uz sākumu

 

 

 

Latvijas simtgadei veltīts Valsts akadēmiskā kora „Latvija” koncerts

Latvijas simtgadei veltīts Valsts akadēmiskā kora „Latvija” koncerts

Ievietots: 25.11.2016.

Piektdien, 2.decembrī, plkst.18.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” koncertu sniegs Valsts akadēmiskais koris „Latvija”. Tas būs viens no pirmajiem Latvijas simtgades vēstnešiem Siguldā.

Valsts akadēmiskā kora „Latvija” viesošanās Siguldā būs īpašs notikums, jo pirmo reizi būs dzirdamas nule kā Rīgā, Ziedoņa zālē, pirmatskaņotās Raimonda Paula dziesmas, īpaša Jāņa Aišpura (grupas „The Sound Poets” solista) kompozīcija, kas jau ieguvusi lielu klausītāju mīlestību, kā arī Zigmāra Liepiņa, Riharda Zaļupes un citu komponistu jaundarbi.


Lasīt tālāk »

„Baltais Flīģelis” aicina Siguldas novada skolēnus uz izglītojošiem koncertiem

„Baltais Flīģelis” aicina Siguldas novada skolēnus uz izglītojošiem koncertiem

Ievietots: 11.11.2016.

Novembra nogalē Siguldā notiks izglītojoši koncerti, uz kuriem aicināti skolēni no Siguldas novada skolām. 21.novembrī Mākslu skola „Baltais Flīģelis” rīkos izglītojošu koncertu ar īpašo viesi – mākslinieku Elmāru Gaigalnieku, bet 22.novembrī Siguldas 1.pamatskolas zālē viesosies Ralfs Eilands, Valters Pūce un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Lasīt tālāk »

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” aicina uz pianistes Artas Arnicānes solokoncertu

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” aicina uz pianistes Artas Arnicānes solokoncertu

Ievietots: 17.10.2016.

Sestdien, 22.oktobrī, plkst.19.00 Siguldas koncertzālē Baltais Flīģelis”  notiks ekskluzīvs Artas Arnicānes solokoncerts Ūdens leģendas”, kurā klavierspēles meistarība sasniegs vēl nebijušus augstumus, uzburot skaņu ainavas ūdens spēka  un trausluma straumēs.

Pianiste jau vairākkārtīgi viesojusies Siguldā, uzstājoties kā soliste Kremerata Baltica” festivālos, tomēr ar soloprogrammu koncertzālē Baltais Flīģelis” mākslinieci dzirdēsim pirmo reizi. Šis būs vienīgais Artas Arnicānes solokoncerts Vidzemē. Programma Ūdens leģendas” ir vairākus gadus lolota un, citējot mākslinieci: šī ir iespēja uzburt jaunu priekšstatu par klavieru skanējumu – iztēles skaņu ainavas, straumes, burbuļojošu strautiņu guldzēšana, ūdens spēks un sievišķīgs trauslums satiksies šeit…”.

Lasīt tālāk »

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs koncertprogramma „Romantika” (koncerts izpārdots!)

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs koncertprogramma „Romantika” (koncerts izpārdots!)

Ievietots: 11.10.2016.

Sestdien, 15.oktobrī, plkst.18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs Jāņa Lūsēna un Ingus Pētersona koncertprogramma „Romantika”.

Koncerta muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām dziesmām ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju. Komponists Jānis Lūsēns koncertam izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.

Lasīt tālāk »

Rudens kamermūzikas festivāls. Happy birthday, Steve Reich!

Rudens kamermūzikas festivāls. Happy birthday, Steve Reich!

Ievietots: 27.09.2016.

Ja vēlaties izbaudīt modernu un ritmiski pulsējošu tonālo mūziku, kurā nav ne miņas no skumjām un nostalģijas, tad Ņujorkas metropoles gaisotnē ieturētais muzikālo svinību vakars domāts tieši jums. Amerikāņu dzīvās leģendas Stīva Reiha 80. dzimšanas dienas gadā šim minimālisma metram visā pasaulē tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Reihs ir būtiski ietekmējis ne vien 20. gadsimta mūzikas vēstures attīstības gaitu, bet arī savu sekotāju muzikālās domas virzību, akcentu no kontrastējošu tēlu duālisma pārvietojot pašas mūzikas virzienā. Līdzās Reiha dzīvīgajām skaņu ainām un atmiņu stāstiem par meistara radošajām idejām vakara programmu bagātinās viņa domubiedru un skatuves partneru darbi: Ņujorkas avangarda apvienības Bang On A Can dibinātāju Džūlijas Volfes un Pulicera prēmijas laureāta Deivida Langa opusi, arī amerikāņu brīvdomātāja Džona Keidža, britu grupas Radiohead un Ņujorkas pēdējās desmitgades spilgtākā komponista un aranžētāja Niko Mjūlija sacerējumi.

Lasīt tālāk »