uz sākumu


Koncertzāle „Baltais Flīģelis” atklās jauno sezonu

Koncertzāle „Baltais Flīģelis” atklās jauno sezonu

Ievietots: 26.09.2018.

28.septembrī, plkst.19.00 koncertzāle „Baltais Flīģelis” ar īpašu programmu „Bēthovens un Sigulda” atklās 18.koncertsezonu. Koncertā uzstāsies „Kremerata Baltica” trio (Madara Pētersone – vijole, Zita Zemoviča – alts, Pēteris Čirkšis – čells), un tā laikā tiks prezentēta muzikoloģes Dainas Samtas grāmata „Bēthovens un Sigulda”, izstāstot saikni starp vācu komponistu Ludvigu van Bēthovenu un Siguldas īpašnieku dzimtas grāfu Johanu fon Braunu. Teicēja un lasītāja lomā iejutīsies novadnieks, radio personība, Zigfrīds Muktupāvels.

Pasaulslavenā kamerorķestra „Kremerata Baltica” mākslinieki koncertā izspēlēs Bēthovena komponētos opusus trio sastāvam, kas rakstīti grāfam Johanam fon Braunam. Klasiķis Bēthovens tieši Johanu fon Braunu skaņdarba veltījumā nosaucis par savas mūzas pirmo atbalstītāju un veltījis viņam 13 skaņdarbus.

Muzikoloģe Daina Samta Siguldas novada kultūrvēstures jomas izpētei un popularizēšanai ir veltījusi visu savu dzīvi. Grāmata „Bēthovens un Sigulda” vēsta par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem 18.–19.gadsimtā. Izdevums apliecina šīs dzimtas tiešo saikni ar Ludvigu van Bēthovenu. Grāmata izdota ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro. UzrādotSiguldas novada iedzīvotāja ID karti un iegādājoties biļetes kultūras centra „Siguldas devons” biļešu kasē, tiek piemērota 20% atlaide, savukārt Siguldas novada daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmas dalībniekiem – 40% atlaide.