uz sākumu

 

 


 

„Baltais flīģelis” sezonu atklās ar koncertu „Alfrēdam Kalniņam 140”

„Baltais flīģelis” sezonu atklās ar koncertu „Alfrēdam Kalniņam 140”

Ievietots: 08.08.2019.

21. septembrī plkst. 19.00 ar jubilejas koncertu „Alfrēdam Kalniņam 140” koncertzāle „Baltais flīģelis” uzsāks 19. rudens–ziemas koncertsezonu, kurā klausītājiem un skatītājiem tiks piedāvāta daudzveidīga pasākumu programma.

Jubilejas koncertā, piedaloties Latvijas Nacionālās Operas solistiem Kristīni Gailīti un Mihailu Čuļpajevu, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskajam orķestrim un jauktajam korim "Atvars"  Jāņa Baltiņa vadībā, skanēs izcilā latviešu komponista, ērģelnieka, latviešu nacionālās operas pamatlicēja Alfrēda Kalniņa kantāte „Jūra” un slavenākās solodziesmas. Zināms, ka jaunības gados Alfrēds Kalniņš vasaras pavadījis Siguldā, kur tapušas viņa pirmās solo dziesmas. 1894. gadā Kalniņa ģimene pārcēlās uz Siguldu, kur Šveices ielā viņiem piederēja trīs pansijas. Vietā, kur kādreiz atradās viena no Alfrēda Kalniņa ģimenei piederošām pansijām, tagad atrodas Mākslu skola „Baltais flīģelis”. Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņiem – 40% atlaide.


Pasākuma dienā  plkst. 17.00 Siguldas novada kultūras centrā "Siguldas devons" tiks atklāta arī unikāla izstāde "Komponists Alfrēds Kalniņš”.  Siguldā pavadītais laiks Alfrēda Kalniņa dzīvē ir krāšņs un bagātīgs, jo komponists izteikti mīlēja dabu. Gaujas senlejas gleznainās ainavas ir bijis iedvesmas avots ne vienam vien komponista skaņdarbam un tieši Siguldā viņš atklāja sev raksturīgo komponēšanu dabā. Par komponista daiļradi, personību un tās vietu Siguldas kultūras atmiņa Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību veido šo izstādi, lai iedzīvotājiem būtu iespēja ar tās palīdzību iepazīt Alfrēda Kalniņa personību un viņa saistību ar Siguldu 19. un 20. gadsimta mijā. Izstādi veido Turaidas muzejrezervāts. Izstāde būs apskatāma līdz 20.oktobrim

Lasīt tālāk »

TRIO KHALDEI UN VASKS kamermūzikas trio (Beļģija)

TRIO KHALDEI UN VASKS kamermūzikas trio (Beļģija)

Ievietots: 15.02.2019.

Sestdien, 13. aprīlī, plkst.19.00

Trio Khaldei - Barbara Baltussen (klavieres), Pieter Jansen (vijole) un Johannes Burghoff (čells), trīs mūziķi ar kaislību pret kamermūziku.

 

Lasīt tālāk »

KUR ZIRGI / Liepājas leļļu teātra izrāde visai ģimenei

KUR ZIRGI / Liepājas leļļu teātra izrāde visai ģimenei

Ievietots: 14.02.2019.

Sestdien, 23. martā, plkst.17.00

Pirmo reizi Liepājas Leļļu teātris kā spēles veidu ir izvēlējies objektu teātri. Ar stāsta un sadzīvisku priekšmetu palīdzību aktieri uzburs bērniem jaunu un maz izzinātu pasauli, reizē iemācot rūpēties par vidi. Izrādes laikā objekti tiek atdzīvināti un pārvēršas par zivīm un citām jūras radībām. Dramaturģe atklāj okeānu – pasaules lielāko ūdenstilpni, kas aizņem 71% no mūsu zemeslodes virsmas. Par nelaimi, okeānā nonākot piesārņojumam un sadzīviskām lietām, zemūdens pasaule strauji maina savu mikroklimatu. Neskatoties uz to, dzīve zem ūdens ir notikumiem bagāta, kas ļauj tās iemītniekiem dzīvot aizraujošā vidē, kas ir tikpat noslēpumaina kā kosmos.

Lasīt tālāk »

KONCERTS Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels

KONCERTS Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels

Ievietots: 14.02.2019.

Sestdien, 9. martā, plkst.18.00 un 21.00

Šajā koncertā būs dzirdamas dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā. Koncerts iecerēts arī kā muzikāla ieskaņa, komponista 60.gadu jubilejas lielkoncertiem, kas notiks 2019.gada 23.martā Rīgā, VEF Kultūras pilī; 29.martā Latgales vēstniecībā GORS un Jāņa Lūsēna jubilejas dienā 7.aprīlī Liepājas Olimpiskaja centrā.

Lasīt tālāk »

Krēmers, Osokins un Kremerata Baltica solistu ansamblis

Krēmers, Osokins un Kremerata Baltica solistu ansamblis

Ievietots: 24.01.2019.

Ceturtdien, 7. martā, plkst.19.00

Marta sākumā Latvijā atgriezīsies Gidons Krēmers, kurš kopā ar solistiem, pasaules slavu guvušo Šopēna pianistu konkursa finālistu Georgiju Osokinu, Kremerata Baltica sastāvā muzicējušo čellisti Giedrė Dirvanauskaitė, kā arī Kremerata Baltica solistu ansambli sniegs koncertu Siguldā - koncertzālē "Baltais flīģelis"!

Lasīt tālāk »