Madaras Gulbis gleznu izstāde „Dažādas sajūtas”.

Izstāde skatāma darba dienās un koncertu apmeklējumu laikos no 5. februāra līdz 6. aprīlim Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā. Ieeja - bez maksas.

Madaras Gulbis gleznas uzrunā, aicina skatītāju veidot attiecības, pārvietojoties telpā, tuvinoties un attālinoties, ienirt krāsu laukumu vēstījumā.
Madaras abstraktie audekli vēstī par sastapšanos, saplūšanu un atsvešināšanos, sakušanu un izzušanu, dramatismu un cerību, mirkli un bezgalību. Saplūst iespaidi un emocijas, saplūst cilvēks un daba, cilvēku savstarpējās attiecības, mākslinieka attiecības ar sava amata iespējām, un laiku, kurā mums visiem lemts dzīvot.
Darbiem raksturīgi lieli formāti, košas, prasmīgi organizētas tīras krāsas, tehniski atraisīts autores individuālais meklējumu un atradumu stāsts. Aplūkojot tuvumā, katrs krāsu laukums raida savu informāciju, skatītāju iespaido audekla laukums, krāsas intensitāte, krāsas virsmas fiziskās īpašības-biezums, caurspīdīgums, spīdums, matējums, ķīmiskā sakušanas procesa uzskatāmās sekas...
Māksliniece ļauj darboties krāsas plūdumam, viņai tas ir izteiksmes līdzeklis, kas iekustina mākslas darba tapšanas procesu.
Vērīgu skatītāju Madaras Gulbes glezniecības valoda aicina domāt par laiku un telpu, par pretstatiem, kas ir kosmiskās un mikrokosmiskās, materiālās un garīgās pasaules likumu pamatā. Domāt par dzīvību un dzīvi. Vārdu sakot, kļūt par filozofu, jo gleznotāja Madara Gulbis piedāvā lielās likumsakarības apjaust tepat uz zemes stāvot. Izteiksmes nepieciešamība pēc lielām plaknēm, iekustinātiem laukumiem liek domāt par šodienas globālajiem procesiem, kas skar arī katru indivīdu, izkustinot, mainot un pārceļot uz citām sliedēm dzīves ierasto gaitu.
Madara Gulbis ieguvusi Mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 1997. gada viņa ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre.
Māksliniece piedalās izstādēs kopš 1993. gada. Savus darbus ir izstādījusi Rīgā, Oslo, Helsinkos, Stoholmā, Hamburgā, Bonnā, Brēmenē, Frankfurtē, Štutgartē, Briselē, Lisabonā, Varšavā, Baku, Seulā, Venēcijā. Ir bijušas 18 personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Vācijā un Polijā.


Skatīt mazāk13. novembrī atklāja Jāņa Maļecka mākslas darbu izstādi "INTERMĒDIJA".

Jānis Maļeckis  (1957) absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru nodaļu (1981), Rimska-Korsakova Valsts Konservatorijas Kamermūzikas fakultātes asistentūru Pēterburgā (1985) un Latvijas Mākslas akadēmiju (1994).

Ir Valsts profesors  Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) klavieru un kameransambļu katedrā, F. Šopēna Mūzikas universitātes (Varšava) viesprofesors, kā pedagogs strādā arī Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Kopš 2004. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.  

Ar mūziku saistīta tematika ir raksturīga daudzām Jāņa Maļecka  gleznām.  Impresionistu gaismas  mirdzums un īpatnējs krāsu pielietojums mijas ar pamatīgu zemes toņu un eļļas krāsu materialitāti.

    Izstādē "INTERMĒDIJA" iespējams izsekot vairākiem motīviem, kas parādās gleznās pat ar desmit gadu starpību. Dabas iespaidi parādās ainavu gleznojumos un ziedu motīvos – saulespuķēs un dārza ziedu kompozīcijās. Īpaši tuva māksliniekam ir pieneņu un pieneņpūku tēma. Mākslinieka Jāņa Maļecka glezniecība veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās "Arfiste"', "Čelliste", "Pavasara sonāte", gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā "Aleja", "Pienene", gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās. 

No 14. oktobra BALTĀ FLĪĢEĻA Izstāžu telpā būs apskatāma skolas Mākslas nodaļas pedagogu darbu  izstāde VASARNĪCA. Šogad izstāde tematiski sasaucas ar nesen izskanējušo Mūzikas nodaļas pedagogu koncertu ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA. Kā zināms, Mākslu skolas vietā kādreiz atradusies Alfrēda Kalniņa ģimenes pansija, kas pulcējusi mūziķus, māksliniekus, rakstniekus. Radošs gars mājojis arī  citos Šveices ielas namos. Radošs gars mājo šeit arī šodien. Izstādē skatāmie darbi pārstāv dažādus mākslas veidus, jo dažādi ir arī BALTAJĀ FLĪĢELĪ strādājošie mākslinieki: gleznotāja un grafiķe Agita Zālīte, gleznotāji Indra Blaua, Vita Vīksne, Una Leitāne, Raits Tikums, vides māksliniece Maija Avota, stikla māksliniece Laura Rostoka, tekstilmāksliniece Ieva Vanaga, dizaineres Ārija Bērze, Dace Andersone, datorgrafiķe Iveta Bambere. VASARNĪCA būs daudzveidīga un daudzkrāsaina.

Izstādes atklāšana 13. oktobrī plkst. 16.00. To vēl krāsaināku padarīs mūziķi - Miks Vilsons un Elmārs Rudzītis.

Izstāde apskatāma līdz 9. novembrim darba dienās no plkst. 10.00 – 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 – 14.00. Būsiet laipni gaidīti!

Informāciju sagatavoja Maija Avota,

Mākslu skolas BALTAIS FLĪĢELIS direktora vietniece,

Tel. 29505407

 

 

No 29.08. - 22.09. 2016. Mākslu skolas Izstāžu telpā DACES SAULĪTES gleznu izstāde VĒJA SPOGULIS

1. stāva gaitenī apskatāma 2016. gada Mākslas nodaļas diplomdarbu izstāde.

 

 

 

ARS LONGA, VITA BREVIS –

gleznas no Medicīnas sabiedrības ARS mākslas kolekcijas

BALTAJĀ FLĪĢELĪ līdz 8. 03. 2015.

 

Ar 17. februāri Mākslu skolas BALTAIS FLĪĢELIS mākslas telpā īpaša ekspozīcija -  ARS LONGA, VITA BREVIS (latīņu teiciens - māksla mūžīga, dzīve īsa) - izcilu latviešu mūsdienu mākslinieku gleznu izstāde, ko ekskluzīvi BALTAJAM FLĪĢELIM ļauj eksponēt Medicīnas sabiedrība ARS. ARS mākslas kolekcija ir veidota jau vairāk kā 25 gadus, tajā pārstāvēti daudzi izcili, Latvijā un ārzemēs atzīti mākslinieki, galvenokārt esošie un bijušie Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēji. Medicīnas sabiedrības ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons kā pirmo kabinetā novietojis mākslinieces Irēnas Lūses pasteļa zīmējumu, bet šobrīd kolekcijā ir vairāk kā piecdesmit mākslas darbu.

ARS kolekcijas lieliskajā izstādē BALTAJĀ FLĪĢELĪ ir apskatāmas mākslinieku Aleksandra Dembo, Irēnas Lūses, Anitas Melderes, Ilzes Neilandes, Vijas Zariņas, Kaspara Zariņa un Kristapa Zariņa gleznas.

Izstādi iespējams apskatīt  līdz 8. martam darba dienās no 10.00 – 20.00, brīvdienās – divas stundas pirms pasākumiem.

 

 

 

No 7.02. - 4.03.2014. BALTĀ FLĪĢEĻA izstāžu telpā

apskatāma Latvijas Grafikas kameras miniatūrgrafiku izstāde SKANOŠAIS.

Izstādē eksponēti pazīstamu Latvijas meistaru, kā arī jauno mākslinieku darbi. Pārstāvētas gandrīz visas grafikas tehnikas.

 

 

 

„Gleznošana ir vislielākais pārdzīvojums, tur nav nekā neiespējama. Nojūk robežas starp realitāti un mākslu,” vēsta šīgada jubilāre, izcilā gleznotāja Helēna Heinrihsone. Autore savos spilgtajos darbos apvieno īstenību un sapni, nāvi un esamību, mūžību un mīlestību. Mākslinieces iemīļotākā krāsa ir sarkanā: „Sarkanā man ir visaptverošākā krāsa, saturiski visdziļākā. Sarkanā ir manu izjūtu pamatkrāsa.” 
Atjaunotajā Latvijā pirmās modernās altārgleznas autores H.Heinrihsones izstādes atklāšana „Baltajā Flīģelī” notiks 14.novembrī pl.16.00

 

 

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde

 „Pavasara svētki”.

      Izstāde ir kā košs un krāsains sveiciens pavasarim, audzēkņu vecākiem un Siguldas pilsētai, tās iedzīvotājiem un viesiem.
Izstādē apskatāmi gan pašu mazāko - Mini studijas audzēkņu darbiņi, gan 1.- 5. kursa audzēkņu darbi.  
Darbiņos attēloti pirmie pavasara ziedi, vardītes, putni, pilsēta pavasara rotā. 
Darbiņi atveidoti dazādās mākslas izpausmes tehnikās.
     Darbi eksponēti skolas pirmā stāva vestibilā, pirmā un otrā stāva gaiteņos.
Izstāde aplūkojama no 18. aprīļa līdz 23. maijam.
Laipni lūgti mūsu skolā!
 
 

No 4. Februāra - 4. martam Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" izstāžu telpā skatāma mākslinieces Agitas Zālītes darbu izstāde "Atspulgi".

„Izstāde ir par divām man mīļākajām pilsētām - Siguldu un Parīzi. Tās ir pilsētas, kurās es pavadu visvairāk laika,” stāsta māksliniece. Izstādē ir apskatāma daļa no iesāktās gleznu sērijas. Katras divas gleznas it kā spoguļojas viena otrā, jo attēlo vienu un to pašu, tikai katra savā pilsētā:
-    Parīzes namu jumti ar skursteņiem un Eifeli tālumā... un skats uz Gaujas senleju ar koku galotnēm un Turaidas torni tālumā;
-    Dzīvespriecīgie zvirbuļi pie Parīzes Dievmātes katedrāles.... un piemīlīgās pīles baznīcas dīķī Siguldā;
-    Rozes Parīzes apstādījumos... un ievziedu kupenas Siguldā;
-    Ielas kafejnīca Parīzē.... kāds ielas stūris ar kafejnīcu Siguldā;
-    Romantiskā Monmartra.... un teiksmainā Turaida;
-    Tilts pār Sēnu Parīzē... un Gaujas tilts Siguldā;
-    Senatnīgā stacija ar pulksteni Parīzē… un mūsdienīgā stacijas ēka ar pulksteni Siguldā;
Tēmas varētu turpināt un turpināt…. un pats īpašākais, kas piemīt abām pilsētām ir…. Parīze ir mīlētāju pilsēta, un  Sigulda - mīlestības pilsēta.

 

 

Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" izstāšu telpā no 4.janvāra – 4. februārim skatāma Daces Gailes gleznu izstāde

 Dace Gaile (1984) 2010. gada vasarā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru. 2007. gadā Erasmus apmaiņas programmas ietvaros apguva konceptuālo glezniecību Francijā. Jaunā māksliniece kopš 2004. gada piedalījusies izstādēs Latvijā, Portugālē, Vācijā, Francijā un Anglijā. Dace Gaile ir gleznotāja, kuru saista fotogrāfija, iepriekš darbojusies performances mākslā, piedaloties performancēs ASV, Ņujorkā, Somijā, Lahti, un dažādās vietās Latvijā.

  Cilvēkiem patīk saposties, reizēm paslēpties, uzlikt masku, saplūst ar pilsētas garu, būt un dzīvot. Māksliniece risina redzamās un neredzamās sajūtu pasaules attiecības. Intensīvo un lokālo krāsu pielietojums pastiprina laikmeta klātbūtni.

 

Siguldas Mākslu skolā skatāmas audzēkņu darbu izstādes

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis ” Mākslas nodaļas audzēkņi un mākslas un dizaina studijas dalībnieki aicina visus siguldiešus un tās viesus no 5.decembra - 5.janvārim apmeklēt izstādes.

Skolas otrā stāva gaitenī eksponēta miniatūrgrafikas izstāde ,,Ziemassvētku motīvi’. Miniatūrgrafiku izstāde piedāvā iepazīties ar Siguldas Mākslu skolas mākslas un dizaina studijas dalībnieku risinājumu mazam darba formātam - skatījumu uz Ziemassvētku tēmu miniatūrā. Gandrīz visiem studijas dalībniekiem izstādē apskatāmais darbs ir pirmā pieredze grafikas tehnikā.

Pirmā stāva gaitenī  aplūkojami 4.kursu audzēkņu kompozīcijas darbu izstāde „Klusums dabā un istabā”. Darbi ir veikti grafikas tehnikā ar tušu, korektoru un baltajam pildspalvām. Grafikas tehniku priekšrocība ir spēja veidot ļoti smalku formu - līniju, punktu vai krāsas niansi. Grafika var būt gan precīza līnija, gan ekspresīvs triepiens, no delikāta zīmējuma līdz piesātinātai glezniecībai, no melnbalta līdz krāsainībai. Turklāt katram grafikas novilkumam var radīt savu noskaņu, mainot kādu no izteiksmes līdzekļiem. Īpaši labi to var veikt miniatūrās.


 

Siguldas  Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" izstāžu telpā  no  3.decembra - 4.  janvārim skatāma gleznotājas Sandras Silevičas izstāde.

    Māksliniece pēc studijām Latvijas Universitātē, mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā glezniecību un Latvijas Kristīgajā akadēmijā ikonogrāfiju, tādejādi radot šo abu mākslas disciplīnu savdabīgu sintēzi. Izstādēs piedalās kopš 2007. gada. Gleznas atrodas  privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Lielbritānijā un citur.Darbi skatītāju ieved eksotiskā pasaulē, kur rotaļīga spontanitāte mijas ar meditatīvu dziļumu, kur konkrētais saplūst ar noslēpumaino. Portreti, dabasskati un ornamenti ir dzīvīguma pilni un paliek atmiņā. Galvenie tēli ir bērni, kas ir kā simbols jaunam sākumam, priekam un atvērtībai. Māksliniecei svarīgs ir attēloto personāžu skatiens, krāsu tīrība, pozitīvas enerģijas strāvojums un hipnotisks šarms, kas sasaista gleznas varoņa un tās vērotāja acu skatienus. Darbos ir skaidrība un precizitāte, kas ne brīdi nezaudē vieglumu un atraisītību, košu krāsu un organisku ornamentu izplatījums, kas atgādina par sapņiem un mīlestību.

  Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" izstāšu telpā no 5. novembra  - 3. decembrim skatāma Baibas Rēderes gleznu izstāde.

Baiba Rēdere ir vidējās paaudzes māksliniece, kas 2008. g. ir absolvējusi LMA magistrantūras studijas  Kaspara Zariņa un Alekseja Naumova meistardarbnīcā, ir studējusi tekstilmākslu ( LMA bakalaurs) un apģērbu dizainu( tagadējā DMV- Dizaina Mākslas vidusskola, agrāk RLMK).

Uz izstādi Siguldā ir atceļojuši vairāki darbi no cikla “ Ieelpa...izelpa” un “ Alķīmija”.

Baiba Rēdere pārstāv abstrakto virzienu mākslā un ir atklājusi transpersonālās mākslas modernisma kustību kā savus Gara radiniekus.

Transpersonālā māksla ir simboliska, abstrakta iztēle. Tēli nāk no mūžīgā, ārpus laika un iekšējās pasaules, kas reflektē saskaņā ar zināšanām par mūsu laiku.

  Raksturīga apziņa, kas dzīvi redz kā svētu.

Abstraktais redzējums, kas ir plašāks par vienkāršu materiālās pasaules uztveri mudina ielūkoties dziļākos apziņas līmeņos, ieraudzīt citu pasauli.

  Māksla ir daudz dziļāka kā tikai spēle, vienkāršs veids, lai atspoguļotu sociālas problēmas.

  Māksla var būt dziedinoša. Tā var būt meditatīvs rituāls. Process tajā ir pašmērķis. Galvenais ir ceļš, nevis skrējiens no punkta A līdz Z uz prāta izdomātu rezultātu, nepamanot būtisko- katra mirkļa pabeigtību un pilnību.

  Radošais Gars var atnākt cilvēkā kā Mīlestības impulss, kā vajadzība šo dāvanu izpaust, apliecināt vai vienkārši būt tajā !

Līdz ar rudens atnākšanu mūsu dzīvē ienāk tumšākas, lietainākas dienas. Taču arī šajā laikā mūs nebeidz pārsteigt dzimtās zemes skaistums.

 


  Tuvojas Valsts svētki- 18. novembris. Lai šo Latvijas dzimšanas dienu padarītu krāsaināku, Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Mini studijas mazie mākslinieki ir uzgleznojuši ziedu izstādi – „Daudz laimes, Latvija!”

   Esat mīļi aicināti apmeklēt izstādi no 1. novembra- 23. novembrim Siguldas Mākslu skolas 1. stāva gaitenī.

 

 

Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņu tekstilizstāde

  Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” 1. stāva gaitenī līdz 2. novembrim apskatāma Mākslas nodaļas 4. kursa audzēkņu filcējumu izstāde „Koks”.

  Priecē bērnu radošums un pacietība, kā arī krāsu dažādība, izstrādājot savus neparastos kokus sausās adatas filcējuma tehnikā skolotajas Dainas Klints vadībā.

 

Līgas Līgates gleznu izstāde

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu telpā līdz 2.novembrim apskatāma gleznotājas Līgas Līgates darbu izstāde.

Māksliniece par saviem darbiem saka: "Šajā izstādē skatāmos darbus esmu gleznojusi gan pirms dažiem gadiem, gan pavisam nesen. Mirklis dabā, kāda būtne tajā un noskaņa ir tas, kas mani ir saistījis, gleznojot šos darbus. Ar katru no tiem man saistās kāds īsāks vai garāks stāsts. Gandrīz nekas nav samelots vai sacerēts, varbūt vienīgi nedaudz izteiksmīgāks kļuvis caur manu skatienu un sajūtu. Gandrīz vienmēr gleznošana man nozīmē aizrautīgu prieku par krāsām, to spēli un niansētajām attiecībām. Visi šeit redzamie darbi gleznoti no dabas, tieši vērojot ainavu un/vai modeli. Darbi tapuši Košragā, Valmierā, Rīgā un Cēsīs".

Gleznotāja aicina katru skatītāju uz mirkli paciemoties kādā no viņas gleznām, izjūtot mazliet no prieka un noskaņas, ko autore jutusi gleznojot.

 


 
Izstāde „Piemiņas zīme Sateselei”
 No 8. septembra līdz 15. oktobrim Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju
centrā apskatāma Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis”
audzēkņu darbu izstāde „Piemiņas zīme Sateselei”. 
Paldies skolotājai Ievai Vanagai.
Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju centrs vasaras sezonā (līdz 1.
novembrim) atvērts katru dienu no 9.00 līdz 20.00. 
Laipni aicināti apskatīt izstādi! 




Evijas Kūlmanes gleznu izstāde „Sajūtu atbalsis”

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu telpā līdz 30.septembrim apskatāma gleznotājas Evijas Kūlmanes darbu izstāde.

Evija Kūlmane par savu glezniecības izteiksmes veidu sauc ainavu: „Tieši caur ainavu es varu izteikt visu... Tajās ir daudz metaforu, fantāzijas, pārdomu un līdzību... Tās ir tēlainas ainavas. Man ainava ir svarīga kā poētisks vēstījums. Tajās atspoguļojas viss, ko es vēlos pateikt caur glezniecību: ko redzu, jūtu un vēlos dot tālāk. Man ir svarīgi, lai glezniecība uzrunā emocionāli un lai mākslas darbs sniedz vizuālu baudījumu, tas ir saskaņā ar manu skatījumu uz mākslu vispār. Manuprāt, mākslai ir jārosina cilvēku uz patiesi skaisto, labo, uz prieku un gaismu, jo tajā ir liels spēks! Pasaulē vēl ir daudz skaistu mirkļu, iespēju, krāsu, dvēseļu, kuras jāmācās meklēt, ieraudzīt un saprast... Jāmācās redzēt skaisto cilvēkos, mākslā, dabā, un nepazaudēt...”

Izstāde „Sajūtu atbalsis” ir piektā E.Kūlmanes personālizstāde, kurā ir notverti mirkļi – dabā, emocijās, smaržās, krāsās, skaņās, sajūtās, kuras atbalsojās autores gleznās. Šajā izstādē gan emociju, gan krāsu gamma ir ļoti dažāda – no maigiem ābeļziedu pieskārieniem līdz kvēlojošām sapņu ainavām.

Evija Kūlmane aicina apmeklētājus sajust kādu no gleznās paustajām sajūtām.

uz sākumu