uz sākumu

 

Vokālā grupa LATVIAN VOICES koncertprogrammā “Jo dziedāju, jo skanēja”
SESTDIENA
2022. gada 15. oktobris, 18:00


 

Latvian Voices koncertā galvenais instruments ir cilvēka balss. Grupas dalībnieku, Beātes, Lauras, Ditas, Paulas, Unas un Jāņa sešbalsīgajās saskaņās varēs dzirdēt dažādu stilu kompozīcijas.

Galvenā loma grupas repertuārā ir latviešu tautasdziesmai, kas ne tikai aranžēta, bet bieži vien arī ietērpta oriģinālās melodijās. A cappella žanrā nav robežu, tāpēc Latvian Voices izaicina sevi un savā repertuārā iekļauj arī kompozīcijas, kas oriģināli rakstītas instrumentāliem sastāviem un pat orķerstriem. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”.

Viena no grupas dalībnieku filozofijām, muzicējot Latvian Voices, ir izpildīt mūziku, kas pašiem vislabāk tīk, tāpēc bieži vien koncertos var dzirdēt pasaulē populāru melodiju kaverversijas a cappella. Latvian Voices repertuāru pamatā veido visu grupas dalībnieku, īpaši Lauras Jēkabsones, radītie aranžējumi un oriģinālmūzika. 

Biļetes pieejamas te - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/121498

Siguldas novada identifikācijas (ID) kartes īpašniekam - biļetes cenas atlaide 20% apmērā.

Siguldas novada identifikācijas (ID) kartes īpašniekam – daudzbērnu ģimenei - biļetes cenas atlaide 40% apmērā.

Siguldas mākslu skolas "Baltais Flīģelis" izglītojamiem - biļetes cenas atlaide 40% apmērā.

 

Francis ŠŪBERTS. Rihards MILLERS. Orests SILABRIEDIS

kamermūzikas vakars

29. oktobrī plkst. 18.00

Koncertzālē izskanēs Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums”. Kamermūzikas vakarā uz skatuves sastapsies Latvijas Nacionālās Operas solists baritons Rihards Millers un operas solistu koncertmeistare Ērika Millere. Koncertu vadīs un klausītājus iepazīstinās ar dziesmu dramaturģisko saturu Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs Orests Silabriedis.

Šī dziesmu cikla burvība slēpjas tajā, ka tas veidots kā monologs, kura dziesmās tiek atklāta liriskā varoņa iekšējā pasaule. Klausītājiem būs iespēja doties emocionālā ceļojumā iepazīstot ceļinieku, kura mīļotā tiek laulāta ar citu, un kurš bēgot no šīs realitātes dodas ziemas vētrā, lai aizbēgtu, aizmirstos vai rastu patvērumu citā eksistences telpā.

Vācu kamermūzikas “Lied” žanrs ir viens no romantisma mūzikas stūrakmeņiem un komponists Francis Šūberts ar saviem opusiem ir viens no spilktākajiem šī žanra pārstāvjiem. Dziesmu cikli „Die Schöne Müllerin”(Skaistā dzirnavniece) un „Winterreise”(Ziemas ceļojums) viņu ierakstījuši mūzikas vēsturē, kā patiesu šī žanra meistaru.

 

 

Ieeja koncertā bez maksas.


Septembra beigās darbu Siguldas koncertzāles “Baltais flīģelis” vadītāja amatā sācis Kristaps Kiršteins.

Kristaps ieguvis maģistra grādu mūzikas pedagoģijā, specializējies populārajā un džeza mūzikas dziedāšanā. Savas zināšanas papildinājis, studējot Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras koledžā, apgūstot teātra režiju un kultūras menedžmentu. Šobrīd regulāri strādā pie dažādu koncertu, kultūras projektu režijas un scenāriju veidošanas Latvijas kultūras telpā, sadarbojoties ar atpazīstamiem mūziķiem un producentiem. Savas pedagoģiskās darbības praksi ilgus gadus īstenojis Ogres Valsts ģimnāzijā, vadījis Ogres novada kultūras izpratnes un pašizpausmju mākslu mācību jomu. Taču šobrīd turpina pedagoģisko darbu Siguldas pilsētas vidusskolā un mākslu skolā “Baltais flīģelis”, kā arī ir viens no “Skola 2030” satura veidotājiem projektā “Tava klase”.

Visu dzīvi esot aktīvs starp pedagoģijas procesiem un kultūras norisēm, ir gatavs jauniem izaicinājumiem – veidot unikālu kultūrizglītības piedāvājumu “Baltajā flīģelī”.

Ar Kristapu var sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 29571713 vai rakstot uz e-pasta adresi kristaps.kirsteins@baltaisfligelis.lv.

 

24. septembrī “Baltajā flīģelī” izskanēs koncertuzvedums “Paradokss”

24. septembrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs pārceltais koncertuzvedums “Paradokss”. Tā programmā iekļauti dažādu žanru pasaules klasiķu darbi, pārsteidzošas improvizācijas un fantāzijā balstītas interpretācijas – pretrunā vispārpieņemtajam un zināmajam, radot un būvējot kaut ko jaunu, atklājot mākslinieku meistarību un improvizācijas spējas.

Koncertuzveduma centrā ir flīģelis – simbols, kam cēlam, klasiskam, nopietnam un stabilam. Taču uzveduma kompozīcija veidota tā, lai no šķietamās flīģeļa viengabalainības skatītāju aizvestu neierobežotu iespēju un fantāziju pasaulē, kurā instruments kļūst kustīgs, gaisīgs, neparedzams un pārsteidzošs. Tas tiek panākts, piedzīvojumā iesaistoties ne tikai dažādu žanru klaviermūzikai, bet arī citām mākslas formām – dejai, vārdam un glezniecībai. Savukārt stāsta ietvaros par flīģeļa skatuves partneriem kļūst rakstāmmašīna, kafijas tase un gleznas audekls.

Uzvedumam par iedvesmu kalpojis franču komponists Fransiss Žans Marsels Pulenks (1899.–1963.). Komponista radošās darbības sākums un māksliniecisko ideju veidošanās sakrita ar dadaisma attīstību Eiropā. Dadaismam bija raksturīgs pastāvošo mākslas principu, formu un ideju noliegums, mākslas darbu formās izpaužoties absurdam un paradoksiem, atstājot brīvu vietu sapņiem un neierobežotām fantāzijām. Pandēmijas ēnā patlaban piedzīvojam laiku, kurā paradokss kļuvis par ikdienu un kas ir lieliska augsne skatuves mākslai radīt jaunas formas, sajūtas un konstrukcijas jaunajā realitātē.

Koncertuzveduma “Paradokss” radošā komanda: Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs, iespējams, titulētākais klavieru duets Latvijā, Egija Abaroviča un Reinis Rešetins, jaunās paaudzes horeogrāfi un dejotāji, kā arī Kārlis Anitens, viens no Latvijas vadošajiem pasākumu un koncertuzvedumu režisoriem, Anitra Bērziņa, gleznotāja, un Baiba Grīna, kostīmu un grima māksliniece.

Koncertuzvedums veidots 1 cēlienā, kura ilgums 1 stunda 10 minūtes.

Biļetes cena – no 10 līdz 25 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

 


 

KUR ZIRGI / Liepājas leļļu teātra izrāde visai ģimenei

KUR ZIRGI / Liepājas leļļu teātra izrāde visai ģimenei

Ievietots: 14.02.2019.

Sestdien, 23. martā, plkst.17.00

Pirmo reizi Liepājas Leļļu teātris kā spēles veidu ir izvēlējies objektu teātri. Ar stāsta un sadzīvisku priekšmetu palīdzību aktieri uzburs bērniem jaunu un maz izzinātu pasauli, reizē iemācot rūpēties par vidi. Izrādes laikā objekti tiek atdzīvināti un pārvēršas par zivīm un citām jūras radībām. Dramaturģe atklāj okeānu – pasaules lielāko ūdenstilpni, kas aizņem 71% no mūsu zemeslodes virsmas. Par nelaimi, okeānā nonākot piesārņojumam un sadzīviskām lietām, zemūdens pasaule strauji maina savu mikroklimatu. Neskatoties uz to, dzīve zem ūdens ir notikumiem bagāta, kas ļauj tās iemītniekiem dzīvot aizraujošā vidē, kas ir tikpat noslēpumaina kā kosmos.

Biļetes cena - 6 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem - 20% atlaide, bet daudzbērnu ģimenēm - 40% atlaide. 

Biļetes iespējams iegādāties šeit, „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, kā arī vienu stundu pirms koncerta norises koncertzāles „Baltais Flīģelis" kasē.