uz sākumu


Pēteris Vasks ielūdz - RUDENS.SIGULDA

Pēteris Vasks ielūdz - RUDENS.SIGULDA

Ievietots: 20.10.2020.

Sestdien, 21. novembrī, plkst. 19.00 TIEŠSAISTĒ  

Latviešu kamermūzikas koncerts

Magdalēna Geka - vijole

Iveta Cālīte - klavieres


 

 

 

 LATVIEŠU KAMERMŪZIKAS VAKARS

 

PIEDALĀS:

 

MAGDALĒNA GEKA (vijole)
IVETA CĀLĪTE (klavieres)

 

PROGRAMMĀ:

 

Jāzeps VĪTOLS
Romance re minorā op.15 (1894)

 

Platons BURAVICKIS
Darba instrumenta restaurācija 

 

Jānis Mediņš
1.sonāte vijolei un klavierēm (1946)

 

Santa BUŠS
“Ich kann dich noch sehen...” (pirmatskaņojums)

 

Jānis ĶEPĪTIS 
Dienvidu skices (1953)
Gruzīno skerco

 

 

Koncertā piedalīsies vijolniece Magdalēna Geka un pianiste Iveta Cālīte, un koncertā skanēs gan Vaska fonda pasūtinātie jaundarbi, tostarp izsmalcinātās latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka skaņdarbs «Darba instrumenta restaurācija»; gan latviešu klasiskā kamermūzika.

Koncerts norisināsies tiešraidē no Baltā flīģeļa koncertzāles Facebook lapas šeit,  un Pētera Vaska fonda Facebook lapas šeit  !


Vijolniece Magdalēna Geka koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties Vigmora zālē Londonā, Parīzes Filharmonijā, «Herkulessaal» Minhenē un citur. Latvijas publikai viņas vārds ir pazīstams kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2014.gada rudenī, kam sekoja nominācija «Lielajai Mūzikas balvai». Magdalēna ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, un kā soliste atskaņojusi teju visu nozīmīgāko vijoļmūzikas repertuāru ar dažādiem orķestriem Francijā, Vācijā, Ukrainā. 2015.gadā viņa nodibināja «Trio Sōra», kura sastāvā ar lieliem panākumiem ir piedalījusies Verbjē festivālā Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivālā Somijā u.c. 2013.gadā viņa dibinājusi festivālu «Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem», bet 2015.gadā – «Ventspils kamermūzikas dienas» ar mērķi dot iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā.

Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē, kur šobrīd turpina studijas prestižajā «Mākslinieka diploma» programmā (Artist Diploma). Kā orķestra mūziķe spēlējusi «Kremerata Baltica» un Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī. Īpaši nozīmīgi viņai ir spēlēt mūsdienu komponistu mūziku: viņa pirmatskaņojusi ap trīsdesmit jaundarbu, veiksmīgi sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem Platonu Buravicki, Santu Bušs, Asiju Ahmetžanovu un Gabrielu Sivaku (Argentīna).

Pianiste Iveta Cālīte aktīvi koncertē gan solo un ir pieprasīta kamermūziķe dažādos kameransambļu sastāvos Zviedrijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā. Spēlējusi Mocarta klavierkoncertu ar Stokholmas Karaliskās Mūzikas akadēmijas stīgu orķestri, ko diriģēja Stokholmas Radio orķestra pirmais čellists Ola Karlsson, kā arī izcīnījusi iespēju spēlēt M.Ravēla Sol mažora klavierkoncertu ar akadēmijas simfonisko orķestri un Danielu Blendulfu pie diriģenta pults. 

Iveta ir piedalījusies arī dažādos mūzikas festivālos projektos – Stokholmas klavieru festivālā (Stockholm Piano Festival 2015), festivālā „Debisi 100” 2018, Musik vid Siljan 2018, Stockholm New Opera Project modernās mūzikas ansambļa sastāvā, V.A.Mocarta operas „Teātra direktors” uzvedumos Zviedrijas ziemeļos. Sniegusi koncertus ar „Latvijas Jaunajiem kamermūziķiem”, ar ko kopā arī ieskaņoja D.Šostakoviča klavieru kvintetu Latvijas Radio 1.studijā.

Iveta mācījusies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Em.Dārziņa mūzikas vidusskolā. No 2009. līdz 2012.gadam studējusi Alfrēda Korto mūzikas augstskolā Parīzē, Francijā pie profesora Jean-Marc Luisada. Pēc tam studijas turpinājusi Stokholmas Karaliskajā mūzikas augstskolā, Zviedrijā pie profesora Stefan Bojsten un Mats Widlund, kur ieguvusi maģistra grādu un solista diplomu. Iveta ir Stokholmas Karaliskās mūzikas akadēmijas, kā arī Zviedrijas brīvmūrnieku ordeņa stipendiāte. Aktuālie projekti ir koncerti un koncertsērijas ar Morisa Ravēla mūziku „Only Ravel” Lietuvā, Zviedrijā un Vācijā.