APSVEICAM!

3. Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā, (organizē Jelgavas novada mūzikas un mākslas skola) "Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot" par tēmu "Lauku sadzīves ainava" Siguldas Mākslu skolas audzēkņi ir guvuši augstus sasniegumus.

Kategorijā gleznošana 7-9 gadi:

1.vieta Aurēlijai Mihailovai.

2.vieta Andrē Kļaviņam.

3.vieta Albertam Rītam.

Atzinības Diānai Gromulai un Aurēlijai Norai.

Kategorijā grafika 7-9 gadi:

Atzinības Miķelim Rostokam un Lībai Šķiporei.

Skolotāja - Dace Andersone.

Darbu attēli skatāmi:

https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/

 

Mākslas nodaļas pedagogu darbu izstāde atvērta līdz 30. oktobrim.


 

 

Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" kolektīvs, jauno mācību gadu uzsākot, sveic audzēkņus un viņu vecākus!
Veselību, prieku sirdīs, savstarpējo sapratni un pozitīvismu! Lai mums visiem izdodas!

 

Ceturtdien, 3. septembrī plkst. 17.00 notiks skolotājas Agitas Zālītes mākslas studijas izstādes “Gleznotprieks” atklāšana Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā. 

 

Izstādē apskatāmajās gleznās attēlotas gan dabas, gan pilsētu ainavas, ziedi, kā arī abstrakcijas. Izstādē apskatāmos darbus radījuši autori: Kristīne Balanasa, Elita Vīna, Māris Bērziņš, Inonanta Millere, Inga Grīga, Aiva Augšciema- Sabule, Olga Mihailova un Inese Birģele. Izstādē pārstāvētas eļļas, akrila, akvareļu un pasteļglezniecības tehnikas.

 

Mākslas studiju māksliniece Agita Zālīte vada daudzus gadus. Studijā var apgūt zīmēšanas un gleznošanas pamatus, kompozīciju un grafiku. Studijai var pievienoties visa gada garumā, kur katrs strādā pēc individuāla plāna atbilstoši savām iecerēm. Ik gadu dalībnieku skaits mainās, tāpat kā atmosfēra un tendences. Studiju apmeklē dažāda vecuma un profesiju pārstāvji, kuri viens otru uzmundrina un iedvesmo. Cilvēki izvēlas apmeklēt studiju, kas ir kā meditācija no ikdienas, no stresa.

Laipni aicināti!

 

 

 No 1.-30. septembrim Siguldas mākslu skolas ''Baltais Flīģelis'' 1.stāva gaitenī un pagrabstāvā apskatāmi mākslas nodaļas profesionālās ievirzes izglītības 2019./2020.mācību gada 14 audzēkņu noslēguma darbi.
Mākslas nodaļas absolventu darbu izstāde ir sava veida atskaite par apgūto mākslas skolā, un arī iespēja citiem novērtēt un apskatīt autora pirmo lielāko patstāvīgo darbu viņa mākslas karjeras sākumā.

 

Siguldas Mākslu skola aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.
 

 

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” līdz 25. augustam norisinās jaunu audzēkņu uzņemšana Mūzikas un Mākslas nodaļās; skolas uzņemšanas pārbaudījumi notiks 25. augustā no plkst. 14.00 līdz 17.00.

Mākslas nodaļā audzēkņus uzņem no 7 gadu vecuma. Skolēniem septiņu gadu garumā ir iespēja apgūt vizuāli plastisko mākslu.


Mūzikas nodaļā audzēkņus uzņem vecumā no 7 līdz 12 gadiem un piedāvā apgūt šādas programmas:
* taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle, akordeona spēle;
* stīgu instrumentu spēle – vijoles spēle, čella spēle;
* pūšaminstrumentu spēle – flautas spēle, klarnetes spēle, saksofona spēle, mežraga spēle, trompetes spēle, trombona spēle, eifonija spēle, tubas spēle. Īpaši tiek aicināti audzēkņi, kuri vēlas apgūt metāla pūšaminstrumentu specialitāti;
* sitaminstrumentu spēle;
* kora klase;
* populārās un džeza mūzikas nodaļas programma “Mūsdienu ritma mūzika” (klavieres, vokāls, saksofons, sitaminstrumenti, basģitāra).

Atvērto durvju diena pirmdien, 24.augustā, plkst.16.00-18.00. Būs iespēja tikties ar Mūzikas nodaļas pedagogiem.

Papildu informācija par audzēkņu uzņemšanu pieejama Mākslu skolā “Baltais flīģelis” vai zvanot uz tālruņa numuru 29931067.

  INFORMĀCIJA PAR UZŅEMŠANU UN PROGRAMMĀM

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad profesionālās ievirzes klasēm ir iespēja pieteikties elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot pieteikuma formu “Iesniegums profesionālās ievirzes programmās”. Pieteikumu varēs aizpildīt nepilngadīga skolēna likumiskais pārstāvis.

 

Veicot reģistrāciju, katram skolēnam tiks piešķirts unikāls identifikācijas kods, kas tiks nosūtīts uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi. Kopējais saraksts ar skolēniem, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem un tiks uzņemti profesionālās ievirzes klasēs, tiks publicēts līdz 31. augustam pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

 

UZMANĪBU!

"BALTAIS FLĪĢELIS IENĀK MĀJĀS"!

Piektdien, 29. maijā, plkst. 17.00-19.00 Feisbookā LIVE bija skatāms audzēkņu veikums koncertā "Baltais Flīģelis ienāk mājās"!

Šogad no mājās tapušiem video, mākslas darbiem un teātra etīdēm veidosim LIVE koncertu, kurā varēsim ieskatīties viens otra mājās un vienoties kopīgā mācību gada noslēguma pasākumā. Programma solās būt gana interesanta un aizraujoša! 

https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/ 

 

6a un 6b klases veikums "Krāsainā ainava".

Grafikas nodarbībās attālināti skolotājas Patricijas Brektes vadībā.

Audzēkņiem bija jāizvēlas viens no 4 uzdotajiem kompozīcijas veidiem un jārada savs darbs. Grafikas darbi radīti, atspiešanai izmantojot visdažādākos priekšmetus un  iegūstot daudz dažādas faktūras! Atspiešanai izmantoti forsītijas ziedi, vizbulītes ziedi, priedes zari, sūnas, iemērcot guaša krāsā un nospiežot uz papīra dažādās pozīcijās un virzienos. Prieks par audzēkņiem, rakstu un faktūru dažādību un rezultātu!

 

Skolotājas Daces Andersones vadībā tapis

1. klases veikums MANS MĀJAS MĪLULIS.

https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/videos/545882849427932/

 

“Zivju dzenītis”.
3. mākslu klases audzēkņu zīmēšanas darbi.
Pedagoģe Laura Rostoka.

Skatīt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=iRgIXDwgJ2I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1ifkoAH6tOrUE6d1eDoCs5LnrUK_viaT9gczLCTz9uk2pHK2HBaEN-jrQ

 

Dabā mostas viss. Krāsas, formas un sajūtas. Un šos procesus savos darbos ļauj Jums apskatīt Mākslu skolas " Baltais Flīģelis" 2.klases skolēni . Skolotāja- Dace Andersone.

 

 Siguldas mākslas skolas 5. klases audzēkņu papīra kolāžas MASKAS – attālināto mācību darbi. Pedagoģe Iveta Bambere.

 

Autore Gabija Ozola / 5.klase
"MASKA" / papīra kolāža

 

 

Ar prieku iesaistījāmies pašvaldības iniciatīvā un nu mūsu audzēkņu iztēles putni aizlidojuši visapkārt Siguldai!

 

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu 
"Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtraukta klātienes mācību procesa norise Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"!
Pēc brīvlaika mācību process skolā tiek nodrošināts attālināti.

Plašāka informācija te!

Esi atsaucīgs un seko līdzi jaunumiem e-klasē!

- - - 

 
 
 
 
Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu
"Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtraukta klātienes mācību procesa norise Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"!
Pēc brīvlaika mācību process skolā tiks nodrošināts attālināti.
Lūgums sekot informācijai skolas e-klasē, kā arī gaidīt ziņu no mācību priekšmetu pedagogiem.
Ir noteiktas darba stundas, kad audzēkņiem un vecākiem tiks nodrošināta iekļūšana skolas telpās no 16. līdz 20. martam:
2020. gada 16. martā no plkst.9.00 – 11.00
2020. gada 17. martā no plkst.9.00 – 11.00
2020. gada 18. martā no plkst.14.00 – 16.00
2020. gada 19. martā no plkst.14.00 – 16.00
2020. gada 20. martā no plkst.9.00 – 11.00, nodrošinot instrumentu, mākslas nodarbību materiālu un personisko mantu saņemšanu.
Precīzāka informācija par mācību procesa norisi skolā ārkārtas situācijas laikā sekos pēc 20. marta.
 
 
 
 
 

 

 

 

Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" izstāžu telpā līdz 14.martam apskatāma Aijas Princes gleznu izstāde “VIENKĀRŠI PRIEKS”.

Prieks - tik ļoti tas mums vajadzīgs! Prieks, tāds ikdienišķs, vienkāršs, nemākslots, patiess. Par rītu, kurš atnācis, par dienu, par sauli, par zāli, par gadiem, par ļaudīm, par zemi Latviju, par . . . ”
Pati māksliniece par izstādes noskaņu saka: “Daba. Saule. Jūra. Vējš… Lietus atnāk un aiziet. Ir vasara. Prieks par mūsu Latviju, dabu. Tas ir esības prieks. Prieks par dzīvi un dzeju. Lasu .Un domas nes manas kājas. Otas deja uz audekla. Vairākas vasaras, mazliet ziemas. Sirdī un Domās. Īsts, patiess ieraudzīšanas, sajušanas, radīšanas prieks…”

 

 

LEPOJAMIES! Mūsu skolas mākslas nodaļas audzēkņi ir guvuši panākumus mākslas konkursā "Gaujas mozaīka Ādažos", kuru organizē Ādažu mākslas un mūzikas skola.
Justīne Ozoliņa ieguva 3.vietu, Gabriela Niedinga, Katrīne Kaupe un Alise Lāce - atzinības. Skolotāja Laura Rostoka.
Alīna Dāboliņa atzinību un Māra Misiņa pateicību. Skolotāja Dace Andersone.

 

 

Svarīga informācija vecākiem un skolas audzēkņiem - Darba plāns II semestrim!

 

 

Trīs audzēkņi no Siguldas Mākslu skolas " Baltais Flīğelis" ir kļuvuši par Latvijas kārtas laureātiem un izvirzīti uz konkursa " LIDICE 2020 " otro kārtu Čehijā.
Anne Nora no mini studijas ar darbu " Žurku pļava " , Alīna Dāboliņa - darbs " Pūču koks" un Gabriela Saleniece ar darbu " Vāveru koks " no 1. klases interešu pulciņa mākslā.

 

Vai Tu esi balts vai melns? Jautrs vai bēdīgs, labs vai ļauns? Šodien to neviens neuzzinās jo. . . . Siguldas Mākslu skolā " Baltais Flīģelis " ir apskatāma izstāde " KARNEVĀLS". Autori - mākslas nodaļas otrās klases.


 

2. decembrī pie mums ciemojās Siguldas novada vispārizglītojošo skolu audzēkņi.
Paldies Mūzikas/Teātra nodaļu audzēkņiem un pedagogiem par 2 brīnišķīgiem koncertiem.
Uz skatuves Mākslas nodaļas audzēkņu darbi.

 

 

22. novembrī Mākslas nodaļas audzēkņi piedalās Iecavas mākslas un mūzikas skolas rīkotajā konkursā " Radošais atlikums". 

Mākslas nodaļas 2.klases audzēknes Rūta Zariņa un Lība Šķipore ir ieguvušas pirmo vietu savā vecuma grupā un 6.klases audzēknes Patrīcija Žaimunde un Dace Stīpniece - pateicības, profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu konkursā "Radošais atlikums” Iecavas mākslas un mūzikas skolā. Skolotājas Dace Andersone un Laura Rostoka. Apsveicam laureātes un skolotājas!

 

 

2019. gada 9. novembrī notika Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 60. gadadienas salidojums ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē”. Vakars sākās ar izstādes atklāšanu, turpinājās ar koncertu un noslēdzās ar balli.

Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu esošie un bijušie pedagogi, vairāk nekā divi simti absolventi, koncerta dalībnieki un klausītāji baudīja svētku atmosfēru, sengaidīto satikšanās prieku un lielisko koncertu. 

Koncertu ievadīja spilgts un aizraujošs sitaminstrumentālistu ansambļa priekšnesums. Koncertā izskanēja gan latviešu tautasdziesmas apdare akordeonam solo, gan dažādu tautu autoru klasiski un mūsdienīgi ansambļi – klavieru duets, klavieru trio, metāla pūšamo instrumentu trio, gan arī vairāki lielāku kolektīvu priekšnesumi. Publiku sajūsmināja “Baltā flīģeļa” bigbends. 

Koncerta noslēgumā publika baudīja Siguldas pirmās bērnu simfonijas atskaņojumu, klātesot tās autoram Semjuelam Grejam. Jaunzēlandiešu komponists to veltījis Siguldai un sacerējis īpaši skolas jubilejai. Ievadvārdus runāja Teātra nodaļas audzēkņi, savukārt savdabīgo, neparastiem efektiem bagāto simfoniju diriģenta Pētera Plūmes vadībā atskaņoja Siguldas Jauniešu kamerorķestris un pedagogi, piedalījās arī skolas koris, izdziedot skaisto, simfonijā ietverto melodiju “Zied ievas Siguldā”. Publika pirmatskaņojumu uzņēma ar stāvovācijām. 

 Sveicot visus klātesošos, sirsnīgas uzrunas teica skolas direktore Jolanta Bimbere un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, raksturojot pagātni un šodienu, kā arī iezīmējot nākotnē veicamos darbus. 

 Koncerta programmas skaņdarbus apvienoja īpaši veidots teksts, tā raito gaitu papildināja koncertzāles saimnieka Jura Lisenko vadīta spēle ar balvām – “Baltā flīģeļa” uzlīmītēm. Pelnītus aplausus saņēma arī jaunie koncerta vadītāji – “Baltā flīģeļa” audzēkņi Paula Šmite un Edgars Bāliņš.

 ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” atklāja plašu skatu uz skolas šodienu, iedvesmojot ikkatru klātesošo turpmākajam radošā darba cēlienam.

Mākslas darbu izstādē plaši un daudzveidīgi atspoguļots gan pedagogu, mākslas profesionāļu, gan audzēkņu jubilejas gadā paveiktais.

Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbi  apskatāmi skolas izstāžu telpā līdz 8. decembrim.

 

 

 

 

 

2019. gada 9. novembrī Mākslu skola „Baltais flīģelis” aicina uz skolas 60. gadadienas salidojumu, kas sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu darbu izstādes atklāšanu, turpināsies ar koncertu, kurā tiks pirmatskaņota Siguldas 1. bērnu simfonija – tajā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris. Salidojuma noslēgumā balle.

Dalību salidojumā aicinām pieteikt šeit

Pasākuma norise:

plkst. 18.00  Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogu un audzēkņu darbu izstādes atklāšana

plkst. 18.30  Koncerta ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” sākums

Plkst. 20.00 Balle

Informācija par salidojuma norisi:  [email protected], 29931067.

 

Visi laipni aicināti ceturtdien, 17. oktobrī uz Taustiņinstrumentu nodaļas 60 gadu jubilejas koncertu!

Koncerta sākums plkst. 18.00. Koncertā piedalās pedagogi, absolventi, viņu vadītie kolektīvi un skolas audzēkņi.

 

Godinot latviešu izcilo komponistu, ērģelnieku, pirmās latviešu nacionālās operas „Baņuta” autoru Alfrēdu Kalniņu, kuram šogad aprit 140 gadi, 21. septembrī notika izstādes „Komponists Alfrēds Kalniņš” atklāšana kultūras centrā „Siguldas devons”.

Izstādi veidoja Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Tā  aplūkojama līdz 19. oktobrim.

Izstāde vēsta par Alfrēda Kalniņa personību, daiļradi un komponista nozīmi Siguldas kultūras atmiņā – kā zināms, latviešu solodziesmu lielākais meistars Siguldā dzīvojis 19. un 20. gadsimta mijā un Siguldā tapušas viņa pirmās solodziesmas.

Talantīgais komponists Siguldā ieradās 15 gadu vecumā. Viņa vecāku ģimenei Šveices ielā piederēja trīs pansijas un viens ziemas namiņš. Siguldā pavadītais laiks Alfrēda Kalniņa dzīvē bija krāšņs un bagātīgs, jo komponists izteikti mīlēja dabu. Gaujas senielejas gleznainās ainavas ir bijis iedvesmas avots ne vienam vien komponista skaņdarbam, un tieši Siguldā viņš atklāja sev raksturīgo komponēšanu dabā.

 

SVEICIENS VISIEM AUDZĒKŅIEM, VECĀKIEM, SKOLOTĀJIEM un DARBINIEKIEM, uzsākot 2019./2020. mācību gadu!

 

 

 

Šogad Mākslu skolu "Baltais flīģelis" absolvēja 46 jauni un talantīgi audzēkņi - 30 mūziķi, 9 mākslinieki un 7 aktieri! Lepojamies ar Jums! Paldies pedagogiem par talantu plaucēšanu, vecākiem par atbalstu un dzīvu līdzdalību! Novēlam radošus panākumus arī turpmāk!

 

Iepriekšējā gada absolventu dāvana sazaļojusi un jau šodien plkst. 18.00 lielajā dzīvē vedīsim šī gada talantīgos audzēkņus! Tiekamies Izlaidumā!

Aicinām uz Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma A. Brigadere “Sprīdītis” pirmizrādi 19.maijā plkst.17.00 kultūras centrā “Siguldas devons”.

Izrādi var noskatīties -  https://www.youtube.com/watch?v=vqXvBnXSqnU

 

Izstāde “MĀMIŅA-FEJA”

 

“FEJA” ir ar pārdabiskām spējām apveltīta skaista sievišķā būtne. Tāpat kā mamma.
Mini studijas mazie mākslinieki aicina apmeklēt darbu izstādi “MĀMIŅA-FEJA” Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis” 1.stāva gaitenī.
Pedagoģe Dace Andersone

 

Zēnu koncerts un mākslas darbu izstāde māmiņām viesnīcas "Aparjods" terasē.


Ik gadu maijā ir kāda īpaša svētdiena, kad Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļu audzēkņi – zēni – tiek aicināti uzstāties ar muzikāliem sveicieniem, dzejas rindām un skaistākajiem mākslas darbiem savām māmiņām. Koncerts notiks viesnīcas "Aparjods" terasē 12.maijā plkst. 12.00. Skolotājas Dainas Samtas lolojums – Mātes dienas koncerts – ir skolas ilggadēja tradīcija un īpašs notikums mīļajām māmiņām.

Koncerta programmā ietverti daudzveidīgi, dažādu žanru un stilu skaņdarbi no 16.gadsimta līdz pat populārām mūsdienu amerikāņu melodijām, kas izskanēs gan solo, gan ansambļos.

Koncertā piedalīsies visu specialitāšu jaunie mūziķi, sākot no 1.klases līdz pat topošajiem absolventiem. Telpā būs izvietoti Mākslas nodaļas jaunāko audzēkņu māmiņu portreti, kas iepriecinās katru apmeklētāju.

Aicinām ikvienu māmiņu uz Mākslu skolas audzēkņu koncertu. Ieeja – bez maksas.
 

 

 

uz sākumu