uz sākumu

 

 

 

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” aicina uz pianistes Artas Arnicānes solokoncertu

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” aicina uz pianistes Artas Arnicānes solokoncertu

Ievietots: 17.10.2016.

Sestdien, 22.oktobrī, plkst.19.00 Siguldas koncertzālē Baltais Flīģelis”  notiks ekskluzīvs Artas Arnicānes solokoncerts Ūdens leģendas”, kurā klavierspēles meistarība sasniegs vēl nebijušus augstumus, uzburot skaņu ainavas ūdens spēka  un trausluma straumēs.

Pianiste jau vairākkārtīgi viesojusies Siguldā, uzstājoties kā soliste Kremerata Baltica” festivālos, tomēr ar soloprogrammu koncertzālē Baltais Flīģelis” mākslinieci dzirdēsim pirmo reizi. Šis būs vienīgais Artas Arnicānes solokoncerts Vidzemē. Programma Ūdens leģendas” ir vairākus gadus lolota un, citējot mākslinieci: šī ir iespēja uzburt jaunu priekšstatu par klavieru skanējumu – iztēles skaņu ainavas, straumes, burbuļojošu strautiņu guldzēšana, ūdens spēks un sievišķīgs trauslums satiksies šeit…”.

Lasīt tālāk »

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs koncertprogramma „Romantika” (koncerts izpārdots!)

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs koncertprogramma „Romantika” (koncerts izpārdots!)

Ievietots: 11.10.2016.

Sestdien, 15.oktobrī, plkst.18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs Jāņa Lūsēna un Ingus Pētersona koncertprogramma „Romantika”.

Koncerta muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām dziesmām ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju. Komponists Jānis Lūsēns koncertam izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.

Lasīt tālāk »

Rudens kamermūzikas festivāls. Happy birthday, Steve Reich!

Rudens kamermūzikas festivāls. Happy birthday, Steve Reich!

Ievietots: 27.09.2016.

Ja vēlaties izbaudīt modernu un ritmiski pulsējošu tonālo mūziku, kurā nav ne miņas no skumjām un nostalģijas, tad Ņujorkas metropoles gaisotnē ieturētais muzikālo svinību vakars domāts tieši jums. Amerikāņu dzīvās leģendas Stīva Reiha 80. dzimšanas dienas gadā šim minimālisma metram visā pasaulē tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Reihs ir būtiski ietekmējis ne vien 20. gadsimta mūzikas vēstures attīstības gaitu, bet arī savu sekotāju muzikālās domas virzību, akcentu no kontrastējošu tēlu duālisma pārvietojot pašas mūzikas virzienā. Līdzās Reiha dzīvīgajām skaņu ainām un atmiņu stāstiem par meistara radošajām idejām vakara programmu bagātinās viņa domubiedru un skatuves partneru darbi: Ņujorkas avangarda apvienības Bang On A Can dibinātāju Džūlijas Volfes un Pulicera prēmijas laureāta Deivida Langa opusi, arī amerikāņu brīvdomātāja Džona Keidža, britu grupas Radiohead un Ņujorkas pēdējās desmitgades spilgtākā komponista un aranžētāja Niko Mjūlija sacerējumi.

Lasīt tālāk »

Marijas Naumovas soloprogramma "Līdz gaišām asarām" (Koncerts izpārdots)

Marijas Naumovas soloprogramma "Līdz gaišām asarām" (Koncerts izpārdots)

Ievietots: 27.09.2016.

Sestdien,1.oktobrī, plkst.19.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” ar koncertprogrammu „Līdz gaišām asarām” viesosies dziedātāja Marija Naumova.

Marijas Naumovas jaunā soloprogramma „Līdz gaišām asarām” atklās romanču muzikālā stila rašanos un attīstību, ceļojumu laikā un vietā, un līdz ar to – arī izmaiņas romanču skanējumā. Jaunajā programmā, kurā iekļautas romances no dažādiem gadsimtiem, valstīm un kultūrām, skanēs daudziem zināmās un iemīļotās, kā arī senas un nezināmas romances. „Šoruden svinu desmit gadu kāzu jubileju, tāpēc vēlējos savam dzīvesbiedram sarūpēt skaistu muzikālu dāvanu – romanču koncertprogrammu,” atklāj dziedātāja.

Lasīt tālāk »

Siguldā notiks Dzejas dienu pasākumi

Siguldā notiks Dzejas dienu pasākumi

Ievietots: 22.09.2016.

Piektdien, 23. septembrī plkst.15.00 Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks Rutas Štelmaheres gleznu izstādes „Dzejo – glezno!” atklāšana ar Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pedagogu un izstādes autores performanci „Dzejo – dejo, skaņo, glezno”. Ruta Štelmahere ir māksliniece un dzejniece, Jēkabpils mākslas skolas pedagoģe. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistratūru Vizuālās mākslas apakšnozarē, A.Naumova un K.Zariņa gleznošanas meistardarbnīcu. Viņas otra radošā izpausme ir dzeja. Autores dzeja izdota krājumos „Ieskaties sēklai acīs”, „Klēpis” un „Krekls”, kas saņēmis Literatūras Gada balvu. Eļļas tehnikā veidotajās gleznās apmeklētāji saskatīs variācijas par tēmu „princeses”. Izstāde būs skatāma līdz 23.oktobrim.

Pēc izstādes atklāšanas – Dzejas dienu turpinājums pārgājienā ar stāstījumiem un dzejas lasījumiem pa literātu vārdos nosauktajām Siguldas ielām: Krišjāņa Valdemāra, Ausekļa, Raiņa, Rūdolfa Blaumaņa, Pērsieša, Ata Kronvalda, Eduarda Veidenbauma, Krišjāņa Barona ielām. Pārgājiena noslēgums – Siguldas Jaunās pils dārzā, kur muzicēs postfolka grupa „Zāle”.

Lasīt tālāk »