uz sākumu


Pianisti Marija Mišela Jaunzeme un Gintars Januševičs - koncerts "VITAMĪNS C"

Pianisti Marija Mišela Jaunzeme un Gintars Januševičs - koncerts "VITAMĪNS C"

Ievietots: 14.09.2020.

Piektdien, 16. oktobrī, plkst. 18.00

Koncertzāle Baltais flīģelis aicina uz BEZMAKSAS koncertu ‘’ VITAMĪNS C’’ .

Muzicēs pianisti Marija Mišela Jaunzeme un Gintars Januševičs. Pianistu solo programmas ietver skaņdarbus, kas komponēti tikai Do mažorā (C-dur): Frideriks Šopēns Mazurkas & Polonēze, Frānsiss Pulenks Novelete Nr.1, Volfgangs Amadejs Mocarts Sonāte K.330 Allegro moderato-Andante cantabile-Allegretto, Johans Sebastiāns Bahs – Leopolds Godovskis Andante, Ērls Vailds Etīde No.4 Embraceable You (no cikla 7 Džordža Gēršvina Etīdes) un Ludvigs van Bēthovens Sonāte op.53 Allegro con brio-Introduzione. Adagio molto-Rondo. Allegretto moderato-Prestissimo
16.oktobra bezmaksas koncerta rīkotājs ir bezpeļņas biedrība RĪGAS STARPTAUTISKAIS JAUNO PIANISTU KONKURSS.
Ieeja ar 85 ielūgumiem.
Biedrības ielūguma kartīti interesenti var saņemt līdz 15.oktobrim rakstot uz rigapiano@gmail.com. Koncerta atbalstītājs InternetAptieka katram klausītājam imunitātes stiprināšanai - kā dāvanu rudenī - pasniedz ‘’ VITAMĪNU C’’!

Marija Mišela Jaunzeme ir Latvijas jaunā pianiste, kura šobrīd klavierspēles mācības apgūst Maskavā, Krievijā pie ievērojamās profesores Tatjanas Zelikmanes. Daudzu starptautisku konkursu uzvarētāja, jaunā pianiste ir muzicējusi vairākās Latvijas un Maskavas koncertzālēs, kā arī uzstājusies Theatrum Marcelli Romā, Parīzes konservatorijas zālē un Zalcburgas Mozarteum Universitātes Vīnes zālē. Marija Mišela Jaunzeme savieno klavierspēli ar ēģeļu mākslas apguvi un sapņo kādreiz uzstāties kopā ar slaveno Ivetu Apkalnu!

Gintars Januševičs ir starptautiski atpazīstams lietuviešu pianists, kas kopš izcilās uzstāšanās 2004.gadā Monreālā, Kanādā uzsācis aktīvu darbību gan kā virtuozs solists, gan pasniedzējs Lietuvā un Vācijā. Mūziķis ir daudzu konkursu laureāts, muzicējis ar ievērojamiem pasaules orķestriem (Monreālā, Maskavā, Šengenā), sniedzis solokoncertus klasiskās mūzikas festivālos Eiropā (Polijā, Vācijā, Lietuvā, Šveicē), darbojas starptautisku pianistu konkursu žūrijās. No 2013.gada viņš īsteno īpašu narratīvi-teatrālu atskaņotājmākslinieka virzienu, muzicējot pazīstamākajos Lietuvas un Vācijas mūzikas centros, kā arī citviet pasaulē (Ņujorka, Vašingtona, Šengena, Riodežaneiro, Londona, Parīze, Maskava, Madride, Roma, Vīne, Stokholma, Varšava, Telaviva). Gintars Januševičs atsaucīgi dalās ar jaunajiem pianistiem pieredzē, vadot klavierspēles meistarklases Japānā, Ķīnā, Brazīlijā, Lielbritānijā, Polijā, Moldovā, Rumānijā, Spānijā Itālijā, Izraēlā, Baltijas valstīs. 2017.gadā viņš iedibināja vasaras Klaipēdas Akadēmiju Lietuvā un ziemas Einbekas Akadēmiju Vācijā. Mūziķis Siguldā ar solo koncertu uzstāsies otro reizi!