Apsveicam Alisi Šmaliņu ar iegūto 3.vietu IV jauno pianistu konkursā “Latgales skicējums" 30. novembrī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā.
Paldies pedagogam Arnoldam Dimantam!

 

Apsveicam mūsu skolas audzēkņus Krišjāni Bojāru un Annu Reiznieci ar iegūto II vietu VI mūzikas skolu audzēkņu akordeonu ansambļu un kameransambļu konkursā Madlienas mūzikas un mākslas skolā 24. novembrī.
Paldies skolotājai Vinetai Golubkovai!

Apsveicam Alisi Šmaliņu un ped. Arnoldu Dimantu ar iegūto II vietu (A grupā) 17. Jauno pianistu ETĪŽU KONKURSĀ Saldus mūzikas skolā š.g. 21. novembrī.

21. novembrī kora klases audzēkņi un pedagogi uzstājās Pāvula Jurjāna mūzikas skolā ar koncertspēli, ko Baltajā Flīģelī varēja skatīt 12. novembrī.

 

 

     13. novembrī atklāja Jāņa Maļecka mākslas darbu izstādi "INTERMĒDIJA". Jānis Maļeckis  (1957) absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru nodaļu (1981), Rimska-Korsakova Valsts Konservatorijas Kamermūzikas fakultātes asistentūru Pēterburgā (1985) un Latvijas Mākslas akadēmiju (1994). Ir Valsts profesors  Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) klavieru un kameransambļu katedrā, F. Šopēna Mūzikas universitātes (Varšava) viesprofesors, kā pedagogs strādā arī Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Kopš 2004. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

    Ar mūziku saistīta tematika ir raksturīga daudzām Jāņa Maļecka  gleznām.  Impresionistu gaismas  mirdzums un īpatnējs krāsu pielietojums mijas ar pamatīgu zemes toņu un eļļas krāsu materialitāti.

    Šajā izstādē iespējams izsekot vairākiem motīviem, kas parādās gleznās pat ar desmit gadu starpību. Dabas iespaidi parādās ainavu gleznojumos un ziedu motīvos – saulespuķēs un dārza ziedu kompozīcijās. Īpaši tuva māksliniekam ir pieneņu un pieneņpūku tēma. Mākslinieka Jāņa Maļecka glezniecība veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot  jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās "Arfiste"', "Čelliste", "Pavasara sonāte", gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā "Aleja", "Pienene", gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās. 

 

 

 

 

 

“SKAŅOŠANĀS LATVIJAS SIMTGADEI”
10. oktobrī notika Siguldas Jauniešu kamerorķestra sadraudzības koncerti Mālpilī un Augšlīgatnē.

Siguldas Jauniešu kamerorķestris sezonu ir sācis ar jaunām iecerēm un pēdējos gados lielāko orķestra sastāvu. Jaunajā koncertprogrammā pievienojušies arī stīgu nodaļas audzēkņi no Mālpils un Līgatnes Mūzikas un mākslas skolām.
Koncertos varēja dzirdēt latviešu tautasdziesmas, Vīnes klasiķu un mūsdienu komponistu mūziku.
Paldies pedagogiem un audzēkņiem, kuri darbu pie jaunās programmas īstenošanas jau sāka Siguldas Jauniešu kamerorķestra vasaras nometnē Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis".

 

 

 

28. septembrī līdz šim nebijis notikums Siguldas kultūras dzīvē - skolotājas un muzikoloģes Dainas Samtas grāmatas

"BĒTHOVENS UN SIGULDA" atvēršanas svētki!

 

 

 

27. septembrī plkst. 18.00 Koncertzālē "Baltais Flīģelis"  notika

Siguldas Mākslu skolas ”Baltais Flīģelis” pedagogu mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts.

Ieeja – bez maksas

 

 

Pasākumā tika veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

 

 

 

 

 

 

 

Visi laipni aicināti!

 

Informācija par uzņemšanu profesionālās ievirzes klasē mūzikā

Iesniegumus par iestāšanos profesionālās ievirzes izglītības programmās var aizpildīt skolā darba dienās no plkst. 10.00-18.00 vai elektroniski lejupielādēt šeit un atnest jau aizpildītu.

 Iestājpārbaudījums 2018./2019. mācību gada profesionālās izglītības programmās mūzikā 7. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 17.00.

 

Lepojamies ar mūsu talantīgajiem jauniešiem, kas Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” un Siguldas Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” sastāvā 4. maijā sagādāja 1. pakāpi un augstus punktus Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē finālkonkursā! Liels paldies diriģentiem Arnim Šmitiņam un Elmāram Rudzītim, sirsnīgi sveicieni horeogrāfei Lailai Rudzītei!

Skatīties iespējams, atverot https://youtu.be/zKbtHa0GXbw

 

25.aprīlī Vidzemes reģiona mūzikas un mākslu skolu akordeonistu-solistu konkursā “Cēsis 2018” piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi.
Krišjānis Bojārs (1.kl.) ieguva 1. vietu un Anna Reizniece (2.kl.) 2. vietu savās vecuma grupās. Pēc konkursa Vidzemes koncertzālē “Cēsis” koncertā “Lai skan akordeons!” Vidzemes mūzikas skolu apvienotajā akordeonistu orķestrī muzicēja Anna Reizniece (2.kl.), Uldis Andrejs Kurpnieks (5.kl.), Valts Ziemelis (5.kl.), Kristians Lelis (5.kl) un Gustavs Bumblis (6.kl.).

Apsveicam audzēkņus un skolotāju Vinetu Golubkovu!

 Skolotāja Vineta Golubkova ar Annu Reiznieci. Foto A. Kalniņa Cēsu MV.

 

27. aprīlī Salacgrīvas novada Mūzikas skolā IV Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkursā sīvā konkurencē Ralfs Haralds Šenbergs (2.kl., eifonija spēle) un Artemijs Terlanovs (3.kl., trompetes spēle) ieguvuši 3. vietas savā vecuma grupā. Apsveicam dalībniekus, skolotāju Arni Šmitiņu un koncertmeistari Elīnu Gruzniņu!  

 

 Apsveicam  Siguldas Saksofonu Kvartetu (Laine Ozoliņa, Jānis Marcinkevičs, Katrīna Zoltnere, Ance Ilva Ruģēna, Matīss Zvaigzne perkusijas) ar iegūto 3. vietu B grupā un BF Trio (Paula Proškina, Katrīna Avotiņa, Henrijs Kozlovskis) ar atzinību VIII Starptautiskajā pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu un orķestru ritmiskās mūzikas festivālā-konkursā "Vēju ritmi 2018" Liepājā 26. aprīlī! Paldies skolotājiem Elmāram Rudzītim un Valdim Drulle.

 

Starptautiskā džeza diena 30. aprīlī plkst. 18.00 Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"

 

2011. gadā UNESCO atzina 30. aprīli par Starptautisko džeza dienu. Tās ietvaros 30. aprīlī plkst. 18.00 ar koncertu „Nodaļas faili” Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” tiks aizsākta jauna tradīcija – Starptautiskās džeza dienas atzīmēšana.

Vienlaikus pasākums būs Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” jaunās populārās un džeza mūzikas nodaļas programmas „Mūsdienu ritma mūzika” prezentācija. Jauno programmu Mākslu skolā varēs apgūt no septembra. Tajā varēs iegūt izglītību vairākās vokālās un instrumentālās mūzikas specialitātēs: klavierspēle, ģitāras, basģitāras, saksofona, sitaminstrumentu spēle un dziedāšana.

Ļoti liela nozīme būs audzēkņu iegūtajai prasmei ansambļa muzicēšanā – instrumentālā vai vokālinstrumentālā sastāvā, jo tālākajā praktiskajā darbībā visbiežāk būs izmantojama tieši šī prasme un iegūtās iemaņas. Nodaļas pedagogi būs jauni, profesionāli, aktīvi koncertējoši mūziķi, kuri jau pašlaik veido un papildina Latvijas mūzikas un muzicēšanas stilu paleti.

Programmas prezentācijas koncertā 30. aprīlī plkst. 18.00 tiek gaidīts ikviens džeza mūzikas cienītājs, taču īpaši – jaunās programmas interesenti, jo šī būs iespēja klātienē satikt pedagogus, kā arī redzēt viņus aktīvajā koncertdarbībā. Koncertā piedalās: Kristaps Kiršteins (vokāls), Zanda Loceniece (klavieres), Ilmārs Gekišs (bass), Jānis Špacs (sitaminstrumenti), Elmārs Rudzītis (saksofons).

Koncertā skanēs: Charlie Parker, Eden Ahbez, Antonio Carlos Jobim, Toota Thielemans, Jimmy Mc Hugh, Ringolda Ores, Ulda Stabulnieka, latviešu tautas dziesmu aranžijas.

Ieeja – bez maksas.

 

 

 

Mūsu skolā ienākusi pavasarīgi košā lieliskās gleznotājas Ineses Siliņas izstāde. Paldies māksliniecei! Aicinām aplūkot ik darba dienu un laikos pirms un pēc koncertiem līdz 8. maijam.

 

Apsveicam IV Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkursa "ROJAS RITMI 2018" 2. vietas ieguvējus jaukto ansambļu kategorijā- Elīnu Kristu Veidenbaumu, Martu Kaukuli, Noru Sofiju Grīvu, Vairu Māru Kriķi un skolotājas Rūtu Lankovsku, Māru Šmiti.

No kreisās-M. Kaukulis, E. K. Veidenbauma, N. S. Grīva, V. M. Kriķe.

 

 

 

 

 

6. aprīlī plkst.18.00 Siguldas koncertālē "Baltais Flīģelis" klausītājiem bija iespēja dzirdēt brīnišķīgo baroka laika mūziku dažādiem stīgu ansambļiem un klavesīnam – Vilhelma Frīdemana Baha Simfoniju re minorā divām flautām, stīgu orķestrim un basso continuo, Johana Sebastjana Baha Dubultkoncertu vijolei un obojai, kā arī Karla Fīlipa Emanuēla Baha Koncertu čellam un stīgu orķestrim La mažorā, kur solo partiju izpildīs Deniss Severins. Pārējos skaņdarbos viņš spēlēs orķestra sastāvā kā atskaņojuma vadītājs, bet solisti būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un maģistranti.
Koncerta apmeklējums ir bez maksas.

 

 

 

Svētdien, 18. martā diriģentu orķestra “Terra Mariana” radošā nometne noslēdzās ar burvīgu melodiju, emociju un dvēseliska siltuma pilnu koncertu Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis”.  Pie šī projekta īstenošanas vairāk kā pusgadu strādāja Igaunijas pūtēju orķestru ģildes Livonija menedžeris, diriģents un mūziķis Antons Kogans un, no Latvijas puses, Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” pūšamo instrumentu skolotājs un orķestra “Sudrabskaņa” diriģents Arnis Šmitiņš. Orķestra sastāvā muzicēja 45 diriģenti un skolotāji no 22 Igaunijas un Latvijas pilsētām un apdzīvotām vietām. Koncertu ieskandināja apvienotais pūtēju orķestris - “Sudrabskaņa” kopā ar “Terra Mariana” (dir. Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš). Šī koncerta emocionālo noskaņu radīja Igaunijas pūtēju orķestru virsdiriģenta Berta Langelera augstā diriģēšanas māksla un fantastiskā personība, kā arī lieliskie igauņu un latviešu komponistu skaņdarbi, sākot ar pagājušajā gadsimtā tautā iemīļotām melodijām, beidzot ar jauno komponistu kompozīcijām. Pašmāju komponista Valda Drulles skaņdarba “Zilais kalns” mistiskajā noskaņā ieveda Arnis Šmitiņš. Pie diriģentu pults stājās arī citi Vidzemes puses diriģenti – Rūjienas pilsētas pūtēju orķestra “Tālavas taurētājs” diriģents Gvido Brenčevs, emocionāli iekustinot tautā iemīļotās “Skroderdienu Silmačos” melodijas. Aivara Krūmiņa jautro un atsperīgo “Retro” diriģēja Siguldas pagasta pūtēju orķestra diriģents Gintis Kalniņš. Koncertā dažādu laiku igauņu komponistu skaņdarbus diriģēja Gunnar Pattaig, Berts Langelers un spāņu izcelsmes diriģents Hosē Ramiress.  Koncerts izskanēja ar Raimonda Paula melodiju popūriju “Zaļā Jumprava”.  Liels paldies koncerta vadītājai Jolantai Bimberei, visiem šī koncerta rīkotājiem, Siguldas pašvaldībai un, protams, vislielākais paldies visiem apvienotā diriģentu orķestra “Terra Mariana” mūziķiem.

 

Apsveicam mūsu skolas audzēkņus ar veiksmīgu dalību V Starptautiskajā Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā!
Alisi Šmaliņu (ped. Arnolds Dimants), Elzu Šmitiņu (ped. Viola Lepiksone), Jēkabu Sebastianu Muduli (ped. Daina Samta), Markusu Renāru Eversu (ped. Agra Dimante) ar ATZINĪBU. Kārli Dzintaru (ped. Arnolds Dimants) – ar iegūto III VIETU. Lepojamies!

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

Apsveicam mūsu skolas audzēkņus ar veiksmīgu dalību V Starptautiskajā Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā!

Alisi Šmaliņu (ped. Arnolds Dimants), Elzu Šmitiņu (ped. Viola Lepiksone), Jēkabu Sebastianu Muduli (ped. Daina Samta), Markusu Renāru Eversu (ped. Agra Dimante) ar ATZINĪBU. Kārli Dzintaru (ped. Arnolds Dimants) – ar iegūto III VIETU. Lepojamies!

 

 

APSVEICAM orķestra dalībniekus un diriģentus!

 

 

BRAVO JAUNAJIEM MŪZIĶIEM!

 

2018. gada 24. februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika XXIII Izpildītāju konkursa laureātu apbalvošana un koncerts Bravo - bravissimo! Koncertā piedalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, solisti - konkursa uzvarētāji, diriģents Jānis Puriņš.

Ieeja bez maksas.

Orķestrī spēlēja Baltā Flīģeļa audzēkņi-

Artemijs Terlanovs (ped. Arnis Šmitiņš)

Katrīna Avotiņa (ped. Valdis Drulle)

Henrijs Kozlovskis (ped. Valdis Drulle)

Dāvis Šļaukstiņš (ped. Andris Muižnieks)

 

No 26. līdz 28. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 173 jaunie mūziķi no 55 skolām.  Žūrijas komisija piešķīra 15 pirmās, 20 otrās, 23 trešās vietas un 37 diplomus un speciālbalvas.

 

 

 Lepojamies ar Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņu sasniegumiem!

5. akordeona klases audzēknis Kristians Lelis ieguvis III vietu II Vidzemes novada mūzikas skolu audzēkņu vispārējo klavieru konkursā

Skolotāja Ilze Eglīte

 

 4. no labās K. Lelis

 

XXIII Latvijas Mūzikas skolu pūšaminstrumentu

un sitaminstrumentu Izpildītāju konkursā

Arņa Šmitiņa trompetes spēles 3. klases audzēknis Artemijs Terlanovs ieguvis 3. vietu trompešu grupā. Koncertmeistare Elīna Gruzniņa.  Diplomus saņēma Dāvis Šļaukstiņš(tuba), Henrijs Kozlovskis(basklarnete) un Katrīna Avotiņa(klarnete). Pedagogi Andris Muižnieks, Valdis Drulle, koncertmeistares Elīna Gruzniņa un Viola Lepiksone.

 
18.01.-19.01. AKCMV norisinājās Valsts konkursa II kārta Stīgu instrumentu spēlē.
Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu Stīgu instrumentu spēles izglītības programmas Valsts konkursa III kārtai izvirzīta čella spēles 3. klases audzēkne Lea Lote Gaile. Apsveicam konkursanti, skolotāju Reini Melbārdi un koncertmeistari Elīnu Gruzniņu. Vēlam panākumus Valsts konkursa noslēgumā Rīgā.

Atzinības rakstus vijoles spēlē saņēma Marts Kaukulis, Nora Sofija Grīva un Irina Kaņeva-skolotāja Māra Šmite, koncertmeistares Sanita Klešnieks un Elīna Gruzniņa.

Attēlā L. L. Gaile, kcm. E. Gruzniņa    

   

Otrdien, 6. februārī plkst. 18.00

Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

Latvijas 100-gadei veltītais latviešu kamermūzikas koncerts. Piedalās mākslinieces - Kristīne Gailīte (soprāns) un Dzintra Erliha (klavieres).

Ieeja – bez maksas

      

Starpdisciplinārā nedēļa „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” no 15.-19. janvārim Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”.


19. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notika starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” noslēguma koncerts, kurā uz vienas skatuves satikās etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas” un Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopa „Senleja”, ļaujot caur mūziku un rotaļām izzināt Vidzemes un Kurzemes tradīcijas.

 

18. janvārī plkst. 17.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu zālē tika atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Kopkoris skolotājas Ingas Mudules vadībā dziedāja nedēļas laikā apgūtās latviešu tautasdziesmas.

Izstāde būs apskatāma līdz 20. janvārim.• 15. janvāris plkst. 16.00
Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas koncertmeistaru klases audzēkņu koncerts
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” atklāšanas koncerts „Visas Emīla Dārziņa solodziesmas”, kurā uzstāsies Emīla Dārziņa Mūzikas skolas koncertmeistaru klases audzēkņi, soprāns-Laura Purena, mecosoprāns-Sabīne Krilova, tenors-Mārtiņš Zvīgulis, basbaritons-Aivars Krancmanis, teksts-Jānis Šmits.


• 16. janvāris plkst. 16.00
Mākslinieces Lienes Straupes lekcija par rotkaļa profesiju
16. janvārī plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” viesosies uzņēmuma „Baltu rotas” māksliniece Liene Straupe, kura pastāstīs par rotkaļa profesiju, kā arī tehnoloģiju un prasmju savienošanu mākslas darbu radīšanā. 
• 16. janvāris plkst. 17.00
Brigitas Strodas lekcija par kroņu veidošanas tradīcijām
16. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” ikviens interesents aicināts uz Brigitas Strodas lekciju par kroņu veidošanas tradīcijām. Viņas veidotie kroņi ir tik ekstravaganti, ka tos var nēsāt ne tikai kā galvas rotu, bet arī izmantot kā interjera priekšmetus.


• 17. janvāris plkst. 16.00
Folkloras kopas „Putni” lekcija par seno instrumentu darināšanu
17. janvārī plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” viesosies Lēdurgas folkloras kopa „Putni” ar lekciju par seno instrumentu darināšanu, kā arī vedīs rotaļās, atgādinot par tradīciju nozīmi ikdienas norisēs.


• 18. janvāris plkst. 16.00
Latvijas Dabas muzeja botāniķes Jantas Mežas lekcija „Dabas krāsas”
18. janvārī plkst. 16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks Latvijas Dabas muzeja botāniķes Jantas Mežas lekcija „Dabas krāsas”, kurā tiks stāstīts par dabas un tradīciju savstarpējo mijiedarbību Latvijā, uzsverot dabisko krāsvielu veidošanos un augu pielietojumu.
• 18. janvāris - 20. janvāris
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” starpdisciplinārās nedēļas darbu izstāde
18. janvārī plkst. 17.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu zālē tiks atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā būs apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Izstāde būs apskatāma līdz 20. janvārim.

• 19. janvāris plkst. 17.00
Starpdisciplinārās nedēļas noslēguma koncerts Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

 

 

 

9. decembrī Baltajā Flīģelī notika siguldieša Jura Sārņa grāmatas "Reiz... un tagad" atvēršanas svētki. Grāmatas ilustrācijas darinājuši Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Mākslu skolas bērni. Grāmatu izdevusi Cesvaines Kultūras veicināšanas biedrība, jo rakstnieks ir dzimis Cesvainē. Paldies grāmatas redaktorei Sanitai Dāboliņai.

Grāmatas „Reiz… un tagad” stāstus, teikas un pasakas jau pirms apkopošanas grāmatā iepazina Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi skolotāju Vitas Krūmiņas (Cesvaine) un Maijas Avotas (Sigulda) vadībā. Skolotājas ieguldīja lielu darbu, gan pārrunājot ar bērniem un jauniešiem lasītos tekstus, gan konsultējot mākslas tehniku un metožu izvēlē. Ir izdevušās tiešām lieliskas ilustrācijas, ko grāmatas lasītājiem būs iespēja arī izkrāsot. Īpašs šis notikums būs bērniem, kuri savu vārdu grāmatā ieraudzīs, iespējams, pirmoreiz.

 

21. oktobrī 85 gadu jubileju svinēja siguldietis Juris Sārnis, daudzu prozas un dzejas darbu autors, daiļliteratūrā autodidakts, kura izjūtas un vērojumi ir lauzušies uz papīra, tāpēc sirmā kunga pūrā ir ne tikai publikācijas „Siguldas Avīzē”, „Cesvaines Ziņās” u. c. laikrakstos, bet arī vairākas grāmatas, kam tūlīt piepulcēsies divas minētās. Savukārt Jura Sārņa bērnība saistās ar Cesvaines novadu, kādreizējo Kārklu pagastu.

Grāmata „Reiz… un tagad” tiks dāvināta arī katrai Siguldas un Cesvaines novada bibliotēkai un izglītības iestādei; skolas un citi interesenti to varēs iegādāties arī vairumā.

Lai izveidotu grāmatas maketu un to tipogrāfiski iespiestu, tiek uzrunāti abu novadu uzņēmumi. Pašlaik turpinās ziedojumu vākšana. Paldies visiem atsaucīgajiem siguldiešiem un cesvainiešiem! Gada beigās vai 2018. gada sākumā autors Juris Sārnis tiks aicināts uz Cesvaini, lai arī cesvainiešus iepazīstinātu ar šo izdevumu.

 

 

APSVEICAM!

Jānis Marcinkevičs ieguvis 2. vietu Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā "KAUNAS SONORUM 2017"!

Sveicam skolotāju Elmāru Rudzīti un koncertmeistari Elīnu Gruzniņu!

 

 

 Sestdien, 2. decembrī no plkst. 11.00 - 13.30 lielus un mazus aicina tradicionālās, visu iemīļotās RŪĶU MĀKSLAS DARBNĪCAS ar dažādām, jau zināmām, kā arī jaunām un neparastām darbošanās iespējām. Plkst. 14.00 Teātra studijas audzēkņu izrāde Santa Krusa „Aizburtais sniegs” par mazajiem meža resgaļiem rūķiem un zaķēniem, kuru nedarbu un pāridarījumu dēļ Ragana uz Ziemassvētkiem aizbur no meža visu sniegu, bet vienu no rūķēniem pārvērš par ledus kluci. Kā atgūt sniegu, kā glābt rūķīti? Vajadzēs lielu drosmi un uzdrīkstēšanos, lai dotos uz lielo Raganu balli… (rež. Ārija Liepiņa-Stūrniece).
Aicinātas ģimenes ar bērniem - siguldieši, novadnieki un viesi.

 

 

 

No 14. oktobra BALTĀ FLĪĢEĻA Izstāžu telpā būs apskatāma skolas Mākslas nodaļas pedagogu darbu  izstāde VASARNĪCA. Šogad izstāde tematiski sasaucas ar nesen izskanējušo Mūzikas nodaļas pedagogu koncertu ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA. Kā zināms, Mākslu skolas vietā kādreiz atradusies Alfrēda Kalniņa ģimenes pansija, kas pulcējusi mūziķus, māksliniekus, rakstniekus. Radošs gars mājojis arī  citos Šveices ielas namos. Radošs gars mājo šeit arī šodien. Izstādē skatāmie darbi pārstāv dažādus mākslas veidus, jo dažādi ir arī BALTAJĀ FLĪĢELĪ strādājošie mākslinieki: gleznotāja un grafiķe Agita Zālīte, gleznotāji Indra Blaua, Vita Vīksne, Una Leitāne, Raits Tikums, vides māksliniece Maija Avota, stikla māksliniece Laura Rostoka, tekstilmāksliniece Ieva Vanaga, dizaineres Ārija Bērze, Dace Andersone, datorgrafiķe Iveta Bambere. VASARNĪCA būs daudzveidīga un daudzkrāsaina.

Izstādes atklāšana 13. oktobrī plkst. 16.00. To vēl krāsaināku padarīs mūziķi - Miks Vilsons un Elmārs Rudzītis.

Izstāde apskatāma līdz 9. novembrim darba dienās no plkst. 10.00 – 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 – 14.00. Būsiet laipni gaidīti!

 

Informāciju sagatavoja Maija Avota,

Mākslu skolas BALTAIS FLĪĢELIS direktora vietniece,

Tel. 29505407

Meklējam radošus un aizrautīgus kolēģus - klavierspēles pedagogu un koncertmeistaru!

Vairāk informācijas šeit.  

 

 

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pedagogi aicina uz koncertu „ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA” 28. septembrī plkst. 18.00

Koncertā ciemosimies izcilā latviešu komponista Alfrēda Kalniņa vasarnīcā.

Siguldas "Baltais Flīģelis" savas durvis vēra  2001. gadā. Ēkas arhitektoniskās līnijas, kas veido baltu koncertflīģeli, nav nejauša izvēle – šīs vietas saikne ar mūziku ir vēsturē iezīmēta. Dižais komponists, ērģelnieks, pedagogs, mūzikas kritiķis, diriģents un Latvijas Nacionālās operas dibinātājs, Alfrēds Kalniņš, savā jaunībā pavadījis šeit lielāko daļu vasaru. 1894. gadā  Kalniņa ģimene pārcēlās uz Šveices ielu 19 un dzīvoja šeit desmit gadus līdz pat komponista tēva nāvei. Vasarnīca, kurā Alfrēds Kalniņš pavadīja 1920. gada vasaru, tika pārbūvēta 1970. gadā par mūzikas skolu. Šobrīd Baltā Flīģeļa ēkā mājo Mākslu skola, Izstāžu zāle un koncertzāle "Baltais Flīģelis”.

Koncerta īpašo noskaņu veidos attēli no laika, kad pazīstamākie mākslinieki, literāti un komponisti ciemojās Šveices ielā. Mūzika atklās Alfrēda Kalniņa domubiedru un sekotāju visplašāko izjūtu un pārdzīvojumu kaleidoskopu.

Visi laipni aicināti!

Ieeja-bez maksas.