uz sākumu


Muzikāli aizritējusi koncertzāles „Baltais Flīģelis” koncertsezona

Muzikāli aizritējusi koncertzāles „Baltais Flīģelis” koncertsezona

Ievietots: 28.06.2018.

Maijā izskanējusi koncertzāles „Baltais Flīģelis” 17.koncertsezona, kurā novadniekiem bija iespēja dzirdēt vairākas oriģinālprogrammas, kas Siguldā piedzīvoja pirmatskaņojumu. Sezonas laikā uz „Baltā Flīģeļa” skatuves kāpa vairāki pasaulē atzīti mūziķi, kuri Siguldā viesojās pirmo reizi – franču pianiste Amadīne Savarī, džeza trio „Delbecq”, mežradznieks Ervē Žulēns, kā arī dāņu režisors un komiķis Paolo Nani.

Sezona tika atklāta ar pirmatskaņojuma koncertu „Opercussion” koncertprogrammā „Sitaminstrumentu zvaigznes operā”. Koncerts bija zīmīgs, jo Siguldā jau ceturtdaļgadsimtu notiek Siguldas Opermūzikas svētki. Programmas idejas un aranžiju autors ir kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” sitaminstrumentu grupas koncertmeistars, arī Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra galvenais sitaminstrumentālists Ivo Krūskops, kurš pulcējis kolēģus un domubiedrus – Edgaru Saksonu, Uģi Krūskopu, Ivaru Kalniņu, Miku Bāliņu un Elviju Endeli. Koncertā skanēja slavenāko operu ārijas, kas interesanti un asprātīgi aranžētas pārlikumā sitaminstrumentu ansamblim.

Koncertzāles nozīmīgākais un iespaidiem bagātākais pasākums bija Ziemassvētku burtošana „Es esmu Sigulda!”, kurā novadnieki tika aicināti iesaistīties mūzikas radīšanā un projekta realizēšanā. Pateicoties iedzīvotāju lielajai interesei un pozitīvajām atsauksmēm, šovasar pasākums tiks atkārtots koncerta formā Muzikālajās brokastīs, kuras norisināsies Siguldas pils kompleksā 15.jūlijā plkst.11.00.

Sezonā koncertzāli pieskandināja dažādu žanru mūzika, rudenī viesojās grupa „Keksi” ar 20 gadu jubilejas koncertu, tenors Donato Ravini (Itālija) un kamerorķestris „Gaudeamus” itāļu klasisko dziesmu un neapolitāņu romanču vakarā „Mīlas fantāzija”, pianists Gintaras Januševičius ar solokoncertu „Dreamcatcher”, grupa „Rāmi riti” ar jaunā albuma prezentāciju, koncertprogramma „Pieci Amerikā”, kur tika atskaņota ASV komponēta mūzika. Notika arī Ziemassvētku koncerts „Ir spožums kāds tuvāks”. Savukārt pavasarī klausītājus priecēja Latviešu kamermūzikas koncerts „Veltījums Latvijas simtgadei”, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora „Sōla” koncerts „Veca mīlestība nerūs”, krāšņa un emocijām bagāta Lindas Leen un Riharda Lībieša programma „Introversijas. Koncerts pusgaismā”, V Latvijas Mūzikas skolotāju festivāla noslēguma koncerts, džeza trio „Delbecq3”, jaunās Siguldas Mākslu skolas Džeza nodaļas prezentācija Starptautiskajā džeza dienā, kā arī trio „Silk” atkalapvienošanās koncerts. Koncertsezona izskanēja ar „Sinfoniettas Rīga” un izcilā franču mežradznieka Ervē Žulēna koncertu.

Koncertzāles klausītāju interese turpina būt nemainīga, pasākumus apmeklējuši vairāk nekā 4000 apmeklētāju. Interesenti tiek aicināti sekot līdzi koncertzāles aktualitātēm – nākamais gads solās būt vēl spilgtākiem notikumiem bagāts. „Baltā Flīģeļa” kolektīvs izsaka pateicību visiem apmeklētājiem, un aicina tikties Muzikālajās Brokastīs, kas tradicionāli notiek jūlija svētdienu rītos plkst.11.00 Siguldas pils kompleksā. 1.jūlijā Muzikālo brokastu ciklu atklās „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets ar vasaras kamermūzikas programmu.