uz sākumu


TRIO KHALDEI UN VASKS kamermūzikas trio (Beļģija)

TRIO KHALDEI UN VASKS kamermūzikas trio (Beļģija)

Ievietots: 15.02.2019.

Sestdien, 13. aprīlī, plkst.19.00

Trio Khaldei - Barbara Baltussen (klavieres), Pieter Jansen (vijole) un Johannes Burghoff (čells), trīs mūziķi ar kaislību pret kamermūziku.

 

Kopš pirmā koncerta 2011. gadā Trio Khaldei ir attīstījušies no jauna, daudzsološa ansambļa līdz pat Beļģijas lielākajiem vārdiem klasiskajā mūzikā. 2013. gadā trio bija viens no sešiem ansambļiem, kas nominēti internacionālajam Supernovas konkursam. Pēdējos gados trio ir uzstājies daudzos kultūras centros visā valstī, prestižās vietās, tādās kā Tēlotājmākslas centrs (Brisele), AMUZ (Antverpene), De Bijloka (Gente) un Concertgebouw Brugē, kā arī tāpat kā daudzos festivālos Beļģijā un ārzemēs, tostarp Flandrijas Gentes festivālā, Festivālā 20/21, En Avant Mars, Spektra festivālā (Slovēnija) un Arsana festivālā (Slovēnijā). Trio ir veicis ierakstu sesijas arī Beļģijas  Canvas (televīzija), Klāru (radio) un Slovēnijas Nacionālo radio.

Khaldei Trio ir īpaša saikne ar 20. gadsimta pirmo pusi, it īpaši Šostakoviča mūziku. Trio vārda tēvs Evgueni Khaldei bija oficiālais Staļina režīma fotogrāfs un radīja pārsteidzošus visu šī brīža Krievijas mākslinieku portretus. Patiesības un autentiskuma meklējumi, ko šis fotogrāfs radīja grūtos brīžos visā viņa dzīvē, ir lielisks iedvesmas avots trio.

Trio Khaldei savās programmās patīk apvienot mūziku no pagātnes un tagadnes, iepazīstinot sabiedrību ar mazāk pazīstamu komponistu, kā arī lielo meistaru mūziku. Siguldā mūziķi atskaņos Johana Nepomuka Hummela, Antonīna Dvoržāka un Pētera Vaska skaņdarbus.

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro, 

Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, bet daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide. 

Biļetes iespējams iegādāties šeit, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī vienu stundu pirms koncerta norises koncertzāles „Baltais Flīģelis” kasē.