uz sākumu

 

 

 

Rudens kamermūzikas festivāls. Happy birthday, Steve Reich!

Rudens kamermūzikas festivāls. Happy birthday, Steve Reich!

Ievietots: 27.09.2016.

Ja vēlaties izbaudīt modernu un ritmiski pulsējošu tonālo mūziku, kurā nav ne miņas no skumjām un nostalģijas, tad Ņujorkas metropoles gaisotnē ieturētais muzikālo svinību vakars domāts tieši jums. Amerikāņu dzīvās leģendas Stīva Reiha 80. dzimšanas dienas gadā šim minimālisma metram visā pasaulē tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Reihs ir būtiski ietekmējis ne vien 20. gadsimta mūzikas vēstures attīstības gaitu, bet arī savu sekotāju muzikālās domas virzību, akcentu no kontrastējošu tēlu duālisma pārvietojot pašas mūzikas virzienā. Līdzās Reiha dzīvīgajām skaņu ainām un atmiņu stāstiem par meistara radošajām idejām vakara programmu bagātinās viņa domubiedru un skatuves partneru darbi: Ņujorkas avangarda apvienības Bang On A Can dibinātāju Džūlijas Volfes un Pulicera prēmijas laureāta Deivida Langa opusi, arī amerikāņu brīvdomātāja Džona Keidža, britu grupas Radiohead un Ņujorkas pēdējās desmitgades spilgtākā komponista un aranžētāja Niko Mjūlija sacerējumi.

Lasīt tālāk »

Marijas Naumovas soloprogramma "Līdz gaišām asarām" (Koncerts izpārdots)

Marijas Naumovas soloprogramma "Līdz gaišām asarām" (Koncerts izpārdots)

Ievietots: 27.09.2016.

Sestdien,1.oktobrī, plkst.19.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” ar koncertprogrammu „Līdz gaišām asarām” viesosies dziedātāja Marija Naumova.

Marijas Naumovas jaunā soloprogramma „Līdz gaišām asarām” atklās romanču muzikālā stila rašanos un attīstību, ceļojumu laikā un vietā, un līdz ar to – arī izmaiņas romanču skanējumā. Jaunajā programmā, kurā iekļautas romances no dažādiem gadsimtiem, valstīm un kultūrām, skanēs daudziem zināmās un iemīļotās, kā arī senas un nezināmas romances. „Šoruden svinu desmit gadu kāzu jubileju, tāpēc vēlējos savam dzīvesbiedram sarūpēt skaistu muzikālu dāvanu – romanču koncertprogrammu,” atklāj dziedātāja.

Lasīt tālāk »

Siguldā notiks Dzejas dienu pasākumi

Siguldā notiks Dzejas dienu pasākumi

Ievietots: 22.09.2016.

Piektdien, 23. septembrī plkst.15.00 Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks Rutas Štelmaheres gleznu izstādes „Dzejo – glezno!” atklāšana ar Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pedagogu un izstādes autores performanci „Dzejo – dejo, skaņo, glezno”. Ruta Štelmahere ir māksliniece un dzejniece, Jēkabpils mākslas skolas pedagoģe. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistratūru Vizuālās mākslas apakšnozarē, A.Naumova un K.Zariņa gleznošanas meistardarbnīcu. Viņas otra radošā izpausme ir dzeja. Autores dzeja izdota krājumos „Ieskaties sēklai acīs”, „Klēpis” un „Krekls”, kas saņēmis Literatūras Gada balvu. Eļļas tehnikā veidotajās gleznās apmeklētāji saskatīs variācijas par tēmu „princeses”. Izstāde būs skatāma līdz 23.oktobrim.

Pēc izstādes atklāšanas – Dzejas dienu turpinājums pārgājienā ar stāstījumiem un dzejas lasījumiem pa literātu vārdos nosauktajām Siguldas ielām: Krišjāņa Valdemāra, Ausekļa, Raiņa, Rūdolfa Blaumaņa, Pērsieša, Ata Kronvalda, Eduarda Veidenbauma, Krišjāņa Barona ielām. Pārgājiena noslēgums – Siguldas Jaunās pils dārzā, kur muzicēs postfolka grupa „Zāle”.

Lasīt tālāk »

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” atklās sezonu ar īpašu mākslinieka portretējumu

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” atklās sezonu ar īpašu mākslinieka portretējumu

Ievietots: 07.09.2016.

Sestdien, 17.septembrī, plkst.19.00 Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” atklās 16.koncertsezonu ar īpašu mākslinieka portretējumu – Oļģerta Grāvīša 90. jubilejas koncertprogrammu „Grandiozā saderēšana”.

Lasīt tālāk »

XII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi " Krustceles mūzikā"

XII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi " Krustceles mūzikā"

Ievietots: 09.07.2016.

Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” no 12. līdz 21.jūlijam notiks XII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi „Krustceles mūzikā”. Meistarkursu mērķis ir latviešu jauno mūziķu profesionālās meistarības pilnveide. Draudzīgā, neformālā gaisotnē ap simts jauno mūziķu no Latvijas, Austrijas, Dānijas, Francijas, Lietuvas, Polijas, Šveices, Vācijas un ASV kopīgi mācīsies, muzicēs un veidos turpmākas sadarbības iespējas. Programmu papildinās kora, orķestra, tradicionālās dziedāšanas ansambļa un laikmetīgās kamermūzikas ansambļa mēģinājumi, kā arī meistarkursu vadītāju un dalībnieku koncerti. Meistarkursos notiks instrumentālās, vokālās, kameransambļa, kompozīcijas, teorijas un kora diriģēšanas meistarklases; tiks lasītas pedagoģiski–metodiskās un citas lekcijas. Meistarkursu galvenās lekcijas lasīs muzikologs Boriss Avramecs, komponists Ēriks Ešenvalds, komponiste Gundega Šmite, pianists Ventis Zilberts, muzikologs Orests Silabriedis ar komponista Pētera Vaska piedalīšanos, muzikoloģe Gunda Vaivode ar muzikoloģes Gitas Lanceres un vokālistes Anetes Stuces piedalīšanos.

Lasīt tālāk »