uz sākumu


ATCELTS - NYX TRIO - 10 gadu jubilejas koncerts

ATCELTS - NYX TRIO - 10 gadu jubilejas koncerts

Ievietots: 06.10.2021.

ATCELTS Piektdien, 2021. gada 15. oktobrī, plkst. 19.00

10 veltījumi NYX TRIO - 10 gadu jubilejas koncerts

Anete Toča (flauta)

Tatjana Ostrovska (vijole)

 Ieva Sarja (klavieres)

 

Ieeja koncertā BEZ MAKSAS uztrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu!

2011. gadā flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja izveidoja kamermūzikas apvienību NYX TRIO. Nu jau rit desmitais gads kopā muzicējot, iestudējot dažādas kamermūzikas programmas un veidojot multimediālas koncertprogrammas, aktīvi koncertējot gan Latvijā, gan ārpus tās. Ansambļa pastāvēšanas laikā NYX TRIO iestudējis ļoti plašu repertuāru, atskaņojot gan slavenākos Rietumeiropas komponistu, gan Latvijas skaņražu opusus sastāvam flauta, vijole un klavieres. Tāpat arī NYX TRIO ik gadu aktīvi meklē retumus, īpašu uzmanību, protams, veltot latviešu komponistu retāk atskaņotiem vai pat aizmirstiem skaņdarbiem.
Zīmīgi, ka NYX TRIO pastāvēšana aizsākās tieši ar pirmo veltījumu - 2011. komponists Andris Vecumnieks pārstrādāja savu studijas laika skaņdarbu un tā tapa Variācijas NYX, kuras pirmatskaņojumu piedzīvoja 2012. gadā Lielās Ģildes Minsteres zālē mūsdienu kultūras foruma "Baltā Nakts" ietvaros.
Tam sekoja lieliska sadarbība ar tādiem komponistiem kā Aivars Kalējs, Imants Zemzaris, Jēkabs Nīmanis, Marina Vidmonte, kā rezultātā jau būtiski palielinājies repertuārs šim salīdzinoši netradicionālajam sastāvam.
Pagājušajā gadā tapa vēl pieci jaundarbi, veltīti NYX TRIO. R.Dubras Les passions d'hiver un A.Raumaņa Slēgtais pagalms pēc P.Bankovska stāsta motīviem pirmatskaņots 2020. gada 1. augustā Madonā 23.latviešu mūzikas svētkos, bet J.Lūsēna Arkādija, A.Krilovas Ziedlapiņu valsītis un jaunās komponistes M.Vērmanes Domas naktī kas savus pirmatskaņojumus piedzīvoja 2021. gada 28. jūlijā Limbažu Sv. Jāņa baznīcā, kur NYX TRIO aizsāka jubilejas koncertu sēriju.

Pagājušā gada otrajā pusē, laikā, kad kultūras dzīve teju apstājās, NYX TRIO spēkus veltīja rūpīgam darbam pie sava jubilejas diska 10 veltījumi NYX TRIO programmas iestudēšanas un ieraksta Latvijas Radio 1. studijā. Diska prezentācija paredzēta NYX TRIO dzimšanas dienā 2.decembrī, Latvijas Nacionālas Bibliotēkas korē.
Domājot par diska ieskaņošanu, galvenā prioritāte bija pēdējā desmitgadē tapušos latviešu komponistu skaņdarbus flautai, vijolei un klavierēm saglabāt nākamajām paaudzēm, kā arī dot iespēju jaunradītajiem opusiem nokļūt pie klausītāja, tā popularizējot gan konkrētos skaņdarbus, gan kameransambļa sastāvu flauta, vijole un klavieres.

Šobrīd, kad atkal ir iespējami klātienes koncerti, NYX TRIO vēlas sniegt klausītājiem skaistās latviešu kamermūzikas pērles un nedzirdētus jaundarbus .Koncertā kopā ar mūziku būs arī stāsti un sarunas - tiks atklāts, ko komponisti teikuši par sava skaņdarba rašanos, kādi atgadījumi notikuši mēģinājumu procesa laikā, kā notiek interpretācijas meklējumu process un kas pieredzēts šajos desmit kopā spēlēšanas gados.

Ieeja koncertā BEZ MAKSAS uztrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu