uz sākumu

NESTĀSTOT | Spāņu kamermūzika, deja, Agra Daļiņeviča dzeja


Es gribu dejot

Nestāstot to

Jo visu, ko jūtu

Jāizdejo

/Agris Daņiļevičs/

Koncertuzvedums – veltījums mīlestībai.

Mīlestību nevar izstāstīt. To var izdzīvot, izsāpēt, izpriecāt, izdziedāt, izdejot. Mums katram ir šūpulī ielikta sava Mīlestība, savs sapnis par mīlestību un ceļš pie tās.

Horeogrāfs Agris Daņiļevičs sava jubilejas gada ieskaņā saviem draugiem un talanta cienītājiem ir sagādājis pārsteigumu! Viņš ir gatavs atklāt vēl kādu savu aizraušanos, ko līdz šim turējis noslēpumā – aicinājumu izteikt dzejas rindās savas sajūtas, savas pārdomas, ilgas un pieredzēto.

Agra Daņiļeviča mīlestībai veltītā dzeja sasauksies ar deju, kaisles pilnās spāņu mūzikas ritmiem un smeldzīgo liriku. Mūzika, deja un dziesma izdejos un izdziedās mīlestības stāstus, tos ... nestāstot.

Koncertā skanēs dziesmas no Federiko Garsija Lorkas (Federico García Lorca) un Manuela de Falja (Manuel de Falla) cikliem, Isaaka Albenisa (Isaac Albéniz) klavieru svīta, Federiko Moreno Torroba (Federico Moreno Torroba) skaņdarbi ģitārai, Hoakina Rodrigo (Joaquín Rodrigo) opusi ģitārai, klavierēm un balsij.

Piedalās:

Agris DAŅIĻEVIČS  - dzeja un horeogrāfija, Aleksandra ŠPICBERGA  - balss un deja, Kristīne ŠMITE - klavieres, Vladimirs KUDRINS - ģitāra, Paulis BĀRZDIŅŠ - deja

Programmā:

Spāņu kamermūzika, deja un Agra DAŅIĻEVIČA dzeja autora lasījumā. 

Koncerts vienā daļā, norises ilgums - aptuveni 1,5 stunda.

BIĻETES: https://www.bilesuparadize.lv/lv/location/87


GADALAIKI | Cēsu Mazā teātra mūzikas un kustību izrāde bērniem (3-7 gadu vecumam)

12. martā plkst. 11.00

Caur spēli, mūziku, kustību iziet cauri gadalaikiem. Atrast jaunu draudzību, radīt katram gadalaikam atbilstošu atmosfēru, emociju, radīt jaunu pasauli no nekā, to visu veikt caur rotaļāšanās prieku. Visas darbības centrā koks, kuram arī ir dažādas emocijas, kurš ir būtisks izrādes dalībnieks. Izrādē apvienoti kustību, sajūtu, improvizācijas teātra elementi. Izrāde tik pat kā bez vārdiem. Arī skatītāji tiks aicināti līdzdarboties kopā ar aktrisēm.

 

Režisore Liena Šmukste

Aktrises Rūta Dišlere un Ilze Bloka

 

Izrāde piemērota arī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. 

Izrādes garums – 40 min

BIĻETES: https://www.bilesuparadize.lv/lv/location/87 


ATCELTS!!!

Aktiera slimības dēļ 28. janvāra Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra viesizrāde “1900. Leģenda par pianistu” koncertzālē “Baltais flīģelis” atcelta. 

Naudas atmaksu par internetā iegādātajām biļetēm saņemsiet tuvāko 3 darba dienu laikā uz norēķinu kontu, no kura tika veikts pirkums. Biļešu pircēji, kas pirkuši biļetes tirdzniecības vietās, aicināti tās atgriezt jebkurā "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietā.

Paldies par sapratni!

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra viesizrāde

1900. Leģenda par pianistu

Stāsts par ģeniālu mūziķi, kurš piedzima uz milzīga kuģa un pavadīja uz tā visu savu mūžu, spēlējot klavieres. 

Izrādē piedalās:

Maksims Busels (stāstnieks), Uldis Marhilēvičs (muzikants)

Režisors Sergejs Golomazovs

Kostīmu mākslinieks Jevgeņija Panfilova

Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš

Tulkotājs Natālija Kolesova

Viņš sacīja: “Tu esi dzīvs tik ilgi, kamēr tev ir kāds brīnišķīgs stāsts un kāds, kuram tu vari to pastāstīt.” Viņam bija… brīnišķīgs stāsts. Viņš pats kļuva par šo stāstu. Ja tā padomā, tad neprātīgu stāstu, taču tik skaistu…

Alesandro Bariko “1900. Leģenda par pianistu” 

Šī luga vairākkārt iestudēta Itālijā, Sanmarīno, Francijā un citās Eiropas valstīs. 1998. gadā ekrānos parādījās itāļu režisora Džuzepes Tornatores filma “Leģenda par pianistu” ar Enio Morikones mūziku, kas saņēma daudzus apbalvojumus. Kad grāmata tika pārtulkota krievu valodā, krievu aktieris un režisors Oļegs Meņšikovs izveidoja monoizrādi “1900.” (2008), kas izraisīja milzīgu kritiķu un publikas interesi.  

Kuģa “Virdžīnija” pianista stāstu Rīgā uz skatuves pirmo reizi iestudēja Dmitrijs Petrenko: 2016. gadā Spīķeros notika koncertizrādes “Novecento” pirmizrāde, kurā pianista lomu atveidoja Vestards Šimkus, bet stāstnieka lomā iejutās  Kristaps Ķeselis (Latvijas Nacionālais teātris) latviešu versijā un Maksims Busels – krievu.

Iestudējums Rīgas Krievu teātrī – nav nedz atkārtojums, nedz arī Dmitrija Petrenko projekta rekonstrukcija, bet pilnīgi jauna izrāde ar jaunu radošo komandu (kaut gan skatītāji atkal varēs redzēt Maksimu Buselu); par pianistu kļuvis Uldis Marhilevičs. Alesandro Bariko muzikālajai līdzībai ir ļoti daudz nokrāsu, un tā pieļauj visdažādākos traktējumus. Rīgas Krievu teātra versija ir vēl viens leģendas par Okeāna pianistu lasījums.

Izrāde krievu valodā.


Īsi pirms Ziemassvētkiem īstu svētku noskaņu uzbūra Jauktais koris “Atvars”. 

21. decembra vakarā izskanēja zināmas un mazāk zināmas Ziemassvētku dziesmas, koncertu papildinot ar solistu izpildījumu. Kora mākslinieciskais vadītājs – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kora diriģēšanas katedras vadītājs Jānis Baltiņš.


Foto: Ginta Zīverte


2022. gada 9. decembra vakarā koncertzāli piepildīja mūzika Kaspara Zemīša & Elzas Rozenāles izpildījumā, radot ģimenisku Ziemassvētku atmosfēru. 


Koncertprogrammā “TAS vakars”, kura tieka īpaši gatavota tuvojoties Adventei un Ziemassvētkiem, tika iekļauti šī laika noskaņai un sajūtām atbilstoši skaņdarbi – dažādu tautu Ziemassvētku dziesmas, publikā iemīļotu latviešu komponistu Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa u.c. dziesmas, gan arī pašu mākslinieku orģināldarbi.


Foto:  Edgars Semanis2022. gada 26. novembrī koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēja koncertprogramma “DROŠINĀJUMS” ar dzejnieka Knuta Skujenieka dzeju, kurai mūziku radījis  Daumants Kalniņš .

Daumants Kalniņš- balss/oboja , Romāns Vendiņš – klavieres, Toms Poišs – kontrabass, Artūrs Noviks – akordeons, Kaspars Kurdeko – sitaminstrumenti.


Par programmu “DROŠINĀJUMS” Daumants Kalniņš (mūzika) / Knuts Skujenieks (vārdi) :

“Daumanta Kalniņa jaunās koncertprogrammas „Drošinājums” galvenais vēstījums precīzi atbilst programmas nosaukumam. Drošinājums ir īstajā brīdī pasniegta drauga roka ar solījumu, ka  būs labi, tas ir vīrišķīgi gaišs uzmundrinājums kā sev, tā apkārtējiem. Tās ir mazas, intīmas sarunas no sirds uz sirdi, kas vajadzīgas abiem. Kā radītājam, tā klausītājam, kā man, tā tev, kā viņam, tā viņai. Drošinājums nenāk kā tukšs solījums, tajā ir 7 gadi PSRS lēģeros un dzīve pēc tam, tajā ir mīlestības uzturēta dzīvotgriba un pati mīlestība, un tajā ir šeit un tagad piedzīvotais un pārdzīvotais. 

Dzejas un mūzikas tapšanai pa vidu teju pusgadsimts, taču gadsimti te nesatiekas, te satiekas vienaudži (Knuts Skujenieks atgriežas no lēģera 33 gadu vecumā, Daumantam Kalniņam programmas radīšanas brīdi ir 30), katrs ar savu atšķirīgu dzīves pieredzi, bet  līdzīgu pasaules izjūtu. Knuts Skujenieks izsūtījumā raksta dzeju, Daumants Kalniņš pandēmijas laikā komponē. Radīšana ir viņu dzīvošana un izdzīvošana. Šajos īpašajos brīžos ar savu devu spīta. Pat, ja nedrīkst skaļi runāt, pat, ja nosalušiem pirkstiem grūti turēt zīmuli, pat, ja koncertzāles tukšas, pat, ja nezini,  vai kāds to lasīs vai dzirdēs. 

Lielākā daļa Knuta Skujenieka dzejas, kas izmantota dziesmās, ir radīta Mordovijas lēģeros un vēlāk apkopota un izdota krājumā ar zīmīgu nosaukumu „Sēkla sniegā”. Arī tas ir drošinājums mums.  Sniegā kaisītā sēkla tomēr sagaidīja pavasari toreiz.  Arī mēs sagaidīsim.” Foto: Ginta Zīverte


Vokālā grupa LATVIAN VOICES koncertprogrammā “Jo dziedāju, jo skanēja”
SESTDIENA
2022. gada 15. oktobris, 18:00


 

Latvian Voices koncertā galvenais instruments ir cilvēka balss. Grupas dalībnieku, Beātes, Lauras, Ditas, Paulas, Unas un Jāņa sešbalsīgajās saskaņās varēs dzirdēt dažādu stilu kompozīcijas.

Galvenā loma grupas repertuārā ir latviešu tautasdziesmai, kas ne tikai aranžēta, bet bieži vien arī ietērpta oriģinālās melodijās. A cappella žanrā nav robežu, tāpēc Latvian Voices izaicina sevi un savā repertuārā iekļauj arī kompozīcijas, kas oriģināli rakstītas instrumentāliem sastāviem un pat orķerstriem. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”.

Viena no grupas dalībnieku filozofijām, muzicējot Latvian Voices, ir izpildīt mūziku, kas pašiem vislabāk tīk, tāpēc bieži vien koncertos var dzirdēt pasaulē populāru melodiju kaverversijas a cappella. Latvian Voices repertuāru pamatā veido visu grupas dalībnieku, īpaši Lauras Jēkabsones, radītie aranžējumi un oriģinālmūzika. 

Biļetes pieejamas te - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/121498

Siguldas novada identifikācijas (ID) kartes īpašniekam - biļetes cenas atlaide 20% apmērā.

Siguldas novada identifikācijas (ID) kartes īpašniekam – daudzbērnu ģimenei - biļetes cenas atlaide 40% apmērā.

Siguldas mākslu skolas "Baltais Flīģelis" izglītojamiem - biļetes cenas atlaide 40% apmērā.

 

Francis ŠŪBERTS. Rihards MILLERS. Orests SILABRIEDIS

kamermūzikas vakars

29. oktobrī plkst. 18.00

Koncertzālē izskanēs Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums”. Kamermūzikas vakarā uz skatuves sastapsies Latvijas Nacionālās Operas solists baritons Rihards Millers un operas solistu koncertmeistare Ērika Millere. Koncertu vadīs un klausītājus iepazīstinās ar dziesmu dramaturģisko saturu Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs Orests Silabriedis.

Šī dziesmu cikla burvība slēpjas tajā, ka tas veidots kā monologs, kura dziesmās tiek atklāta liriskā varoņa iekšējā pasaule. Klausītājiem būs iespēja doties emocionālā ceļojumā iepazīstot ceļinieku, kura mīļotā tiek laulāta ar citu, un kurš bēgot no šīs realitātes dodas ziemas vētrā, lai aizbēgtu, aizmirstos vai rastu patvērumu citā eksistences telpā.

Vācu kamermūzikas “Lied” žanrs ir viens no romantisma mūzikas stūrakmeņiem un komponists Francis Šūberts ar saviem opusiem ir viens no spilktākajiem šī žanra pārstāvjiem. Dziesmu cikli „Die Schöne Müllerin”(Skaistā dzirnavniece) un „Winterreise”(Ziemas ceļojums) viņu ierakstījuši mūzikas vēsturē, kā patiesu šī žanra meistaru.

 

 

Ieeja koncertā bez maksas.


Septembra beigās darbu Siguldas koncertzāles “Baltais flīģelis” vadītāja amatā sācis Kristaps Kiršteins.

Kristaps ieguvis maģistra grādu mūzikas pedagoģijā, specializējies populārajā un džeza mūzikas dziedāšanā. Savas zināšanas papildinājis, studējot Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras koledžā, apgūstot teātra režiju un kultūras menedžmentu. Šobrīd regulāri strādā pie dažādu koncertu, kultūras projektu režijas un scenāriju veidošanas Latvijas kultūras telpā, sadarbojoties ar atpazīstamiem mūziķiem un producentiem. Savas pedagoģiskās darbības praksi ilgus gadus īstenojis Ogres Valsts ģimnāzijā, vadījis Ogres novada kultūras izpratnes un pašizpausmju mākslu mācību jomu. Taču šobrīd turpina pedagoģisko darbu Siguldas pilsētas vidusskolā un mākslu skolā “Baltais flīģelis”, kā arī ir viens no “Skola 2030” satura veidotājiem projektā “Tava klase”.

Visu dzīvi esot aktīvs starp pedagoģijas procesiem un kultūras norisēm, ir gatavs jauniem izaicinājumiem – veidot unikālu kultūrizglītības piedāvājumu “Baltajā flīģelī”.

Ar Kristapu var sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 29571713 vai rakstot uz e-pasta adresi kristaps.kirsteins@baltaisfligelis.lv.

 

24. septembrī “Baltajā flīģelī” izskanēs koncertuzvedums “Paradokss”

24. septembrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs pārceltais koncertuzvedums “Paradokss”. Tā programmā iekļauti dažādu žanru pasaules klasiķu darbi, pārsteidzošas improvizācijas un fantāzijā balstītas interpretācijas – pretrunā vispārpieņemtajam un zināmajam, radot un būvējot kaut ko jaunu, atklājot mākslinieku meistarību un improvizācijas spējas.

Koncertuzveduma centrā ir flīģelis – simbols, kam cēlam, klasiskam, nopietnam un stabilam. Taču uzveduma kompozīcija veidota tā, lai no šķietamās flīģeļa viengabalainības skatītāju aizvestu neierobežotu iespēju un fantāziju pasaulē, kurā instruments kļūst kustīgs, gaisīgs, neparedzams un pārsteidzošs. Tas tiek panākts, piedzīvojumā iesaistoties ne tikai dažādu žanru klaviermūzikai, bet arī citām mākslas formām – dejai, vārdam un glezniecībai. Savukārt stāsta ietvaros par flīģeļa skatuves partneriem kļūst rakstāmmašīna, kafijas tase un gleznas audekls.

Uzvedumam par iedvesmu kalpojis franču komponists Fransiss Žans Marsels Pulenks (1899.–1963.). Komponista radošās darbības sākums un māksliniecisko ideju veidošanās sakrita ar dadaisma attīstību Eiropā. Dadaismam bija raksturīgs pastāvošo mākslas principu, formu un ideju noliegums, mākslas darbu formās izpaužoties absurdam un paradoksiem, atstājot brīvu vietu sapņiem un neierobežotām fantāzijām. Pandēmijas ēnā patlaban piedzīvojam laiku, kurā paradokss kļuvis par ikdienu un kas ir lieliska augsne skatuves mākslai radīt jaunas formas, sajūtas un konstrukcijas jaunajā realitātē.

Koncertuzveduma “Paradokss” radošā komanda: Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs, iespējams, titulētākais klavieru duets Latvijā, Egija Abaroviča un Reinis Rešetins, jaunās paaudzes horeogrāfi un dejotāji, kā arī Kārlis Anitens, viens no Latvijas vadošajiem pasākumu un koncertuzvedumu režisoriem, Anitra Bērziņa, gleznotāja, un Baiba Grīna, kostīmu un grima māksliniece.

Koncertuzvedums veidots 1 cēlienā, kura ilgums 1 stunda 10 minūtes.

Biļetes cena – no 10 līdz 25 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

 


 

XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi "BALTIJAS MŪZIKAS CEĻŠ"

XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi "BALTIJAS MŪZIKAS CEĻŠ"

Ievietots: 12.07.2018.

Koncerti Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis”, Šveices ielā 19

                 Siguldas pils kompleksā, Pils ielā 16

                 Siguldas luterāņu baznīcā, Baznīcas ielā 2

 

Meistarkursu atklāšanas koncerts

17. jūlijā plkst.17.00 Piedalās: kameransamblis Altera Veritas(A. Eglīte - kokle, K. Gulbis - akordeons, A. Klučnieks - flauta, I. Mežgaile - kokle)

18. jūlijā plkst. 19.00 Komponista Pētera Plakida piemiņas koncertspiedalās meistarkursu vadītāji un viesi: A. Dārziņa, H. Hansena, A. Jankava, Ē. Kiršfelds, D. Krenberga, J. Laurs, R. Lipinaityte, L. Skride, J. Tretjuks, V. Zilberts.

Meistarkursu vadītāju koncerti

19. jūlijā plkst. 19.00 Meistarkursu vadītāju koncerts - “Latviešu un igauņu mūzikas ceļi” - piedalās: E. Kiršfelds, D. Krenberga, H. Hansena, G. Larsens, K. Norvelis A. Osokins, J. Porietis, L. Skride, I. Šļubovska-Kancēviča, T. Timofejevs, A. Vīksne, D. Zandberga, L. Zariņa, V. Zilberts,

20. jūlijā plkst.19.00 Meistarkursu vadītāju koncerts – “Latviešu un lietuviešu mūzikas ceļi” - piedalās:  M. Circenis, A. Dārziņa, A. Egliņa, A. Kazlausks, I. Kudiņa, I. Kundziņa, A. Krikščiūnaitė, J. Laurs, R. Lielmane, R. Lipinaityte, L. Skride, I. Šmite, R. Zariņš, Trio Art-i-Shock - A. Egliņa, E. Endzele, G. Šnē.

21. jūlijā plkst. 15.00 – 17.00 “Ritmika un dejas improvizācija” - lekt. Vija Vētra            

plkst. 19.00 “Beztalantu vakara” koncerts

22. jūlijā plkst.11.00 “Muzikālās brokastis” Siguldas pils kompleksā

plkst.12.30 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas luterāņu baznīcā

Meistarkursu dalībnieku koncerti

22., 23., 24. jūlijā plkst.19.00, 25. jūlijā plkst. 20.30 Meistarkursu dalībnieku koncerti

 

24. jūlijā plkst.16.30 Jauno komponistu skaņdarbu koncerts ar elektroniku

25. jūlijā plkst.19.00 Trio Art-i-Shock jaundarbu un meistarkursu vadītāju koncerts

26. jūlijā plkst. 16.00 Meistarkursu noslēguma koncerts -  piedalās Meistarkursu kamerorķestris un solisti L. Zariņa, R. Zariņš N. Dreģa vadībā, Meistarkursu kamerkoris A. Kuprisas vadībā, Meistarkursu koklētāju ansamblis A. Eglītes vadībā un Meistarkursu dalībnieku kameransambļi.

 

Visos koncertos ieeja bez maksas

Facebook: Starptautiskie meistarkursi