uz sākumu


Džeza koncertpasaka AISMA - Edgars Cīrulis

Džeza koncertpasaka AISMA - Edgars Cīrulis

Ievietots: 28.02.2020.

Sestdien, 28.martā, plkst. 19.00

Latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis kopā ar Jāni Ločmeli un mūziķiem no Latvijas, Itālijas un Dānijas rādīs klausītājiem starpžanru projektu AISMA Book I. Pirmā albumgrāmata no triloģijas AISMA ir pasaka par katra klausītāja svarīgāko dzīves daļu — bērnību: šajā projektā tiek atskaņota oriģinālmūzika, kas ir balstīta uz Edgara Cīruļa un Jāņa Ločmeļa autorpasaku. Starpžanru projekts ir audiovizuālā pieredze: katrai grāmatas sadaļai, ko pavada mākslinieces Aijas Pastares īpaši gleznotās ilustrācijas, atbilst savs albuma skaņdarbs.

 

Projektā atskaņotā mūzika ir spilgta, pilna ar krāsas uzplaiksnījumiem, pulsējošiem mikroritmiem un melodijām. Tā eksistē unikālā vidē — starp kompozīciju un improvizāciju, kur uzmanība tiek vērsta uz visu kolektīvu, ne indivīdu. “Kompozīcijas ir veidotas, balstoties uz stāstu par meiteni vārdā Aisma, kas uzaug kopā ar savu māti un cenšas atrast savu vietu pasaulē, dažreiz īstā, dažreiz — iedomu”, par projektu stāsta tā autors Edgars Cīrulis.

 

Albums tika ierakstīts Olborgā, Dānijā, 2018. gada augustā. Pie tā strādāja skaņu inženieris Pauls Dāvis Megi, pēcapstrādi veica godalgotais portugāļu skaņu inženieris José Diogo Neves. AISMAs tapšanā piedalījās trīs jaunas latviešu mākslinieces: Aija Pastare gleznoja ilustrācijas, Līva Līva veidoja diska dizainu un Patrīcija Vilsone izstrādāja grāmatas maketu.

 

“Edgara Cīruļa mūzika nav ilustratīva. Tā nemēģina ar mūzikas tēlu līnijām sazīmēt teksta varoņus, tā drīzāk iekrāso galvenās varones Aismas sajūtas gluži kā zilganie akvareļi uz grāmatas lapām. Tas ceļ mūzikas vērtību augšup”, albumpasakas recenzijā komentē muzikologs Dāvis Eņģelis.

  

Vakara pirmajā daļā izskanēs Edgara Cīruļa komponētais koncerts klavierēm un bongo, kas sarakstīts īsi pirms AISMAS tapšanas. Koncerts ir muzikāls priekšvēstnesis lieldarbam, kur pasaka satiekas ar mūziku un ilustrācijām. Otrajā daļā tiks prezentēta pirmā albumgrāmata no triloģijas AISMA.

 

Ieejas maksa: 10 - 15 EUR. (Siguldas ID karšu īpašniekiem 20% atlaide. Siguldas daudzbērnu ģimenēm ID karšu īpašniekiem 40% atlaide)

 

Biļetes meklē šeit,