Visi laipni aicināti!

 

Siguldas Mākslu skola aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.


Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.
 

 

 

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” līdz 25. augustam norisinās jaunu audzēkņu uzņemšana Mūzikas un Mākslas nodaļās; skolas uzņemšanas pārbaudījumi notiks 25. augustā no plkst. 14.00 līdz 17.00.

Atvērto durvju diena pirmdien, 24.augustā, plkst.16.00-18.00. Būs iespēja tikties ar Mūzikas nodaļas pedagogiem.


Mūzikas nodaļā audzēkņus uzņem vecumā no 7 līdz 12 gadiem un piedāvā apgūt šādas programmas:
* taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle, akordeona spēle;
* stīgu instrumentu spēle – vijoles spēle, čella spēle;
* pūšaminstrumentu spēle – flautas spēle, klarnetes spēle, saksofona spēle, mežraga spēle, trompetes spēle, trombona spēle, eifonija spēle, tubas spēle. Īpaši tiek aicināti audzēkņi, kuri vēlas apgūt metāla pūšaminstrumentu specialitāti;
* sitaminstrumentu spēle;
* kora klase;
* populārās un džeza mūzikas nodaļas programma “Mūsdienu ritma mūzika” (klavieres, vokāls, saksofons, sitaminstrumenti, basģitāra).

Mākslas nodaļā audzēkņus uzņem no 7 gadu vecuma. Skolēniem septiņu gadu garumā ir iespēja apgūt vizuāli plastisko mākslu.

Papildu informācija par audzēkņu uzņemšanu pieejama Mākslu skolā “Baltais flīģelis” vai zvanot uz tālruņa numuru 29931067.

 

  INFORMĀCIJA PAR UZŅEMŠANU UN PROGRAMMĀM

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad profesionālās ievirzes klasēm ir iespēja pieteikties elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot pieteikuma formu “Iesniegums profesionālās ievirzes programmās”. Pieteikumu varēs aizpildīt nepilngadīga skolēna likumiskais pārstāvis.

Veicot reģistrāciju, katram skolēnam tiks piešķirts unikāls identifikācijas kods, kas tiks nosūtīts uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi. Kopējais saraksts ar skolēniem, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem un tiks uzņemti profesionālās ievirzes klasēs, tiks publicēts līdz 31. augustam pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

 

 

UZMANĪBU!

"BALTAIS FLĪĢELIS IENĀK MĀJĀS"!

Piektdien, 29. maijā, plkst. 17.00-19.00 Feisbook LIVE https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/ bija skatāms audzēkņu veikums koncertā "Baltais Flīģelis ienāk mājās"!

Šogad no mājās tapušiem video, mākslas darbiem un teātra etīdēm veidots LIVE koncerts, kurā varējām ieskatīties viens otra mājās un vienoties kopīgā mācību gada noslēguma pasākumā. Programma bija gana interesanta un aizraujoša! 

 

Skolas kora sveiciens


https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/videos/665797080864835/ 

 18. maijā koncerts bija klausāms Latvijas Radio 3 ēterā un skatāms Facebook video tiešraidē, kā arī pēc tam.

“Koncerta programmā būs pavasarīgi gaišas noskaņas mūzika, kādu es pats parasti mēdzu klausīties šajā dabas atmodas laikā,” vakara tematisko līniju ieskicē Vestards Šimkus.

“Tās būs romantiskas klavierminiatūras, kuras tapušas 19. un 20. gadsmita mijā – septiņi Edvarda Grīga liriskie skaņdarbi, Sergeja Rahmaņinova "Ceriņi" (šī kompozīcija tapusi kā klavieru versija komponista dziesmai ar tādu pašu nosaukumu), dienvidnieciski temperamentīgais Enrikes Granadosa "Spāņu kapričo", liegas melodijas un neticami virtuozas faktūras apvienojums Fēliksa Blūmenfelda "Etīdē kreisajai rokai", kā arī latviešu komponistu mūzika – Jāzepa Vītola sapņainais divu klavierdarbu cikls "Mēness gaismā", kurā viens no skaņdarbiem ir slavenā "Viļņu dziesma" un Jāņa Mediņa populārā Sestā daina.”

Koncertu vadīs pats Vestards – kā zināms, viņš ir ne tikai izcils mūziķis, bet arī lielisks stāstnieks, kurš allaž pamatīgi iedziļinājies izvēlētajā repertuārā.
 

 

koncertu iespējams skatīties:

https://www.youtube.com/watch?v=rbWGYAfCk3U

 

Koncertu cikls "Viens pats studijā".
Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, Latvijas Radio 3 "Klasika" sāk dzīvo koncertu ciklu bez publikas klātbūtnes.
13. aprīlī īpašu teātra mūzikas koncertu LR 1.studijā sniedza Maestro Raimonds Pauls, kurā atskaņoja Dailes teātra simtgadei veltītu programmu.

Koncertu tiešraides klausāmas "Klasikas" ēterā, bet skatāmas "Klasikas" Facebook kontā. Pēc izskanēšanas visi koncerti pieejami "Klasikas" arhīvā mājaslapā, bet videoformātā - gan Facebook kontā, gan Latvijas Radio YouTube kanālā.
https://klasika.lsm.lv/…/jaunums-koncertu-cikls-viens-pats…/

20. aprīlī - pianistes Agneses Egliņas koncerts

27. aprīlī - džeza pianista Edgara Cīruļa koncerts

4. maijā - ērģelnieces Vitas Kalnciemas koncerts Rīgas Domā

11. maijā - ērģelnieka Aigara Reiņa koncerts Rīgas Domā

18. maijā - pianista Vestarda Šimkus koncerts

25. maijā - džeza dziedātājas Lauras Polences koncerts

1. jūnijā - pianista Reiņa Zariņa koncerts

8. jūnijā - pianista Venta Zilberta koncerts

15. jūnijā - pianista Toma Ostrovska un klarnetista Egīla Šēfera koncerts

 

 

22. aprīlī pianists Edgars Cīrulis tiešsaistes koncertā koncertzālē “Baltais flīģelis”!  22. aprīlī plkst. 19.00 latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis koncertzālē “Baltais flīģelis” uzstāsies solokoncertā “Samsāra”, piedāvājot klausītājiem tiešsaistē baudīt savas oriģinālkompozīcijas. Aptuveni pusotru stundu garo solokoncertu būs iespēja vērot koncertzāles “Baltais flīģelis” lapā sociālo tīklu vietnē Facebook https://www.facebook.com/koncertzaleBF/.

Edgara Cīruļa oriģinālkompozīcijas tapušas vairāku gadu laikā un ir iekļautas dažādos starptautiskajos projektos. Pianists un komponists nopietni gatavojas koncertam un atklāj, ka viesošanās koncertzālē “Baltais flīģelis” būs īpaša. Neierasti būs uzstāties tukšā zālē un neredzēt cilvēkus klātesam, taču domās mākslinieks būs ar katru savu klausītāju un ir pārliecināts, ka viņš tiks sadzirdēts.

Edgars Cīrulis ir latviešu pianists un komponists, “Lielās mūzikas balvas” nominants kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Mūziku sāka iepazīt trīs gadu vecumā. Studējis improvizētās mūzikas un kompozīcijas studijas. Šobrīd E. Cīrulis darbojas vairākos žanros un ir daudzu starptautisku ansambļu dalībnieks – “AISMA” (Latvija/Itālija/Dānija), “Equanimity Trio” (Latvija), “Skagerrak” (Dānija), un ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem un māksliniekiem kā Marks Dresers (Mark Dresser), Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen), Malte Šīlers (Malte Schiller), Sebastians Bolens (Sebastian Boehlen), Džūlija Silvera (Julia Silvera), Āto Abners (Ahto Abner) un citiem. Komponists piedalās projektos, kur mūzikas žanru robežas saplūst, un cenšas caur mūziku veicināt komunikāciju starp cilvēkiem, kā arī raisīt unikālu un patiesu piedzīvojumu ikvienam klausītājam.

 

Perfekti! Paldies Sudrabskaņa, Elmāram Rudzītim, Arnim Šmitiņam, tehniskajiem palīgiem, un, protams, audzēkņiem. Saite uz failu zemāk.

https://www.facebook.com/Sudrabskana/videos/518818912135563/UzpfSTE1NzgyNjg0MzIxODgwOTk6MzM4NDA3MTA3NDk0MTE1MA/

Pianiste Lauma Skride un Leipcigas ”Gewandhaus” orķestris diriģenta Andra Nelsona vadībā!
Ceturtdien, 16.aprīlī no plkst.12:00 (plkst. 13:00 pēc Latvijas laika) 24 h būs pieejams 2019.gada koncerta ieraksts no “Gewandhaus” koncertzāles, kas bija veltīts izcilās pianistes un komponistes Klāras Šūmanes 200.gadskārtai.
https://www.gewandhausorchester.de/stream/

 

Koncerta programmā:
Betsija Žolā “Vēstules no Bahvilas”
Klāra Šūmane “Koncerts klavierēm un orķestrim” la minorā, op.7
Fēlikss Mendelszons 3. simfonija la minorā, op.56 ( “Skotu”)

 

 

Ar prieku iesaistījāmies pašvaldības iniciatīvā un nu mūsu audzēkņu iztēles putni aizlidojuši visapkārt Siguldai!

 

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu
"Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtraukta klātienes mācību procesa norise Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"!
Pēc brīvlaika mācību process skolā tiek nodrošināts attālināti.

Plašāka informācija te!

Esi atsaucīgs un seko līdzi jaunumiem e-klasē!

- - - 

 


Lūgums sekot informācijai skolas e-klasē, kā arī gaidīt ziņu no mācību priekšmetu pedagogiem.
Ir noteiktas darba stundas, kad audzēkņiem un vecākiem tiks nodrošināta iekļūšana skolas telpās no 16. līdz 20. martam:
2020. gada 16. martā no plkst.9.00 – 11.00
2020. gada 17. martā no plkst.9.00 – 11.00
2020. gada 18. martā no plkst.14.00 – 16.00
2020. gada 19. martā no plkst.14.00 – 16.00
2020. gada 20. martā no plkst.9.00 – 11.00, nodrošinot instrumentu, mākslas nodarbību materiālu un personisko mantu saņemšanu.
Precīzāka informācija par mācību procesa norisi skolā ārkārtas situācijas laikā sekos pēc 20. marta.

 

 

VI Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss  2020. gada 18. martā nenotiks sakarā ar Ārkārtas situāciju Valstī. 

Paziņojumi par turpmāko sekos.

 

 

2020. gada 1. martā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notika XXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursa dalībnieku apbalvošana un Laureātu koncerts "Bravo-Bravissimo".

Apsveicam diplomandu Gustavu Melngalvi un pedagogu Andri Muižnieku, kurš ieguva bronzas diplomu nominācijā par skolotāja talantu savienībā ar izcilu meistarību konkursā 21 gada garumā.

 
 

27. februārī “Baltajā Flīģelī” notika koru sadraudzības koncerts, kurā kolektīvi dziedāja XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dziesmas. Paldies audzēkņiem un pedagogiem!

Koncertā piedalījās:
Priekuļu vidusskolas un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas 4.–12.klašu koris (diriģente Iveta Lapiņa, koncertmeistare Irita Merga), Augusta Dombrovska mūzikas skolas koris “Strautiņš” (diriģentes Laimdota Ivule un Andžela Hilo-Lukševica, koncertmeistars Edgars Tomševics) un Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris (diriģente Solveiga Vītoliņa, koncertmeistare Elīna Gruzniņa).

 

 

Svarīga informācija vecākiem un skolas audzēkņiem - Darba plāns II semestrim!

 

 

 

Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis" 17. februārī plkst.16.00 PIKC NMV EDMS pedagoģes Sandras Jalaņeckas klavieru klases audzēkņu koncerts

Piedalās : Emīlija Semjonova
Daniela Geidmane
Lote Raģele
Kristiāna Krūzmētra
Anita Lipinika
Kārlis Gusts Zariņš

Programmā : F. Šopēna, R. Šūmaņa, S. Rahmaņinova,
I.Albenisa u.c. komponistu klaviermūzika

Solo dziedāšanas konkursā “Vidzemes cīrulīši” 5. februārī mūsu skolas audzēkņi ieguvuši 2. vietas savās vecuma grupās - Gustavs Mitrevics 2.kl.,  ped. Kristīne
Žogota, kcm. Elīna Kohņuka un Ērika Brikmane 3. kl., ped.
Solveiga Vītoliņa, kcm. Sanita Klešnieks. Apsveicam laureātus un skolotājus!

 

No 23. līdz 26. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās XXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, veltīts Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai.

 Apsveicam diplomandu Gustavu Melngalvi (attēlā 1. no labās)!

Konkursā veiksmīgi piedalījās mūsu skolas audzēkņi: Artemijs Terlanovs 5. klase, Raivo Grants 4. kl. ped. Arnis Šmitiņš, kcm. Elīna Gruzniņa.
Kārlis Tamovičs 3. kl., Gustavs Melngalvis 6.kl., ped. Andris Muižnieks, kcm. Elīna Kohņuka.

Paldies visiem pedagogiem un koncertmeistarēm par audzēkņu sagatavošanu!

 

24. janvārī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Ērģeļzālē norisinājās Valsts konkursa II kārta Vidzemes reģiona mūzikas un mākslas skolu jaunajiem akordeonistiem. Skolotājas Vinetas Golubkovas audzēkņi Krišjānis Bojārs un Anna Reizniece ieguva III vietas savās vecuma grupās. Apsveicam audzēkņus un skolotāju ar augsto sasniegumu!


 

Ar sirsnīgu Ziemassvētku koncertu 17. decembrī Mūzikas nodaļas un Teātra studijas audzēkņi viesojās biedrībā “Cerību spārni”.
Paldies visiem koncerta dalībniekiem un pedagogiem.


 

14. decembrī jau ceturto gadu pēc kārtas, ar speciālu ziemas noskaņu programmu, P/O “Sudrabskaņa” priecēja klausītājus Ziemas Koncertzālē. Īpašs pārsteigums klausītājiem bija kora klases audzēknes Ērikas Brikmanes izjusti dziedātā R. Paula dziesma “Kristus rokas”, kas pēc skatītāju lūguma tika atkārtota vēlreiz. Paldies skolotājai Solveigai Vītoliņai! Tāpat atkārtot vajadzēja Hosē Felisiano populāro Ziemassvētku dziesmu “Feliz Navidad”, kas tulkojumā nozīmē Priecīgus Ziemassvētkus. To, ejot ziemas brīvdienās, visiem jums novēl arī p/o “Sudrabskaņa” un diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš.

 10. decembrī ar sirsnīgu Ziemassvētku ieskaņu koncertu Mūzikas un Teātra nodaļu audzēkņi priecēja Turaidas muzejrezervāta klausītājus.
Mini studijas audzēkņu mākslas darbi priecēja visus klātesošos.❄️


 

 2. decembrī pie mums ciemojās Siguldas novada vispārizglītojošo skolu audzēkņi.
Paldies Mūzikas/Teātra nodaļu audzēkņiem un pedagogiem par 2 brīnišķīgiem koncertiem.
Uz skatuves Mākslas nodaļas audzēkņu darbi.

 

 

 

2019. gada 23. un 24. novembrī Rīgā, RTU Mazajā zālē, norisinājās 16. Latvijas bērnu un jauniešu vokālistu konkurss „Putnu bērni 2019”.


Kora klases audzēkņi Gustavs Voitenko, Elza Zelča, Elza Klišāne (B grupa) un Līva Katrīna Lapiņa (D grupa) ar labiem rezultātiem piedalījās konkursa I kārtā.

Paldies pedagogiem Kristapam Kiršteinam, Solveigai Vītoliņai un koncertmeistarēm Elīnai Kohņukai, Elīnai Gruzniņai un Sanitai Klešniecei par ieguldīto darbu!

 

2019. gada 4. novembrī "Baltā Flīģeļa" pedagogs Elmārs Rudzītis kopā ar grupu "Kumosiņš" un skolas absolventēm Zani Biti, Katrīnu Zoltneri un Anci Ruģēnu piedalījās Mūzikas un mākslas festivāla "Bildes 2019" jauno grupu koncertā! Lieliska pieredze un īpašs piedzīvojums kopā uz VEF Kultūras pils skatuves!

 

2019. gada 9. novembrī notika Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 60. gadadienas salidojums ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē”. Vakars sākās ar izstādes atklāšanu, turpinājās ar koncertu un noslēdzās ar balli.

Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu esošie un bijušie pedagogi, vairāk nekā divi simti absolventi, koncerta dalībnieki un klausītāji baudīja svētku atmosfēru, sengaidīto satikšanās prieku un lielisko koncertu. 

Koncertu ievadīja spilgts un aizraujošs sitaminstrumentālistu ansambļa priekšnesums. Koncertā izskanēja gan latviešu tautasdziesmas apdare akordeonam solo, gan dažādu tautu autoru klasiski un mūsdienīgi ansambļi – klavieru duets, klavieru trio, metāla pūšamo instrumentu trio, gan arī vairāki lielāku kolektīvu priekšnesumi. Publiku sajūsmināja “Baltā flīģeļa” bigbends. 

Koncerta noslēgumā publika baudīja Siguldas pirmās bērnu simfonijas atskaņojumu, klātesot tās autoram Semjuelam Grejam. Jaunzēlandiešu komponists to veltījis Siguldai un sacerējis īpaši skolas jubilejai. Ievadvārdus runāja Teātra nodaļas audzēkņi, savukārt savdabīgo, neparastiem efektiem bagāto simfoniju diriģenta Pētera Plūmes vadībā atskaņoja Siguldas Jauniešu kamerorķestris un pedagogi, piedalījās arī skolas koris, izdziedot skaisto, simfonijā ietverto melodiju “Zied ievas Siguldā”. Publika pirmatskaņojumu uzņēma ar stāvovācijām. 

 Sveicot visus klātesošos, sirsnīgas uzrunas teica skolas direktore Jolanta Bimbere un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, raksturojot pagātni un šodienu, kā arī iezīmējot nākotnē veicamos darbus. 

 Koncerta programmas skaņdarbus apvienoja īpaši veidots teksts, tā raito gaitu papildināja koncertzāles saimnieka Jura Lisenko vadīta spēle ar balvām – “Baltā flīģeļa” uzlīmītēm. Pelnītus aplausus saņēma arī jaunie koncerta vadītāji – “Baltā flīģeļa” audzēkņi Paula Šmite un Edgars Bāliņš.

 ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” atklāja plašu skatu uz skolas šodienu, iedvesmojot ikkatru klātesošo turpmākajam radošā darba cēlienam.

Mākslas darbu izstādē plaši un daudzveidīgi atspoguļots gan pedagogu, mākslas profesionāļu, gan audzēkņu jubilejas gadā paveiktais.

Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbi  apskatāmi skolas izstāžu telpā līdz 8. decembrim.


2019. gada 9. novembrī Mākslu skola „Baltais flīģelis” aicina uz skolas 60. gadadienas salidojumu, kas sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbu izstādes atklāšanu, turpināsies ar koncertu, kurā tiks pirmatskaņota Siguldas 1. bērnu simfonija – tajā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris. Salidojuma noslēgumā balle.

Dalību salidojumā aicinām pieteikt šeit

Pasākuma norise:

plkst. 18.00  Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogu un audzēkņu darbu izstādes atklāšana

plkst. 18.30  Koncerta ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” sākums

Plkst. 20.00 Balle

Informācija par salidojuma norisi:  [email protected], 29931067.

 

Visi laipni aicināti ceturtdien, 17. oktobrī uz Taustiņinstrumentu nodaļas 60 gadu jubilejas koncertu!

Koncerta sākums plkst. 18.00. Koncertā piedalās pedagogi, absolventi, viņu vadītie kolektīvi un skolas audzēkņi.

Godinot latviešu izcilo komponistu, ērģelnieku, pirmās latviešu nacionālās operas „Baņuta” autoru Alfrēdu Kalniņu, kuram šogad aprit 140 gadi, 21. septembrī notika izstādes „Komponists Alfrēds Kalniņš” atklāšana kultūras centrā „Siguldas devons”.

Izstādi veidoja Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Tā  aplūkojama līdz 19. oktobrim.

Izstāde vēsta par Alfrēda Kalniņa personību, daiļradi un komponista nozīmi Siguldas kultūras atmiņā – kā zināms, latviešu solodziesmu lielākais meistars Siguldā dzīvojis 19. un 20. gadsimta mijā un Siguldā tapušas viņa pirmās solodziesmas.

Talantīgais komponists Siguldā ieradās 15 gadu vecumā. Viņa vecāku ģimenei Šveices ielā piederēja trīs pansijas un viens ziemas namiņš. Siguldā pavadītais laiks Alfrēda Kalniņa dzīvē bija krāšņs un bagātīgs, jo komponists izteikti mīlēja dabu. Gaujas senielejas gleznainās ainavas ir bijis iedvesmas avots ne vienam vien komponista skaņdarbam, un tieši Siguldā viņš atklāja sev raksturīgo komponēšanu dabā.

  SVEICIENS VISIEM AUDZĒKŅIEM, VECĀKIEM, SKOLOTĀJIEM un DARBINIEKIEM, uzsākot 2019./2020. mācību gadu!

 Piektdien, 23. augustā ar skaistu koncertu noslēdzās Siguldas Jauniešu kamerorķestra nometne "Top Siguldas 1. simfonija".

Nometne paliks atmiņā ar prieku, aizrautīgu muzicēšanu, skanīgu orķestra sajūtu, spēlēm, fotoorientēšanos un krustvārdu mīklām, talantu šovu un mūziku pāri visam! Esam iesākuši lielo darbu pie 1. Siguldas simfonijas skolas jubilejas gadam! Paldies par lielo darbu pedagogiem Inesei  Žugai, Mārai Šmitei, Reinim Melbārdim, Ilzei Gagainei, diriģentam Pēterim Plumem, par aktivitātēm un smiekliem Laurai Šumskai! Paldies nometnes labajiem gariņiem Ivetai Tillerei, Lāsmai Ozoliņai, Elīnai Gruzniņai, Karīnai Putniņai!

 Noslēguma koncerts piektdien, 23. augustā plkst. 16.00Mīļi aicināti vecāki un citi klausītāji!

INFORMĀCIJAS LAPA

ORĶESTRA NOMETNEI

Top pirmā Siguldas simfonija

19.-23.08.

Uz nometni līdzi ņemamās lietas:

 • ērts un atbilstošs apģērbs laikapstākļiem pēcpusdienas aktivitātēm – galvassega karstam laikam, lietusmētelis lietus gadījumā
 • personīgās higiēnas nepieciešamie piederumi
 • mūzikas instruments un melna nošu mape, zīmulis, dzēšgumija
 • koncerttērps pēdējā nometnes dienā – vasarīgs, bet piemērots koncertam – meitenēm kleitas/svārki, kas nav īsāki par ceļgaliem, sporta apavi ir tikai sportiskām aktivitātēm. Koncerttērpam jābūt tīram, izgludinātam.

Ierašanās katru dienu plkst.9.00

Došanās mājup plkst.17.00

Noslēguma koncerts piektdien,

24. augustā plkst. 16.00

Mīļi aicināti vecāki un citi klausītāji!

 

 

NOMETNES PROGRAMMA

19. augusts PIRMDIENA

09:00

Ierašanās/reģistrēšanās

09:30

Nometnes noteikumi

10:00

Mēģinājumi/pauzes

13:00

Pusdienas

14:00

Aktivitātes

16:30

Launags

17:00

Došanās mājās

20. augusts OTRDIENA

09:00

Ierašanās, gatavošanās mēģinājumam

09:30

Mēģinājumi/pauzes

13:00

Pusdienas

14:00

Aktivitātes

16:30

Launags

17:00

Došanās mājās

21. augusts TREŠDIENA

09:00

Ierašanās, gatavošanās mēģinājumam

09:30

Mēģinājumi/pauzes

13:00

Pusdienas

14:00

Aktivitātes

16:30

Launags

17:00

Došanās mājās

22. augusts CETURTDIENA

09:00

Ierašanās, gatavošanās mēģinājumam

09:30

Mēģinājumi/pauzes

13:00

Pusdienas

14:00

Aktivitātes

16:30

Launags

17:00

Došanās mājās

23. augusts PIEKTDIENA

09:00

Ierašanās, gatavošanās mēģinājumam

09:30

Kopmēģinājums, ģenerālmēģinājums

13:00

Pusdienas

14:00

Aktivitātes

15:00

Gatavošanās koncertam

16:00

KONCERTS

16:45

Launags

17:00

Došanās mājās

Plānotās aktivitātes –aktivitātes, komandas spēles, pārgājiens pa Siguldu, aktivitātes Baltā Flīģeļa teritorijā.

   

Siguldas kora nometne Garīgā mūzika – no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām” 

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība 2019. gada 12. - 16. augustā aicina piedalīties kora dienas nometnē “Garīgā mūzika – no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām”, kurā tiks gatavota aizraujoša latviešu garīgās mūzikas programma ar mērķi rīkot koncertus, 2019./2020. mācību gada laikā tā tiks prezentēta dažādos skolas pasākumos, Siguldas un citos dievnamos, stiprinās kolektīva apziņu, paplašinās viņu kultūrizglītības telpu un sekmēs kora māksliniecisko darbību.

 

Nometnes mērķis  - Nometne veicinās jauniešu ieinteresētību kolektīvajā muzicēšanā, stiprinās kora saliedētību. Sagaidāms, ka pateicoties kopīgai muzicēšanai piecu dienu garumā, jaunieši būs gatavi jauniem sasniegumiem. Iedvesmojoties no iepriekšējā gada kora nometnes, esam nolēmuši tradīciju turpināt. Iepriekšējās nometnes laikā sagatavoto koncertprogrammu šajā mācību gadā atskaņojām astoņos koncertos skolā un citās pilsētās. 

Aicinām nometnei pieteikties gan esošos kora dalībniekus, gan skolas absolventus un tuvāko mūzikas skolu audzēkņus, kas vēlas gūt pieredzi kora kolektīvā, kā arī iespēju piedalīties programmas koncertos, kas notiks nākamajā mācību gadā!

Īss ieskats nometnes dienu plānojumā :

 

 

Aktivitāšu tēma

Stundu skaits

1.

Pirmā diena:

 • iepazīstināšana ar nedēļas plānu;

 •  dienas kārtība;

 • rīta vingrošana ķermenim un balsij;

 • kora muzicēšanas tradīcijas, skatuves kultūra;

 • iepazīšanās ar koncerta ideju, programmu, nošu materiāla izdale;

 • darbs grupās pie pedagogiem: jaunā nošu materiāla apguve, improvizācija;

 • ekskursija pa Siguldas vēsturiskām vietām;

 • sportiskas aktivitātes.

4+4

2.

Otrā diena:

 • iepazīšanās ar dienas plānu:

 • rīta vingrošana ķermenim un balsij;

 • iepazīšanās ar jauno skaņdarbu autoru dzīvi un daiļradi;

 • darbs grupās pie pedagogiem: jaunā nošu materiāla apguve, improvizācija balsij solo un balsu grupām;

 • kora nodarbība jaunā nošu materiāla apguve;

 • nodarbības brīvā dabā, komandas uzdevumi.

4+4

3.

Trešā diena:

 • iepazīšanās ar dienas plānu;

 • rīta vingrošana ķermenim un balsij;

 • iepazīšanās ar latviešu komponistu garīgo mūziku bērniem

 

 • darbs grupās pie pedagogiem, jauna nošu materiāla apguve, improvizācija ar ritma elementiem.

 • kora nodarbība, jaunā nošu materiāla apguve;

 • aktivitātes brīvā dabā

4+4

4.

Ceturtā diena:

 • iepazīšanās ar dienas plānu;

 • rīta vingrošana ķermenim un balsij;

 • darbs grupās pie pedagogiem, jauna nošu materiāla apguve, improvizācija ar ritma elementiem;

 • kora nodarbība, jaunā nošu materiāla apguve;

 • aktivitātes brīvā dabā,  sportiskas aktivitātes spēles brīvā dabā.

 

4+4

5.

Piektā diena:

 • iepazīšanās ar dienas plānu;

 • rīta vingrošana ķermenim un balsij;

 • gatavošanās nometnes noslēguma koncertam;

 • kora nodarbība, nedēļas darba apkopojums;

 • nometnes noslēguma pasākums – priekšnesumi no nometnē paveiktā.

 

4+4

 Pieteikuma anketas tiks izsūtītas uz e-pastu, rakstot uz [email protected]!

Jautājumiem: [email protected],  [email protected]

Mob. tel. uzziņām – 25978669, 29931067

 

 

 

 

Šogad Mākslu skolu "Baltais flīģelis" absolvēja 46 jauni un talantīgi audzēkņi - 30 mūziķi, 9 mākslinieki un 7 aktieri! Lepojamies ar Jums! Paldies pedagogiem par talantu plaucēšanu, vecākiem par atbalstu un dzīvu līdzdalību! Novēlam radošus panākumus arī turpmāk!


 Iepriekšējā gada absolventu dāvana sazaļojusi un jau šodien plkst. 18.00 lielajā dzīvē vedīsim šī gada talantīgos audzēkņus! Tiekamies Izlaidumā!


 Siguldas Mākslu skola aicina absolventus iesaistīties jubilejas koncerta koporķestrī!!!


Siguldas Mākslu skolai „Baltais flīģelis” šogad aprit 60 gadi, un, atzīmējot šo gadadienu, noritēs īpaši jubilejas pasākumi, kuru veidošanā Mākslu skolas kolektīvs aicina iesaistīties arī skolas absolventus.

7. jūnijā plkst. 18.00 notiks skolas 60. gadadienas svinības kultūras centrā „Siguldas devons”. Svinību laikā tiks atklāta Mākslas nodaļas absolventu izstāde un izskanēs koncerts. Skolas absolventi, kas vēlas jubilejas koncertā kopā ar Mūzikas un Teātra nodaļas audzēkņiem uzstāties koporķestrī, aicināti sazināties ar skolas direktora vietnieci mūzikas nodaļā Rūtu Lankovsku, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot uz tālruņa numuru 28240864.
https://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/17383/

 Noslēdzies XXIV Starptautiskais jauno mūziķu konkurss “Sigulda 2019”!

Diplomi pasniegti, mūzika divu dienu garumā pieskandinājusi Siguldu. Sakām lielu paldies burvīgajai žūrijai- Agnesei Egliņai, Bertam Langereram, Paulai Šūmanei un Remigijus Vylis par izturību, kompetento darbu- Jūs esat vislabākie! Paldies visiem konkursa dalībniekiem, viņu pedagogiem, koncertmeistariem, atbalstītājiem! Apsveicam konkursa laureātus!
  Siguldas konkursā veiksmīgi piedalījās mūsu skolas audzēkņi: Kārlis Tamovičs (ped. Andris Muižnieks, kcm. Elīna Gruzniņa), Keita Marcinkeviča (ped. Rūta Lankovska), Elza Sīle (ped. Māra Šmite, kcm. Sanita Klešnieks), Lote Lea Gaile (Ped. Reinis Melbārdis, kcm. Elīna Gruzniņa), Lauris Elgars Birze (ped. Elmārs Rudzītis, kcm. Elīna Gruzniņa) un Matīss Zvaigzne (ped. Jānis Špacs, kcm. Viola Lepiksone).

Apsveicam 2. vietas ieguvējus – duetu Reini Adrianu Šmaliņu un Alisi Šmaliņu (ped. Valdis Drulle un Arnolds Dimants), kā arī diplomandi Zani Biti (ped.Elmārs Rudzītis, kcm. Elīna Gruzniņa).

Lepojamies ar mūsu skolas audzēkņiem un pedagogiem!

Paldies konkursa organizatoru komandai- JOLANTAI BIMBEREI, Rūtai Lankovskai, Larisai Surikovai, Inetai Stepiņai, Ivetai Tillerei, Elīnai Gruzniņai, Dainai Samtai, Arnoldam Dimantam un pedagogiem, kas darbojās konkursa dienās!

Tiekamies XXV Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā 2021. gadā!

 

  Ielūdzam uz Kora klases pavasara koncertu 16. maijā plkst.18.00
Siguldas Mākslu skolā ''Baltais flīģelis''.

Koncertā piedalās:
8.kl. audzēkne Ance Zariņa, 1.kl. ansamblis, koris, solisti, pedagogi - Elīna Ozola, Elīna Gruzniņa, Sanita Klešnieks, Jānis Špacs, Kristaps Kiršteins, Solveiga Vītoliņa.


Zēnu koncerts māmiņām viesnīcas "Aparjods" terasē 12. maijā plkst. 12.00 .


Ik gadu maijā ir kāda īpaša svētdiena, kad Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu audzēkņi zēni tiek aicināti uzstāties ar muzikāliem sveicieniem, dzejas rindām un skaistākajiem mākslas darbiem savām māmiņām. Skolotājas Dainas Samtas lolojums – Mātes dienas koncerts – ir skolas ilggadēja tradīcija un īpašs notikums mīļajām māmiņām.
Koncerta programmā ietverti daudzveidīgi, dažādu žanru un stilu skaņdarbi no 16.gadsimta līdz pat populārām mūsdienu amerikāņu melodijām, kas izskanēs gan solo, gan ansambļos.
Koncertā piedalīsies visu specialitāšu jaunie mūziķi, sākot no 1.klases līdz pat topošajiem absolventiem. Telpā būs izvietoti Mākslas nodaļas jaunāko audzēkņu māmiņu portreti, kas iepriecinās katru apmeklētāju.

Aicinām ikvienu māmiņu uz Mākslu skolas audzēkņu koncertu. Ieeja – bez maksas.

 

Trešdien, 8. maijā plkst. 18.00 notika Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" audzēkņu pavasara koncerts. Programma bija gana interesanta un aizraujoša.

 Paldies pedagogiem, kuri iedvesmo un audzēkņiem, kuri rada! Paldies visiem par kopā būšanu burvīgajā pavasara koncertā 8. maijā!!! 

Skola, kas spēj aizraut ikvienu tai piederīgo!

 

Apsveicam orķestri “Sudrabskaņa” ar iegūto augsto 1.pakāpi Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē finālkonkursā.
Diriģenti Arnis Šmitiņš un Elmārs Rudzītis.
Horeogrāfe-Laila Rudzīte.

 

24. aprīlī "Baltajā flīģelī" skanīgi izskanēja jaunās populārās un džeza mūzikas nodaļas programmas - "Mūsdienu ritma mūzika" pirmais koncerts. Mirdzošs prieks audzēkņu un pedagogu acīs. Paldies Kristapam Kiršteinam, Marekam Loginam un Elmāram Rudzītim!

<img src="/muzika/admin/content/ed

Siguldas Mākslu skolas 60gades SALIDOJUMS

Siguldas Mākslu skolai "Baltais Flīģelis" 60

Siguldas Mākslu skolai "Baltais Flīģelis" 60 Klaviernodaļas koncerts