uz sākumu


4. jūnijā plkst. 19.00 sezonas noslēguma koncerts - “Duo Russo & Vilensky” diska prezentācija

4. jūnijā plkst. 19.00 sezonas noslēguma koncerts - “Duo Russo & Vilensky” diska prezentācija

Ievietots: 03.05.2016.

DUO RUSSO & VILENSKY ir unikāls duets, kurā mūzikā satiekas divi spilgti mūziķi - viens no spilgtākajiem un pazīstamākajiem jaunās paaudzes Eiropas čellistiem RUSLANS VIĻENSKIS un  komponists, bandoneonists PAOLO RUSO, kurš nesen debitējis slavenajā Kārnegi zālē Ņujorkā. Projekta DUO RUSSO & VILENSKY programmā oriģinālas Paolo Ruso kompozīcijas, slavenā argentīnieša Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) skaņdarbi, Djego Skisi (Diego Schissi) mūzika un citu komponistu populāru melodiju aranžējumi.

 

DUO Russo & Vilensky mājas lapa: www.duo-russo-vilensky.com


RUSLANS VIĻENSKIS ir viens no savas paaudzes pazīstamākajiem Eiropas čellistiem. Tikai 15 gadus vecs, viņš debitēja ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Pēc tikšanās ar leģendāro čellistu un personību Mstislavu Rostropoviču, Ruslans kļuva par Rostropoviča skolnieka – pasaulslavenā profesora Dāvida Geringa studentu Berlīnē. Čellists ir A. Hačaturjana, D. Poppera, K. Davidova, Concertino Praga konkursu laureāts. Šobrīd Ruslans spēlē gan kā solists un kamermūziķis, gan producē savus projektus, un tiek aicināts uzstāties pasaules labākajās koncertzālēs, tādās kā Concertgebouw Amsterdamā, Konzerthaus Berlīnē, Berlīnes filharmonijā, Alte Oper Frankfurtē, Theaters Diligentia Hāgā, Berwaldhallen Stokholmā, Marijas teātra zāle Sanktpēterburgā, Jazzhus Montmartre Kopenhāgenā..

 

Starp viņa skatuves partneriem ir pasaulē atzīti mūziķi, tādi kā Nuevo Tango leģenda Pablo Cīglers (Pablo Ziegler, Astor Piazzolla Quintet), pasaulslavenais čellists Dāvids Gerings (David Geringas), čigānu izcelsmes akordeona virtuozs Lelo Nika (Lelo Nika), pasaulē pazīstamākais brazīliešu ģitārists Djego Figueiredo (Diego Figueiredo), un daudzi citi. Sadarbojies ar tādiem izciliem Latvijas mūziķiem kā Vestards Šimkus, Ksenija Sidorova, Kaspars Zemītis, Normunds Šnē, Reinis Zariņš, Andrejs Osokins u.c.

PAOLO RUSO (PAOLO RUSSO) ir dzimis Peskarā (Itālijā), jau 9 gadu vecumā sācis spēlēt klavieres, tomēr mūzikai savu dzīvi nolēmis veltīt tikai studiju laikā, pametot arhitektūras jomu, kuru studējis daudzus gadus. Mūzikas studijas apguvis Ņujorkā pie Ričija Beiraha (Richie Beirach) un Buenosairesā pie Nestora Markoni (Néstor Marconi). 2001. gadā Paolo iepazinis bandoneonu un tas ir kļuvis liktenīgs pavērsiens viņa karjerā - koncertos, 8 albumos, kuri ierakstīti sadarbībā ar dažādiem māksliniekiem, filmu mūzikā - bandoneons ir vissvarīgākais mūziķa instruments. Paolo Ruso ir koncertējis un piedalījies dažādos ierakstos kopā ar pasaules klases mūziķiem,tādiem kā Lelo Nika (Lelo Nika), Džanluidži Trovezi (Gianluigi Trovezi), Žozefīne Kronholma (Josefine Cronholm), Djego Figueiredo (Diego Figueiredo), Kaliksto Ovjedo (Calixto Oviedo), Pablo Cīglers (Pablo Ziegler), Djego Sčisi (Diego Schissi), Stefano Bollani (Stefano Bollani) un Paolo Frezu (Paolo Fresu). Paolo Ruso ar panākumiem raksta mūziku arī kinofilmām un teātra izrādēm. Šobrīd mūziķis daudz koncertē gan ar solo programmām, gan sadarbībā ar vairākiem ansambļiem(kvintetu "Latin Syndicate", trio "ARC", RUSSO/BOLLANI/FRESU TRIO).