uz sākumu

 

 


 

KASPARS ZEMĪTIS un kamerkoris "MoonBeams" koncertprogrammā "RADĪŠANA"

KASPARS ZEMĪTIS un kamerkoris "MoonBeams" koncertprogrammā "RADĪŠANA"

Ievietots: 28.03.2022.

Sestdien, 2022. gada 23. aprīlī, plkst. 18.00


Kaspars Zemītis un kamerkoris "MoonBeams" Noras Kalniņas vadībā...

 

Radīšana ir brīdis, kad domas skrien ātrāk kā rokas un kājas.

Radīšana kā process, bez kura nav augļu.

Radīšana, kuras inerce stingri notur mūs pandēmijas ziemas fāzē pie cerības, ka pienāks brīdis, kad atkal pumpuri plauks un mēs visi saplūdīsim harmoniskā akordā.

Radīšana ir mokas bez kurām nesokas.

 

Koncertprogrammā “Radīšana” skanēs pavasarīgi pastorāla mūzika korim un ģitārai. Tā ir skaista skatuviska sadarbība starp ģitāristu Kasparu Zemīti un kamerkori MoonBeams un diriģenti Noru Kalniņu.

 

Programma veidota ap stundu garā viendaļīgā koncertā, kur sākumā paredzētas ģitāras solo ar K. Zemīša oriģinālmelodijām. Sekos jaunākās kormūzikas kompozīcijas MoonBeams izpildījumā – A.Maskats, J.Bernāts. J.Vaivods, J.Lūsēns. Koncerta meditatīvajā noslēgumā Mesa korim un ģitārai, ko Kaspars Zemītis sarakstījis un pirmatskaņojis ar VAK “Latvija”. 

 

Kamerkoris MoonBeams, lai gan savu nosaukumu guvis tikai 2020.gada pašā iesākumā, tomēr koncertē jau vairākus gadus un veidots no ilggadējiem Emīla Dārziņa jauktā kora sastāva spēcīgākajiem dziedātājiem, kas sevi pierādījuši jau vairākos kamersastāva koncertos un konkursos. Šobrīd korī muzicē arī jaunieši no Jāzepa Vītola Latviajs Mūzikas akadēmijas, kora Kamēr… un Balsis kādreizējie dziedātāji. Kamerkora nosaukums arī gana izteikti saistās ar melanholiskām atmiņām par brīnišķīgo un izcilo latviešu komponistu Emīlu Dārziņu, kam par godu 2014.gadā tika nosaukts lielais kora sastāvs. Moonbeams ir tradicionāli izmantots Emīla Dārziņa darba “Mēness starus stīgo” tulkojums uz angļu valodu, tādejādi kamersastāvs nezaudē savu saikni ar kora lielo sastāvu. Kamerkoris MooneBeams ar panākumiem un lielu klausītāju mīlestību, vēl nesot Emīla Dārziņa jauktā kora kamersastāva nosaukumu, piedalījies koncerttūrē Seulā, Dienvidkorejā (2018) un Garīgās mūzikas festivālā Štutgartē, Vācijā (2019), kā arī Ziemassvētku koncerttūrē Hamburgā un tās apkārtnē (2019), kur atskaņoja adventes laikam raksturīgās latviešu un pasaules tautu melodijas.  Kora pamatuzdevums ir atskaņot augstvērtīgi pasaules kormūzikas klasiku, 21.gadsimta darbus kā arī skaņdarbus un aranžijas, kas īpaši veltītas šī kora sastāvam.

2021.gada vasarā koris sniedzis koncertus Cēsīs Piekto Vēsturisko ērģeļu svētku ietvaros, kur tika pirmatskaņots Jēkaba Bernāta “Septimus Angelus” kopā ar ērģelnieci Diānu Janzemi-Portnaju un trompetistu Jāni Porieti. Cesvainē ar pirmatskaņojumu “Neviens putniņš tā nepūta” Jēkaba Bernāta apdarē, Saulkrastos Ērģeļmūzikas dienas ietvaros, kā arī Īlē, Rīgā un Smiltenē ar koncertprogrammu “Zvaigznēs”. Sadarbība bijusi ar koklētājām Laimu Jansoni un Zani Sniķeri, flautist Maiju Kļaviņu. 2021.gada noglē kamerkoris “Moonbeams”, sadarbojoties ar Jauniešu Mūzikas biedrību “Sforzando”, aizvadīja trīs koncertos “Azotē” Rīgā un Ropažos.

 

2020.g. vasarā aktuāls bija projekts Bahmosfēra#3, kas veidots kopā ar jauniešu mūzikas biedrību Sforzando un godināja jubilāru Johanu Sebastianu Bahu 335. gada dienā. Tas ir izskanējis Sv.Magdalēnas baznīcā un Torņkalna baznīcā Rīgā. Kora tuvākajos plānos ir koncertēt pavasarī kopā ar ģitāristu Kasparu Zemīti koncertprogrammā “Radīšana” Siguldā, Kuldīgā un Dobelē. Joprojām aktuāla ir koncerttūre Hamburgā, kas šobrīd ir atlikta uz nenoteiktu laiku Covid-19 dēļ.

 

*Biļešu atlaides:

1. Siguldas novada identifikācijas (ID) kartes īpašniekam - biļetes cenas atlaide 20% apmērā.

2. Siguldas novada identifikācijas (ID) kartes īpašniekam – daudzbērnu ģimenei - biļetes cenas atlaide 40% apmērā.

3. Siguldas mākslu skolas “Baltais flīģelis” izglītojamiem - biļetes cenas atlaide

* koncerta dienā atlaide netiek piemērota!

Biļetes meklē ŠEIT: