uz sākumu


Koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs koncertprogramma „Romantika” (koncerts izpārdots!)

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs koncertprogramma „Romantika” (koncerts izpārdots!)

Ievietots: 11.10.2016.

Sestdien, 15.oktobrī, plkst.18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs Jāņa Lūsēna un Ingus Pētersona koncertprogramma „Romantika”.

Koncerta muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām dziesmām ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju. Komponists Jānis Lūsēns koncertam izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.

Dziedātāja Ingus Pētersona personības šarms, neatkārtojamā balss, tās siltums un lirisms koncertā ieskanās vēl nebijušās nokrāsās, veidojot mūzikas valodas, teksta poētisma un interpretācijas vienotu veselumu. Arī pats solists atzīst, ka klausītāju mīlestībā un mūzikā „ieguvis jaunu elpu” un ar programmas veiksmīgo startu ir ļoti apmierināts, piebilstot: „Ja sākot koncertsēriju, sevi un skatuves mūziķus nodēvējām par pēdējiem romantiķiem, tad tagad saprotu, ka klausītāju rindās romantiķu un labas mūzikas cienītāju netrūkst, un ar romantisko uztveri viss ir kārtībā”.