uz sākumu


Latvijas simtgadei veltīts Valsts akadēmiskā kora „Latvija” koncerts

Latvijas simtgadei veltīts Valsts akadēmiskā kora „Latvija” koncerts

Ievietots: 25.11.2016.

Piektdien, 2.decembrī, plkst.18.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” koncertu sniegs Valsts akadēmiskais koris „Latvija”. Tas būs viens no pirmajiem Latvijas simtgades vēstnešiem Siguldā.

Valsts akadēmiskā kora „Latvija” viesošanās Siguldā būs īpašs notikums, jo pirmo reizi būs dzirdamas nule kā Rīgā, Ziedoņa zālē, pirmatskaņotās Raimonda Paula dziesmas, īpaša Jāņa Aišpura (grupas „The Sound Poets” solista) kompozīcija, kas jau ieguvusi lielu klausītāju mīlestību, kā arī Zigmāra Liepiņa, Riharda Zaļupes un citu komponistu jaundarbi.


Atzīmējot Latvijas simtgadi, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” iecerējis laika posmā no 2015.gada līdz 2021.gadam sniegt 100 koncertus Latvijai gan Latvijas reģionos, gan ārpus Latvijas robežām. Koncertu programmā ir a cappella darbi korim, kurus radījuši Latvijas komponisti, kā arī skaņdarbi no projekta, kuru koris „Latvija” un Māris Sirmais ir uzsākuši 2015.gadā – „Šai zemē man visa pasaule”, kas ir dāvana Latvijai, un vienlaikus ilgtermiņa projekts, kā ietvaros tiek veicināta latviešu kormūzikas a cappella darbu jaunrade. Aptuveni 70 komponisti no Latvijas un Latvijas diasporām ārzemēs uzrunāti radīt skaņdarbus, kuru tematika ir kāda no piecām stihijām – uguns, ūdens, zeme (arī tēvzeme), debesis, mīlestība. Par koncertcikla devīzi ir izvēlēti vārdi, ko Raiņa lugā „Uguns un nakts” Lāčplēsis saka Spīdolai: „Šai zemē man visa pasaule”.

 

Koncerts notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un stundu pirms koncert norises vietā.

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro.
http://www.sigulda.lv/upload/Image/si.png Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 1 eiro atlaide