23.aprīlī Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" Mākslas nodaļas 6.klašu audzēkņi kopā ar pedagogiem Raitu Tikumu, Ivetu Šveisbergu un Daci Zilveri piedalījās Mālpils Mūzikas un Mākslas skolas organizētajā Mākslas dienu pasākumā "Putnu biedēkļu parāde 2024". Paldies Mālpils mūzikas un mākslas skolas radošajam kolektīvam par jauki noorganizēto pasākumu.

 FOTO https://www.facebook.com/photo?fbid=938709724932555&set=a.503928321744033

 

 

 

 

Ir noslēgusies bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursa “Saules ritmi” I kārta. Konkursa I kārtai tika iesniegti 53 darbi.

Siguldas mākslu skolas ‘’Baltais Flīģelis ‘’ skolniece Eva Laurena par darbu "Jūra šņāca, jūra krāca, Ko tā bija norijusi? Saules meitas mazgājās, Iekrīt zelta gredzentiņš'' ir ieguvusi 1.pakāpes vērtējumu un izvirzīta uz otro kārtu.

Lai stiprinātu bērnu un jauniešu patriotismu un valstisko apziņu, bagātinātu kultūrvēsturisko pieredzi, vienlaikus veicinot radošo spēju attīstību un iniciatīvu izteikt sevi ar dažādiem mākslas izteiksmes līdzekļiem, sniedzot laureātiem iespēju piedalīties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslas projektā un izvirzīt dalībniekus svētkiem, noris Siguldas novada izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņu darbu konkurss-izstāde “Saules ritmi”.

 

 

No 14.02. līdz 11.04. Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā skatāma dubultizstāde ''Portreti un citi radījumi'' - tekstilmākslinieces Līva Kaprāle ar filca darbiem un Asnate Blankveina ar leļļu ekspozīciju.

Izstāde skatāma darba dienās no plkst.10.00-19.00, sestdienās no plkst.10.00-14.00.

 

Siguldas mākslu skolas "Baltais Flīģelis" audzēkņu - Evas Laurenas, Madaras Lucānes un Līgas Zeltiņas darbi piedalās izstādē "Saules raksti".

No 1. līdz 15. martam interešu izglītības pulciņu izstādes - konkursa “Saules ritmi” darbi skatāmi Siguldas novada bibliotēkā.  

 

*Izstāžu telpā un 1.stāva gaitenī Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde “Ziemas sajūta” (skolotāji Dace Andersone, Raits Tikums, Iveta Šveisberga, Maija Berga, Baiba Kupča, Dace Zilvere, Ieva Vanaga, Anita Kalniņa, Vita Vīksne, Laura Rostoka, Kristīne Kligina).

*2.stāva gaitenī Siguldas pilsētas vidusskolas 5.m un 6.m klašu audzēkņu darbu izstāde "Karnevāls" (skolotāja Dace Andersone).

Izstādes skatāmas darba dienās no plkst.10.00-19.00, sestdienās no plkst.10.00-14.00.

 

 

Lai nākamais 2024. gads visiem nes prieku, piepildītu ikdienu, jaudīgu enerģiju un stipru veselību!

Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" direktore Jolanta Bimbere

Noslēgušās Mākslas nodaļas audzēkņu darbu skates. Fotogalerija 

 

 

Tāpat kā Jāņi nav iedomājami bez Jāņu zālēm, tā novembra mēnesis bez karmīnsarkanās krāsas.

Paši mazākie mākslu skolas bērni - pirmklasnieki Jums ir izveidojuši Latvijas svētku tematikas krāsās grafikas darbu izstādi "Karmīnsarkanais"

Tās pamatā Siguldas tipiskākās ainiņas un pirmie soļi grafikas tehnikā.

Skolotāja - Dace Andersone.

 

 

 

 

 


7. novembrī plkst. 17.20 Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" Izstāžu telpā notiks mākslinieka Džona (Jāņa) Delgalvja mākslas darbu izstādes “Atgriešanās” atklāšana.

Izstāde skatāma līdz 2.decembrim darba dienās no plkst.10.00-19.00, sestdienās no plkst.10.00-14.00.
Laipni aicināti!
 

Šogad Siguldas novada Gada balva profesionālās ievirzes, interešu un neformālajā izglītībā tika pasniegta Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” pedagoģei Dacei Andersonei.

Mākslu skolotājas Daces nopelns Siguldas Mākslu skolā “Baltai Flīģelis” ir neatsverams, viņas darbs iedvesmo audzēkņus un kolēģus jau 19 gadus. Ik gadu audzēkņu panākumi rezultējas konkursu un festivālu atzinībās. Viņa ar aizrautību audzina arī jaunos māksliniekus, kas mācās Siguldas pilsētas vidusskolas Mākslu klasē. Skolotāja Dace aktīvi iesaistās arī novada aktivitātēs, veidojot pilsētvides objektus un aicinot sadarbības projektos piedalīties Siguldas uzņēmējus. Neatsverams ieguldījums ir Daces iesaiste skolas norisēs, iniciējot izstādes un notikumus sadarbībā ar citām nodaļām. Viņas personīgā attīstība, vēlme mācīties, apgūt jaunas tehnikas un pilnveidot sevi ik gadu pārsteidz audzēkņus un viņu vecākus.

Lepojamies!

 

Lepojamies!

Apsveicam Martu Elīzu Jaunzemi ar iegūto 1.vietu Grafikas konkursā "Siguldas līnija" (11-13 gadu vecuma grupa). Paldies skolotājai Ivetai Šveisbergai!

24. oktobrī notika Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Mākslas nodaļas organizētais bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss grafikā “Siguldas līnija”. Tas pulcināja 81 jauno mākslinieku no Rīgas, Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Jelgavas, Ķekavas, Limbažu, Ogres, Olaines, Salaspils, Smiltenes, Valkas, Valmieras, Ventspils un Siguldas novadiem.

Pirmo reizi dalībnieki šajā konkursā savus spēkus mēroja klātienes darbā, kas ir neierasts formāts Vizuāli plastiskās mākslas programmu audzēkņiem. Varam būt lepni par mūsu novadnieka – mākslinieka Zigurda Zuzes mantojumu, kuru cildinājām jau 4. grafikas konkursā.

Dalībnieku veikuma vērtēšanai tika pieaicināti grafikas profesionāļi – Aigars Truhins, Laura Ikerte un LNKC pārstāve Dina Lilisone.

Balvas un atzinības raksti aizceļoja uz Ādažu, Krimuldas, Ķekavas, Limbažu, Līgatnes, Mālpils, Ogres, Olaines, Rīgas, Valkas, Valmieras mākslas skolām.

Liels paldies mākslas nodaļas vadītājai - Laurai Rostokai par lielo ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā un norises procesā.


 Attēlā M. E. Jaunzeme un žūrijas komisija.

 

Apsveicam Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņus!

 

Apsveicam Mākslas nodaļas audzēknes Lauru Folkbergu, Madaru Krūmiņu un Amēliju Graudiņu ar lieliskiem rezultātiem Vizuāli plastiskās mākslas konkursā “Priekules Ikars”! Paldies skolotājai Dacei par ieguldīto darbu!

1. VIETA – Laura Folkberga par darbu “Prieks vērot putnus” (zīmēšana, 4-6 gadu vecuma grupa)

1. VIETA – Amēlija Graudiņa par darbu “Dziedātprieks” (gleznošana, 7-9 gadu vecuma grupa)

3. VIETA – Madara Krūmiņa par darbu “Prieka kritiens” (zīmēšana, 7-9 gadu vecuma grupa)

Konkurss notiek jau 10 reizi un kopumā iesūtīti 743 darbi no 62 mācību iestādēm Latvijā. Šī gada konkursa uzdevums bija attēlot prieku, prieku, kas mājo ikkatrā. Jau trešo gadu konkurss notiek attālināti-internetvidē, tādējādi ļaujot to autoriem paturēt savus labākos darbus pie sevis, konkursam iesūtot tikai darbu fotogrāfijas, kuras var apskatīt https://priekulemums.lv/10-vizuali-plastiskas-makslas-konkursa-priekules-ikars-izstade/                                                                 

 

 

 

 

 

28. septembrī plkst.17.00 “Baltajā flīģelī” notiks ikgadējais Skolotāju dienai veltītais pasākums - mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts “PEDAGOGS TUVPLĀNĀ”.
Piedalās Siguldas novada Mūzikas un mākslas skolu pedagogi un draugi.
Izstāde skatāma līdz 2. novembrim darba dienās no plkst. 10.00-19.00, sestdienās no plkst. 10.00-14.00.

Ieeja bez maksas

 

Siguldas novada pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus "Gada balvai izglītībā".

Siguldas novada pašvaldības "Gada balva izglītībā" laureātu godināšana notiks 27. oktobrī plkst. 18.00 kultūras centrā "Siguldas devons".

Lai godinātu un motivētu Siguldas novada pedagogus, izglītības nozares darbiniekus un organizācijas, kas veicina izglītības kvalitāti, septīto gadu tiks pasniegtas Siguldas novada pašvaldības "Gada balva izglītībā".

 

 ĒRIKAS KUMEROVAS gleznu izstāde "Kustībā" skatāma līdz 25.septembrim darba dienās no plkst.10.00-19.00 un sestdienās no plkst.10.00-14.00.

 

Atvērti pieteikumi Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” interešu izglītības programmām

Mākslu skola piedāvā interešu izglītības programmas, kas mērķtiecīgi sagatavo  audzēkņus skolas piedāvātajām profesionālās ievirzes programmām.

Audzēkņi tajās tiek uzņemti bez iestājpārbaudījumiem, pirmsskolas un jaunāko klašu bērni attīstīt savas prasmes un talantus var Mūzikas studijā un Mini studijā, savukārt bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 16 gadiem tiek aicināti pievienoties Mākslas studijai.

Interešu izglītības nodarbības

* Mini studija (nodarbības vizuāli plastiskajā mākslā no 5 gadu vecuma)

*Mūzikas studija (nodarbības mūzikas teorijā un instrumentspēlē/vokālā pēc izvēles)

* Mākslas studija (nodarbības vizuāli plastiskajā mākslā jauniešiem līdz 16 gadiem)


Iesniegums Mini studijai - pagaidām uzņemšana noslēgusies. 

Iesniegums Mūzikas studijai - pagaidām uzņemšana noslēgusies. 

Iesniegums Mākslas studijai - pagaidām uzņemšana noslēgusies. 

Iesniegums individuālajām nodarbībām mūzikā - https://ej.uz/individualanodarbiba2023

Pieteikumi tiek pieņemti no 14. augusta.

Papildu informācija par audzēkņu uzņemšanu pieejama tīmekļa vietnē www.baltaisfligelis.lv vai Mākslu skolā „Baltais flīģelis” pa tālr. 29931067.

 

Mākslu skola „Baltais flīģelis” uzņem jaunus audzēkņus; aicina reģistrēties e-vidē

Mākslu skolā „Baltais flīģelis” no 1. maija līdz 18. augustam norisinās jaunu audzēkņu uzņemšana Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļās; skolas uzņemšanas pārbaudījumi notiks no 21.  līdz 23. augustam.

 Informācija šeit

 

 

 Teātra studijas izrāde "Īkstīte" šeit

 


 

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas organizētajā, 4.Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā "Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot" par tēmu "Pilsētas ainava" , Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēknes Austra Piekusa (1.klase), Madara Rumba (6.klase), Dārta Nikāze (5.klase) un Justīne Ozoliņa (6.klase) ieguvušas ATZINĪBAS. Paldies pedagogiem Dacei Andersonei un Raitam Tikumam.

 

Ir noslēgusies Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas valsts darbu konkursa "Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi" Siguldas novada I kārta.

Apsveicam Mākslas nodaļas interešu izglītības audzēknes - laureātes:

Līze Kešāne-skolotāja Anita Kalniņa

Kate Andersone-skolotāja Dace Andersone

 

Mākslas nodaļas 6.klases audzēknes Kate Veckunga un Elza Kriščūne 21.aprīlī ieguvušas 3.vietu Iecavas Mūzikas un Mākslas skolas organizētajā konkursā "Radošais atlikums".

Paldies skolotājai Ivetai Šveisbergai.


 

Atvērto durvju dienas - https://www.youtube.com/watch?v=X-w-mB86Zmg

 

No 06.-26.04. “Baltā flīģeļa” 1. stāva gaitenī un 2. stāvā ir apskatāma Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde "Visādas vistas".

"Baltajā flīģelī" baltas vistas dēj baltas olas. Tās mums ir daudz. Eko ražojuma. Ķermenis no seniem veikalu bukletiem, spalvas no papīru smalcinātāja.

* Vistu autori: Mākslas nodaļas 2. klases audzēkņi.

* Vistu portretu un cāļu autori: Siguldas pilsētas vidusskolas 1.M klases audzēkņi. Skolotāja Dace Andersone.

* Raibo Stikla putnu autori: Mākslu skolas 5.klašu audzēkņi. Skolotāja Laura Rostoka

* Otrā stāvā aplūkojamie, aplikācijas tehnikā veidoto putnu portretu autori ir mākslas nodaļas 2.klašu audzēkņi un skolotāja Vita Vīksne!

* Savukārt pagrabstāva gaitenī iespēja aplūkot “MINI studijas” audzēkņu gleznotos zaķus. Skolotāja Iveta Šveisberga

 

 

No 03.04.-20.05. Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā skatāma mākslinieces Ingas Jurovas personālizstāde “Zelta laikmets”. Izstādes atklāšana 3.04. plkst. 17.20. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 10.00-19.00, sestdienās no plkst. 10.00-14.00. 

Fotogrāfijas no Jauniešu teātra festivāla "Laimes Lācis 2023" skatīt šeit

Brīvlaikā Mākslas nodaļas 7.klašu audzēkņi kopā ar skolotājām Ivetu Šveisbergu un Ievu Vanagu apmeklēja MIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolas atvērto durvju dienas pasākumu!

 Līdz 31.martam 1.stāva gaitenī un 2.stāvā skatāma Mākslas nodaļas 6. un 7.klašu audzēkņu kompozīcijas un mākslas valodas darbu izstāde "Tēli, lomas un tērpi". Pedagoģes Anita Kalniņa un Ieva Vanaga. 

 

 

Pirmo klašu audzēkņu izstāde “ATSPĪDUMU VĒTRA" Siguldas novada bibliotēkā skatāma līdz 31. martam.

Ar skolotājas Daces Andersones ierosmi audzēkņi pētīja mākslinieces Dinas Dubiņas daiļradi un iedvesmojās saviem darbiem.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī pati māksliniece Dina Dubiņa un atzinīgi novērtēja jauno mākslinieku veikumu. Māksliniece izstādi papildinājusi ar diviem saviem emaljas darbiem, no kuriem iedvesmu smēlās izstādes darbu autori.

5 izstādes darbi piedalījās ĀNMS 6. vizuālās mākslas darbu konkursā “GAUJAS MOZAĪKA ĀDAŽOS”, kura tēma šogad bija "Ievērojamas personības Gaujas krastā".

Vizuālās mākslas konkursā "Gaujas mozaīka Ādažos" Mākslas nodaļas 1.c klases audzēkne Elīza Gūtmane ieguva ATZINĪBU par darbu "Māksliniece - Dina Dubiņa".

 

Priecājamies par Mākslas nodaļas audzēknēm Alisi Sedovu un Austru Piekusu, kuras iekļuvušas laureātu vidū Starptautiskajā konkursā "Ja es būtu putns" Lietuvā! Konkursu organizēja Kauņas Antana Martinaiša mākslas skola.

Alises darbs "Putns kulinārs" un Austras darbs "Netīrais putns" piedalīsies Kauņas mākslas skolas veidotajā konkursa laureātu izstādē Lietuvā.

Paldies skolotājai Dacei Andersonei par ieguldīto darbu!

Starptautiskajā konkursā piedalījās audzēkņi no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Turcijas, Ukrainas u.c. (vecumā no 7-18 gadiem) ar darbiem glezniecībā, grafikā, kolāžā, fotogrāfijā, datormākslā, jauktajā stilā. Kopumā tika iesūtīti 249 darbi.

 

 


 

Šajā mācību gadā Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” skatāma izglītojoša izstāde, kas dos iespēju skolas audzēkņiem un novada bērniem un jauniešiem iepazīt laikmetīgās mākslas specifiku. 14.februāra pavasarīgajā pēcpusdienā atklājām mākslinieka Andra Kaļiņina personālizstādi “Klusā daba nav daba, bet ir”. Izstādes atklāšanā mākslinieks detalizēti iepazīstināja ar darbu ieceri un deva iespēju izprast savu asprātīgo un radošo pieeju pirmās pieredzes veidošanai. Mūsu pedagogs, pianists Ēvalds Lazarevičs profesionāli un skanīgi atskaņoja komponista Platona Buravicka skaņdarbu “Priekšnojautas”, kas klātesošajos izraisīja dziļas pārdomas. Izstādi veido gleznas, kas iedvesmotas no klusās dabas žanra klasikas, bet runā par to ar konceptuālu pieeju. Šajā projektā paredzēts iesaistīt Siguldas novada skolas, lai iepazīstinātu audzēkņus ar laikmetīgo mākslu.Izstāde apskatāma līdz 3.aprīlim Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" Izstāžu telpā darba dienās no plkst. 10.00-19.00, sestdienās no plkst. 10.00-14.00.

 

 

"Baltā flīģeļa" 1.stāva gaitenī aplūkojamie darbi tapuši Salgales Mūzikas un mākslas skolas organizētajam konkursam "Vilnis Lielupē". Tā kā konkursā varēja piedalīties tikai daži darbi no skolas, tad nolēmām, ka pārējos izliksim apskatei, jo tie tiešām ir tā vērti!
Paldies pedagogiem Dacei Andersonei, Kristīnei Kliginai un Raitam Tikumam.

 

Noslēgusies 51. Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa "LIDICE 2023" Latvijas kārtas darbu vērtēšana. Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" Mākslas nodaļas interešu izglītības audzēkne Paula Karlīna Piekusa ierindojās laureātu sarakstā ar darbu "Balerīna ar sarkanām puantēm". Paldies pedagoģei Dacei Andersonei par ieguldīto darbu.

Kopumā tika saņemti 1174 darbi no visas Latvijas. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no 4 līdz 16 gadiem. "Lidice 2023" tēma – Deja.

No 1174 autoriem tālāk uz Čehiju sūta 126 laureātu darbus.

 

 

Mākslas nodaļas audzēkņu 1.pusgada labāko darbu izstādes "Ievārījums" atklāšana.

Izrāde "Rūķi" skatāma šeit

 

Kultūras centrā "Siguldas devons" 2022.g. 10.decembrī notika Mākslu skolas “Baltais Flīģelis" Teātra studijas pirmizrāde-Baibas Jukņevičas viencēliena luga bērniem "Rūķi".

Režisore-Ārija Liepiņa-Stūrniece, skatuves kustība/deja-Madara Luīze Muzikante, māksliniece- Zinaīda Ceske.

*Darbojošās personas:

Rūķis Gudrais-Agnese Bukša

Rūķis Jautrais-Liene Tabaka

Rūķis Skumjais-Marta Baltābola

Galvenais rūķis-Krišjānis Tīrelis

Sīkais rūķis-Anna Vilniņa

Lielāks rūķis-Lote Lea Gaile

Rūķis Melnā-3.-Jēkabs Apfelbaums-Petrovs

Rūķis Melnā-4.-Loreta Māra Lucāne

Ļaunais gariņš Minks-Teodors Sarapovs

Meitenes-Loreta Cimmermane, Denīze Jansone

Sniegavīrs-Elza Amēlija Paleja

 

 

1. stāvā apskatāma Mākslas nodaļas pirmo klašu audzēkņu grafikas darbu izstāde "Baltā pasaka".

Skolotāja Dace Andersone.

 

Noslēdzies VI Starptautiskais gleznošanas konkurss “Vilnis Lielupē”, kuru organizēja Salgales Mūzikas un mākslas skola.

APSVEICAM "Baltā flīģeļa" Mākslas nodaļas audzēknes Betiju Bisenieci (skolotāja Dace Andersone) un Paulu Šmiti (skolotāja Kristīne Kligina) ar iegūto ATZINĪBU!

Kopumā tika iesūtīti 295 darbi no 53 mākslas skolām un 4 valstīm (Latvijas, Igaunijas, Ukrainas un Azerbaidžānas). Konkursa tēma "Piekūns" aicināja ieskatīties Hercoga Jēkaba gaitās Salgalē. Darbus vērtēja kompetenta žūrija-gleznotāji Ludmila Grīnberga un Kaspars Iljins.

 

Relīze izrādei: https://www.baltaisfligelis.lv/maksla/izrades/ 

 

 

 

Siguldā lapas ir visur. . .

“30 lapu krāsas” - Mākslas nodaļas pirmo klašu audzēkņu darbu izstāde

 

"Mūzika vieno" sadraudzības koncerta video:


https://www.youtube.com/watch?v=pDnHEjf3MmM&t=2s 

 

    

 

Mākslu skola “Baltais flīģelis” izsludina uzņemšanu

       Teātra studijas lielo grupā!

 

  Šajā Teātra studijas grupā audzēkņus uzņem no 14 gadu vecuma. Mācību procesā  tiek sniegtas padziļinātas  teorētiskas un praktiskas zināšanas aktiermeistarībā, runas mākslā, skatuves kustībā un  dejā.  Audzēkņiem tiek izkoptas savstarpējās saskarsmes un publiskās runas prasmes. Veidosim etīžu uzvedumus, ar kuriem varēsim viesoties skolās, un maijā pirmizrādi piedzīvos teātra jauniestudējums.

Aicinām dzīvot radoši un priecīgi!

Pieteikšanās: https://ej.uz/LielaTeatrastudija

Nodarbību plāns:

Pirmdienās no 17.30 - 18.30 deja/skatuves kustība

Trešdienās, piektdienās no 18.40 - 20.00  aktiermeistarība/skatuves runa.

Teātra studijas vadītāja Ārija Liepiņa - Stūrniece

 

"1+1 =1"

Liekot gabaliņu pie gabaliņa, top viens vesels.

Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis" 1.stāva gaitenī apskatāma Mākslas nodaļas 2.klašu audzēkņu mozaīkas darbu izstāde par tēmu putni.

Skolotāja - Dace Andersone.

 

 

 

 

 

Uzmanību! Otrdien, 11. oktobrī paredzētais Trio Toccare koncerts pārcelts uz 1. novembri!

 

 

2022. gada 29.septembrī plkst. 17.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

“PEDAGOGS TUVPLĀNĀ” – Mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts! Pasākums veltīts Skolotāju dienai.

Piedalās: Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis”, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas, Mālpils Mūzikas un mākslas skolas, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas, Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas, Sējas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi.

Izstāde apskatāma no 29. septembra līdz 29.oktobrim darba dienās no plkst. 10.00-19.00, sestdienās no plkst. 10.00-14.00.

 

Laipni aicināti apmeklēt Miķeļdienas pasākumu Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

24.septembrī no plkst. 10.00- 17.00 Latgales ciemā pie Zvirgzdenes klēts būs iespēja aplūkot "Baltā flīģeļa" Mākslas nodaļas audzēkņu VASARAS PLENĒRA darbu izstādi.

Paldies izstādes kuratoram Raitam Tikumam un nodaļas pedagogiem.

 

*

APSVEICAM Mākslas nodaļas audzēkņus ar veiksmīgu dalību Ogres Mūzikas un mākslas skolas rīkotajā konkursā “Ar Purvīša acīm”!

Emīlija Beļakova – 1.vieta par darbu “Purvītis Turaidā”, Grieta Lāce – 2.vieta par darbu “Pavasaris Siguldā”, Rebeka Palamarčuka  - 3.vieta par darbu “Pavasaris Siguldā”

Paldies skolotājai Dacei Andersonei par ieguldījumu jauno talantu izaugsmē!

Konkursā kopumā tika iesūtīti 312 jauno mākslinieku darbi no 43 Latvijas Mākslas skolām.

 

 *

Mākslas nodaļā uzņemšana šogad ir noslēgusies! Tiekamies atkal nākamgad!

 

Teātra nodaļā papilduzņemšana notika 19. septembrī plkst. 16.00

 

 *

 

 *

 

 

Buklets_informācija par uzņemšanu


Atvērto durvju dienas 4.-7. aprīlī

 

 

Ikgadējā Ādažu Mākslas un mūzikas skolas organizētajā vizuālās mākslas konkursā “GAUJAS MOZAĪKA ĀDAŽOS” ar gada tēmu – “DZĪVAIS ŪDENS”

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēkņu darbi guvuši panākumus 655 darbu konkurencē:

Betija Biseniece-1.vieta 6-8 gadu vecuma grupā,

Madara Kriščūne-Atzinība 9-11 gadu vecuma grupā. Pedagoģe Dace Andersone.

Sonora Zaksa-Atzinība 15-17 gadu vecuma grupā. Pedagogs Raits Tikums.

APSVEICAM Mākslas nodaļas audzēkņus un pedagogus

 *

Noslēdzies V Starptautiskais gleznošanas konkurss “Vilnis Lielupē” Salgales Mūzikas un mākslas skolā. Tajā trīs vecuma grupās piedalījās audzēkņi ar 106 darbiem no Latvijas, Igaunijas un Azerbaidžanas un 18 mākslas skolām.

Mūsu skolas laureāti ir – Kārlis Palamarčuks (2.vieta, par darbu “Komponists”), Gabriela Saleniece (atzinība, par darbu “Vēja dziesma”), Rebeka Palamarčuka (atzinība par darbu “Zemūdens dziesma”). Skolotāja Dace Andersone.

*

Latvijas Valsts svētku koncerta ieraksts:

 https://www.youtube.com/watch?v=EvSuJBu9aG8

 *

Ceturtdien, 2021. gada 30. septembrī,  Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis” notika skolotāju dienai veltītās izstādes atklāšana un koncerts “Satikšanās prieks”!

Pasākumā piedalījās Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogi un mūzikas un mākslu skolu kolēģi no tuvākām un nedaudz tālākām vietām-  Krimuldas, Inčukalna, Mālpils, Vangažiem, Līgatnes, Lēdurgas un Sējas.

 

  *

Skatāmies un klausāmies projektu "CIRKS"!

https://www.youtube.com/watch?v=5YrWUmLe0zY 

2021./22. m.g. 1. septembris pirmklasniekiem!

Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.

 

IZSTĀDES SEPTEMBRĪ

 

  • Līdz 29.09. Mākslas nodaļas audzēkņu noslēguma darbu izstāde

Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā un 1.stāva gaitenī

  • No 1.-30.09. Mākslas nodaļas audzēkņu plenēra darbu izstāde

Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 2.stāvā

 

Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina nākt mācīties! 

Mākslu skolā „Baltais flīģelis” no 1. maija līdz 22. augustam norisinās jaunu audzēkņu pieteikšanās uzņemšanai Mūzikas, Mākslas un Teātra nodaļās 2021./2022. mācību gadam.

Papildu informācija pieejama: https://www.baltaisfligelis.lv/maksla/uznems

 un  https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola

*

Mākslas nodaļas pedagoģes Daces Andersones audzēkņi ir bieži konkursu dalībnieki un laureāti, arī divos mācību gada noslēgumā notikušos konkursos.

8. Vizuāli plastiskās mākslas konkursā "Priekules Ikars", kuru organizēja Priekules Mūzikas un mākslas skola, audzēkņi ieguvuši vairākas godalgotas vietas:

Viktors Poļisadovs - 1. vietu ar darbu "Es - sikspārņu draugs" un Madara Lucāne - 2. vietu ar darbu "Visraibākais lidojums".

XIX Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā "Es dzīvoju pie jūras", kuru organizēja Jūrmalas Mākslas skola, 1152 darbu konkurencē Daces Andersones audzēkņi ir guvuši panākumus:

Tīna Markitāne - bronzas medaļu par darbu "Kopā jautrāk" un Madara Lucāne - atzinību par darbu "Kad varavīksne iegrimst jūrā".

 *

28. maijā notika gada gaidītākais pasākums- Bafa balvas pasniegšanas ceremonija:

https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/videos/975844839820467 un 

 https://www.youtube.com/watch?v=gUmY0cc25Fg

 

ATVERAM DURVIS TIEŠSAISTĒ!

2021. gada 19.-23. aprīlī.

MŪZIKA. MĀKSLA. TEĀTRIS.

"Ja plaši atveram acis, tad mēs varam redzēt vispārsteidzošākos un skaistākos radījumus mums apkārt. Tomēr mūsu pašu fantāzija un iztēles radījumi, kas atklājas šajos mākslas un mūzikas darbos, saviļņo un priecē vēl vairāk. Esam vienoti, gaidām muzikālas satikšanās brīdi uz SKATUVES, kas ir mūziķu īstās mājas, un nebeidzam sapņot..."

Ar šo fantāzijas lidojumu, ko kopradījuši Siguldas jauniešu kamerorķestris diriģenta Pētera Plūmes vadībā un Mākslas nodaļas jaunie mākslinieki Ivetas Bamberes un Ivetas Šveisbergas vadībā, vēlamies sūtīt vissirsnīgākos sveicienus visām māmiņām, kas ļauj mūsu audzēkņu radošuma pasaulei būt, atbalsta ikvienā solī un ir kopā gan svētkos, gan ikdienā!

Sirsnīgi sveicam Māmiņdienā!

https://youtu.be/309YRRN0m58

 

*

Baltā Flīģeļa pedagogs Kristaps Kiršteins sveic visas sievietes un meitenes 8.martā: “Novēlu dzīvē daudz tādu mirkļu, kas ļauj tapt Jums iedvesmotām!”

Sveicienā izskan izrādes “Vējlukturis mežā"

fināla dziesmas “Sirds” demo versija autora K. Kiršteina izpildījumā!

https://youtu.be/eDAnD8gbsYgMēs priecājamies par konkursiem, kas notiek šajā neparastajā laikā.

Konkurss “Akvarelis. Mākslinieks Jānis Brekte – 100”ir noslēdzies, arī mūsu skolas audzēkņi pētīja mākslinieka akvareļus un gleznoja kluso dabu, lauku ainavu un pilsētu.

Mūsu laureāti ALĪNA AZAROVA, MARTA JĒKABSONE, EVELĪNA ANNA TILIBA un ELIZABETE ANCVERE. Paldies mūsu pedagogiem, kas sagatavoja un izvirzīja audzēkņus - Patricijai Brektei un Raitam Tikumam.

Paldies Gulbenes Mākslas skolai un Patricijas Brektes-Pannetjē ģimenei, kas organizēja!

Mākslas darbus skatiet  https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/photos/

*

LEPOJAMIES!
Mūsu skolas audzēknis MIĶELIS ROSTOKS ir ieguvis 2.vietu Ādažu mākslas un mūzikas skolas rīkotajā 3.vizuālās mākslas konkursā "Gaujas mozaīka Ādažos". Tēma - Gauja kā dzīva būtne.
Paldies skolotājai Laurai Rostokai!


Skolas Feisbuka lapā skatāma jaunākā komiksu jeb attēlstāstu grāmata, kuru radījuši Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" 2. klases audzēkņi.

Ja vakarā nevari izvēlēties - palasīt grāmatu vai paskatīties tv, tad šis ir tieši Tev.

Skolotāja Dace Andersone

Siguldas Mākslu skolas " Baltais Flīģelis" mākslas nodaļas audzēkņu pirmā mācību pusgada darbu izstāde "PROCESĀ".

Gan lielais, gan mazais. Gan ātrais, gan lēnais. Uzcītīgais un slinkais. Viņi visi piedalījās šajā mainīgās mācību vides procesā - zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā, darbā materiālā un veidošanā.

Rezultātā ir tapusi šī raibā, kontrastainā, iedvesmojošā izstāde, kā mozaīka no dažādiem mācību mirkļiem.

TU ESI DAĻA NO. . . ģimenes, tautas, klases un MĀKSLAS DARBA.

Siguldas Mākslu skolas " Baltais Flīģelis" 2.klases skolnieku darbi gleznošanā. Uzdevums- glezna kā vairāku audzēkņu kopdarbs.

Mācību process - attālināts.

Skolotāja- Dace Andersone.

Attālinātajā mācību procesā Mākslas nodaļas 5. un 6.klases audzēkņi ir radījuši skaistus mākslas darbus.

“Aukstās ziemas naktis tik suģestējošas, ka jāglezno ātri un uz tā, kas ir pie rokas. Top vesela sērija ar ziemas iedvesmu un arī dažu autoru portreti”.

Pedagogs Raits Tikums.

PUNKTIŅŠ PIE PUNKTIŅA.

Milzīgs prieks un lepnums saņemt attālinātā darba rezultātus.

Iedvesmojoties no Austrālijas aborigēnu mākslas.

Autori Siguldas Mākslu skolas" Baltais Flīģelis" otrās klases audzēkņi. Skolotāja Dace Andersone

Apsveicam laureātes un skolotāju Daci Andersoni!

49. Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā "Lidice-2021" Latvijas kārtas laureātu sarakstā ir divas mūsu audzēknes no Mini studijas.

Luīze Grigule (6 gadi) ar darbu " Roboti- ugunsdzēsēji" un Madara Lucāne (4 gadi) ar darbu " Robotu ziemassvētki".

 https://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/19993/

 

LĀČA SPĒKU UN NEIZSĪKSTOŠU ENERĢIJU NOVĒLAM 2021.GADĀ!

Baltā Flīģeļa kolektīvs lepojas ar vairākiem notikumiem, pasākumiem un saņemtām atzinībām 2020. gadā! Plašāks apskats 2020. gada rudens

Sveicam! Gaisma ir atkal piedzimusi šajos saulgriežos!

https://youtu.be/ezFuw30td1g

Georgs Pelēcis, Māra Cielēna “Gaismas dzimšanas diena”

Dzied Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” koris, diriģente Solveiga Vītoliņa,

koncertmeistare Elīna Gruzniņa,  tērpu māksliniece Sintija Šustiņa, video Grieta Vītoliņa.

https://youtu.be/GZK9M7gFC3k


 

 Par pozitīvām emocijām un aizraujošu svētku laiku ir parūpējies kultūras centrs “Siguldas devons” kopā ar Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis”, Siguldas pilsētas vidusskolas mākslu klašu un “Mini studijas” skolēniem, kuri mākslas skolotāju Daces Andersones un Ivetas Šveisbergas vadībā radījuši savus eņģeļus – cerību spieķus aizkustinošai sajūtu pastaigai Siguldā, kas īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem. Izmantojot savu mobilo telefonu, ar “Overly” lietotnes palīdzību “Eņģeļu takas” laikā līdz 31. decembrim 10 eņģelīši atdzīvosies ikviena acu priekšā. Tie ir gan jautri, gan nebēdnīgi, arī domīgi un nopietni.

Mākslu skolā " Baltais Flīģelis" izstāde - "ENĢEĻU SKOLA".

Autori - mākslu skolas 1.un 2. klases audzēkņi, Siguldas pilsētas vidusskolas mākslu klašu audzēkņi. Skolotājas Dace Andersone un Iveta Šveisberga.

 

Siguldiešu un daudzu apmeklētāju vidū ievērību guvis plaši atspoguļotais interaktīvais svētku pastaigu maršruts “Enģeļu taka”, kura veidošanā aktīvi piedalījušies Mākslas skolas audzēkņi. Mūsu bērnu zīmētie eņģeļi dodas ceļojumā pa novadu! Sagaidiet siltām domām un gaišiem prātiem!

 

 

J. Simsona Madonas Mākslas skolas rīkotais radošo darbu konkurss "GAISMAS RĀDIUSĀ" noslēdzies un esam lepni par saviem audzēkņiem, kuri ieguvuši augstus rezultātus!

Tēmas “Pilsēta vakarā” ietvaros 2. vieta Unai Kaivēnai Kašai un ATZINĪBA Madarai Lucānei

Tēmas “Jāņugunis” ietvaros ATZINĪBA Elzai Pošeikai

Tēmas “Maldugunis” ietvaros ATZINĪBA Jānim Dzintaram.

Esam ļoti priecīgi, ka 8 mākslas skolu (150 darbu) konkurencē mūsu audzēkņu darbi guvuši atzinību no žūrijas.

Liels paldies skolotājai Dacei Andersonei!

Siguldas mākslu skolas " Baltais Flīģelis" 2. klases audzēkne DENĪZA HEINE ar darbu "RĪTA VĒJŠ" ir saņēmusi 2. vietu un Māra Vavilova specbalvu ceturtajā startautiskajā gleznošanas konkursā "Vilnis Liellupē", kuru rīkoja Salgales mūzikas un mākslas skola un kurā piedalījās 32 profesionālās ievirzes skolas.

Skolotāja - Dace Andersone.

 

Par tradīciju kļuvušais Pirmā koncerta un izstādes svētku pasākums šogad nevarēja notikt, tomēr Siguldas novada bibliotēkas gaišajās telpās kopš novembra beigām skatāma “Mana pirmā izstāde”. Skolotāja Dace Andersone raksturo savus audzēkņus: “Viņi ir tik dažādi. Kāds drošāks, kāds klusi kautrīgāks. Kāds ar lielāko otu rokā piecās minūtēs aizklās visu lapu, kāds smalki cakināsies, bet vēl kāds bailīgi kaut ko mazu uzzīmēs pašā lapas maliņā. Tomēr visiem viņiem ir kas kopīgs - tas ir prieks acīs, ienākot pa skolas durvīm.

Šodien viņi - pirmās klases audzēkņi - aicina Jūs uz savu pirmo izstādi Siguldas novada bibliotekā.”

 

 Vissirsnīgākie sveicieni visiem Latvijas 102. dzimšanas dienā!

"Mūsu Latvija ir tik stipra un varena, cik gaiši mirdzēt spējam ikkatrs no mums. Būsim stipri un veseli, lepni un gandarīti, dzīvosim mīlestībā un saticībā! Svinēsim Latvijas Neatkarības pasludināšanas 102. gadadienu kopā, bet atsevišķi!"

Visu nodaļu audzēkņu un pedagogu sveiciens skatāms: https://www.youtube.com/watch?v=M1iA30ERJQU

2. stāvā izstādē "Spītējot Covid-19" skatāmi 5.-7. klases audzēkņu datorgrafikas attālināto mācību darbi. Tā sastāv no četriem blokiem: Krāsainie vārdi, Sejas, Maskas un Putni.

"KRĀSAINIE VĀRDI" ir fotokompozīcijas, kuros vienādas krāsas priekšmeti veido attiecīgās krāsas nosaukumu latviski, angliski vai franciski. Pārsteidzoši, ka pusaudžu krāsa pārsvarā ir melna, balta, pelēka... Košās krāsas aizceļo pie jaunākajām klasēm."

 

Līdz 30.novembrim Siguldas Mākslu skolā "Baltais flīģelis" ir apskatāma Mākslas nodaļas 7. klases audzēkņu gleznošanas nobeiguma darbu retrospektīva izstāde.
Noslēdzot mācību programmu, audzēkņi vairāku gadu garumā patstāvīgi gleznoja klusās dabas un pedagogs Raits Tikums no mākslas darbiem ir izveidojis izstādi.


Allažu tautas namā atklāta Mākslas nodaļas skolotājas Lauras Rostokas pirmā personālizstāde. Apsveicam ar interesanto un savdabīgo stikla darbu kolekciju!

Vēlam, lai māksliniecei vienmēr rastos ierosme un idejas jauniem darbiem.

APSVEICAM!

3. Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā, (organizē Jelgavas novada mūzikas un mākslas skola) "Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot" par tēmu "Lauku sadzīves ainava" Siguldas Mākslu skolas audzēkņi ir guvuši augstus sasniegumus.

Kategorijā gleznošana 7-9 gadi:

1.vieta Aurēlijai Mihailovai.

2.vieta Andrē Kļaviņam.

3.vieta Albertam Rītam.

Atzinības Diānai Gromulai un Aurēlijai Norai.

Kategorijā grafika 7-9 gadi:

Atzinības Miķelim Rostokam un Lībai Šķiporei.

Skolotāja - Dace Andersone.

Darbu attēli skatāmi:

https://www.facebook.com/siguldasmaksluskola/

Viņi zīmēja, gleznoja tupus, rāpus, sēžot un guļus. Izbaudot jauko laiku Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" mākslas nodaļas audzēkņi pavadīja plenēra daļu Zaļajā Villā Siguldā.

Darbu rezultāts ir apskatāms izstādē

"ZAĻĀS VILLAS KRĀSAINIE STĀSTI" Zaļās Villas kvartālā no 2. oktobra.

Mākslas nodaļas pedagogu darbu izstāde atvērta līdz 30. oktobrim.


Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" kolektīvs, jauno mācību gadu uzsākot, sveic audzēkņus un viņu vecākus!
Veselību, prieku sirdīs, savstarpējo sapratni un pozitīvismu! Lai mums visiem izdodas!

 


 

 No 1.-30. septembrim Siguldas mākslu skolas ''Baltais Flīģelis'' 1.stāva gaitenī un pagrabstāvā apskatāmi mākslas nodaļas profesionālās ievirzes izglītības 2019./2020.mācību gada 14 audzēkņu noslēguma darbi.
Mākslas nodaļas absolventu darbu izstāde ir sava veida atskaite par apgūto mākslas skolā, un arī iespēja citiem novērtēt un apskatīt autora pirmo lielāko patstāvīgo darbu viņa mākslas karjeras sākumā.

 

Siguldas Mākslu skola aicina audzēkņus, kuri uzsāk mācības 1. klasē, uz svinīgo skolas gada sākumu.
15.00 Mācību gada atklāšana pie skolas
15.30 Tikšanās ar specialitāšu pedagogiem/klašu audzinātājiem skolā.

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” līdz 25. augustam norisinās jaunu audzēkņu uzņemšana Mūzikas un Mākslas nodaļās; skolas uzņemšanas pārbaudījumi notiks 25. augustā no plkst. 14.00 līdz 17.00.

Mākslas nodaļā audzēkņus uzņem no 7 gadu vecuma. Skolēniem septiņu gadu garumā ir iespēja apgūt vizuāli plastisko mākslu.


Mūzikas nodaļā audzēkņus uzņem vecumā no 7 līdz 12 gadiem un piedāvā apgūt šādas programmas:
* taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle, akordeona spēle;
* stīgu instrumentu spēle – vijoles spēle, čella spēle;
* pūšaminstrumentu spēle – flautas spēle, klarnetes spēle, saksofona spēle, mežraga spēle, trompetes spēle, trombona spēle, eifonija spēle, tubas spēle. Īpaši tiek aicināti audzēkņi, kuri vēlas apgūt metāla pūšaminstrumentu specialitāti;
* sitaminstrumentu spēle;
* kora klase;
* populārās un džeza mūzikas nodaļas programma “Mūsdienu ritma mūzika” (klavieres, vokāls, saksofons, sitaminstrumenti, basģitāra).

Atvērto durvju diena pirmdien, 24.augustā, plkst.16.00-18.00. Būs iespēja tikties ar Mūzikas nodaļas pedagogiem.

Papildu informācija par audzēkņu uzņemšanu pieejama Mākslu skolā “Baltais flīģelis” vai zvanot uz tālruņa numuru 29931067.

INFORMĀCIJA PAR UZŅEMŠANU UN PROGRAMMĀM

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad profesionālās ievirzes klasēm ir iespēja pieteikties elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot pieteikuma formu “Iesniegums profesionālās ievirzes programmās”. Pieteikumu varēs aizpildīt nepilngadīga skolēna likumiskais pārstāvis.

Veicot reģistrāciju, katram skolēnam tiks piešķirts unikāls identifikācijas kods, kas tiks nosūtīts uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi. Kopējais saraksts ar skolēniem, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem un tiks uzņemti profesionālās ievirzes klasēs, tiks publicēts līdz 31. augustam pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

 

 

uz sākumu