28.septembrī plkst.17.00 “Baltajā flīģelī” notiks ikgadējais Skolotāju dienai veltītais pasākums - mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts “PEDAGOGS TUVPLĀNĀ”.
Piedalās Siguldas novada Mūzikas un mākslas skolu pedagogi un draugi.
Izstāde skatāma līdz 2.novembrim darba dienās no plkst. 10.00-19.00, sestdienās no plkst. 10.00-14.00.

Ieeja bez maksas

 

Siguldas novada pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus "Gada balvai izglītībā".

Siguldas novada pašvaldības "Gada balva izglītībā" laureātu godināšana notiks 27. oktobrī plkst. 18.00 kultūras centrā "Siguldas devons".

Lai godinātu un motivētu Siguldas novada pedagogus, izglītības nozares darbiniekus un organizācijas, kas veicina izglītības kvalitāti, septīto gadu tiks pasniegtas Siguldas novada pašvaldības "Gada balva izglītībā".

Pretendentus "Gada balvai izglītībā" par sasniegumiem 2022./2023. mācību gadā iespējams pieteikt līdz 26. septembrim, aizpildot aptaujas anketu, kura pieejama Siguldas novada izglītības iestāžu skolvadības sistēmā "E-klase", pašvaldības klientu apkalpošanas vietās, kā arī tiešsaistē https://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/25139/

 

 

27. septembrī plkst. 11.30 Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis”, uzsākot mācību gadu, dāvinām kamermūzikas koncertu! Ieeja bez maksas.

DUO BEKARS - Beatrise Silvija Blauberga (čells) un Kārlis Gunārs Tirzītis (klavieres).

Koncertprogrammā "Pasticcio a la Rossini" iekļauti šādi skaņdarbi:

- Ludviga van Bēthovena 3.sonāte čellam un klavierēm, Op.69;

- Džoakīno Rosīnī "Une larme" jeb "Asara";

- Bohuslavs Martinu - Variācijas par Rosīnī tēmu;

- Pēteris Plakidis - "Pasticcio a la Rossini" jeb "Pastēte Rosīnī gaumē".

 

 

UZŅEMŠANA Mūzikas nodaļā 23. augustā.

Uzņemšana notiks dzīvās rindas kārtībā pa nodaļām audzēkņiem, kuri aizpildījuši pieteikumu e.sigulda.lv par mācībām Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis" un saņēmuši uzaicinājuma vēstuli e-pastā.

• Taustiņinstrumentspēle plkst. 14:00
• Stīgu instrumentu spēle un kora klase plkst. 15:00
• Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle un Mūsdienu ritma mūzika 16:00


Ja ir kādi papildus jautājumi, droši zvaniet 29931067 vai 26482054!

 

Atvērti pieteikumi Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” interešu izglītības programmām

Mākslu skola piedāvā interešu izglītības programmas, kas mērķtiecīgi sagatavo  audzēkņus skolas piedāvātajām profesionālās ievirzes programmām.

Audzēkņi tajās tiek uzņemti bez iestājpārbaudījumiem, pirmsskolas un jaunāko klašu bērni attīstīt savas prasmes un talantus var Mūzikas studijā un Mini studijā, savukārt bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 16 gadiem tiek aicināti pievienoties Mākslas studijai.

Interešu izglītības nodarbības

* Mini studija (nodarbības vizuāli plastiskajā mākslā no 5 gadu vecuma)

*Mūzikas studija (nodarbības mūzikas teorijā un instrumentspēlē/vokālā pēc izvēles)

* Mākslas studija (nodarbības vizuāli plastiskajā mākslā jauniešiem līdz 16 gadiem)


Iesniegums Mini studijai - pagaidām uzņemšana noslēgusies. 

Iesniegums Mūzikas studijai - pagaidām uzņemšana noslēgusies. 

Iesniegums Mākslas studijai - pagaidām uzņemšana noslēgusies. 

Iesniegums individuālajām nodarbībām mūzikā - https://ej.uz/individualanodarbiba2023

Pieteikumi tiek pieņemti no 14. augusta.

Papildu informācija par audzēkņu uzņemšanu pieejama tīmekļa vietnē www.baltaisfligelis.lv vai Mākslu skolā „Baltais flīģelis” pa tālr. 29931067.

Apsveicam kori un diriģenti Solveigu Vītoliņu ar panākumu - iegūto 2. vietu Starptautiskā koru konkursā "2023 Tallinn Piano & Choral Olympics Competition"!

 http://artistdufymusic.weebly.com/winners2023.html 

 

IZGLĪTOJOŠS KONCERTS PII AUDZĒKŅIEM!

Maijā Mākslu skolā “Baltais flīģelis” ciemojās Siguldas novada PII “Pīlādzītis”, Pasaciņa”, Tornīši” un “Ābelīte” audzēkņi. Mazie skatītāji ar lielu interesi vēroja R.Paula, A.Kronenberga dziesmu cikla "Mazais ganiņš" koncertuzvedumu.
Paldies kora klases audzēkņiem! Paldies skolotājām Solveigai Vītoliņai, Elīnai Bulei, koncertmeistarei Elīnai Gruzniņai un režisoram Kristapam Kiršteinam par ieguldīto darbu!
Brīnišķīgs mācību gada noslēgums!

 

Konkursa laureāti, diplomandi, skolotāji un organizatori.

Foto Ginta Zīverte

 

 

 

 

Apsveicam vijoles spēles klases audzēkņus Karlīnu Tīliku un Polinu Kuzminu ar veiksmīgu dalību Jauno mūziķu konkursā "Stīgo, radi Bolderājā".

Paldies skolotājai Inesei Lakovicai un koncertmeistariem Sanitai Klešniecei un Ēvaldam Lazarevičam!

 

 

 

 

 

 

Aicinām uz Atvērto durvju dienām! https://www.youtube.com/watch?v=X-w-mB86Zmg 

 

 

 

Jauniešu Pūtēju orķestris Sudrabskaņa izcīnīja iespēju piedalīties Dziesmu svētkos pūtēju orķestru skatē 1. aprīlī Valmierā.

Apsveicam orķestri un diriģentus! 

 

 

Mālpils Kultūras centru svētdien, 2. aprīlī, pieskandināja koristu balsis koncertā "Dziesmotais ceļš uz dziesmusvētkiem". Piedalījās Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris, jauktais koris “Mergupe" un Taurenes – Dzērbenes jauktais koris “Pie Gaujas”.Paldies visiem dziedātājiem, diriģentei Solveigai Vītoliņai un koncertmeistarēm Evijai Belickai, Elīnai Gruzniņai, Aijai Ziņģītei.

 

 

23. marta vakarā Augusta Dombrovska mūzikas skolā notika "Draugu tikšanās koncerts", kurā piedalījās mūsu skolas un Dombrovska skolas kora klases audzēkņi, solisti un ansambļi.

Sirsnīgs paldies skolas saimniekiem par tik krāšņu uzņemšanu!

 

Skatāmies p/o "Sudrabskaņa" koncertā Līgatnē

https://www.youtube.com/watch?v=pL-GenWKSPk 

 

 

Lepojamies ar “Baltā flīģeļa” klarnetes un flautas spēles audzēkņu sasniegumiem IV Starptautiskajā pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursā „WIND STARS 2023”, kas norisinājās Mārupes Mūzikas un mākslas skolā.

Jēkabam Ģirnim – GRAND PRIX (klarnetes spēle, 5.-7.klašu grupa). Alesijai Terlanovai – 2.vieta (flautas spēle, 5.-7.klašu grupa). Katei Marijai Jansonei – 3.vieta (flautas spēle, 1.klašu grupa). Amandai Gilei – 3.vieta (flautas spēle, 1.klašu grupa)

PALDIES pedagogiem Mārcim Kūlim, Alisai Klimanskai, koncertmeistaram Ēvaldam Lazarevičam par ieguldīto darbu un vecākiem par atbalstu.

 

 

20. un 21.martā "Baltajā flīģelī" notika Solfedžo olimpiāde – SOLFEDŽIĀDE, kurā piedalās visi un uzstājas izvirzītie audzēkņi no grupām. Pasākums domāts, lai mācītos pielietot solfedžo stundās gūtās zināšanas nedaudz atraktīvākos nestandarta uzdevumos un gūtu no tā prieku un gandarījumu. Paldies Mūzikas teorētisko priekšmetu metodiskās komisijas vadītājai un Solfedžiādes idejas autorei Ingai Mudulei! Paldies Teorijas nodaļas skolotājām Līgai Trupavniecei, Vinetai Ceple, Lailai Nikalovskai - Putniņai, Līgai Ādamsonei.

Rezultātus apkopoja vērtēšanas komisija - Jolanta Bimbere, Dace Gžibovska, Vineta Ceple un Laila Nikalovska - Putniņa.

 

Plašāk https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola

 

Apsveicam Mūsdienu ritma mūzikas nodaļas audzēknes Martu Lūciju Zālīti un Luīzi Martu Līvmani ar veiksmīgu dalību Starptautiskajā populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursā “Dziesmu putenis”. Paldies pedagogiem Kristapam Kiršteinam un pavadošās grupas mūziķiem Anrijam Grinbergam, Dāvim Lāpānam un Emīlam Fricim Bogdanovičam.

Konkurss notika 23.februārī Koncertzāles “Cēsis” Kino zālē. Tas pulcēja 33 dalībniekus un vokālās grupas no Babītes, Cēsīm, Jelgavas, Jūrmalas, Klaipēdas, Rēzeknes, Rīgas, Siguldas un Ventspils. “Dziesmu putenī" konkursanti izpildīja latviešu vai ārzemju populārās un džeza mūzikas hitus kopā ar dzīvo pavadījumu. Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijas (Lietuva) Populārās un džeza mūzikas nodaļas vadītāja Līvija Trakumiene, džeza dziedātājas Elza Rozentāle un Beāte Zviedre.

 

 

Apsveicam Stīgu nodaļas audzēkņus ar lieliskiem panākumiem Vidzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu spēles konkursā - 2023! Konkurss notika Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolā.

1.vieta - Polina Taraņuka, 1.vijoles spēles klase.

1.vieta - Aleksandrs Poļisadovs, 4.vijoles spēles klase.

2.vieta - Sāra Sprince, 3.vijoles spēles klase.

3.vieta - Polīna Kuzmina, 3.vijoles spēles klase.

Atzinība - Karlīna Tīlika, 4.vijoles spēles klase.

Paldies pedagogiem Inesei Lakovicai, Mārai Šmitei, koncertmeistariem Sanitai Klešniecei un Ēvaldam Lazarevičam.

 

 Apsveicam, Jauniešu Pūtēju orķestris Sudrabskaņa, ar iegūto Augstāko pakāpi Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru Latgales un Vidzemes novadu skatē!
Paldies diriģentiem Elmāram Rudzītim un Arnim Šmitiņam!

 

 

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA

https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola

 

 

 

Apsveicam Rūtu Spriņģi (II grupa) – ATZINĪBAS RAKSTS un Jāni Veitu (II grupa), kuram ŽŪRIJAS SPECBALVU par labāko džeza izpildījumu un 2 mēnešu abonementu City jazz Rīga džeza skolā pasniedza mūziķis Kārlis Vanags. Baltā flīģeļa” konkursanti pedagoga Elmāra Rudzīša un koncertmeistares Elīnas Gruzniņas vadībā parādīja labu sniegumu!

 ***

Priecājamies par Vispārējo klavieru nodaļas audzēkņu panākumiem! 11. februārī Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolā notika IV Vidzemes mūzikas skolu audzēkņu konkurss Vispārējās klavierēs. Žūrijas sastāvā bija Gunta Trasūne, Maira Līduma un Sanita Glazenburga.

APSVEICAM: Lauru Gruzniņu - 2. vieta (3.kategorija A grupa), Amandu Deksni - 2. vieta (3.kategorija B grupa), Ernestu Lipski - 2. vieta (1.kategorija A grupa) un Krišjāni Bojāru - Atzinība (1.kategorija B grupa).

Paldies skolotājām Olgai Kohņukai, Larisai Surikovai un Ilzei Eglītei par audzēkņu sagatavošanu konkursam!

  ***

Paldies NBS Štāba orķestris / The Latvian National Armed Forces Army Orchestra klarnešu kvarteta "Quattro Differente" mūziķiem Guntaram Gedroicam, Marinai Vidmontei, Ojāram Spilam un Ričardam Lapiņam. Paldies sitaminstrumentālistam Arturam Krivoručko un pikolo flautas solistei Laurai Salītei. Pozitīvs un dzirkstošs koncerts!

Februāra pasākumu plāns skatāms šeit

 

7.februārī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā norisinājās solo dziedāšanas konkurss "Vidzemes cīrulīši".
Paldies kora klases audzēkņiem Elīzai Rokpelnei un Gustavam Mitrevicam par veiksmīgu dalību konkursā.
Paldies pedagoģēm Solveigai Vītoliņai, Elīnai Bulei un koncertmeistarei Elīnai Gruzniņai par audzēkņu sagatavošanu konkursam.
 

 

XVIII Pierīgas mūzikas skolu Akordeona mūzikas festivālā, kas notika 2023. gada 3. februārī Tīnūžu tautas namā, piedalījās "Baltā flīģeļa" audzēkņi Krišjānis Bojārs (6. klase) un Gustavs Kivlenieks (6. klase). Paldies skolotājai Vinetai Golubkovai. Īpašs paldies vecākiem par atbalstu.

 

Apsveicam Stīgu instrumentu spēles audzēkņus ar veiksmīgu dalību Valsts konkursa II kārtā! Konkurss notika Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.

ATZINĪBAS:

Teodoram Kalniņam (čells), Polīnai Kuzminai (vijole) un Aleksandram Poļisadovam ( vijole).

Paldies skolotājiem Mārai Šmitei, Inesei Lakovicai un Reinim Melbārdim par audzēkņu sagatavošanu! Paldies koncertmeistariem Sanitai Klešniecei un Ēvaldam Lazarevičam!

 

22.decembrī "Baltajā flīģelī" notika skolas Ziemassvētku koncerts, radot īpaši gaišas pirmssvētku noskaņas.

Koncertā tika pārstāvētas visas nodaļas. Uzstājās solisti, ansambļi, koris un p/o "Sudrabskaņa". Pirmo reizi uz lielās skatuves muzicēja mazais pūtēju orķestris.

Pēc skaistā svētku koncerta sekoja konkurss "B - Faktors", kurā bija iespēja piedalīties ikvienam skolas audzēknim un izpausties radoši, atdarinot kādu sev tuvu mūziķi vai grupu.

 

 

Foto: Kristīne Ozoliņa 

 

 

14. decembrī sirsnīgā atmosfērā muzicējām Turaidas muzejrezevātā.

Paldies Mūzikas un Mākslas nodaļas audzēkņiem un pedagogiem.

 

Baltā flīģeļa korim otrdien, 6. decembrī bija lieliska pieredze, piedaloties diriģentes Solveigas Vītoliņas vadītajā meistarklasē "Skolēnu pilī". Koncertmeistare Elīna Gruzniņa.

 

Paldies skolotājai Alisai Klimanskai un koncertmeistaram Ēvaldam Lazarevičam!


 

29. novembrī Siguldas Mākslu skolā "Baltais flīģelis" notika 2 izglītojoši koncerti-koncertlekcijas ar nosaukumu "Ceļojums uz Parīzi".

*Gaidīsim ciemos: Siguldas novada vispārizglītojošo skolu 2. klašu audzēkņus

*Koncertlekcijas vadītāji: mākslinieki Zinaīda Ceske un Raits Tikums; piedalās: “Baltā flīģeļa” audzēkņi

 

 

 

Apsveicam Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” kora klases audzēkņus ar panākumiem vokālistu konkursā Ulbrokā!

*2.vieta – Estere Gruzniņa, III grupa (ped. Solveiga Vītoliņa, kcm. Elīna Gruzniņa)

*3.vieta – Gustavs Mitrevics, II grupa (ped. Elīna Bule, kcm. Sanita Klešniece)

*Atzinība – Miķelis Klišāns, I grupa (ped. Solveiga Vītoliņa, kcm. Elīna Gruzniņa)

*Pateicība – Estere Šēnberga, II grupa (ped. Elīna Bule, kcm. Sanita Klešniece)

12. oktobrī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā notika “IV komponista Alvila Altmaņa dziesmu konkurss „Ulbrokas vālodzīte” 2022”. Katrā vecuma grupā konkursa dalībnieki dziedāja divas dziesmas – vienu no vecuma grupai piedāvātajām latviešu tautasdziesmām a capella un attiecīgās grupas komponista Alvila Altmaņa dziesmu. Konkursa noslēgumā dalībnieku koris sirsnīgā gaisotnē nodziedāja A. Altmaņa kompozīciju “Es gribu ziedēt”.

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu!

 

Uzmanību! Otrdien, 11. oktobrī paredzētais Trio Toccare koncerts pārcelts uz 1. novembri!

Mūzika vieno:

 

https://www.youtube.com/watch?v=pDnHEjf3MmM&t=2s 

 

 

 

 

2022. gada 29.septembrī plkst. 17.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

“PEDAGOGS TUVPLĀNĀ” – Mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts! Pasākums veltīts Skolotāju dienai.

Piedalās: Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis”, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas, Mālpils Mūzikas un mākslas skolas, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas, Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas, Sējas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi.

Izstāde apskatāma no 29. septembra līdz 29.oktobrim darba dienās no plkst. 10.00-19.00, sestdienās no plkst. 10.00-14.00.

 

 

 

Apsveicam stīgu instrumentu nodaļas audzēkni Aleksandru Poļisadovu ar iegūto 2.vietu VI Starptautiskajā konkursā "Olimpo musicale 2022", kas notika Lietuvā, Kauņas 1. mūzikas skolā.

Paldies pedagoģei Mārai Šmitei un koncertmeistarei Sanitai Klešniecei!

 

21. maija pēcpusdienā, laikā, kad Siguldā zied ievas, “Baltajā flīģelī” notika Arnolda Dimanta (29.05.1961.-3.12.2021.) piemiņas koncerts.

Atbilstoši koncerta veidotāju iecerei, ikkatram klātesošajam bija iespējams pabūt Arnolda tuvumā, skatoties un klausoties uz skatuves notiekošo.

Monta Ābele, viena no pirmajām pedagoga absolventēm, dziļi izjusti vadīja piemiņas vakaru, ietilpīgi raksturojot ikvienu Arnolda Dimanta izpausmes jomu, katru sadaļu – pedagogs, koncertmeistars, kolēģis; ērģeles; klavieru duets; saimnieks savā sētā; sportiskās aktivitātes un cilvēks kā orķestris. Pēdējā sadaļā visi klātesošie apvienojās sirsnīgajā “Cielaviņā”.

Latvijā labi zināmie mūziķi – E. Alpe, R. Hansons, D. Jaunzeme- Portnaja, I. Birģele, Dz. Erliha, A. Rūrāne, L. Dobičina, abi klavieru dueti - D. Griņeviča, S. Notte un studiju gadu biedri Antra un Normunds Vīksnes atskaņojamos darbus bija speciāli izvēlējušies, jo tie saistījās ar Arnolda devumu tieši šo skaņdarbu atskaņojumos. Priecēja audzēkņu Kārļa un Alises spēlētie skaņdarbi, absolventes Madaras Blūmeres kā arī kolēģu Ilzes Gagaines un Elīnas Gruzniņas sirsnīgais izpildījums.

Siguldas un skolas patriots Arnolds paliek daudzu atmiņās un sirdīs, ko liecina kolēģu iestādītais pīlādzis. Lai koks aug un nes augļus, tāpat kā skolotāja atstātais paraugs un padarītais.

 

Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis” uzņemšana2022./23. mācību gadam noslēgusies!

 Pieteikšanās notika https://e.sigulda.lv !

12.maijā spoži izskanēja akordeona klases pavasara koncerts! Paldies skolotājai Vinetai Golubkovai un audzēkņiem!

 

 

24. martā Krimuldas baznīcā notika pirmais Mākslu skolas koncerts pēc ilga laika. Piedalījās koris, solisti vokālisti un instrumentālisti. Kora diriģente un pasākuma iniciatore diriģente Solveiga Vītoliņa, pūšaminstrumentu nodaļas skolotājs Arnis Šmitiņš un koncertmeistare Elīna Gruzniņa. 

VI Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss noslēdzies! Pirmais klātienes konkurss Latvijā pēc attālināto konkursu perioda.

Konkursa rezultāti

Noslēdzies attālinātais solo dziedāšanas konkurss "Vidzemes cīrulīši", kuru organizē Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola.Apsveicam 2. vietas ieguvēju Amandu Deksni-pedagoģe Solveiga Vītoliņa un koncertmeistare Elīna Gruzniņa.Ar labiem rezultātiem konkursā piedalījās Elīza Rokpelne, Estere Gruzniņa-pedagoģe Solveiga Vītoliņa un Gustavs Mitrevics-pedagoģe Sniedze Kaņepe!Paldies audzēkņiem un pedagogiem par ieguldīto darbu!

  

Apsveicam kora klases audzēkni Esteri Gruzniņu ar iegūto 3.vietu attālinātajā Latvijas bērnu, jauniešu un pieaugušo akadēmiskās un mūsdienu estrādes dziedāšanas konkursā "Gaismas dziesmas Kandavā 2021". Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai un koncertmeistarei Elīnai Gruzniņai par ieguldīto darbu. Šogad ziemas dziesmu konkursā tika aicināti piedalīties dziedātāji jebkurā vecumā no 4 gadiem, kuri varēja dziedāt kā solisti, dueti, trio, kvarteti, ansambļi un popgrupas gan akadēmiskajā, gan estrādes žanrā.
Attālinātajā konkursā tika iesūtīti 197 video, kuros piedalījās 458 dziedātāji no 38 Latvijas pilsētām, kā arī no Viļņas Lietuvā un Minsteres Vācijā.


Apsveicam akordeona klases audzēkni Krišjāni Bojāru ar iegūto 2.pakāpi Starptautiskajā vokāli-instrumentālajā konkursā “Ziemassvētku simfonija”.
Paldies skolotājai Vinetai Golubkovai par ieguldīto darbu!

Bērniem zināmie ziemeļbrieži, kuri palīdz Ziemassvētku vecītim atvest dāvanas, visi ir Siguldā stacijas laukumā tūrisma informācijas centra logos.

Par to ir parūpējušies Siguldas pilsētas vidusskolas 1m, 2m un 3m klases skolēni ar grafikas izstādi "ZIEMEĻU NAKTS". Izstāde būs apskatāma līdz 2022.gada 31.janvārim. Skolotāja - Dace Andersone.

 

Sveicieni svētkos! 18. novembrī plkst.17.00 skolas koncerts- https://youtu.be/EvSuJBu9aG8

18. novembrī plkst. 17.00 video tiešsaistē notika koncerts veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai. Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" audzēkņi un pedagogi ir sagatavojuši daudzveidīgu svētku programmu. Neizpaliks arī sirsnīgi sveicieni no audzēkņu ģimenēm un skolas draugiem.

Daudz laimes, Latvija!

Apsveicam akordeona klases audzēkņus Annu Reiznieci un Krišjāni Bojāru ar iegūto 2. pakāpi VIII STARPTAUTISKAJĀ KONKURSĀ - FESTIVĀLĀ "Astana Grand Prix"! Paldies skolotajai Vinetai Golubkovai par ieguldīto darbu!Ceturtdien, 2021. gada 30. septembrī,  Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis” notika skolotāju dienai veltītās izstādes atklāšana un koncerts “Satikšanās prieks”!

Pasākumā piedalījās Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogi un mūzikas un mākslu skolu kolēģi no tuvākām un nedaudz tālākām vietām-  Krimuldas, Inčukalna, Mālpils, Vangažiem, Līgatnes, Lēdurgas un Sējas.

Pasākumu ievadīja mākslas nodaļu pedagogu darbu izstādes atklāšana, kam sekoja koncerts. Izstādē tiek eksponēti dažādi mākslas darbi -  gleznojumi visdažādākajās tehnikās, zīmējumi, dažādi materiāli (stikls, keramika, metāls, māls, porcelāns, tekstils, papīrs, plastikāts). Ik skatītāju priecē spilgtie mākslas darbi, kuros atklājas katra mākslinieka savdabība un rokraksts.

Aizraujošā koncertā dzirdējām visdažādāko laikmetu un stila mūziku un redzējām horeogrāfijas priekšnesumu profesionālā izpildījumā. Prieks valdīja gan mūziķu priekšnesumos, gan koncerta vadītājas “saspēlē” ar māksliniekiem un publiku, gan visu klātesošo sejās, radot vienotību un bezgala labu, pacilātu un paliekošu svētku dienas sajūtu!


Kora klases audzēkņiem ceturtdien, 23. septembrī, bija iespēja pirmo reizi apmeklēt Mežaparka Lielo estrādi gides Daces Kaprānes pavadībā. Tas bija emocionāls piedzīvojums gan lieliem,gan maziem. Pat lietus audzēkņiem netraucēja. Liels gods bija dziedāt estrādē un brāļu Kokaru zālē.

Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai par iniciatīvu.

Apsveicam Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" Stīgu instrumentu spēles 3.klases audzēkņus ar spožiem panākumiem Starptautiskajā konkursā Francijā, Parīzē "Music Competition Online 2021"!

Aleksandrs Poļisadovs 1. vieta, Karlīna Tīlika 2. vieta.

Paldies skolotājām Mārai Šmitei, Inesei Žugai un koncertmeistarei Sanitai Klešniecei par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā attālinātajam konkursam.

 

https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/svetku-dienasgramata/svetku-dienasgramatas-sestaja-lappuse-jauniesu-simfonisko-orkest.a148732/ 

 

Piedalījās mūsu skolas Stīgu nodaļas audzēkņi: Elza Sīle, Laura Patrīcija Priedulēna, Irina Kaņeva, Linards Balodis, Letīcija Ļeonova, Gundega Kļaviņa. 

Skatāmies un klausāmies projektu "CIRKS"!

https://www.youtube.com/watch?v=5YrWUmLe0zY

 

1.      septembris pirmklasniekiem!

Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.

*Pārējos audzēkņus aicinām sazināties ar saviem specialitātes pedagogiem/ klašu audzinātājiem.

IZSTĀDES SEPTEMBRĪ

Mākslas nodaļas grafikas pasniedzēja Patricija Brekte – Pannetjē augusta mēnesī studijā “Art Studio Peahen” organizēja projektu “Grafikas vasaras skola 2021”.

Projekta mērķis ir jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība vasaras periodā un radoša darbošanās, izzināšana, sadarbošanās ar uzaicinātajiem grafikas jomas speciālistiem. “Grafikas vasaras skolā” savas zināšanas papildināja arī 3 “Baltā flīģeļa” Mākslas nodaļas audzēkņi Nora Ruskule, Līva Veikina un Amidaila Freimane. Audzēkņi caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināja izpratni par grafiku.

Laipni aicināti apskatīt dalībnieku darbu kopizstādi līdz 3. oktobrim Siguldas Jaunās pils Salonā, Pils ielā 16.

Līdz 29.09. Mākslas nodaļas audzēkņu noslēguma darbu izstāde Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā un 1. stāva gaitenī

No 1.-30.09. Mākslas nodaļas audzēkņu plenēra darbu izstāde Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 2. stāvā.


Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina nākt mācīties! 

Arī šogad profesionālās ievirzes klasēm ir iespēja pieteikties elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot pieteikuma formu „Iesniegums profesionālās ievirzes programmās”. Pieteikumu varēs aizpildīt nepilngadīga skolēna likumiskais pārstāvis. Neskaidrību gadījumā par elektroniskā iesnieguma aizpildīšanu un iesniegšanu iedzīvotāji varēs vērsties Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 un Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis”. Elektroniskā pieteikšanās norisinās no 1. maija līdz pat augustam.

Veicot reģistrāciju elektroniski, katram skolēnam tiks piešķirts unikāls identifikācijas kods, kas tiks nosūtīts uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi. Kopējais saraksts ar skolēniem, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem un tiks uzņemti profesionālās ievirzes klasēs, tiks publicēts pēc iestājeksāmenu rezultātiem un nosūtīts reģistrētajā e-pasta adresē, kā arī publicēts skolas tīmekļa vietnē www.baltaisfligelis.lv.


ATKLĀŠANAS KONCERTS 14. jūlijā plkst. 19.00 tiešsaistē no Siguldas koncertzāles “Baltais Flīģelis”
https://www.facebook.com/Starptautiskiemeistarkursi
XIV Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu Atklāšanas koncertā piedalās: Ēriks Kiršfelds, Dita Krenberga, Elīna Gruzniņa un Ventis Zilberts.
Programmā Pētera Vaska un Imanta Zemzara mūzika.
Video sveiciens no Meistarkursu mākslinieciskās vadītājas Daces Aperānes (ASV) un Latvijas Radio 3-Klasika direktores Gundas Vaivodes.
Tiešsaistē paredzēta iespēja ikkatram interesentam skatīt vairākus koncertus un lekcijas:
17. jūlijā plkst.15.00-16.00 lekcija “Mūzikas interpretācija mūsdienās” - lektors Boriss Avramecs (mākslas zinātņu doktors, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras profesors)
18.jūlijā no plkst.15.00-16.00 Tiešsaistes LEKCIJA "Latvijas Konservatorijas Klavieru nodaļas sākotne Jāzepa Vītola Variāciju-portreju gaismā"
Lektore Diāna Zandberga-pianiste, Mākslas zinātņu doktore, JVLMA Klavieru nodaļas lektore.
21. jūlijā plkst. 19.00 Noslēguma koncerts “Romantiskās un laikmetīgās mūzikas interpretācija mūsdienās”.

Pārraide skatāma Meistarkursu facebook kontā

https://youtu.be/Cm3MxR4Z2pE !

Lepojamies!Apsveicam visus konkursa Sigulda 2021 diplomandus un laureātus!Apsveicam Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pūšaminstrumentu spēles laureātus! 2.vieta  Jānim Marcinkevičam, 3.vieta Robertam Gertneram, diplomandi - Rūta Spriņģe un Artemijs Terlanovs. Paldies pedagogiem Elmāram Rudzītim, Arnim Šmitiņam un koncertmeistariem Arnoldam Dimantam un Elīnai Gruzniņai par ieguldīto darbu.Žūrijas video- https://youtu.be/R2v3odcNB4UIestājoties vasarai, uzplaukst arī konkursu rezultāti mūsu skolas audzēkņiem!Jauno vokālistu attālinātajā konkursā “Talsi uzdod toni 2021” Baltā Flīģeļa audzēkņiem šādi rezultāti:1. vieta (solisti 4-8 gadi) akadēmiskā žanra dziedāšanā Esterei Šēnbergai, ped. Kristīne Žogota.2. vieta (solisti 13-16 gadi) mūsdienu estrādes žanrā Luīzei Martai Līvmanei, ped. Kristaps Kiršteins.3. vieta (solisti 9-12 gadi) akadēmiskā žanra dziedāšanā Marijai Ābolai, ped. Solveiga Vītoliņa. 
Lepojamies! VI Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkursā Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēkņi ieguvuši godalgotas vietas: I vieta - Jānis Marcinkevičs (6. saksofona klase) II vieta - Rūta Spriņģe (4. saksofona klase)III vietas - Roberts Gertners (2. saksofona klase) un Elza Šmitiņa.Paldies pedagogiem Elmāram Rudzītim, Arnim Šmitiņam un koncertmeistariem Elīnai Gruzniņai un Arnoldam Dimantam!Konkursu maija nogalē organizēja Salacgrīvas novada mūzikas skola.
Apsveicam P/O “Sudrabskaņa” eifonisti Elzu Šmitiņu ar iegūto I vietu X Starptautiskajā Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkursā pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem OZOLNIEKI 2021. Lepojamies ar savu dalībnieci!
Paldies skolotājam Arnim Šmitiņam un koncertmeistarei Elīnai Gruzniņai!
 "Ja plaši atveram acis, tad mēs varam redzēt vispārsteidzošākos un skaistākos radījumus mums apkārt. Tomēr mūsu pašu fantāzija un iztēles radījumi, kas atklājas šajos mākslas un mūzikas darbos, saviļņo un priecē vēl vairāk. Esam vienoti, gaidām muzikālas satikšanās brīdi uz SKATUVES, kas ir mūziķu īstās mājas, un nebeidzam sapņot..."
Ar šo fantāzijas lidojumu, ko kopradījuši Siguldas jauniešu kamerorķestris diriģenta Pētera Plūmes vadībā un Mākslas nodaļas jaunie mākslinieki Ivetas Bamberes un Ivetas Šveisbergas vadībā, vēlamies sūtīt vissirsnīgākos sveicienus visām māmiņām, kas ļauj mūsu audzēkņu radošuma pasaulei būt, atbalsta ikvienā solī un ir kopā gan svētkos, gan ikdienā!Sirsnīgi sveicam Māmiņdienā!

Apsveicam vijoles spēles 2.klases audzēkni Aleksandru Poļisadovu ar iegūto 2.vietu Eiropas Mūzikas izglītības un atskaņotājmākslas asociācijas rīkotajā 12. Starptautiskajā tiešsaistes mūzikas konkursā Serbijā/Belgradā.Paldies skolotājai Mārai Šmitei un koncertmeistarei Sanitai Klešniecei!Starptautiskajā konkursā piedalījās mūziķi no Lietuvas, Latvijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Turcijas, Ukrainas, Bulgārijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem u.c. valstīm.

Apsveicam kora klases audzēkni Miķeli Klišānu ar iegūto 2.vietu Latvijas jauno vokālistu akadēmiskās un mūsdienu estrādes dziedāšanas konkursā „Uzstaro 2021”.Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai!

S. L. Rosenhauss "Danza de mi Corazon" - noklausīties var šeit - https://www.youtube.com/embed/ut6raurjZgk! Paldies stīgu nodaļas audzēkņiem, diriģentam, pedagogiem un radošajai komandai.LĀČA SPĒKU UN NEIZSĪKSTOŠU ENERĢIJU NOVĒLAM 2021.GADĀ!Baltā Flīģeļa kolektīvs lepojas ar vairākiem notikumiem, pasākumiem un saņemtām atzinībām 2020.gadā! Plašāk skatīt 2020. gada rudens

https://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/19993/

Mākslu skola “Baltais flīģelis” ilgāku laiku strādā daļēji attālināti, un skolotāju kolektīvs darbojas pie tā, lai audzēkņiem būtu iespēja iegūt kvalitatīvas zināšanas arī attālinātajā mācību procesā. Ievērojot piesardzības pasākumus, Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu grupu stundu vietā skolotāji strādāja konsultācijās ar audzēkņiem pēc rūpīgi veidotiem grafikiem. Pārējā laikā stundas notika attālināti, kā arī tika veidoti mājas darbi gan audiāli, gan vizuāli, kas noteiktos termiņos bija jānosūta vai jāiesniedz priekšmeta skolotājam (mākslas nodaļas darbiem tika novietoti speciāli plaukti, neienākot vestibilā). Iesūtītos darbus, attēlus un videomateriālus semestra noslēgumā attālināti vērtēja katra mācību priekšmeta pedagogu komisijas. Jāatzīmē, ka vairāki video materiāli tika radīti arī plašākam skatītāju lokam, piemēram, Latvijas Republikas gadadienai izveidots Mākslu skolas kolektīva video sveiciens; pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” diriģenti un aktīvākie dalībnieki piedalījušies valsts svētkiem radītā Latvijas virtuālā pūtēju orķestra video ierakstā. Savukārt decembrī tiek realizēti vairāki projekti sadarbībā ar citiem māksliniekiem. Viens no tiem ir interaktīvais svētku pastaigu maršruts “Enģeļu taka”, kura veidošanā piedalījušies Mākslas skolas audzēkņi skolotāju Daces Andersones un Ivetas Šveisbergas vadībā. Attālinātajā mācību laikā skolas koris ierakstījis Ziemassvētku dziesmas: “Gaismas dzimšanas diena” (Georga Pelēča mūzika, Māras Cielēnas vārdi) ar koncertmeistari Elīnu Gruzniņu un 19. gs. amerikāņu dziesmu Andra Sējāna aranžijā “Ne šūpulī greznā” kopā ar ģitāristu Ginti Kalniņu. Jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa” attālināti piedalās XXIV internacionālajā pūtēju orķestru un bigbendu festivālā-konkursā Polijā, konkursā iegūta 2. vieta. Savukārt pēdējā mācību nedēļā audzēkņiem ir iespēja piedalīties un iegūt balvu, noskatoties skolas pedagogu organizētu šovu “Pedagogs maskā”.

Otrajos Ziemsvētkos esam saņēmuši vērtīgu grāmatu un nošu dāvinājumu no Bostonā dzīvojošas dzejnieces Maijas Šleseres. Sirsnīgi pateicamies par bagātīgo un skaisto dāvinājumu skolas bibliotēkai!

Sveicam! Gaisma ir atkal piedzimusi šajos saulgriežos!

https://youtu.be/ezFuw30td1g

Georgs Pelēcis, Māra Cielēna “Gaismas dzimšanas diena”

Dzied Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” koris, diriģente Solveiga Vītoliņa,

koncertmeistare Elīna Gruzniņa,  tērpu māksliniece Sintija Šustiņa, video Grieta Vītoliņa.

https://www.youtube.com/watch?v=GZK9M7gFC3k

21. decembrī, gada īsākajā dienā, uzzinājām uzvarētājus un arī pedagogus, kuri slēpās aiz maskām. Apsveicam! Tie ir arī mūsu skolas audzēkņi Elīza Aizupiete, Ņikita Kohņuks, Annija Ošāne un Elza Šmitiņa.

 

Mākslu skola "Baltais Flīģelis" sūta siltu sveicienu Ziemassvētku gaidīšanas laikā, sadarbībā ar Latvijas Folkloras krātuvi. Ziemassvētku laikā tapušas daudz nedzirdētas tautasdziesmas, tāpēc šogad nolēmām sveicienus sūtīt Jums, mūsu mīļie draugi, ieskaņojot iedvesmas skices dažām no tām!

4 nedēļas, 4 tautasdziesmas, 4 skolas stūrakmeņi... 3. nedēļā - sveiciens no vecākiem!

Sveicam 3. Adventē!

https://youtu.be/MhkpIM9iuUI

 

Noskatāmies! https://www.youtube.com/watch?v=M1iA30ERJQU

 

Virtuālā pūtēju orķestra video sveiciens Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas dienas rītā tiks publicēts sociālajos tīklos Facebook un YouTube kanālā „Latvijas pūtēju orķestru aktualitātes”.

 

 

Siguldas Mākslu skolas 60gades SALIDOJUMS

Siguldas Mākslu skolai "Baltais Flīģelis" 60

Siguldas Mākslu skolai "Baltais Flīģelis" 60 Klaviernodaļas koncerts