Svētdien, 2.decembrī, plkst.15.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notika Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma Ināras Šefanovskas „Laimes meklējumos” pirmizrāde.
Jauniestudējums vēsta par dzīvajām radībām, kuras ilgojas dzīvot laimīgi un dara visu iespējamo, lai to sasniegtu. Arī Sprīdītis un Sarkangalvīte, iznākuši no savām pasakām un satikušies uz meža takas, vēlas noskaidrot, kas ir laime. Visapkārt meža iemītnieki strādā, vācot barības krājumus ziemai un domājot par grūtībām, kuras būs jāpārvar garajos ziemas mēnešos.
Sprīdītis un Sarkangalvīte aicina palīgā Meža veci, Ziemas māti un Sala veci, lai palīdzētu zvēriem atcelt aukstumu un sniega kupenas. Kādas sirdssāpes, raizes, vilšanos un sajukumu tas izraisīs, būs vērojams izrādē „Laimes meklējumos”, pārliecinoties, ka Latvijas četri gadalaiki ir bagātība, jo katrs no tiem nāk ar saviem darbiem, dāvanām un iespējām laimīgi justies.

Režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece

 

 

 

 

 

 

 

A. Lindgrēnes "Pepija Garzeķe" izrādi laipni aicināti noskatīties Siguldas pilsētas svētku laikā- sestdien, 26. maijā plkst. 16.00.

Ieeja-bez maksas

 

 

 

Apsveicam dalībniekus un režisori Āriju Liepiņu – Stūrnieci ar izciliem panākumiem!

20. aprīlī Teātra nodaļas un studijas audzēkņi ieguva I pakāpes diplomu par A. Lindgrēnes “Pepija Garzeķe” izrādes 1. cēlienu uz Valmieras Drāmas teātra skatuves, piedaloties Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parādē – XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā “...un es iešu un iešu!” – Latvijas valsts 100gadei.

Visu izrādi aicināti noskatīties Siguldas pilsētas svētku laikā- sestdien, 26. maijā plkst. 16.00. Uzmanību, izrādes laiks plkst. 16.00!

 

7.aprīlī Teātra studijas audzēkņi un pedagogi Ārija Liepiņa – Stūrniece un Madara Luīze Muzikante devās uz Limbažu novada bērnu un jauniešu teātra festivālu “SASPĒLE 2018”. Tika izspēlēts Santa Krusas lugas “Aizburtais sniegs” iestudējums. Zaķēnus, rūķus, Meža veci, raganas un burvjus grimēja Teātra nodaļas audzēkņi.

 

5. aprīlī Elza Petrovska (Teātra studija) un Elza Rūta Jordāne (TN) piedalījās Valsts Izglītības satura centra (VISC) organizētajā skolēnu skatuves runas konkursa II kārtā (reģionālajā skatē) Jūrmalas teātrī. Abas meitenes katra savā vecuma grupā atkal saņēma I pakāpes diplomus. Apsveicam dalībnieces un skolotāju Āriju Liepiņu-Stūrnieci!

 

5. martā Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” notika Siguldas un Garkalnes novadu skolēnu runas konkurss.

 Mūsu skolu pārstāvēja un no maksimāli iegūstamajiem 35 punktiem saņēma:

 Elza Petrovska – teātra studija – 34 punkti, I pakāpes diploms, izvirzīta uz II kārtu,

 Elza Rūta Jordāne     -  Teātra nodaļa – 34 punkti, I pakāpes diploms, izvirzīta uz II   kārtu,

 Agate Marija Bukša – Teātra nodaļa – 32 punkti, I pakāpes diploms.

 

Foto A. Linarts no izrādes "Pepija Garzeķe" 24. martā festivālā "Laimes Lācis"

7. aprīlī Teātra studijas audzēkņi un pedagogi Ārija Liepiņa – Stūrniece un Madara Luīze Muzikante dosies uz Limbažu novada bērnu un jauniešu teātra festivālu “SASPĒLE 2018”. Spēlēsim Santa Krusas lugas “Aizburtais sniegs” iestudējumu, ar kuru 2. decembrī piedalījāmies Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Rūķu darbnīcās. Zaķēnus, rūķus, Meža veci, raganas un burvjus  grimēs Teātra nodaļas audzēkņi.

20. aprīlī ar A. Lindgrēnas “Pepija Garzeķe” 1. cēlienu plānots piedalīties

Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parādē –

XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā “...un es iešu un iešu!” Valmierā, kas veltīts Latvijas valsts 100gadei.

 

 24. martā plkst. 13.10 aicinām uz Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas un studijas audzēkņu izrādi – A. Lindgrēnas “Pepija Garzeķe” 1. cēlienu!

Šī iestudējuma pirmizrādi varēsit skatīt 26. maijā.

 

Lepojamies ar talantīgo Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" Teātra nodaļas audzēkni Loti Katrīnu Cērpu, kura saņēma balvu nominācijā „Gada veiksmīgākā debija” par lomu Valmieras drāmas teātra izrādē „Meža meitas”.

2018. gada 2.martā Siguldas pagasta Kultūras namā notika „Siguldas novada Gada balva kultūrā” svinīgā ceremonija, kurā par nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada kultūras dzīvē tika cildināti kultūras darbinieki, mākslinieki, radošie kolektīvi un pasākumu organizatori.

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 


 

 

 

 

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” teātra studijas audzēkņu  pirmizrāde 2. decembrī plkst. 14.00

SANTA KRUSA “AIZBURTAIS SNIEGS” – Ziemassvētku izrāde par mazajiem meža resgaļiem rūķiem un zaķēniem, kuru nedarbu un pāridarījumu  dēļ Ragana uz Ziemassvētkiem aizbur no meža visu sniegu, bet vienu no rūķēniem pārvērš par ledus kluci. Kā atgūt sniegu, kā glābt rūķīti? Vajadzēs lielu drosmi un uzdrīkstēšanos, lai dotos uz lielo Raganu balli…

 

Ziemassvētku burtošanā „Es esmu Sigulda” 9. decembrī  varēs iepazīt lasāmo un krāsojamo grāmatu bērniem „Reiz… un tagad”. 

Veidojot grāmatu tiltu starp vēsturiskajām un skaistajām pilsētiņām Cesvaini un Siguldu, grāmatu redaktore Sanita Dāboliņa raksturo 9. decembrī Siguldā gaidāmos grāmatu atvēršanas svētkus (plkst. 11.00 Siguldas pensionāru biedrības telpās „Namiņā” ielūkošanās pārdomu un atziņu suvenīrizdevumā„No Cesvaines līdz Siguldai” lappusēs; plkst. 15.00 „Baltajā Flīģelī” grāmatas „Reiz… un tagad” atvēršana): Grāmatas „Reiz… un tagad” stāstus, teikas un pasakas jau pirms apkopošanas grāmatā iepazina Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi skolotāju Vitas Krūmiņas (Cesvaine) un Maijas Avotas (Sigulda) vadībā. Skolotājas ieguldīja lielu darbu, gan pārrunājot ar bērniem un jauniešiem lasītos tekstus, gan konsultējot mākslas tehniku un metožu izvēlē. Ir izdevušās tiešām lieliskas ilustrācijas, ko grāmatas lasītājiem būs iespēja arī izkrāsot. 9. decembrī grāmatas izdošanā iesaistītie cesvainieši dosies uz Siguldu, lai iepazītu Mākslu skolu un piedalītos Ziemassvētku burtošanā Es esmu Sigulda, priecājoties par paveikto un dāvanā iegūstot lasāmo un krāsojamo grāmatu bērniem„Reiz… un tagad”. Grāmata tiks dāvināta katrai Siguldas un Cesvaines novada bibliotēkai un izglītības iestādei; skolas un citi interesenti to varēs iegādāties arī vairumā.

21. oktobrī 85 gadu jubileju svinēja siguldietis Juris Sārnis, daudzu prozas un dzejas darbu autors, daiļliteratūrā autodidakts, kura izjūtas un vērojumi ir lauzušies uz papīra, tāpēc sirmā kunga pūrā ir ne tikai publikācijas „Siguldas Avīzē”, „Cesvaines Ziņās” u. c. laikrakstos, bet arī vairākas grāmatas, kam tūlīt piepulcēsies divas minētās. Savukārt Jura Sārņa bērnība saistās ar Cesvaines novadu, kādreizējo Kārklu pagastu.

Īpašs šis notikums būs bērniem, kuri savu vārdu grāmatā ieraudzīs, iespējams, pirmoreiz. Lai izveidotu grāmatas maketu un to tipogrāfiski iespiestu, tiek uzrunāti abu novadu uzņēmumi. Pašlaik turpinās ziedojumu vākšana. Paldies visiem atsaucīgajiem siguldiešiem un cesvainiešiem!

Gada beigās vai 2018. gada sākumā autors Juris Sārnis tiks aicināts uz Cesvaini, lai arī cesvainiešus iepazīstinātu ar šo izdevumu.

 

 

 

Uzmanību! Visi tiekamies ceturtdien, 25. maijā plkst. 16.00 skolas zālē uz Bafa svētkiem/mācību gada noslēgumu!

 

 

Māra Jakubovska “Tikai tu…”

Stāsts par to, kā 20. gs. sākumā divi jauni cilvēki cīnās par tiesībām mīlēt vienam otru. To lasa mūsdienu jaunieši grāmatā, kura nejauši uzieta omes mājās.

Luga uzrakstīta pēc Lielvārdes kalpones Emīlijas Kuģenieces un Rembates barona Heinriha fon Rautenfelda dzīves motīviem. Heinrihs iemīlas kalponē, grib viņu precēt, Emīlijas vecāki ir kategoriski pret meitas attiecībām ar baronu. Bet Heinriha māte – baronese Anna Rautenfelde rīkojas ar sava dēla dzīvi kā privātīpašumu - pasludina dēlu par garīgi neveselu, iesloga trakonamā Vācijā, atņem mantojumu. Viņš izbēg no trakonama, atgriežas Latvijā un abi ar Emīliju vēlas apprecēties, taču visā Latvijā vairs nav neviena luterāņu mācītāja, kurš viņus salaulātu. Un tomēr jaunie cilvēki no savas mīlestības un sapņa par savu ģimeni neatsakās. Viņi pāriet pareizticībā un tiek salaulāti. Baronese joprojām nevar samierināties ar to, ka Heinrihs nepakļaujas viņas prasībām, neatsakās no Emīlijas un dēliem. Viņš atkal tiek ieslodzīts trakonamā, kur paiet viņa dzīve.

Joprojām dzīvs ir jautājums, vai bija vērts gandrīz 18 gadus būt vajātam, trīs reizes ieslodzītam trakonamā, piedzīvojot neizsakāmas ciešanas un pazemojumus. Pēdējā tikšanās reizē ar Emīliju Heinrihs saka: ” Laikam laime ir ceļš uz mērķi pat tad, ja tas nav sasniegts.” Bet Emīlija atzīst: “Tikai mīlestība ir tā, kuras dēļ ir vērts dzīvot. Ne visiem lemts to izjust, tāpēc vien tā ir Dieva dāvana.”

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas jauniešus un pedagogus šis stāsts ir dziļi uzrunājis. Ir tapusi izrāde, kurā esam ielikuši savas sirdis.

 Režisore                       – Ārija Liepiņa – Stūrniece

Kostīmu māksliniece    – Anda Trautmane

Scenogrāfija                 –  Raits Tikums

Grimi                             –  Agita Zālīte

Audiomontāža              –  Arnolds Dimants

Datorgrafika                 –  Iveta Bambere

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studija

Ēriks Vilsons “Īkstīte” pēc H. K. Andersena pasakas motīviem.

Pirmizrādes:

1. 14.05. plkst. 16.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”

2. 27.05. plkst. 16.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”

Lielisks, atraktīvs, krāsains un notikumiem bagāts stāsts par meitēnu, kurš ir neiedomājami  izlutināts/izlaists, kurš vairs pat nesaklausa un neuzklausa mātes sacīto. Visu vada tikai viņas iegribas un negants egoisms. Tad arī sākas pārbaudījumi, kuriem nāksies iziet cauri, lai kļūtu par cilvēkbērnu ar mīļu sirdi, kurš spēj gan saprast savas aplamības un kļūdīšanos, gan lūgt piedošanu.

Režisore – Ārija Liepiņa – Stūrniece

Kostīmu māksliniece –  Anda Trautmane

Scenogrāfija –  Raits Tikums

Komponists –  Valdis Zilveris

Dejas –  Madara Luīze Muzikante

Grimi –  Agita Zālīte

Audiomontāža –  Arnolds Dimants

Datorgrafika –  Iveta Bambere

 

Ieeja –  bez maksas

 

APSVEICAM Siguldas un Garkalnes novadu skatuves runas konkursa I pakāpes ieguvējas Agati Mariju Bukšu, Anni Grētu Stalidzāni un viņu skolotāju Āriju Liepiņu- Stūrnieci ar augsto sasniegumu.

 

Kustību izrāde par Jetti Užāni „Man gribas iet…”

 

18. februārī plkst.18.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” notiks dokumentāla eseja – kustību izrāde par cilvēku ar citādu likteni „Man gribas iet…”, veltīta sievietei, māksliniecei un filozofei Jettei Užānei, tautā sauktai par Cimdu Jettiņu.

 

Izrāde „Man gribas iet...” būs ne tikai filozofiskas pārdomas par dzīves jēgu, bet arī kustību, viegluma un gaišuma caurstrāvota. Tā piedāvās ieklausīties un ieskatīties pārdomās par vispārcilvēciskām un nezūdošām vērtībām, profesionāļu – aktiera, mūziķa Edgara Lipora, horeogrāfes un dejotājas Lilijas Liporas un domātājas Elīnas Apsītes sniegumā. 

Jette Užāne visu savu mūžu ir pavadījusi Dzērbenes pagasta „Lejnieku” mājās, ar savu dzīves filozofiju un cimdu adīšanas prasmi ieinteresēdama daudzus Latvijā un pasaulē mītošos kultūras cilvēkus. Pie viņas bieži viesi ir bijuši tādi Latvijā ievērojami cilvēki kā mākslinieks Laimonis Blumbergs, fotomākslinieks Gunārs Janaitis, rakstniece un politiķe Anna Žīgure, somu žurnālists Jukka Rislaki, rakstnieks Zigmunds Skujiņš, rakstnieks un sabiedrisks darbinieks Dainis Īvāns, māksliniece Rita Valnere, mākslinieks Kurts Fridrihsons, dzejniece Ludmilla Azarova, japāņu vēstniecības darbiniece Ajumi Kurosava un daudzi citi. Savulaik pie Jettes ir ciemojušies ministri, un Guntis Ulmanis 1995. gadā viņai pasniedzis Trīszvaigžņu ordeni. Jette ir bijusi Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāte.

Pirms izrādes, plkst.17.00, „Baltā Flīģeļa” izstāžu zālē tiks atklāta Jettes Užānes darināto cimdu izstāde „Ziemas rota”, bet pēc izrādes, plkst.19.00 aicinām klausīties Elīnas Apsītes stāstījumu par Jettes dzīvi. Izstāde „Ziemas rota” „Baltā Flīģeļa” izstāžu zālē bez maksas būs skatāma līdz 18. martam.

TEĀTRA STUDIJA. Pirmajā pusgadā „senioru” grupas audzēkņi  kopā ar Vokālās nodaļas vadītāju Solveigu Vītoliņu un viņas dziedošajām meitenēm radīja muzikāli poētisku uzvedumu, veltītu Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. To uz mūsu skolas skatuves  spēlējām 12.novembrī, bet 21. janvārī viesojāmies Vidzemes koncertzāles kamerzālē/ Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā. Raiņa un Aspazijas dzejoļu izvēle bija pašu audzēkņu ziņā. Tas bija ļoti būtiski, lai ikviens no viņiem runātu par sev svarīgām un saprotamām lietām. Nozīmīgs bija Mākslas nodaļas vadītājas Maijas Avotas ieguldījums iestudējuma digitālā noformējuma nodrošināšanā.

Veiksmīgs pienesums kopīgajā skolas pasākumā „Rūķu darbnīcas” 5.decembrī  kļuva B. Jukņevičas  Ziemassvētku ludziņas „Rūķi” iestudējums /studijas „junioru” grupa/. 2.aprīlī mūsu rūķīši pārstāvēja Siguldas Mākslu skolu Bērnu un jauniešu teātra festivālā „Saspēle” Limbažos.

16.februārī septiņi studijas audzēkņi piedalījās Siguldas un Garkalnes novadu skolēnu skatuves runas konkursā. Seši no viņiem ieguva pirmās pakāpes, bet viena – otrās pakāpes vērtējumu. Ivonna Krūmiņa un Elza Rūta Jordāne tika izvirzītas uz konkursa otro kārtu – reģionālo konkursu Jūrmalā. Diemžēl, slimības dēļ Ivonna Krūmiņa tajā nevarēja piedalīties, taču Elza Rūta Jordāne par savu priekšnesumu ieguva 1.pakāpes diplomu.

Nu jau tradicionāli studijas audzēkņi maija nogalē tuviniekus, draugus un siguldiešus iepriecina ar jauna iestudējuma pirmizrādi. Katram no studijas 29 audzēkņiem ir uzticēta lielāka vai mazāka loma Morisa Māterlinka „Zilais putns” iestudējumā. Pirmizrāde – 22.maijā plkst.16.00.

TEĀTRA NODAĻA. Audzēkņi mācību gadu sāka ar Imanta Ziedoņa darbu uzveduma „Ceļš” atjaunošanu. 13.septembrī  Dzejas dienas Siguldā ietvaros to spēlējām uz „Baltā Flīģeļa” skatuves.

Tā kā  šis Teātra nodaļas audzēkņiem ir pēdējais – trešais mācību gads, patlaban notiek aktīvs diplomdarba izrādes – Neretietis „Mammu, es precos!” iestudēšanas process.

18.martā ar jauniestudējuma 1.daļu tika atklāts III Jauniešu teātra festivāls „Laimes lācis 2016”. (Šeit atklāšana: https://youtu.be/KTQ8dOpCnAU .   Izrādes 1.daļa festivālā „Laimes lācis 2016” :https://youtu.be/_P8pdFXmeM8 )

23.aprīlī ar šo izrādi piedalīsimies Valmieras Viestura v-sk. Bērnu un jauniešu teātra festivālā „...es iešu un iešu! ”.

 26.aprīlī plkst.19.00 – diplomdarba izrāde – Neretietis „Mammu, es precos!” Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis"

29.aprīlī plkst. 12.30 ar „Mammu, es precos!” viesosimies Siguldas Valsts ģimnāzijā, jo vēlamies Siguldas jauniešu vidū radīt lielāku interesi par teātri, par mūsu mācību programmas piedāvājumu un ieguvumiem.

Maija nogalē/jūnija sākumā – jaunu audzēkņu uzņemšana Teātra nodaļā. Vēlmi iestāties Teātra nodaļā ir jau izteikuši vairāki studijas audzēkņi, ko atbalsta arī viņu vecāki.

Divas reizes kopā ar audzēkņiem ir bijusi iespēja būt Latvijas Valsts radio, lai tiešraidēs ( „Ģimenes lokā”, „Kultūras rondo”) stāstītu par mācību darbu mūsu skolas Teātra nodaļā un studijā, par izvirzītajiem mērķiem un ceļu, kādu ejam, lai jaunieši noticētu sev, savai varēšanai, pamazām atraisītos, iegūtu pašapziņu.

Lai bagātinātu un pilnveidotu gan pedagogu, gan audzēkņu izpratni un prasmes aktiermeistarībā un runas mākslā, reizi pusgadā mūsu skolā notiek meistarklases. 29.novembrī to vadīja režisors, aktieris un žurnālists Dmitrijs Petrenko. 4.maijā pie mums viesosies Ināra Slucka – lieliskā dramatiskā teātra un kino aktrise, režisore un pedagoģe.

uz sākumu