uz sākumu


Sestdien, 25. jūlijā festivāla Ad Lucem radošās nometnes pasākumi

Ievietots: 20.07.2015.

12.00 Ansambļa Groupa (Zviedrija / Norvēģija) meistarklases: etnomūzika, džezs, kompozīcija

15.00 Ebru mākslas prezentācija

15.30 Ebru mākslas praktiskās nodarbības

18.00 Gongu meditācija


12.00 Ansambļa Groupa (Zviedrija / Norvēģija) meistarklases: etnomūzika, džezs, kompozīcija

15.00 Ebru mākslas prezentācija

Ebru ir seno persiešu radīta māksla, kuras pamatā ir gleznošana uz ūdens virsmas. Zīmējums tiek veidots ar speciālām krāsām, kas neizšķīst ūdenī un savstarpēji nesaplūst, bet veido neatkārtojamus ornamentus.Kad zīmējums gatavs, to uzklāj uz īpaša papīra un ļauj nožūt. Prezentācijā jūs iepazīsieties ar teorētiskajiem ebru pamataspektiem un filosofiju. Ebru, kas mūsdienās pazīstama kā dekoratīvi lietišķā papīrmāksla, ir arī viens no senākajiem Turcijas mākslas veidiem. 2014. gadā UNESCO iekļāva ebru mākslu Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

15.30 Ebru mākslas praktiskās nodarbības

Pēc prezentācijas interesenti varēs apgūt ebru mākslas pamatus un radīt paši savus darbus ebru tehnikā. Lai kļūtu par mākslinieku, sagatavotībai nav nozīmes – galvenais ir vēlme piedzīvot ko nebijušu un aizraujošu! Šī brīnumainā seno persiešu gleznošanas tehnika neatstāj vienaldzīgus ne bērnus, ne vecākus, jo katrs zīmējums uz ūdens ir vienreizējs, to nav iespējams precīzi atkārtot.Ebru tehnika Jums palīdzēs atklāt sevī mākslinieku, atbrīvot sevī radošo spēju avotu un ieraudzīt sevi jaunā gaismā.

Meistarklasi vadīs gleznotāja un vizuālās mākslas pasniedzēja Irina Trumpele, Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

18.00 Gongu meditācija

Gongu meditācijai ir sena vēsture. Savulaik budistu klosteros ar gonga skaņām pievērsa uzmanību dieviem. Senajā Grieķijā gongs atvēra mirušo valstību, citviet tā skaņas vēstījušas par svarīgiem notikumiem. Ar gonga skaņām ieskandināja festivālus, pavadīja dejas un rituālus. Gongs vienmēr ticis uzskatīts par labklājības zīmi: augstdzimušie ar tā palīdzību demonstrējuši savu bagātību un ieņemamo stāvokli. Gongs ir kas vairāk par vienkāršu mūzikas instrumentu, to daudzās civilizācijās uzskatīja par maģisku rīku, un tā skaņa izmantota cilvēku gaitās kā materiālā, tā garīgā plānā. Mūsdienās skaņu terapeiti izmanto gongus, lai palīdzētu ārstēt dažādas veselības problēmas. Tos ar izciliem rezultātiem pielieto psihoterapijā, risinot krīzes situācijas un palīdzot stresa gadījumos. Gongu un Tibetas trauku skaņām ir dziļa ietekme personīgās pārveides un garīgās izaugsmes ceļā.

Gongu meditācijas vadītāji rada vibrācijas un skaņas, kas caurauž visu cilvēka ķermeni. Toņi mainās no smalkiem, nomierinošiem līdz spēcīgiem skaņas viļņiem, piepildot katru ķermeņa šūniņu. Iegremdēšanās gongu un Tibetas trauku skaņās ir meditācija, kas pieejama katram cilvēkam – cilvēks jūtas kā ieskauts dziedinošu skaņu un vibrāciju aurā, trauku dziedājums pakāpeniski pārņem cilvēka apziņu, un notiek dziļa dziedinoša relaksācija. Gongu skaņas palīdz atbrīvoties no uzkrātā stresa un bailēm, ļauj piepildīt sevi ar mieru.Vislabāk gongu skaņām ļauties, atslābinoties un pieņemot to pieredzi, kas atnāks. Varbūt tā būs dziļa meditācija, varbūt vienkārši laba atpūta. Mēs vienmēr saņemam atbildi uz savām patiesajām iekšējām vajadzībam.

Uz meditāciju jāņem līdzi paklājiņš, pleds un neliels spilventiņš.

Marija Mežecka ir holistiskā terapeite, gongu meistare, reiki skolotāja. Marija vada gongu terapijas seansus, reiki dziednieciskās prakses apmācību, seminārus un individuāli pieņem pacientus. Viņas prakses mērķis ir atmodināt organisma pašizdziedināšanās mehānismus un stiprināt iekšējo harmoniju: “Kopā mēs radām jaunu realitāti, kurā vairāk mīlestības, uzticības un veselības!”

Vairāk informācijas: adlucem.lv