uz sākumu

 

 


 

30. maijā programma ALTERNATĪVAIS FLĪĢELIS

30. maijā programma ALTERNATĪVAIS FLĪĢELIS

Ievietots: 13.05.2014.

Mūsdienu mākslas projekts „Alternatīvais flīģelis” šogad paplašina robežas, veidojot programmas gan koncertzālē, gan “iznākot pie klausītājiem” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā un iekļaujoties Siguldas novada ID karšu trīs gadu jubilejas nakts “S!GULDIEŠI SVIN” pasākumu programmā.

 

 

 

Plkst. 19:00 „Pasaules skaistākā kino mūzika” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Programmā varēs baudīt pazīstamu kino mūziku, kuru droši var saukt par kino zelta melodijām, un pārliecināties, ka savu burvību kino neapšaubāmi iegūst, pateicoties mūzikai. Koncertā skanēs mūzika no kinofilmām: “Amēlija”, “Briljantu roka”, “Šindlera saraksts”, “Neiespējamā misija”, “Titāniks”, “Kabarē”, arī melodijas no tādām latviešu kinofilmām kā “Ilgais ceļš kāpās”, “Vajadzīga soliste” un citām, kas mīsies ar filmu fragmentiem no pasaules kino klasikas zelta fonda: “Krusttēvs”, “Īstvikas raganas”, “Pianists”, “Leģenda par pianistu”, “Anna Kareņina”, “Tango”, “Sātana advokāts” u.c.

Koncertā piedalīsies dziedātāja Baiba Berķe (LNO), LNSO mākslinieki Indulis Cintiņš (vijole), Viktors Veļičko (elektriskais kontrabass), Starptautisko konkursu laureāte Jūlija Skipore (akordeons). Programmu vadīs muzikoloģe Karina Bērziņa.

Siguldas ID karšu īpašniekiem ieejas maksai EUR 1,00 atlaide.

 

Plkst. 20:30 audiovizuāla performance „Jaunā vienmuļība” koncertzālē „Baltais flīģelis”

„Bērnu rīts” ir skaņu mākslas kolektīvs (Maksims Šenteļevs un Jēkabs Nīmanis), kas ir atvērts jauniem meklējumiem skaņas, telpas un komunikācijas laukos. Priekšnesumu galvenais dalībnieks ir telpa un kustība, bet galvenā metode – vērīga ieklausīšanās. Izmantotie instrumenti un skaņu ieraksti ir pašdarināti vai atrasti, projekta sastāvs mainās atbilstoši notikuma videi, kontekstam un dalībniekiem. Projekts „Jaunā Vienmuļība” ir dabas un kultūras mijiedarbības fenomena interpretācija, tas orientēts uz vienmuļības jeb [drone] efekta apzināšanos, apskatot to kā kultūrtelpas neatņemamu pašveidojošu elementu. Praktiskās apzināšanas procesā tas kļūst par iedvesmas un radošas izpausmes līdzekli. Kolektīvs veic skaņu telpu "apsekojumus", izmantojot gan ierastās skaņu ierakstu [fonogrāfiskās] tehnikas, skaņu pastaigas [sound walk], gan pašveidotās atgriezeniskās [revenentās], skaņu kartēšanas [soundscape-mapping], gan jauktās un paplašinātās tehnikas, kuras vienmēr tiek piemērotas telpām un pētnieku noskaņojumam.

Ieeja bez maksas.

 

Plkst. 21:50 “Oxford Street Drummer” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Odeds Kafri (Oded Kafri, Lielbritānija, sitaminstrumenti, perkusijas)

 

Plkst. 23:20 Grupa “Laime pilnīga” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

 

Radio 7 skatuve – programmu vada DJ Egons Reiters