 

 

koncertu iespējams skatīties:

https://www.youtube.com/watch?v=rbWGYAfCk3U

 

Koncertu cikls "Viens pats studijā".
Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, Latvijas Radio 3 "Klasika" sāk dzīvo koncertu ciklu bez publikas klātbūtnes.
13. aprīlī īpašu teātra mūzikas koncertu LR 1.studijā sniedza Maestro Raimonds Pauls, kurā atskaņoja Dailes teātra simtgadei veltītu programmu.

22. aprīlī pianists Edgars Cīrulis tiešsaistes koncertā koncertzālē “Baltais flīģelis”!  22. aprīlī plkst. 19.00 latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis koncertzālē “Baltais flīģelis” uzstāsies solokoncertā “Samsāra”, piedāvājot klausītājiem tiešsaistē baudīt savas oriģinālkompozīcijas. Aptuveni pusotru stundu garo solokoncertu būs iespēja vērot koncertzāles “Baltais flīģelis” lapā sociālo tīklu vietnē Facebook https://www.facebook.com/koncertzaleBF/.

Edgara Cīruļa oriģinālkompozīcijas tapušas vairāku gadu laikā un ir iekļautas dažādos starptautiskajos projektos. Pianists un komponists nopietni gatavojas koncertam un atklāj, ka viesošanās koncertzālē “Baltais flīģelis” būs īpaša. Neierasti būs uzstāties tukšā zālē un neredzēt cilvēkus klātesam, taču domās mākslinieks būs ar katru savu klausītāju un ir pārliecināts, ka viņš tiks sadzirdēts.

Edgars Cīrulis ir latviešu pianists un komponists, “Lielās mūzikas balvas” nominants kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Mūziku sāka iepazīt trīs gadu vecumā. Studējis improvizētās mūzikas un kompozīcijas studijas. Šobrīd E. Cīrulis darbojas vairākos žanros un ir daudzu starptautisku ansambļu dalībnieks – “AISMA” (Latvija/Itālija/Dānija), “Equanimity Trio” (Latvija), “Skagerrak” (Dānija), un ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem un māksliniekiem kā Marks Dresers (Mark Dresser), Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen), Malte Šīlers (Malte Schiller), Sebastians Bolens (Sebastian Boehlen), Džūlija Silvera (Julia Silvera), Āto Abners (Ahto Abner) un citiem. Komponists piedalās projektos, kur mūzikas žanru robežas saplūst, un cenšas caur mūziku veicināt komunikāciju starp cilvēkiem, kā arī raisīt unikālu un patiesu piedzīvojumu ikvienam klausītājam.

 

Perfekti! Paldies Sudrabskaņa, Elmāram Rudzītim, Arnim Šmitiņam, tehniskajiem palīgiem, un, protams, audzēkņiem. Saite uz failu zemāk.

https://www.facebook.com/Sudrabskana/videos/518818912135563/UzpfSTE1NzgyNjg0MzIxODgwOTk6MzM4NDA3MTA3NDk0MTE1MA/

Pianiste Lauma Skride un Leipcigas ”Gewandhaus” orķestris diriģenta Andra Nelsona vadībā!
Ceturtdien, 16.aprīlī no plkst.12:00 (plkst. 13:00 pēc Latvijas laika) 24 h būs pieejams 2019.gada koncerta ieraksts no “Gewandhaus” koncertzāles, kas bija veltīts izcilās pianistes un komponistes Klāras Šūmanes 200.gadskārtai.
https://www.gewandhausorchester.de/stream/

Ar prieku iesaistījāmies pašvaldības iniciatīvā un nu mūsu audzēkņu iztēles putni aizlidojuši visapkārt Siguldai!

 

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu
"Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtraukta klātienes mācību procesa norise Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"!
Pēc brīvlaika mācību process skolā tiek nodrošināts attālināti.

 


 

VI Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss  2020. gada 18. martā nenotiks sakarā ar Ārkārtas situāciju Valstī.

 

2020. gada 1. martā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notika XXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursa dalībnieku apbalvošana un Laureātu koncerts "Bravo-Bravissimo".

Apsveicam diplomandu Gustavu Melngalvi un pedagogu Andri Muižnieku, kurš ieguva bronzas diplomu nominācijā par skolotāja talantu savienībā ar izcilu meistarību konkursā 21 gada garumā.

 

 

27. februārī “Baltajā Flīģelī” notika koru sadraudzības koncerts, kurā kolektīvi dziedāja XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dziesmas. Paldies audzēkņiem un pedagogiem!

Koncertā piedalījās:
Priekuļu vidusskolas un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas 4.–12.klašu koris (diriģente Iveta Lapiņa, koncertmeistare Irita Merga), Augusta Dombrovska mūzikas skolas koris “Strautiņš” (diriģentes Laimdota Ivule un Andžela Hilo-Lukševica, koncertmeistars Edgars Tomševics) un Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris (diriģente Solveiga Vītoliņa, koncertmeistare Elīna Gruzniņa).

 

 

Svarīga informācija vecākiem un skolas audzēkņiem - Darba plāns II semestrim!

 

 
 

Solo dziedāšanas konkursā “Vidzemes cīrulīši” 5. februārī mūsu skolas audzēkņi ieguvuši 2. vietas savās vecuma grupās - Gustavs Mitrevics 2.kl.,  ped. Kristīne
Žogota, kcm. Elīna Kohņuka un Ērika Brikmane 3. kl., ped.
Solveiga Vītoliņa, kcm. Sanita Klešnieks. Apsveicam laureātus un skolotājus!

 

No 23. līdz 26. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās XXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, veltīts Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai.

 Apsveicam diplomandu Gustavu Melngalvi (attēlā 1. no labās)!

Konkursā veiksmīgi piedalījās mūsu skolas audzēkņi: Artemijs Terlanovs 5. klase, Raivo Grants 4. kl. ped. Arnis Šmitiņš, kcm. Elīna Gruzniņa.
Kārlis Tamovičs 3. kl., Gustavs Melngalvis 6.kl., ped. Andris Muižnieks, kcm. Elīna Kohņuka.

Paldies visiem pedagogiem un koncertmeistarēm par audzēkņu sagatavošanu!

 

24. janvārī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Ērģeļzālē norisinājās Valsts konkursa II kārta Vidzemes reģiona mūzikas un mākslas skolu jaunajiem akordeonistiem. Skolotājas Vinetas Golubkovas audzēkņi Krišjānis Bojārs un Anna Reizniece ieguva III vietas savās vecuma grupās. Apsveicam audzēkņus un skolotāju ar augsto sasniegumu!

 

Ar sirsnīgu Ziemassvētku koncertu 17. decembrī Mūzikas nodaļas un Teātra studijas audzēkņi viesojās biedrībā “Cerību spārni”.
Paldies visiem koncerta dalībniekiem un pedagogiem.


 

14. decembrī jau ceturto gadu pēc kārtas, ar speciālu ziemas noskaņu programmu, P/O “Sudrabskaņa” priecēja klausītājus Ziemas Koncertzālē. Īpašs pārsteigums klausītājiem bija kora klases audzēknes Ērikas Brikmanes izjusti dziedātā R. Paula dziesma “Kristus rokas”, kas pēc skatītāju lūguma tika atkārtota vēlreiz. Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai! Tāpat atkārtot vajadzēja Hosē Felisiano populāro Ziemassvētku dziesmu “Feliz Navidad”, kas tulkojumā nozīmē Priecīgus Ziemassvētkus. To, ejot ziemas brīvdienās, visiem jums novēl arī p/o “Sudrabskaņa” un diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš.

 

 10. decembrī ar sirsnīgu Ziemassvētku ieskaņu koncertu Mūzikas un Teātra nodaļu audzēkņi priecēja Turaidas muzejrezervāta klausītājus.
Mini studijas audzēkņu mākslas darbi priecēja visus klātesošos.❄️

 2. decembrī pie mums ciemojās Siguldas novada vispārizglītojošo skolu audzēkņi.
Paldies Mūzikas/Teātra nodaļu audzēkņiem un pedagogiem par 2 brīnišķīgiem koncertiem.
Uz skatuves Mākslas nodaļas audzēkņu darbi.

2019. gada 23. un 24. novembrī Rīgā, RTU Mazajā zālē, norisinājās 16. Latvijas bērnu un jauniešu vokālistu konkurss „Putnu bērni 2019”.

Kora klases audzēkņi Gustavs Voitenko, Elza Zelča, Elza Klišāne (B grupa) un Līva Katrīna Lapiņa (D grupa) ar labiem rezultātiem piedalījās konkursa I kārtā.

Paldies pedagogiem Kristapam Kiršteinam, Solveigai Vītoliņai un koncertmeistarēm Elīnai Kohņukai, Elīnai Gruzniņai un Sanitai Klešniecei par ieguldīto darbu!

 

2019. gada 4. novembrī "Baltā Flīģeļa" pedagogs Elmārs Rudzītis kopā ar grupu "Kumosiņš" un skolas absolventēm Zani Biti, Katrīnu Zoltneri un Anci Ruģēnu piedalījās Mūzikas un mākslas festivāla "Bildes 2019" jauno grupu koncertā! Lieliska pieredze un īpašs piedzīvojums kopā uz VEF Kultūras pils skatuves!

 

2019. gada 9. novembrī notika Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 60. gadadienas salidojums ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē”. Vakars sākās ar izstādes atklāšanu, turpinājās ar koncertu un noslēdzās ar balli.

Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu esošie un bijušie pedagogi, vairāk nekā divi simti absolventi, koncerta dalībnieki un klausītāji baudīja svētku atmosfēru, sengaidīto satikšanās prieku un lielisko koncertu. 

Koncertu ievadīja spilgts un aizraujošs sitaminstrumentālistu ansambļa priekšnesums. Koncertā izskanēja gan latviešu tautasdziesmas apdare akordeonam solo, gan dažādu tautu autoru klasiski un mūsdienīgi ansambļi – klavieru duets, klavieru trio, metāla pūšamo instrumentu trio, gan arī vairāki lielāku kolektīvu priekšnesumi. Publiku sajūsmināja “Baltā flīģeļa” bigbends. 

Koncerta noslēgumā publika baudīja Siguldas pirmās bērnu simfonijas atskaņojumu, klātesot tās autoram Semjuelam Grejam. Jaunzēlandiešu komponists to veltījis Siguldai un sacerējis īpaši skolas jubilejai. Ievadvārdus runāja Teātra nodaļas audzēkņi, savukārt savdabīgo, neparastiem efektiem bagāto simfoniju diriģenta Pētera Plūmes vadībā atskaņoja Siguldas Jauniešu kamerorķestris un pedagogi, piedalījās arī skolas koris, izdziedot skaisto, simfonijā ietverto melodiju “Zied ievas Siguldā”. Publika pirmatskaņojumu uzņēma ar stāvovācijām. 

 Sveicot visus klātesošos, sirsnīgas uzrunas teica skolas direktore Jolanta Bimbere un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, raksturojot pagātni un šodienu, kā arī iezīmējot nākotnē veicamos darbus. 

 Koncerta programmas skaņdarbus apvienoja īpaši veidots teksts, tā raito gaitu papildināja koncertzāles saimnieka Jura Lisenko vadīta spēle ar balvām – “Baltā flīģeļa” uzlīmītēm. Pelnītus aplausus saņēma arī jaunie koncerta vadītāji – “Baltā flīģeļa” audzēkņi Paula Šmite un Edgars Bāliņš.

 ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” atklāja plašu skatu uz skolas šodienu, iedvesmojot ikkatru klātesošo turpmākajam radošā darba cēlienam.

Mākslas darbu izstādē plaši un daudzveidīgi atspoguļots gan pedagogu, mākslas profesionāļu, gan audzēkņu jubilejas gadā paveiktais.

Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbi  apskatāmi skolas izstāžu telpā līdz 8. decembrim.


 

2019. gada 9. novembrī Mākslu skola „Baltais flīģelis” aicina uz skolas 60. gadadienas salidojumu, kas sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbu izstādes atklāšanu, turpināsies ar koncertu, kurā tiks pirmatskaņota Siguldas 1. bērnu simfonija – tajā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris. Salidojuma noslēgumā balle.

Dalību salidojumā aicinām pieteikt šeit

Pasākuma norise:

plkst. 18.00  Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogu un audzēkņu darbu izstādes atklāšana

plkst. 18.30  Koncerta ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” sākums

Plkst. 20.00 Balle

Informācija par salidojuma norisi:  jolanta.bimbere@sigulda.lv, 29931067.

 

Visi laipni aicināti ceturtdien, 17. oktobrī uz Taustiņinstrumentu nodaļas 60 gadu jubilejas koncertu!

Koncerta sākums plkst. 18.00. Koncertā piedalās pedagogi, absolventi, viņu vadītie kolektīvi un skolas audzēkņi.

Godinot latviešu izcilo komponistu, ērģelnieku, pirmās latviešu nacionālās operas „Baņuta” autoru Alfrēdu Kalniņu, kuram šogad aprit 140 gadi, 21. septembrī notika izstādes „Komponists Alfrēds Kalniņš” atklāšana kultūras centrā „Siguldas devons”.

Izstādi veidoja Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Tā  aplūkojama līdz 19. oktobrim.

Izstāde vēsta par Alfrēda Kalniņa personību, daiļradi un komponista nozīmi Siguldas kultūras atmiņā – kā zināms, latviešu solodziesmu lielākais meistars Siguldā dzīvojis 19. un 20. gadsimta mijā un Siguldā tapušas viņa pirmās solodziesmas.

Talantīgais komponists Siguldā ieradās 15 gadu vecumā. Viņa vecāku ģimenei Šveices ielā piederēja trīs pansijas un viens ziemas namiņš. Siguldā pavadītais laiks Alfrēda Kalniņa dzīvē bija krāšņs un bagātīgs, jo komponists izteikti mīlēja dabu. Gaujas senielejas gleznainās ainavas ir bijis iedvesmas avots ne vienam vien komponista skaņdarbam, un tieši Siguldā viņš atklāja sev raksturīgo komponēšanu dabā.

  SVEICIENS VISIEM AUDZĒKŅIEM, VECĀKIEM, SKOLOTĀJIEM un DARBINIEKIEM, uzsākot 2019./2020. mācību gadu!

 

 Piektdien, 23. augustā ar skaistu koncertu noslēdzās Siguldas Jauniešu kamerorķestra nometne "Top Siguldas 1. simfonija".

Nometne paliks atmiņā ar prieku, aizrautīgu muzicēšanu, skanīgu orķestra sajūtu, spēlēm, fotoorientēšanos un krustvārdu mīklām, talantu šovu un mūziku pāri visam! Esam iesākuši lielo darbu pie 1. Siguldas simfonijas skolas jubilejas gadam! Paldies par lielo darbu pedagogiem Inesei  Žugai, Mārai Šmitei, Reinim Melbārdim, Ilzei Gagainei, diriģentam Pēterim Plumem, par aktivitātēm un smiekliem Laurai Šumskai! Paldies nometnes labajiem gariņiem Ivetai Tillerei, Lāsmai Ozoliņai, Elīnai Gruzniņai,

Siguldas Mākslu skolas 60gades SALIDOJUMS

Siguldas Mākslu skolai "Baltais Flīģelis" 60

Siguldas Mākslu skolai "Baltais Flīģelis" 60 Klaviernodaļas koncerts