uz sākumu


Trio SILK. Satikšanās svētki Siguldā

Trio SILK. Satikšanās svētki Siguldā

Ievietots: 12.03.2018.

Piektdien, 4. maijā plkst. 19.00 Siguldas koncertzāle "Baltais Flīģelis" grupas Trio SILK koncerts.

Trio SILK, kura sastāvā ir flautiste Sondra Lejmalniece, altiste Liene Kļava un arfiste Ieva Šablovska, izveidots 2008. gada pavasarī ar mērķtiecīgu domu spēlēt kopā, tātad šī saspēle nav nejauša un domubiedrība ir cieša. Trio nosaukums, kas sākotnēji izveidots no vārdu un uzvārdu pirmajiem burtiem, tulkojumā no angļu valodas nozīmē "zīds", kas arī pēc ansambļa sastāva nelielām izmaiņām šo gadu laikā saglabājis tēla būtību.

Par savu debijas gadu ansamblis uzskata 2010.gadu. Tad Latvijas Koncertu organizētajos koncertos ar programmu Prieka un skumju dārzs Trio SILK kopā ar aktieri Ģirtu Ķesteri koncertēja Rīgā Spīķeru koncertzālē, Kandavā un Liepājā. Vēlākos gados, altistes Lienes Kļavas prombūtnes laikā, Trio SILK darbojās ar altisti Dariju Kozlitinu,atskaņojot daudzas programmas, tajā skaitā Muzikālās Brokastis Siguldā. Šobrīd Trio ir atkal apvienojies iepriekšējā sastāvā, lai muzicētu kopā un priecētu klausītājus ar tik savdabību kameransambļa skanējumu.
Koncerta programmā dzirdēsiet skaņdarbus, kas ir šāda sastāva koncertpērles: divus franču komponistu skaņdarbus: Kloda Debisī "Sonāti flautai, altam un arfai" un Andrē Žolivē "Mazu svītu", kā arī angļu komponista Arnolda Baksa "Elēģisko trio". Jaunzēlandē dzimušā komponista Semjuela Greja "Trio flautai, altam un arfai", kas veltīts Lienei Kļavai, tiks atskaņots pirmo reizi, kaut gan uzrakstīts jau 2011. gadā. Komponists savā darbā parāda katra instrumenta iespējas, tembra savdabīgumu un tai pat laikā kopēju krāsu. Programmā būs arī viens duets: Romualda Jermaka "Šūpļadziesmu jūrai" flautai un arfai. Ansambļa dalībnieces:
Flautiste Sondra Lejmalniece, ieguvusi maģistra grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (lekt. Ilzes Urbānes klase), papildinājusi flautas spēles iemaņas Luksemburgas konservatorijā pie prof.Karlo Jana (Carlo Jans). Kopš 2008. gada jūnija ir Luksemburgas Filharmonijas orķestra (Orchestre Philharmonique de Luxembourg) flautu grupas mūziķe. Šobrīd Latvijas Nacionālās operas un baleta flautu grupas mūziķe. Altiste Liene Kļava, ieguvusi bakalaura grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (asoc. prof. Arigo Štrāla klase), papildinājusi alta spēles iemaņas Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā pie prof. Petra Radzēviča. Liene bijusi altu grupas koncertmeistare Valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga no tā dibināšanas līdz 2011.gadam, pēc tam gadu Birmingemas simfoniskā orķestra altu grupas mūziķe, šobrīd Bergenas Filharmoniskā orķestra altu grupas koncertmeistara vietniece. Liene ir Modernās mūzikas ansambļa "BIT20" dalībniece. Arfiste Ieva Šablovska, ieguvusi bakalaura grādus mūzikā divās specialitātēs: kokles spēle lekt. Māras Vanagas klase, arfas spēle docētājas Dzidras Bražes klase. Šobrīd studē JVLMA maģistrantūrā studiju programmā Kameransamblis asoc. prof. Alda Liepiņa kameransambļa klasē. No 2013.gada līdz 2015.gadam Latvijas Nacionālās operas arfu grupas koncertmeistara vietniece, no 2015.gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfu gru
pas koncertmeistare.

Biļešu cenas - no 8 līdz 15 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti - 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm - 40% atlaide, Siguldas mākslu skolas „Baltais Flīģelis"izglītojamiem - biļetes cenas atlaide 40% apmērā. Biļetes iegādājamas „Biļešu paradīze" kasēs, vienu stundu pirms koncerta norises koncertzāles „Baltais Flīģelis" kasē, Šveices ielā 19, Siguldā un internetā: //www.bilesuparadize.lv/events/event/63153