Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" kolektīvs, jauno mācību gadu uzsākot, sveic audzēkņus un viņu vecākus!
Veselību, prieku sirdīs, savstarpējo sapratni un pozitīvismu! Lai mums visiem izdodas!

 

UZMANĪBU!

"BALTAIS FLĪĢELIS IENĀK MĀJĀS"!

Piektdien, 29. maijā, plkst. 17.00-19.00 Feisbookā LIVE https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/ bija skatāms audzēkņu veikums koncertā "Baltais Flīģelis ienāk mājās"!

Šogad no mājās tapušiem video, mākslas darbiem un teātra etīdēm veidosim LIVE koncertu, kurā varēsim ieskatīties viens otra mājās un vienoties kopīgā mācību gada noslēguma pasākumā. Programma solās būt gana interesanta un aizraujoša! 

 

Ar prieku iesaistījāmies pašvaldības iniciatīvā un nu mūsu audzēkņu iztēles putni aizlidojuši visapkārt Siguldai!

 

 

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu
"Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtraukta klātienes mācību procesa norise Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"!
Pēc brīvlaika mācību process skolā tiks nodrošināts attālināti.
Lūgums sekot informācijai skolas e-klasē, kā arī gaidīt ziņu no mācību priekšmetu pedagogiem.
Ir noteiktas darba stundas, kad audzēkņiem un vecākiem tiks nodrošināta iekļūšana skolas telpās no 16. līdz 20. martam:
2020. gada 16. martā no plkst.9.00 – 11.00
2020. gada 17. martā no plkst.9.00 – 11.00
2020. gada 18. martā no plkst.14.00 – 16.00
2020. gada 19. martā no plkst.14.00 – 16.00
2020. gada 20. martā no plkst.9.00 – 11.00, nodrošinot instrumentu, mākslas nodarbību materiālu un personisko mantu saņemšanu.

 

 

Svarīga informācija vecākiem un skolas audzēkņiem - Darba plāns II semestrim!

 

 

 

Ar sirsnīgu Ziemassvētku koncertu Mūzikas nodaļas un Teātra studijas audzēkņi 17. decembrī viesojās biedrībā “Cerību spārni”.
Paldies visiem koncerta dalībniekiem un pedagogiem.


 

15. decembrī Ziemas koncertzālē skatītājus priecēja Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma “Ziemassvētku dāvana” pirmizrāde, režisore: Ārija Liepiņa-Stūrniece. Paldies visiem pedagogiem, skaistās izrādes veidotājiem!

 

 2. decembrī pie mums ciemojās Siguldas novada vispārizglītojošo skolu audzēkņi.
Paldies Mūzikas/Teātra nodaļu audzēkņiem un pedagogiem par 2 brīnišķīgiem koncertiem.
Uz skatuves Mākslas nodaļas audzēkņu darbi.

   

2019. gada 9. novembrī Mākslu skola „Baltais flīģelis” aicina uz skolas 60. gadadienas salidojumu, kas sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbu izstādes atklāšanu, turpināsies ar koncertu, kurā tiks pirmatskaņota Siguldas 1. bērnu simfonija – tajā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris. Salidojuma noslēgumā balle.

Dalību salidojumā aicinām pieteikt šeit

Pasākuma norise:

plkst. 18.00  Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogu un audzēkņu darbu izstādes atklāšana

plkst. 18.30  Koncerta ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” sākums

Plkst. 20.00 Balle

Informācija par salidojuma norisi:  [email protected], 29931067.

 

 

Šogad Mākslu skolu "Baltais flīģelis" absolvēja 46 jauni un talantīgi audzēkņi - 30 mūziķi, 9 mākslinieki un 7 aktieri! Lepojamies ar Jums! Paldies pedagogiem par talantu plaucēšanu, vecākiem par atbalstu un dzīvu līdzdalību! Novēlam radošus panākumus arī turpmāk!


 

Iepriekšējā gada absolventu dāvana sazaļojusi un jau šodien plkst. 18.00 lielajā dzīvē vedīsim šī gada talantīgos audzēkņus! Tiekamies Izlaidumā!


 

Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma A. Brigadere “Sprīdītis” pirmizrāde notika 19. maijā plkst.17.00 kultūras centrā “Siguldas devons”.

 Izrādi var noskatīties -  https://www.youtube.com/watch?v=vqXvBnXSqnU

 

Aicinām uz Teātra nodaļas diplomdarba – L. Stumbre “Viņa ir cerībās” izrādēm 25. un 26. maijā plkst.16.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”.
( Vēlamais skatītāja vecums 14+ ).

Šis ir stāsts par sapni, par ticību tam, par uzticību ideālam. Lugā tas iemiesojas 16 gadīgās meitenes ilgās un sapnī par bērniņu, kurš Jāņu naktī tiek ieņemts. Ir divi jaunieši, pļava, sapnis. Pašai savam bērniņam dāvāt mātes mīlestību, kuru Merita nekad nav saņēmusi no savas mātes.
Šajā darbā radām tēmu, par kuru ir vērts runāt, kura ir svarīga pašiem jauniešiem, viņu ģimenēm un mums – pedagogiem.


Zēnu koncerts un mākslas darbu izstāde māmiņām viesnīcas "Aparjods" terasē.


Ik gadu maijā ir kāda īpaša svētdiena, kad Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu audzēkņi – zēni – tiek aicināti uzstāties ar muzikāliem sveicieniem, dzejas rindām un skaistākajiem mākslas darbiem savām māmiņām. Koncerts notiks viesnīcas "Aparjods" terasē 12.maijā plkst. 12.00. Skolotājas Dainas Samtas lolojums – Mātes dienas koncerts – ir skolas ilggadēja tradīcija un īpašs notikums mīļajām māmiņām.
Koncerta programmā ietverti daudzveidīgi, dažādu žanru un stilu skaņdarbi no 16.gadsimta līdz pat populārām mūsdienu amerikāņu melodijām, kas izskanēs gan solo, gan ansambļos.
Koncertā piedalīsies visu specialitāšu jaunie mūziķi, sākot no 1.klases līdz pat topošajiem absolventiem. Telpā būs izvietoti Mākslas nodaļas jaunāko audzēkņu māmiņu portreti, kas iepriecinās katru apmeklētāju.

Aicinām ikvienu māmiņu uz Mākslu skolas audzēkņu koncertu. Ieeja – bez maksas.

 

Apsveicam Teātra nodaļas jauniešus un režisori Āriju Liepiņu-Stūrnieci ar augstāko vērtējumu un diplomu – LABĀKĀ IZRĀDE!

Diplomu kā labākais aktieris saņēma Māris Maikls Mitrevics.

26. aprīlī Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra nodaļas jaunieši ar savu diplomdarba izrādi Leldes Stumbres “Viņa ir cerībās” piedalījās XII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā “...un es iešu un iešu!” un spēlēja uz Valmieras Drāmas teātra lielās zāles skatuves.

Pēc prasītā un iesūtītā videomateriāla, kas tapa mēģinājuma laikā, žūrija mūsu iestudējumu novērtēja ar 1. pakāpes diplomu un deva iespēju piedalīties festivālā, kura laikā visas izrādes skatījās un vērtēja Jauniešu žūrija. Esam saņēmuši augstāko vērtējumu un diplomu – LABĀKĀ IZRĀDE. Diplomu kā labākais aktieris saņēma Māris Maikls Mitrevics .

Šis ir stāsts par sapni, par ticību tam, par uzticību ideālam. Lugā tas iemiesojas 16 gadīgās meitenes ilgās un sapnī par bērniņu, kurš Jāņu naktī tiek ieņemts. Ir divi jaunieši, pļava, sapnis. Pašai savam bērniņam dāvāt mātes mīlestību, kuru Merita nekad nav saņēmusi no savas mātes.

Meritas mīļotais – Pauls atgriežas pilsētā, lai turpinātu studijas, savu dzīvi. Viņa vienīgā ir pārliecināta, ka Pauls viņu mīl un atbrauks. Visa apkārtējā pasaule – ārste, māte, mācītājs, Paula tēvs katrs savā veidā uztver šo faktu ar sašutumu un kategorisku noliegumu. Tie ir ļoti spēcīgi, pat biedējoši tēli ar saviem raksturiem, attieksmi pret meiteni, pret šo citādību, viņas neviltoto naivumu un spēju pastāvēt pie sava- bērns būs.

Meritas mūžs ir par īsu, lai pieredzētu savu sapņa piepildīšanos. Dzemdībās viņa mirst. Sēru namā, kur visi pieaugušie norobežojas no jaundzimušā bērniņa, izrādes izskaņā tieši Pauls apliecina savu uzticību un atbildību par kopā radīto sapni.

Šajā darbā radām tēmu, par kuru ir vērts runāt, kura ir svarīga pašiem jauniešiem, viņu ģimenēm un mums – pedagogiem.

Diplomdarba izrādes: 25. un 26.maijā plkst.16.00 Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”. Vēlamais skatītāja vecums 14+.

Ieeja brīva.

 

 

 

 Iesniegums par uzņemšanu teātra nodaļā

Lepojamies!

Aktuālu ziņu esam saņēmuši par četru mūsu Teātra studijas un nodaļas audzēkņu iegūtajiem rezultātiem Reģionālajā kārtā Skolēnu runas konkursā. Visu veikums novērtēts ar 1. un Augstākās pakāpes diplomiem!

Skolēnu skatuves runas konkursa II kārtā Jūrmalā:
Paula Šmite ( Teātra studija ) -1. pakāpe/2.,3.kl.grupa /,
Rūta Alise Skuja ( Teātra nodaļa ) – Augstākā pakāpe /10.-12.kl.grupa /,
Madara Kantiševa ( Teātra studija ) – 1. pakāpe /10.-12.kl.grupa /,
Mārtiņš Aigars Ziedonis ( Teātra nodaļa ) – Augstākā pakāpe /10.-12.kl.grupa /.

Liels paldies pedagoģei Ārijai Liepiņai Stūrniecei par ieguldīto darbu!

 

Ziņa, kuru esam saņēmuši par mūsu Teātra studijas un nodaļas 6 audzēkņu iegūtajiem rezultātiem Siguldas un Garkalnes skolēnu runas konkursā, patiesi priecē. Visu veikums novērtēts ar 1. pakāpes diplomiem! Darbs, kuru jaunieši veltījuši savu programmu sagatavošanai, vēlme nemitīgi iet dziļumā, lai precīzāk un labāk izprastu katras domas jēgu un padarītu to par sev svarīgu, ir bijis liels un bagātinošs. Arī tas kļuva par ceļu uz sevi, lai noticētu saviem spēkiem un varēšanai.
Uz reģiona konkursu Jūrmalā tālāk dodas:
Paula Šmite (Teātra studija ) -35 punkti /2.,3.kl.grupa /,
Rūta Alise Skuja (Teātra nodaļa ) – 35 punkti /10.-12.kl.grupa /,
Madara Kantiševa (Teātra studija ) – 33 punkti /10.-12.kl.grupa /,
Mārtiņš Aigars Ziedonis (Teātra nodaļa ) – 33 punkti /10.-12.kl.grupa /.

Elzai Petrovskai un Anetei Ievai Daugulei (Teātra studija ) ir 30 punkti un 1. pakāpes diplomi.
Liels paldies pedagoģei Ārijai Liepiņai Stūrniecei par ieguldīto darbu!

 

 

Ināras Šefanovskas izrāde „Laimes meklējumos”

Svētdien, 2.decembrī, plkst.15.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notika Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma Ināras Šefanovskas „Laimes meklējumos” pirmizrāde.

Jauniestudējums vēsta par dzīvajām radībām, kuras ilgojas dzīvot laimīgi un dara visu iespējamo, lai to sasniegtu. Arī Sprīdītis un Sarkangalvīte, iznākuši no savām pasakām un satikušies uz meža takas, vēlas noskaidrot, kas ir laime. Visapkārt meža iemītnieki strādā, vācot barības krājumus ziemai un domājot par grūtībām, kuras būs jāpārvar garajos ziemas mēnešos.
Sprīdītis un Sarkangalvīte aicina palīgā Meža veci, Ziemas māti un Sala veci, lai palīdzētu zvēriem atcelt aukstumu un sniega kupenas. Kādas sirdssāpes, raizes, vilšanos un sajukumu tas izraisīs, būs vērojams izrādē „Laimes meklējumos”, pārliecinoties, ka Latvijas četri gadalaiki ir bagātība, jo katrs no tiem nāk ar saviem darbiem, dāvanām un iespējām laimīgi justies.

Režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece

 

A. Lindgrēnes "Pepija Garzeķe" pirmizrāde Siguldas pilsētas svētku laikā- sestdien, 26. maijā plkst. 16.00.

Siguldas teātra mīļotāji un skatītāji pirms gadiem septiņiem jau tikušies ar brīnišķīgo meitenīti, dzīves apdalīto bāra bērnu Polliannu, kura priecājas tāpēc vien, ka dzīvo un ar savu priecāšanās spēli iedvesmo un „aplipina” visus pilsētiņas iedzīvotājus. Pat visdrūmākos un nīgrākos. Tagad mūsu pilsētā mājvietu atradusi Polliannas gara radiniece Pepija jeb pilnā vārdā Pepilota Viktuālija Rullgardīna Krisminta Efraima meita Garzeķe – vasarraibumains meitēns burkānkrāsas matiem kopā ar saviem draugiem Zirgu un pērtiķīti Nilsona kungu. Arī viņa ir kļuvusi bārene, taču ir cieši pārliecināta, ka pēc pazušanas jūrā tētuks tomēr ir izglābies un kļuvis par „nēģeru karali”, bet mirusī māmiņa kļuvusi par eņģeli un skatās uz viņu no debesīm.

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas un grupa Teātra studijas audzēkņu pirmizrāde - 26.maijā plkst.16.00.  Aicina tikties ar Pepiju, Anniku un Tomiju, kopā meklēt un atrast prieku, fantazēt un draiskoties. Būs daudz dziesmu un deju, būs daudz gluži neticamu notikumu.

Atgādinot Astridas Lindgrēnes stāstu: visapbrīnojamākā Pepijas īpašība ir spēja fantazēt. Šī īpašība izpaužas gan rotaļās, kuras Pepija izdomā, gan aizraujošajos stāstos par zemēm, kuras viņa apmeklējusi kopā ar savu tētuku, gan jociņos, par kuru upuriem visbiežāk kļūst pārlieku nopietni pieaugušie. Pat draugus Anniku un Tomiju urda jautājums, kāpēc lielie cilvēki neprot priecāties, neprot rotaļāties. Pepijas tēlā ir apslēpts katra bērna sapnis par spēku un cēlsirdību, bagātību un dāsnumu, brīvību un pašaizliedzību.

Iestudējuma 1.cēliens jau ticis spēlēts jauniešu teātra festivālā „Laimes lācis 2018”, kurš notiek Siguldas Mākslu skolā, kā arī XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā „...un es iešu un iešu!” uz Valmieras Drāmas teātra lielās zāles skatuves. Par izrādes iestudējumu saņemts 1.pakāpes diploms, bet Dāvis Gavars kā Tomijs jauniešu žūrijas vērtējumā ieguva Atzinību kā labākais pirmā plāna aktieris.

Vislielākais paldies radošajai komandai: Madarai Luīzei Muzikantei – dejas/kustības skolotājai, mūzikas un dziedāšanas skolotājam Kristapam Kiršteinam, grima skolotājai Agitai Zālītei. Viņu augstā profesionalitāte, cilvēciskais kontakts ar audzēkņiem un talants būt lieliskiem skolotājiem realizējies skaistā rezultātā. Iestudējuma scenogrāfe – Austra Hauks, kostīmu māksliniece – Evita Rusova, mūzikas un dziesmu tekstu autors – Arnis Mednis, audiomontāža – Arnolds Dimants 

 

20. aprīlī Teātra nodaļas un studijas audzēkņi ieguva I pakāpes diplomu par A. Lindgrēnes “Pepija Garzeķe” izrādes 1. cēlienu uz Valmieras Drāmas teātra skatuves, piedaloties Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parādē – XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā “...un es iešu un iešu!” – Latvijas valsts 100gadei.

 

7.aprīlī Teātra studijas audzēkņi un pedagogi Ārija Liepiņa – Stūrniece un Madara Luīze Muzikante devās uz Limbažu novada bērnu un jauniešu teātra festivālu “SASPĒLE 2018”. Tika izspēlēts Santa Krusas lugas “Aizburtais sniegs” iestudējums. Zaķēnus, rūķus, Meža veci, raganas un burvjus grimēja Teātra nodaļas audzēkņi.

Izcili panākumi Skolēnu skatuves runas konkursā

5. aprīlī Elza Petrovska (Teātra studija) un Elza Rūta Jordāne (TN) piedalījās Valsts Izglītības satura centra (VISC) organizētajā skolēnu skatuves runas konkursa II kārtā (reģionālajā skatē) Jūrmalas teātrī. Abas meitenes katra savā vecuma grupā atkal saņēma I pakāpes diplomus. Apsveicam dalībnieces un skolotāju Āriju Liepiņu-Stūrnieci!

5. martā Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” notika Siguldas un Garkalnes novadu skolēnu runas konkurss. Mūsu skolu pārstāvēja un no maksimāli iegūstamajiem 35 punktiem saņēma: Elza Petrovska – teātra studija – 34 punkti, I pakāpes diploms, izvirzīta uz II kārtu, Elza Rūta Jordāne     -  Teātra nodaļa – 34 punkti, I pakāpes diploms, izvirzīta uz II   kārtu, Agate Marija Bukša – Teātra nodaļa – 32 punkti, I pakāpes diploms.

 

Teātra nodaļas audzēkne apbalvota Siguldas kultūras gada balvā!

Lepojamies ar talantīgo Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" Teātra nodaļas audzēkni Loti Katrīnu Cērpu, kura saņēma balvu nominācijā „Gada veiksmīgākā debija” par lomu Valmieras drāmas teātra izrādē „Meža meitas”. 2018. gada 2.martā Siguldas pagasta Kultūras namā notika „Siguldas novada Gada balva kultūrā” svinīgā ceremonija, kurā par nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada kultūras dzīvē tika cildināti kultūras darbinieki, mākslinieki, radošie kolektīvi un pasākumu organizatori.   

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” teātra studijas audzēkņu  pirmizrāde 2. decembrī plkst. 14.00

SANTA KRUSA “AIZBURTAIS SNIEGS” – Ziemassvētku izrāde par mazajiem meža resgaļiem rūķiem un zaķēniem, kuru nedarbu un pāridarījumu  dēļ Ragana uz Ziemassvētkiem aizbur no meža visu sniegu, bet vienu no rūķēniem pārvērš par ledus kluci. Kā atgūt sniegu, kā glābt rūķīti? Vajadzēs lielu drosmi un uzdrīkstēšanos, lai dotos uz lielo Raganu balli… 

 

Māra Jakubovska “Tikai tu…”

Stāsts par to, kā 20. gs. sākumā divi jauni cilvēki cīnās par tiesībām mīlēt vienam otru. To lasa mūsdienu jaunieši grāmatā, kura nejauši uzieta omes mājās.

Luga uzrakstīta pēc Lielvārdes kalpones Emīlijas Kuģenieces un Rembates barona Heinriha fon Rautenfelda dzīves motīviem. Heinrihs iemīlas kalponē, grib viņu precēt, Emīlijas vecāki ir kategoriski pret meitas attiecībām ar baronu. Bet Heinriha māte – baronese Anna Rautenfelde rīkojas ar sava dēla dzīvi kā privātīpašumu - pasludina dēlu par garīgi neveselu, iesloga trakonamā Vācijā, atņem mantojumu. Viņš izbēg no trakonama, atgriežas Latvijā un abi ar Emīliju vēlas apprecēties, taču visā Latvijā vairs nav neviena luterāņu mācītāja, kurš viņus salaulātu. Un tomēr jaunie cilvēki no savas mīlestības un sapņa par savu ģimeni neatsakās. Viņi pāriet pareizticībā un tiek salaulāti. Baronese joprojām nevar samierināties ar to, ka Heinrihs nepakļaujas viņas prasībām, neatsakās no Emīlijas un dēliem. Viņš atkal tiek ieslodzīts trakonamā, kur paiet viņa dzīve.

Joprojām dzīvs ir jautājums, vai bija vērts gandrīz 18 gadus būt vajātam, trīs reizes ieslodzītam trakonamā, piedzīvojot neizsakāmas ciešanas un pazemojumus. Pēdējā tikšanās reizē ar Emīliju Heinrihs saka: ” Laikam laime ir ceļš uz mērķi pat tad, ja tas nav sasniegts.” Bet Emīlija atzīst: “Tikai mīlestība ir tā, kuras dēļ ir vērts dzīvot. Ne visiem lemts to izjust, tāpēc vien tā ir Dieva dāvana.”

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas jauniešus un pedagogus šis stāsts ir dziļi uzrunājis. Ir tapusi izrāde, kurā esam ielikuši savas sirdis.

 Režisore – Ārija Liepiņa – Stūrniece

Kostīmu māksliniece – Anda Trautmane

Scenogrāfija –  Raits Tikums

Grimi –  Agita Zālīte

Audiomontāža –  Arnolds Dimants

Datorgrafika –  Iveta Bambere

 

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studija

Ēriks Vilsons “Īkstīte” pēc H. K. Andersena pasakas motīviem

Pirmizrādes:

1. 14.05. plkst. 16.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”

2. 27.05. plkst. 16.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”

Lielisks, atraktīvs, krāsains un notikumiem bagāts stāsts par meitēnu, kurš ir neiedomājami  izlutināts/izlaists, kurš vairs pat nesaklausa un neuzklausa mātes sacīto. Visu vada tikai viņas iegribas un negants egoisms. Tad arī sākas pārbaudījumi, kuriem nāksies iziet cauri, lai kļūtu par cilvēkbērnu ar mīļu sirdi, kurš spēj gan saprast savas aplamības un kļūdīšanos, gan lūgt piedošanu.

Režisore – Ārija Liepiņa – Stūrniece

Kostīmu māksliniece –  Anda Trautmane

Scenogrāfija –  Raits Tikums

Komponists –  Valdis Zilveris

Dejas –  Madara Luīze Muzikante

Grimi –  Agita Zālīte

Audiomontāža –  Arnolds Dimants

Datorgrafika –  Iveta Bambere

  

APSVEICAM Siguldas un Garkalnes novadu skatuves runas konkursa I pakāpes ieguvējas Agati Mariju Bukšu, Anni Grētu Stalidzāni un viņu skolotāju Āriju Liepiņu- Stūrnieci ar augsto sasniegumu.

 

 

Kopš 2010.g.augusta Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” darbojas Teātra studija - interešu izglītība, kurā ik mācību gadu ir no 25 – 30 audzēkņu.

Kopš 2013./14.māc.g. Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” darbojas profesionālās izglītības programma TEĀTRA MĀKSLA 30V 212 12 ar 3 gadu apmācības programmu. Tā darbojas kā  Latvijā  pirmā un pagaidām vienīgā akreditētā šādas profesionālās ievirzes mācību programma.  2016.g. maijā skolu absolvēja nodaļas 1.kurss.

Tagad septiņiem Teātra nodaļas 2.kursa audzēkņiem rit trešais mācību gads -  diplomdarba aizstāvēšanas, gala eksāmenu un izlaiduma gads. Pieci no viņiem ir jaunieši, kuri pēc trīs līdz piecu gadu darbošanās Teātra studijā, iestājās Teātra nodaļā.  Jaunieši  vēlējās padziļināti apgūt prasmes aktiermeistarībā , runas mākslā un skatuves kustībā, mākslas teoriju (tajā visu triju mācību gadu garumā tiek ietvertas vairākas apakšprogrammas), mūzikas teorijas pamatus, pēc izvēles apgūt pamatprasmes klavieru, perkusiju vai ģitāras spēlē,  vokālās prasmes, pamatiemaņas grima mākslā,  foto un video iemaņu attīstīšanā, padziļināti iepazīt pasaules un latviešu kultūras un teātra vēsturi, tērpu vēsturi. Tāpat kā studijā ( 28 audzēkņi ), arī nodaļā jaunieši  paši ir skatuves strādnieki, rekvizitori, ģērbēji utt.

Ar jauniešiem strādā augsti profesionāli mūsu pašu skolas pedagogi, gan pieaicināti mācību spēki programmās, kurās uz vietas attiecīgo speciālistu nav.

Tiek organizētas meistarklases aktiermeistarībā, kuras ir vadījuši K. A. Tompsone (ASV), E. Seņkovs, I. Slucka, D. Petrenko, K. Krūmiņš, K. Brīniņa, I. Roga. 

Vairāki jaunieši kļuvuši par Siguldas Tautas teātra neatņemamu sastāvdaļu. Tieši tādēļ ir bijis iespējams iestudēt E. Porteres „Pollianna”, Ē. Kestnera „ Divas Lotiņas”, dzejas teātra uzvedumu „Mantojums. Arī tā”, A. Eglīša „Galma gleznotājs”, “Vajadzīgs melis” pēc D. Psafasa lugas motīviem. Šajā sezonā 2 studijas audzēkņi darbojas jaunās izrādes – V. Belševica, T. Šverste “Tās dullās Paulīnes dēļ” iestudējumā.

Viss minētais nenoliedzami ir prasījis lielu pacietību un izturību, jo nodarbības, ņemot vērā mācību slodzi un stundu garumu vidusskolā un ģimnāzijā, iespējamas vēlās pēcpusdienās un vakaros. Un tomēr ieguvums savas personības pilnveidošanā, rakstura kaldināšanā, mūsuprāt, ir patiesi bagāts, lai dotos tālāk uz iestājeksāmeniem Latvijas Kultūras akadēmijā vai  izvēloties citus ceļus savā turpmākajā dzīvē.

Oskars Vīksne, kurš bija mūsu studijas audzēknis no 2010. – 2012.g. un piedalījās Siguldas Tautas teātra iestudējumā “Pollianna”,  kļuvis par profesionālu aktieri.

Krišjānis Strods, kurš absolvēja Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra nodaļu 2016.g., studē LKA Teātra nodaļā / Valmieras Drāmas teātra kursā / aktiermākslu.                                                                                                                      

Madara Krživeca, kura bija mūsu studijas audzēkne  no 2010. – 2012.g., bet Siguldas Tautas teātrī spēlēja Polliannu, studē Liepājas teātra jauno aktieru kursā.

Katros Ziemassvētkos Teātra studijas audzēkņi un skolotāji siguldiešiem dāvā Ziemassvētku izrādi.

Iestudējumi, kuri Teātra studijā tapuši ik pavasari:

G. Frīdenfelde „Trīs asinslāses” – 2010.g.,

Ē. Vilsons „Īkstīte” – 2011.g.,

R. Kiplings, L.Stumbre „Mauglis” – 2012.g.,

P. Putniņš „Gaidīšanas svētki” – 2013.g.,

I. Krustkalne „Efeja” – 2014.g.,

V. Sauleskalns /pēc J.Grīziņa stāsta motīviem / „Vārnu ielas republika” – 2015.g.,

 M. Māterlinks „Zilais putns” – 2016.g.,

Ē. Vilsons “Īkstīte” – 2017.g. divos sastāvos,

R.Kiplings, L.Stumbre “Mauglis” – 2018.g.

Sagatavošanā: A. Brigadere “Sprīdītis”.

 

 

Iestudējumi, kuri tapuši ik pavasari Teātra nodaļā:

I kurss:

V. Šekspīra lugu fragmentu uzvedums „Laikiem pāri” – 2014.g. ,

I. Ziedoņa darbu uzvedums „Ceļš” – 2015.g. ,

 Neretietis „Mammu, es precos!” – diplomdarbs – 2016.g.

 

II kurss:

M. Jakubovska “Tikai tu…” – 2017.g.

A. Lindgrēne “Pepija Garzeķe” – 2018.g.

Sagatavošanā: L. Stumbre “Viņa ir cerībās” – diplomdarbs – 2019.g.

 

  • Kopš 2013.g. marta Siguldas  Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” jau 4 reizes noticis Latvijas Jauniešu teātra festivāls “Laimes lācis”, kas ieguvis lielu popularitāti un pulcē jauniešu teātra kolektīvus no visas Latvijas. Nākamais – 5. festivāls notiks 2020.g. martā.
  • Teātra studijas audzēkņi ar Ziemassvētku izrādi piedalās Jauniešu teātra festivālā “Saspēle” Limbažos.
  • Teātra nodaļas audzēkņi katru gadu ar saviem iestudējumiem piedalās Starptautiskajā jauniešu festivālā/ skatē Valmieras Viestura v-sk. “…un es iešu un iešu!”.
  • 2018.g. XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātra fest.  “… un es iešu un iešu!” Latvijas 100 gadei Teātra nodaļas un studijas audzēkņi un skolotāji iegūst 1.pakāpes diplomu par izrādi “Pepija Garzeķe”.
  •  2018.g. XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātra fest.  “… un es iešu un iešu!” Latvijas 100 gadei Dāvis Gavars saņem 1.pakāpes diplomu kā otrā plāna aktieris par Tomija lomu izrādē “Pepija Garzeķe”
  • Teātra nodaļas 1.kursa audzēkņi ar V. Šekspīra lugu fragm. uzvedumu “Laikiem pāri” un Im. Ziedoņa darbu uzvedumu “Ceļš” tika uzaicināti viesizrādēs Rīgas Latviešu b-bā.
  • 2018.g.jūlijā un augustā Teātra nod. audzēkņi Elza Rūta Jordāne un Mārtiņš Aigars Ziedonis piedalījās Pasaules latviešu jauniešu projektā Latvijas simtgadē “Brīnumputns” – A.Jansona mūziklā pēc A.Brigaderes pasaku lugas “Lolitas brīnumputns”. Izrādes : Rīgā, VEF Kultūras pilī, Rēzeknē, GORS koncertzālē, Liepājas teātrī, Cēsu Vidzemes koncertzālē, Daugavpils teātrī.
  • Katru gadu Teātra nodaļas un studijas audzēkņi piedalās Latvijas skolēnu runas mākslas konkursos un allaž iegūst gan Siguldas un Garkalnes novadu, gan reģionālajā konkursā vairākus 1.pakāpes diplomus.
uz sākumu