uz sākumu


Jūlijā Siguldas pils kompleksā notiks tradicionālās Muzikālās brokastis

Jūlijā Siguldas pils kompleksā notiks tradicionālās Muzikālās brokastis

Ievietots: 28.06.2018.

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst.11.00 Siguldas pils kompleksā novadnieki un viesi tiek aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās. Šogad koncerti notiks īpašā gaisotnē, jo vasarā pēc atjaunošanas tiks atvērtas pārbūvētās pils kompleksa ēkas un labiekārtotais pils dārzs.

Svētdien, 1.jūlijā, Muzikālo brokastu ciklu atklās „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets ar vasaras kamermūzikas programmu. Kvartetā muzicēs Kristiāna Šīrante (I vijole), Agnese Kanniņa-Liepiņa (II vijole), Artūrs Gailis (alts) un Kārlis Klotiņš (čells). Lai arī kvartets savā repertuārā ietver skaņdarbus no praktiski visiem mūzikas vēstures periodiem, visērtāk ansamblis jūtas mūsdienu mūzikā. Nozīmīga vieta kvarteta repertuārā ir latviešu mūsdienu komponistu darbiem. Ansamblim savus skaņdarbus veltījuši Andris Dzenītis, Maija Einfelde, Romualds Kalsons, Selga Mence, Anita Mieze un Rihards Zaļupe. Atskaņoti arī Pētera Vaska un Mārtiņa Viļuma kvarteti.
Kvarteta repertuārā ietilpst arī Džona Adamsa, Antonīna Dvoržāka, Eduarda Grīga, Jozefa Haidna, Metjū Hindsona, Leoša Janačeka, Džordža Krama, Ģērģa Ligeti, Volfganga Amadeja Mocarta, Arvo Pērta, Stīva Reiha un daudzu citu komponistu darbi.

8.jūlijā plkst.11.00 notiks „Reiņa Jaunā Trio” koncertprogramma „Mūzika un ceļojumu stāsti”. Reinis Jaunais vairākus gadus ir koncertējis visā Eiropā, daloties ar savām ģitārspēles prasmēm un oriģināldziesmām, kuras pasniedz publikai, izmantojot dažādas ģitāras spēlēšanas tehnikas. Reinis līdz šim ir izdevis četrus mūzikas albumus. Siguldā mūziķis prezentēs savu piekto ierakstu – „Mūzika un ceļojumu stāsti”, kurā katra kompozīcija simbolizē kāda ceļojuma pieredzi. Kopā ar Reini koncertā uzstāsies pavadošais sastāvs – basģitāriste Lauma Kazaka, kura ir pazīstama arī kā dziesminiece, multi instrumentāliste un dzejniece, kā arī bundzinieks Ivars Logins, kurš darbojas savā auditorijā zināmā progresīvā rokgrupā „Legacy ID”.

15.jūlijā, turpinot 2017.gadā iesākto tradīciju, novadnieki tiek aicināti uz koncertprogrammu bērniem „Es esmu Sigulda!”, kura savu pirmatskaņojumu piedzīvoja pērnā gada nogalē. Koncertprogrammas laikā tiek stāstīti septiņi aizraujoši un sirsnīgi stāsti par mūsu Siguldu bērnu acīm. Svinīgajā ceremonijā „Siguldas novada Gada balva kultūrā” komponistu komanda ieguva balvu nominācijā „Gada balva mūzikā”. Pasākuma muzikālo noformējumu radījuši četri novadnieki: Zanda Krastiņa, Kārlis Kazāks, Juris Kaukulis un Juris Lisenko, un tā ir muzikāli teatrāla spēle ar burtiem, zilbēm, stāstiem un sajūtām par Siguldas aizrautību.

22.jūlijā koncertu ciklu noslēgs sveiciens no „XIII Starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem „Baltijas Mūzikas ceļš””, kurā piedalīsies Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki, jaunie mūzikas skolotāji.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.